Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 018
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 167
by, тортата изглежда страхотно   bouquet
Моля, кажи чаршафа от готова смес ли е или сама го прави  newsm78

# 181
  • Мнения: 14
tbekiarova,чаршафа е от готова смес .Незнам дали в Бг я продават (Odense мarzipan)
http://www.odense.com/index.cfm
На мен ми е първи опит с този марципан,но вече само него ще използвам.Работи се изключително лесно и на вкус никак не е лош.
 А за тортата,радвам се,че ти е харесала,беше и много вкусна Simple Smile

# 182
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ето и моята торта с рула-но ягодови.
Вътре направих крем от желирано кисело мляко+ягоди.
Като за първи път - стана невероятна!!!
Благодаря, LEO!!!

# 183
  • Мнения: 356
lenny_pld , МНОГО ВКУСНА ИЗГЛЕЖДА. Ммммм, резни по едно парче Simple Smile

# 184
  • Мнения: 1 021
Ето и моята торта с рула-но ягодови.
Вътре направих крем от желирано кисело мляко+ягоди.
Като за първи път - стана невероятна!!!
Благодаря, LEO!!!


Браво, страхотна е!
Точно вчера питах Лео за вариант с ягодки! Мммм   bouquet

# 185
  • Мнения: 215
Вече няколко пъти я правя тази тортичка, но винаги ми залепват рулата за купата, защо става така?
 Като гледам вашите снимки не се получава така. Перфектни са.

# 186
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вече няколко пъти я правя тази тортичка, но винаги ми залепват рулата за купата, защо става така?
 Като гледам вашите снимки не се получава така. Перфектни са.
Тапицирай купата с финото домакинско фолио /свежо ли се наричаше newsm78.../. После обръщаш и махаш фолиото Peace.

Ето това фолио, дано се вижда добре:

# 187
  • Мнения: 215
Благодаря!
Следващия път ще я направя така!  chef

# 188
  • Мнения: 393
  bouquet Стана много вкусно но не успях да снимам много бързо свърши нали сладкото е на голяма почит у нас

# 189
  • Мнения: X
А ето и моята торта "L e o".Аз така я кръстих. Grinning

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 14:13 от Анонимен

# 190
  • Мнения: 239
Здравейте,момичета!Аз рядко пиша,но редовно ви чета и гледам какви красиви торти правите.Искам да благодаря на LEO за страхотната рецепта   bouquetТова е първата торта която правя през живота си и много исках да се справя,защото беше за третия рожден ден на синът ми Здравко.А моделиращата смес ми я даде Taneto-стахотна кулинарка и домакиня  bouquetза което и благодаря!                                                                                                                              

# 191
  • Мнения: 1 269

Това е вариант на тортата с рула. Правих я на вилата, а тям нямаме кръгла купа. Облепих стените с рула "Карамел", крема направих от домашно краве мляко, брашно яйца, масло,ванилия, желатин. По средата сложих ред бисквити "Закуска", напоени в прясно мляко, ред нарязан банан, чаша току що набрани горски ягодки Heart Eyes, карамелизирани парченца ябълка, пак крем и пак ред бисквити. Като обърнах тортата, направих украсата със малко сметана(Нямах шприц, та с един продупчен найлонов плик), желирани бонбони ягодка, шоко стафиди и шоколадови пръчици. Тортата стана страхотно вкусна, а рожденика( мъжа ми на 07. 07 2007 навърши 43г), беше много щастлив! Забравих да кажа, че тортата правихме заедно със синът ми Heart Eyes!
Лео, рецептата ти и в оригинал е страхотна, но аз всеки път експериментирам на тема "Тортата с рула на Лео" и те споменаваме с добро!  bouquet
Черпя ви виртуално по случай рождения ден на нашия тати! beer2 cheers

# 192
  • Мнения: 1 546
Я ме светнете тънкости за желатина, доколкото разбрах се слага да набъбне с малко вода и после се разтваря на водна баня-слага ли се още вода вътре? После топъл ли се сипва в студената смес, която ще желираме, или студен, след това има ли друга процедура или се налива вече където ще се желира. От кой да си взема-български или на Йоткер.Мерси  bouquet

# 193
  • Мнения: 1 269
Я ме светнете тънкости за желатина, доколкото разбрах се слага да набъбне с малко вода и после се разтваря на водна баня-слага ли се още вода вътре? После топъл ли се сипва в студената смес, която ще желираме, или студен, след това има ли друга процедура или се налива вече където ще се желира. От кой да си взема-български или на Йоткер.Мерси  bouquet
Ако имаш микровълнова става още по-лесно. В една голяма чаша сипваш желатина и наливаш една кафяна чашка студена вода. Отделно завираш в микровълновата друга кафяна чашка вода и я прибавяш към студената. Така получената вече смес със разтворения желатин е готова веднага да си я прибавиш към въпросния крем или каквото там ще се приготвя. Успех!

# 194
  • Мнения: 239
След като изчетох всички страници по темата за тортата:желатин на д-р Йоткер се разтваря в 50 мл.вода и леко като се охлади се изсипва в сместа.Дано съм ти помогнала Flutter

Общи условия

Активация на акаунт