Елха голяма ще украси за МАЙско бебче мама!

  • 10 666
  • 284
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 079
      




АПРИЛСКО - МАЙСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА:


Жасмина  06.04 - tanya_79 (Таня)
Бетина  12.04 - Inochka (Инна)снимки
Стратос & Димитрис 19.04 - Mikki
Калоян 20.04 - Marry (Мария)
Анастасия 21.04 - FY снимки
Ивайло 24.04 - Rosi_Burgas (Росица)
Максим 25.04 - Vif снимки
Асен- Александър 26.04 - gwendoline снимки
Мариана 26.04 - kallymally
Александра 27.04 - nancy
Калина 27.04 - змейковица снимки
Ирена 27.04 - Marges (Маргарита)
Венцислав 27.04 - zvezdolina (Зорница)
Кристиан 28.04 - Stryper (Елена) снимки
момче 28.04 - klarisina
Даниел Уилям 28.04 - Malerbill
Станислав 29.04 - Adi02 (Ива)
Мартин 29.04 - nadia_777
Мартин 30.04 - 6u6i снимки


МАЙСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА:



Георги 01.05 - pileto(Боби)
Йоана 01.05 - Smily_5q (Петя) снимки
Кристиян 01.05 - zori2005
Кристияна 01.05 - tan4uka
Иван 02.05 - А н и снимки
Мартин 02.05 - salina
Мирослав 03.05 - policeiliana (Илиана)
Маринела 03.05 - Mery_13
момче 03.05 - darid
Георги 03.05 - lony
Тихомир 03.05 - titomirka
Ивайло 04.05 - ndv снимки
Пламена  04.05 - nadia_ch
момче 04.05 - cacadu
Ивайла 04.05 - desiiv
Иван 04.05 - vessence снимки
Виктория 04.05 - anetta78 (Анета)
Мая 04.05 - Losita78 (Цани)
Хана 04.05 - RRAIA
Димитър 05.05 - bobsi_hrist (Боряна)
Анна 06.05 - lale (Деси)
Адела 06.05 - Екатерина
Георги 06.05 - ilein (Илиана)
Павел 06.05 - jet
Гергана 06.05 - mousy
Дженика 07.05 - Jaki33
Нелия 07.05 - kalia (Калина)
Никола 07.05 - eunos (Елена)
Мария 07.05 - Endjova (Нина)
Велизар 08.05 - ol4eto (Оля) снимки
Красимира 08.05 - LaDiDa снимки
Борис 08.05 - mania4ka
Стефани Елизабет 08.05 - DaniStef
Александър 09.05 - velisa
Eлица 09.05 - alexta снимки   
Христина 09.05 - pepsun снимки
Бояна 09.05 - simbi
Константин 10.05 - Rumya (Румяна)
Мария 10.05 - meshko106 (Вергиния)
Радина 10.05 - cat11
Ралица 10.05 - Una (Милена)
Йоана 10.05 - mimik
Петър 10.05 - danica
Христо 10.05 - silvia69
Соня 10.05 - nandy (Надя)
Георги 11.05 - despet (Деси)
Калоян 12.05 - Daniele
Александър 12.05 - bubinka
Дита 12.05 - Ditta_von_Thies
Ева 13.05 - Анна снимки
Мариана 13.05 - beba3
Виктория 13.05 - bebita23
Росен 14.05 - Paff (Павлина)
Виктория 14.05 - veni_viki (Вени) снимки
Мануел 14.05 - мама миши
Жулиана 15.05 - mimozata (Мария) снимки 
Румен 15.05 - Bubble79 (Мария) ]снимки
Мартин 15.05 - denz (Деница)
Симеон 15.05 - BgViki (Вики)
Анна 15.05 - klu снимки
Ивайло 16.05 - Valja79 (Валентина)
Велизар 16.05 - ikati
Марк 17.05 - ve4erniza (Зорница)
Никола 17.05 - tania_ark (Таня)
Стела 17.05 - NadiaD (Надя)
Даниел 17.05 - bobidika
Момчил 18.05 - Iggiberry (Иглика)
Димана 18.05 - crazykitty
Румен 18.05 - rush снимки
Стефан 19.05 - mrancho (Рени)
Ана 19.05 - GalyaG (Галя) снимки
Калоян 19.05 - Topi
 Михаела 19.05 - mcheuz Почивай в мир, миличка!
Радослав 19.05 - madlena (Мадлена)
Виктор 19.05 - emoli
Йордан 19.05 - Tiqercheto (Диана) снимки
Леонардо 20.05 - crazybrat снимки
Велизар 21.05 - мими
Траяна 21.05 - lusmar
Симона 21.05 - didi_r
Авигея 22.05 - worshipper
Наталия 22.05 - NatalyG
Мая 22.05 - Мимикрия
Анна 22.05 - maria_ra
Калоян 22.05 - Gerssy
Мая 23.05 - iliana2 (Илиана)
Никол 23.05 - Bubilina
Емануил 23.05 - gal79
Момчил 23.05 - mamazori
Цветелина 24.05 - pipiiv (Петя)
Елла 25.05 - ira_d (Ирина)
Ния 25.05 - еden_haven (Рая) снимки
Трифон 25.05 - denit (Деница)
Кристиян 25.05 - anita_s (Анита) снимки
Валерия 25.05 - malkaMaMa
Миа 26.05 - vaniliaice (Ваня) снимки 
Милена 26.05 - adi101
Килиан Арне 26.05 - Катя снимки
момиче 26.05 - monchi26
Александра 26.05 - Mucunka
Стоян 27.05 - nMihailova (Недка) снимки
Дарина 28.05 - Mimeto78
Божидара 29.05 - siska79 снимки
Саманта 29.05 - kery25
Антон 30.05 - duhi_puhi
Лаура 30.05 - Laura06
Мая 30.05 - rien
Иван 30.05 - imar
Анна 30.05 - Elenka
Ванеса 30.05 - tzvety26
Деяна 30.05 - е_vurbanova (Емилия)


МАЙСКО - ЮНСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА:


Ивайло 02.06 - kambanska (Люба) снимки
Мариса 03.06 - galiushana (Галя)
Ния 06.06 - zizi_top
Радомир 07.06 - paizy (Вера)

МАЙСКИТЕ НИ ДЖУДЖАНКОВЦИ СА 134! ОТ ТЯХ 66 ГОСПОДА , 68 ГОСПОЖИЦИ И ЕДНА ДВОЙКА БЛИЗНАЧЕТА НА МАМА МИКИ




ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:

Схема за захранване с таблици за въвеждане на храните 1
Схема за захранване 2
Таблица за норми в растежа
Песни и залъгалки
Он-лайн детски магазини

 

НАШЕТО АБЛУМЧЕ
Потребителско име: maiski
Парола: 2006



Кръстница на темата -   kalia!  

Предложения за следващи теми:



1. Подарък Дядо Коледа ще донесе на Май-ското хлапе (Анна)
2. Прави МАЙ-ската дружина пакости за четирима (Daniele)
3. На крачетата стои си вече МАЙското ни буболече (didi_r)
4. Лази, сяда и пристъпва вече, МАЙ-ското човече! (kalia)
5. Декември вече е наполовина, пристъпва МАЙчето към новата година! (Daniele)




Предишните ни теми в "Родени 2006":

МАЙСКИТЕ бебета красиви правят мама и татко много щастливи
Вкъщи вече сме си двама, аз съм горда МАЙ-ска мама!
А нашите бебета МАЙ-ски чудесни, гушкаме, цункаме, пеем им песни!
МАЙското човече лакомо яде, та по-бързо да расте!
МАЙСКО бебче се кокори, усмихва ни се, сладко си бърбори!
Вижте МАЙското човече - втори месец кара вече!
В молитва майчицата МАЙ-ска Бога слави - да растнат бебчовците п … ви и здрави 
МАЙското човече с глас се смее вече!
Погледнете всички тука - малък МАЙчо вече гука!
МАЙ-четата си растат, всички им се МАЙ-мунят
Мама МАЙ-чето люлее, то си гука и си пее
МАЙско сладко бебче се обръща по коремче!
Септемрийско слънце грее, МАЙ-ско бебе хубавее!
Радваме се ний на МАЙските мишоци, слагаме им често новите дрешоци!
Деца на пролетта са МАЙ-чета, обичани, красиви зайчета!
Ритат със крачета, махат със ръчички, есента посрещат МАЙските душички!
Вече хапва си пюре, МАЙското хлапе!
МАЙ-ско бебче с глас се смее, първо зъбче се белее
На половин годинка става вече МАЙ-ското ни мече-клече
МАЙ-чето расте и хубавее, с медено гласче ни пее!
Половин годинка мина, МАЙ-ската дружина
Най - обича МАЙ-ска мама, да се гушкат с бебче двама!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146673.msg2811154#msg281 … а среща със снега



Моля, при неточности и грешки от какъвто и да било произход, да се обръщате към мен на ЛС, за да бъдат коригирани своевременно. Peace Същото важи и за добавяне на снимки и всякакви други идеи и предложения.  Hug



Със специални благодарности към Катето за прекрасния колаж, както и към Анита_s, за сладурските картинки, към които ме насочи!

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 11:28 от ol4eto

# 1
  • Варна
  • Мнения: 452
Е, хайде аз да съм първа!!!
Макар и "стара", новата ни темичка си е супер. Олче, благодарско, че отделяш време, особено щом малкия е киселчок. Дано скоро избие зъбчето и сте ОК  Praynig Hug

За Варненската среща - айде да речем дата 16 Декември да кажем към 11-12 часа - устройва ли всички - ако разбира се е възможно при Ина? Иночка в хотела има ли и какво да консумираме /имам предвид кафенца, сокове, такива работи, които да си поръчаме/ или да си приготвим нещо? И Анита,  Embarassed ние може да се пробваме да сме мама и бебето в "+" в твоята кола  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 128
Привет майчета и бебчета! Малко се загубихме, но имахме проблем с компа. 4 дни без РС си е направо драма. дф     ж                                        м ннннннннннннннннн. Това е от Бояна, дано да сте разбрали посланието. Да се похваля вече съм с 3 кила по-малко, диетата продължава...
Олче поздравления за темичката, знам,че е стара, но е прекрасна и не можах да се въздаржа  bouquet
ДаниСтеф честита племеничка, дано се приберат мама и бебе по-бързо в къщи, че да им се радваш пълноценно.
Поздравявам всички месечковци, които съм изпуснала, както и Анитата, послучай 9 на патерици.
Съответно и ние на патерици да почерпим за 7 навършени месеца Misc Baby Bottle  party023 beer Popcorn.
За партито на 16-ти бройте ни и нас. Досега не сме присъствали , за което съжалявам, но този път,ако не ни мине котка път, сме на линия. За придвижването още не съм наясно как ще стигнем, защото татито май ще е ангажиран, но ще измисля вариянт.
За тези няколко дни докато не съм се отчитала при нас има следните промени, освен загубата на кг, след поправката компа вече разпознава фотоапарата и сега ще се включвам със снимков материал по-често, взех си изпита,ако си спомняте,от няколко дни беба отказва пюретата едва-едва изяжда 30-40 мл иска само да суче, а днес се събуди със сополки. Не съм решила дали да я водя при педката или да изчакам до утре, защото при предишното зъбоникнене пак имаше теч. Неискам да я тъпча само с капки newsm78. Хайде до после, че се боря с Бояна за клавиатурата, нещо е много сърдита

# 3
  • Varna
  • Мнения: 503
за хотела няма проблеми -всеки ден е удобно. Добре да оставим за 16.
  Да в барчето има кафе сок..... детегледачи съм осигурила 4бр.
  За да необяснявам точно къде се налмира хотелела - пиша си тел. и като стигнете до Ривиера някой ще слезе да ви посрещне. 0887/238353  и 0898/553443 и тел на хотела е 356376 - Горският Бряг /за уточнение това е бившата станция на Лакпром срещу х-л Кини и Никея Бившата на Солвей соди Орхидея на русенския Гаврил Генов/.


Сега Тръгвам  от хотела чакам другите да пишат дали така ги устройва за да действаме.
  Честито и от нас на всички бебчовци месечинките.

# 4
  • Мнения: X
Здравейте!Да се разпиша и аз в новата,стара тема.....Че то днес се видя че ще си висим вкъщи...и ще чакаме някой да се разпише...
Честито от мен и от момчетата на днешните месечковци...да са живи и здрави и много послушкави/не като моите/
Еленка,напълно те разбирам мила....че то и аз съм на тоя хал...обаче поне си му хванала цикличноста на процеса..та си подготвена Joy
Евка наистина е много сладка-готова примабалерина-но аз доколкото си спомням май беше "сгаджосана"та да не стане беля... Naughty
И Бетинката, и тя голяма кукла и вече ще почна да чета само постингите на мъжките мами,че то и ние душа носим....а при тия изкушения дето ги показвате.... Crossing ArmsТук да се възползвам-ако Ирка чете,мила тоя номер дето ми го прати нещо не го вдигаш...ако искаш да се намерим-дай някой друг.....
Хайде ,до довечера...е днес синковеца не щя да си яде спанака на обед и изядохме  следобедното пюре,та сега да отивам да му бъркам кисел....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Да се разпиша и в новата стара темичка! Върнаха ни лхата, Олче благодаря!  Hug

 Ние си направихме една приятна разходка навън - до НДК и обратно, мъникът откара над 2 часа сън  #Crazy

И да напомня, че
 ЗА КОЛЕДНОТО ПАРТИ В СОФИЯ - нулирах анкетата и обобщих 4-те възможности, хайде окончателно да решим! Гласувайте: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=148974.new#new

 Утре както обикновено в 13 ч. в Мола на квартална среща. Съкварталки и всички желаещи, ще ви чакаме!

# 6
  • Мнения: 315
Едно голямо здрасти от гордата леля Simple Smile
Ей, това било голяма радост!!!!
Вече я видях шушката сладка, а именцето- Карина или Катрина, ама утре ще се знае Simple Smile
Благодаря за милите думи по този повод. От вашите уста- в Божиите уши. И да ви се връща Simple Smile
Ето я, специално за вас (м/у другото сте от първите, които я виждат):


А сега за нас, Олче, мисля че Велизар и Стеф минават през едни и същи фази, като баш набори. И ние сме със нисък хемоглобин, но Стеф го е наследила от мен. И ние вадим горен зъб, ама... зооооор.
А от днес и кашля по малко, дали от многото лиги, дали от простуда дано не е това...
Честито ново зъбче на Дарито, много  Hug и на малките месечинки Бетинка и Боянка и много  Hug за всички сладки МАЙски  мами и бебоци.
Викат ме...
Лека засега

# 7
  • Мнения: 4 425
Иночка мен ме устройва 16.12 кажете някакъв час и наистина ще имам нужда от посрещач или подробни указания,че не ме бива с ориентацията в тоя район  Embarassed
Данистеф много ти е сладичка племеничката Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 671
Честито на леля ДаниСтеф! Малката буболиечка е прекрасна!

# 9
  • Мнения: 937
Супер сладка е малката принцеска.
Ето и една снимка от нас да не ни забравите

# 10
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Олче, за ваксината.
Аз не съм мед лице, ама четох туй онуй... Та значи - менингит може да се причини от менингококи, Хемофилус инфлуенце, стрептококи, пневмококи и др.

Менингококовият менингит е остро заразно заболяване, което се разпространява по въздушно-капков път с отделените пръски при говор, кашляне и кихане. Регистрира се целогодишно и е повсеместно разпространено в целия свят, като боледуват само хората. Увеличена заболяемост се наблюдава обикновено в края на зимата и началото на пролетта, което се обяснява с намалените защитни сили на организма през този период на годината. Боледуват всички, като най-засегнати са малките деца. Източници на зараза са болният човек и заразоносителите. Заразоносителството сред здравото население се среща в 5 до 10 %, а сред контактните на заболели лица може да достигне до 50-60 %.
Наблюдават се различни форми на протичане на заболяването – от лек назофарингит до тежки, свръхостри менингококови сепсиси, които се развиват в рамките на няколко часа и често завършват фатално.
Свръхострият менингококов сепсис е изключително рядка проява на менингококовата инфекция и се отличава с тежко и бързо протичане и висока смъртност. Заболяването се предизвиква от бактерия (менингокок), която е слабо устойчива на външни въздействия и всички познати дезинфектанти я унищожават бързо. Чувствителна е на антибиотици. Разпространението става по въздушно-капков път, но значително по-трудно, отколкото при грипни и други респираторни вируси.

Ваксината, която се разпространява е само срещу Хемофилиус Инфлуеце, но именно менингитът, причинен от тази бактерия е най-гаден - развива се скоротечно и се умира почти в 100 % от случаите... та... аз бих си ваксинирала детето. Аз специално сложих петвалентната ваксина, която съдържа и Хемофилиуса...

Виж тук е обсъждано: http://archives.bg-mamma.com/archive/000/007/689/7689/7689.html

За партито ще ви вземем...

# 11
  • Мнения: 188
Честити 8-ми месец на Бетинка-Сладолинка и 7-ми на бебчовците Калоян, Александър и Дита! Да са много весели, здрави и игриви, много да папкат и да радват всички около тях.
Данистеф, племеничката е кукличка, много е миловидна. И името и ще бъде много красиво, което и от двете да изберат мамчето и таткото.
Момичета, тези бънджита до каква възраст могат да се ползват? Много ми харесват, но се чудя дали да купим направо от люлките, дето са като столче. Но пък така беб няма да може да подскача, а съм сигурна, че много ще се забавлява. Уф, незнам вече...  newsm78 ...
При нас тази нощ беше доста тежка. Венци изобщо не пожела да си заспи в креватчето. Дори и при нас на спалнята непрекъснато се будеше и плачеше. Според мен пробива ново зъбче. Дано тази нощ спинка по-добре, че и ние покрай него.
Нашето човече от доста време казва ма-ма, ба-ба, ва-ва и разните му там производни от тях. Чудех се аз защо нищо ново не измисля и накрая се сетих - как да приказва милото, като завеяната му майка все му запушва устата с бибата, за да не тика там вътре всичко, каквото докопа. Иначе много обича и да си пее по неговия си начин, дето прилича на пищене. Като е по корем вече надига дупето и се опитва да застане на ръчички и крачета, ама още не може.
Утре много ми се иска да дойда до Мол-а. Дано времето да е като днес, че и по-слънчево даже. Някъде на горните етажи се събирахте, нали?
Иначе за събота сме на линия - аз и бебето. Нашият татко е зает, даже няма да може да ни закара до срещата.

# 12
  • Мнения: 1 000
МОмичета.......това парти ще го пропуснем
В групата на Габи има скарлатина и мисля да я спра за една седмица....поне другите партита да не изпуснем.....но на това няма да дойдем за по-сигурно......съжалявам за което....знаех че ще си изкараме прекрасно....и да знаете че ще си поплача на снимките.
Но ще ви досаждам тук Simple Smile
А даже взехме играчка.....Мончо пак намаза

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 18:35 от BgViki

# 13
  • Мнения: 4 206
Честити 8 месеца на Бетинка и 7 месеца на Калоян, Александър и Дита!

DaniStef, много е сладка племеничката си. Припомних си за първите дни на нашите малчугани. Колко е вълнуващо - това са първите часове на малката ти племеничка.

# 14
  • Мнения: 1 610
честита племеница данистеф...
Благодаря на всички, които "свериха часовника за храненето"....Радвам се на всички, които кърмят. Много ми хареса режима на жасминка..и аз искам да въведа 4 кратно ядене..успокоих се, 4е вси4ки са на едно положение горе долу
мимозата= каши лека нощ има на Милупа, безглутенова...другите са на Нестле , алете , с глутенови, но както ино4ка каза  са много вкусни и засищат   chef
лони, колко е голям гого, 4е му стър4ат краката от кош4ето?

Общи условия

Активация на акаунт