козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 507
  • 710
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 266
Кремчетата си вземам от аптека Феникс- София, но са казали, че няма да зареждат от чайчетата. Ако заредят- веднага си взимам. Laughing

# 121
  • Мнения: 1 254
Здравейте  Hug ,
искам да питам тези, които ползват маската против акне по колко време я държат на лицето си ? Аз повече от 10 минути не издържам  Confused Още като я сложа доста ми гори, а и очите ми сълзят страшно много (сигурно от камфора)
Исках да питам как е при вас
Поздрави на всички  Simple Smile



здравей  Hug
Сълзенето на очите е именно от Ментола и Камфора в маската - те просто дразнят лигавиците. Там в опаковката си има предупреждение Wink
Съветвам всички ви да постъпвате като Десика - осигурете си възможността да легнете или седнете удобно със затворени очи за 5-6-7 мин. За това време летливите вещества спират да дразнят окото Wink После можеш и 1 час да правиш нещо с друго с маската на лицето - няма да имаш това усещане. Не се притеснявай!


НО, Веси ще потвърди, че моята кожа е крокодилска и издържа на такива вмешателства.

hahaha Стига бе, Деси,  hahaha - тя Десика все така казва за кожата си, че е крокодилска, а пък тя просто си има доста добър поддържан вид и ни е голяма фенка  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Маската наистина й понася много добре. То на всички ни, с изключение на по-чувствителните кожи, при които е добре да се държи по-кратко време, защото настъпва преизсушаване.

Ами, това е.  Hug
  bouquet кожа!

# 122
  • Мнения: 513
Веси,
Моля те не ме забравяй.  Heart Eyes

# 123
ЗДРАВЕЙ ВЕСИ
ИСКАМ И АЗ ДА ТЕ ПОПИТАМ ЗА ВАШАТА КОЗМЕТИКА.МОЯТА КОЖА Е МАЗНА И СИ ЗАКУПИХ ТОНИК И КРЕМ ЗА МАЗНА И СМЕСЕНА КОЖА,НО НЕ Е В ТУБА А В КУТИЙКА И СЕ ПИТАМ ДАЛИ ЩЕ МИ ПОМОГНЕ.СЪЩО ТАКА ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ЗА НАЛИЧИЕТО НА ВРЕДНАТА ЗА КОЖАТА СЪСТАВКА PROPYLPARABEN В КРЕМА

# 124
  • София
  • Мнения: 4 751
Мерси, Веси  Grinning Значи маската ще я комбинирам с 10 минути почивка на дивана..Какво по-хубаво  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 1 254
МОМИЧЕТА, ИЗВИНЕТЕ МЕ, НО МАЙ ЩЕ ВИ ПИША ЧАК УТРЕ  Praynig


СВЕТЪЛ ДЕН!   bouquet

# 126
  • София
  • Мнения: 3 816
Искам да споделя с вас за едно новооткрито от мен магазинче на Лечител, много добре заредено с козметиката на Талодерма.Намира се на улица Владайска, след Министерство на земеделието,много се зарадвах днес и се учудих,когато жената ми каза, че не е от скоро дрогерията,но явно аз не съм я забелязала,а съм минавала много пъти от там.Другото ,което ме впечатли беше доброто отношение и отзивчивостта на консултантката.Каза ми още,че след около 10 декември ще има коледно намаление на продуктите и да заповядам,аз естествено си закупих някои нещица. Hug  bouquet

# 127
  • Мнения: 272
Здравей, Веси!
Понеже аз станах фен навашата козметика и се опитвам да зарибявам Laughing и други хора, а и ми е съвестно да те занимавам все с някакви питанки, може ли да ми кажеш каква е разликата между Еудермолите, т. е какво означават цифрите.
И още нещо - мога ли да ползвам някой от тях вместо бебешко олио за малката. Кожата й е много чувстителна и суха и получава леки сърбящи обривчета от запотяване, дори  и сега, а не искам да мажа със силни кремове.
И последно, пуснахте ли чайчетата и ако да, кой ги е заредил във Варна
ХИииииииииииииииииииииииляди благодарности  bouquet

# 128
Здравей,Веси!Започвам да си мисля,че случаят ми е за дерматолог Rolling Eyes.Ще те помоля,ако ти е възможно да дадеш съвет за майка ми,за което благодаря предварително!  bouquet
Тя е на 48г.Има нормална кожа,но на лице са признаците на стареене:отпуска се и има бръчки,ако е възможно да ми препоръчаш подходящите за нея продукти и начина по който да ги ползва/ще ми бъдеш от полза идва Коледа Simple Smile/Благодаря!  bouquet
Аз бях госта:elmaira_9.На своя глава си купих-крем-туба и нощен,тоник ,тоалетно мляко и маска всичко за мазен и смесен тип кожа.Добре ли съм направила?И искам да попитам на 10 годишната ми дъщеря се появиха няколко комедони по носа и челцето,ако можеш да ми дадеш съвет ще съм ти много признателна.

# 129
  • Мнения: 11 004
Здравейте Simple Smile
По нашите аптеки не мога да открия тоника за мазна и смесена кожа. Мога ли да го заменя с тоалетното мляко за мазна кожа? Тук има само тоник за акне, но ми се струва прекалено силен  newsm78

glamorous, аз се просълзих от маската на професора само първия път.
Още на 2-рото нанасяне вече не ми дразнеше очите и носа, май се свиква.

# 130
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси!
Понеже аз станах фен навашата козметика и се опитвам да зарибявам Laughing и други хора, а и ми е съвестно да те занимавам все с някакви питанки, може ли да ми кажеш каква е разликата между Еудермолите, т. е какво означават цифрите.
И още нещо - мога ли да ползвам някой от тях вместо бебешко олио за малката. Кожата й е много чувстителна и суха и получава леки сърбящи обривчета от запотяване, дори  и сега, а не искам да мажа със силни кремове.
И последно, пуснахте ли чайчетата и ако да, кой ги е заредил във Варна
ХИииииииииииииииииииииииляди благодарности  bouquet


здрастииии  Hug  Hug
Радвам се, че пак съм на линия Simple Smile Започвам отзад-напред.
Номерцата върху Еудермолчетата указват % на вложената Урея. Уреята е естествен овлажняващ фактор, който над определен процент - над 8-10% оказва вече кератолитичен ефект, тъй като размеква цимента на епидермалните клетки и подпомага излющването им при изключителна сухота.
Еудермол - 0 - глицерин, аланотин, пчелен восък, неароматизиран
Еудермол - 2 - глицерин, аланотин, пчелен восък, урея 2%, ароматизиран
Еудермол - 3 - глицерин, аланотин, пчелен восък, урея 3%, ароматизиран
Еудермол - 5 - глицерин, аланотин, пчелен восък, урея 5%, млечна киселина, неароматизиран
Еудермол - 8 - глицерин, аланотин, пчелен восък, урея 8%, млечна киселина, неароматизиран
Еудермол - 10 (крака!!) - глицерин, аланотин, пчелен восък, урея 10%, млечна киселина, неароматизиран
Wink

За бебчо и дечица до 2-3 годинки - само Еудермол - 0 Simple Smile Резулатът е безпапелационен Simple Smile

Имуно чай и чай Кашлица си има в мрежата. Ето къде можеш в момента да ги намериш:
Имуно
Ел Валенс ЧА
бул. Княз Борис, 59

Живита - 1 ЧА
бул. Владислав, 65

магазин Сила от природата
ул. Драгоман, 42

Лисичкова - 2 ЧА
кв. Чайка

Данифарм ЧА
кв. Възраждане 1, до бл. 9

Мир ЧА
ул. Мир, 6

Санита - Цар Симеон, ЧА
ул. Цар Симеон 1-ви, 36

Парацелз ЧА
ул. Поп Харитон, 10

Павилион 326 - колхозен пазар  Mr. Green

КАУФЛАНД - а-ки Фармахит, в случая Варна



Кашлица
същите, без павилиона на колх.пазар
+
Семерджиева ЧА
ул. Фредерик Шопен, 14

Анна ЧА
ул. Мадара, 8

  bouquet  Hug

# 131
  • Мнения: 1 254
Здравейте Simple Smile
По нашите аптеки не мога да открия тоника за мазна и смесена кожа. Мога ли да го заменя с тоалетното мляко за мазна кожа? Тук има само тоник за акне, но ми се струва прекалено силен  newsm78

glamorous, аз се просълзих от маската на професора само първия път.
Още на 2-рото нанасяне вече не ми дразнеше очите и носа, май се свиква.

 Flutter Здравей, Гигилче!

Тоник за мазен и смесен тип кожа в момента би трябвало да има 2 аптеки в Габрово:

Медисон ЧА
ул. Радецки, 39

Кос ЧА
ул. Радецки, 6
Wink

А този тоник за акне...  нали нямаш предвид, че са ти казали, че имат такъв наш тоник!? Ние нямаме такъв продукт.  Peace

  bouquet кожа!

# 132
  • на терасата
  • Мнения: 662
Веси, скоро ще започне зимата, студа а с тях и изсушаващото парно. Кажи, моля те, какви продукти да използваме за този сезон.
Аз съм със суха кожа и зимата ми се появяват понякога лишейчета. Предполагам, че ако пишеш и за другите типове кожи момичетата ще са ти благодарни.

Чакаме ценните ти съвети  Hug

# 133
  • Мнения: 1 254
Здравей,Веси!Започвам да си мисля,че случаят ми е за дерматолог Rolling Eyes.Ще те помоля,ако ти е възможно да дадеш съвет за майка ми,за което благодаря предварително!  bouquet
Тя е на 48г.Има нормална кожа,но на лице са признаците на стареене:отпуска се и има бръчки,ако е възможно да ми препоръчаш подходящите за нея продукти и начина по който да ги ползва/ще ми бъдеш от полза идва Коледа Simple Smile/Благодаря!  bouquet
Аз бях госта:elmaira_9.На своя глава си купих-крем-туба и нощен,тоник ,тоалетно мляко и маска всичко за мазен и смесен тип кожа.Добре ли съм направила?И искам да попитам на 10 годишната ми дъщеря се появиха няколко комедони по носа и челцето,ако можеш да ми дадеш съвет ще съм ти много признателна.

Hug здравей!
Не съм те пропуснала нарочно, просто няколко дни нямах никаква възможност да пиша ....  Rolling Eyes

Не, не си сгрешила с продуктите. Само първия път ползвай внимателно маската, ако кожата е силно чувствителна, дръж я по-малко време!
След малко ще се върна назад по страниците и ще прочета какво точно беше и ще допълня това съобщение като го редактирам.
А сега за майчето ти  Peace

За нея предлагам:
1. Тоалетно мляко - нормална кожа
с Глицерин, урея, билкови екстракти от Салвия и Маточина, вит. А и Е
2. Тоник - ревитализиращ, вкл. около очи Wink
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Салвия, Хвощ, Глог, Слез и Трицветна теменуга, урея, вит. А и Е, без алкохол.
3. крем Магия от Антарктическия Океан ® - нощен.
Ще се използва и около очи, и като дневен, защото маслата в него са подходящи. Първите резултати се забеляват именно около очите Wink Освен това зимата предпазва много добре кожата от измръзване.
с АНТАРКТИЦИН ®, вит. А и Е и натурални масла от гроздови семки, пшеничен зародиш, бадемово и соево.

Когато иска да почисти кожата си по-дълбоко, хума + дермален разтвор на масло от Салвия или Мащерка Wink

За детенцето - само хума с розова или лавандулова вода и отгоре може Еудермол - 0, след изплакването на хумата Simple Smile

  bouquet кожа!

# 134
  • Мнения: 1 254
Веси, скоро ще започне зимата, студа а с тях и изсушаващото парно. Кажи, моля те, какви продукти да използваме за този сезон.
Аз съм със суха кожа и зимата ми се появяват понякога лишейчета. Предполагам, че ако пишеш и за другите типове кожи момичетата ще са ти благодарни.

Чакаме ценните ти съвети  Hug

здравей  Hug
защо така имам спомен, че в края на 3-тата тема ме беше питала и аз писах  newsm78 Има ли нещо такова?  Crazy
Ти мисля, че беше на ревитализиращ и околоочен гел с Ройбос Simple Smile
Сега за зимата мини на крем Магия от Антарктическия Океан ® - нощен, с АНТАРКТИЦИН ®, вит. А и Е и натурални масла от гроздови семки, пшеничен зародиш, бадемово и соево.
Много подходящ за сухите кожи за през зимата. Не само заради маслата, а и защото АНТАРКТИЦИН ® има свойството да придава на клетката устойчивост към замръзване и образуване на микрокристали до минус 20' С!, тъй като е извлечен от бактерия, открита в глетчерите на Адмиралтейския залив, Антарктика, а бактерийките са си оцелявали безцеремонно на тези условия Wink

Тоника нека стане за суха кожа!
с Д-пантенол, Алантоин, екстракти от Салвия, Розмарин, Слез, Сладък корен и Липа, урея, вит. А и Е, без алкохол.


Принципно, ако трябва да говоря генерално за грижа за кожата с наши продукти, през зимата + маслени маски, бих казала следното:

1. Суха кожа
крем Магия от Антарктическия Океан ®, тоник суха или ревитализиращ при по-зряла кожа, но суха кожа има и успокояващи съставки. Крем Магия и около очи!!
Ако кожата има куперозни участъци - тоник чувствителна кожа!
Пийлинг/ексфолииращи процедури, от какъв то и да е характер, само вечер, че да има време кожата да се възстанови. Никакви продукти със зрънца!
Маслени маски - 1-2 пъти седмично или повече, според преценката.
Подходящи масла (или смед между тях по ваше желание): кажи речи всички - пшеничен зародиш, жожоба, гроздови семена, бадемово, кокосово, шеа (карите), макадамия и т.н. Към тях можете да добавите етерично масло Мащерка или Здравецово, или Розово, или Иланг-Иланг, или Розмарин .... според както съм ви учила, че се прави дермален разтвор.
След маслената маска можете да замените с Еудермол 5.

2. Нормална кожа
крем Магия от Антарктическия Океан ® (или Дневен крем суха кожа в комбинация с нощния), тоник нормална или ревитализиращ при по-зряла кожа. Ако кожата се суши допълнително - може и тоник суха.
Ако кожата има куперозни участъци - тоник чувствителна кожа!
Пийлинг/ексфолииращи процедури, от какъв то и да е характер, само вечер, че да има време кожата да се възстанови.
Маслени маски - 1-2 пъти седмично или повече, според преценката.
Подходящи масла (или смед между тях по ваше желание): пшеничен зародиш, гроздови семена, жожоба,  бадемово, кокосово, шеа (карите), макадамия и т.н. Към тях можете да добавите етерично масло Роза или Здравецово, или Лайка, или Иланг-Иланг, или Салвия, или Портокалово .... според както съм ви учила, че се прави дермален разтвор.
След маслената маска можете да замените с Еудермол - 0

3. Чувствителна
ако не сте чувствителни към ПК, тогава отново крем Магия от Антарктическия Океан ®, тоник - чувствителна кожа, задължително!!
Ако сте чувствителни към ПК - само кремовете за чувствителна кожа, дневен и нощен най-добре. Дневен задължително.
Маслени маски - 1-2 до 3 пъти седмично, с масла Лавандула или Роза, или Лайка. След нея - Еудермол - 0.
Ако кожата не е мазна или смесена, маслата могата да са жожоба или пшеничен зародиш или бадемово например. Ако е мазна - само гроздови семки с Лавандулово задължително.

4. Мазна и смесена кожа
Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл., а не дневния + Нощен за мазна и смесена кожа.
Този е с конкрети и пчелен восък, които оказват добра защита на кожата. Ако кожата се суши повечко, може да се използва и дневен крем за нормална към суха кожа алтернативно на периоди. Няма риск от омазняване.
Тоник - мазна и смесена, той си поддържа нивата на влага, а не суши. Ако кожата има куперозни участъци - тоник за чувствителна кожа.
Почистване с хума - остава си задължително.
Маслени маски, до 2 пъти седмично, с масло от гроздови семки и Лавандулово етерично - според както ви е известно, че става дермалният разтвор Wink
След маслената маска може да не полагате нищо, а може и нощния крем, той няма мазнини и ще е о.к.

Не мийте кожата с много гореща вода, дори и тази на тялото, разреждайте душ-геловете! Нормалните кожи и мазните могат да изпитат сухота, нормално. Всички можете да минете на Еудермол 5, а много сухите и на 8. Чувствителните към ПК - само Еудермол 0, под който могат да слагат някакво масло, ако чувстват силан сухота, например бадемово.


  bouquet кожа на всички!
 Hug  Heart Eyes  Hug

Общи условия

Активация на акаунт