Хайде Коледата идва дайте своите идеи!

  • 51 816
  • 387
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мими,давай рецептата моля
Оригинала е така

2 яйца
1 ч.ч св мас(неразтопена)
1 ч.ч захар
500 гр брашно
1 ч.л хлебна сода
ванилия
Маста и захарта се разбиват с миксер. Добавят се едно по едно яйцата.
Добавя се постепенно и брашното. Като в един момент вече е трудно да се бърка с миксер и се меси с ръце.
Пекат се в предварително загрята фурна на 180 градуса

Аз тъй като недолюбвам съвсем св. мас и правя винаги двойна доза, щот една до никъде у дома слагам 1ч.ч св. мас и около 200 г краве масло. Но много хубави стават и само с масло.
това е мамината рецепта. Тя от къде я има не знам  Mr. Green

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Джемма, би ли дала рецептата на Осиные гнездышки от твоя сайт със снимки! И би ли казала как си постигнала тази форма ?
Благодаря!  bouquet

# 287
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами формата е постигната с формички, благодарение на natalyna. Това са традиционни чешки коледни сладки. Мнооого са вкусни, заслужава си да ги направиш, дори и на топченца, поради липса на формички.

160 гр смлени бисквити, 60 гр масло,160 гр пудра захар, 60 гр смлени орехи, 1 с. л какао, 2 с.л прясно мляко , 1 с.л ром, 1 ч. л нес кафе, разтворено в малко вода. Всичко се омесва. Слага се във формичката, прави се дупчица, слага се от крема и се залепва бисквитка. Но аз правих без бисквитка, защото не намерих толкова малки бисквитки.
Крем:
150 гр масло, 150 гр пудра захар, 1 жълтък,4 с.л ром

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Мнооого ти благодаря! Heart Eyes Обожавам сладки тип скалички, затова те попитах.  Grinning Непременно ще ги направя!

Само се чудя какви форми мога да използвам newsm78. Мека ли става сместа? И трябва ли да престоят в хладилник?

# 289
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, мекичка, престояват в хладилник и се стягат- от маслото. Може да опиташ с малка ликьорена конусовидна чашка, наръси я обаче с пудра захар, за да не залепне, после изтръскваш, за да излезе конусчето.


Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 20:34 от Джемма

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Е, страхотни са тези формички! Но мисля, че тук няма да ги има.

Благодаря ти за идеята с чаша от ликьор!   bouquet   bouquet   bouquet

# 291
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето какво направих още за Коледа(извинявам се за качеството на снимките ,не са много добри  Embarassed) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=4  меденки(имат и перлички,но не си личат на снимката)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=5

# 292
  • Мнения: 3 550
Джемма, в по-предните страници писа, че си месила щолен в хлепопечката. Специална ли е рецептата или като някоя от тези, които се срещат по нета и в списанията? На каква програма го замеси? А накрая все пак се разточва, оформя и пече във фурна, нали?

# 293
  • Мнения: 1 116
Ето още от моите коледни сладки:

Какаови линцерови сладки




Шарени бастунчета



Двуцветни колелца, от същото тесто че ме домързя да усуквам толкова много бастунчета






Маслени сладки с орехи и сладко от ягоди





Пикантни напукани сладки

# 294
  • Мнения: 818
Ето и моите меденки след цял ден в кухнята вчера http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1766466

# 295
  • Мнения: 186
Tannita, сладките изглеждат страхотно нямам думи...браво!!!  bouquet  Би ли споделила с нас рецептите за бастунчетата , много са ефектни?
Маслените сладки и какаовите линцерови сладки, по рецептите които са тук публикувани ли си направила ?

Bambinkamalinka,  меденките са супер !!!

# 296
  • Мнения: 124
Пикантни напукани сладки



тези са върхъ!!

# 297
  • Мнения: 3 550
Танита, каква е рецептата за пикантните срадки? Какво ги прави пикантни?

# 298
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, в по-предните страници писа, че си месила щолен в хлепопечката. Специална ли е рецептата или като някоя от тези, които се срещат по нета и в списанията? На каква програма го замеси? А накрая все пак се разточва, оформя и пече във фурна, нали?

Рецептата е от kuking.net има я в моята тема във форума на goblenite.com . Меся на програма "тесто", пека във фурната.

# 299
  • Мнения: 3 927
Тинкърбел, имаш ли орехи  Simple Smile

Орехови коледни сладки

Бурда 11/90

за 35 броя:

125 гр брашно
1/2 ч.л. бакпулвер
80 гр масло/маргарин
2 капки есенция горчив бадем (не сложих)
2 пъти върха на ножа канела
1 яйце - само едно  Wink
80 гр захар
100 гр смлени орехи

Освен това: 1 жълтък, 1 с.л. мляко, сушени кайсии за украса, малко белтук

Пресятото брашно със всички съставки се омесва добре и се оставя 1 ч. в хладилника. Разточва се върху набрашнен плот, изрязват се формички (в оригинал кръгли), пекат се на 200 С около 12 мин (всъщност стават по-бързо!), като се намазват с жълтъка, разбит с млякото.
Украса: от сушените кайсии се изрязват малки формички и се залепят с белтъка.

Аз не правих украса, само ги овалях в пудра захар, като сложих всички сладки в гевгира ми за спагети, а него в една голяма купа, поръсих с пудра захар, разбърках добре и каквото не беше полепнало по сладките падна в купата отдолу - така не стават толкова сладки май......

Преобладават елхичките, заради малката  Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83153&photo=13


Джемма,
тез чешки сладки биха ли се натъпкали в пластмасовите кутийки от шоколадови яйца/мечета и тем подобни?

Общи условия

Активация на акаунт