Моите любими торти! - 4

  • 54 182
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 873
Браво Голди!Страхотен трансфер. FlutterДоста си си поиграла с тези паяжини,но заради блясъка в очичките на децата,всяко усилие си заслужава.
  Tada Да ти е живо и здраво момченцето!Щастливо детство му желая! newsm59

# 76
  • Мнения: 7 106
Таннита, както винаги първокласна работа! Браво!!!

Голди, трансвера се е получил страхотно и ще доставиш голяма радост на рожденника. Да ти е честит   bouquet!

Ето и от мен обещаната рецепта за :

Медена торта (или така наречения Медовик):

За блатовете :



½ чаша захар
2 яйца
56 гр. масло
¼ чаша мед
половин лъжичка сода
около 2 и половина чаши брашно
щипка сол

За крема :

4 жълтъка
1 желатин (или 2 и ¼ ч.л.)
щипка сол
½ чаша мед
1 чаша мляко
100 гр. кондензирано мляко
2 и ½ чаша сметана

За блатовете яйцата се разбиват със захарта на пяна.
В тенджерка на слаб огън се разтопява маслото, добавя се меда, яйцата разбити със захарта и содата. Разбърква се, до разтварянето на захарта и докато течността се разпени. Маха се от огъня и се охлажда  за 5 минути. След това се прибавя брашното малко по малко и се замесва нелепнещо тесто. Готовото тесто се слага в някакъв съд, закрива се със суха кърпа и се оставя да почине 30 минутки.
След това аз си изрязах по тортената форма 8-9 кръга от хартия за печене и разточвах блатовете направо върху нея, като внимателно изрязвах излишното тесто. От това количество ми излязоха 8 блата, за тортена форма с диаметър 20 см. Разточват се много тънко, трябва да са почти прозрачни, защото при печенето бухват двойно, че и тройно. Фурната се загрява на 180 гр. и блатовете се пекат до лекозлатист цвят (около 5-6 мин).
Опечените блатове се редят в чиния и се покриват с кърпа, докато изстинат. Ако предварително сте си разточили всички блатове, всичко става много бързо- само вадите опечения и слагате нов.

За медения крем, млякото се сипва в тенджерка. Жълтъците се разбиват с меда, щопка сол и желатина. Оставят се за 5 минути. Прясното мляко се влива на тънка струйка при жълтъците, като непрекъснато се бие, след което сместта се връща обратно в тенджерката и се бърка непрекъснато на слаб огън, докато започне да се сгъстява. След това се изстудява. Сметаната се разбива със кондензираното мляко и внимателно се смесва със жълтъчения крем.
Във разкопчаваша форма за торта се редят блат, маже се с крем и така докато свършат всички блатове. Тортата се прибира в хладилник за няколко часа, докато стегне, след което се вади от формата и се намазва от страни с останалия крем и се украсява по желание.

Тук само да кажа, че аз не използвах крема на авторката на рецептата, а направих обикновен домашен крем ванилия и го смесих със разбита със кондензирано мляко сметана.

# 77
  • Мнения: 2 099
Голди трансфера ти е станал перфектен. Кажи как го направи, ако може стъпка по стъпка /целият ли е от шоколад и с какво го оцвети/ и моля те дай рецептата на тортата- каза че всички много я харесали.

Защо само аз имам проблем с оцветяването на фигури и глазури и боята /за яйца/ само при мен се разтича в хладилника.  Confused Исками се поне веднъж да направя торта с цветна глазура /шоколадова или др./ и да стане както трябва. Моля ви се де помогнете ми, изчетох всички постове и пак доникъде не стигнах с опитите.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Защо не опиташ с други бои.Може в тях да е проблема.Аз съм оцветявала рози от парено тесто и съм ги слагала в хладилник.Не съм имала проблеми.

# 79
  • Мнения: 818
Танита,Голди,много красиви торти,Браво   bouquet

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Благодаря ви, комплименти от майсторки като вас, означават много за мен /това беше вторият ми опит за трансфер/. Всъщност има си кусури тортата, но освен мен май никой от гостите не обърна внимание Thinking
mimival , трансферът е изцяло шоколадов. Ползвам боя за яйца в капсули /както беше антибиотикът едно време/. С черният шоколад нямах проблем, разтопих в микровълновата с малко масло. Белия разтопих по същия начин /без маслото/, като добавих боята, размита в кондензирано мляко до получаването на консистенция подходяща за рисуване /само така не ми се пресече/, накрая покрих цялата картинка с бял шоколад. Трансфера правих в четвъртък и снощи преместих от фризера в хладилника, чак тази сутрин го поставих върху тортата, защото се страхувах да не се разтопи, но нямаше проблем. Блатът е стандартен - 6 яйца /разделени на белтъци и жълтъци/, 1 1/2ч.ч. захар, 1 1/2ч.ч.брашно /пресято/, ванилия и този път по изключение сложих един бакпулвер, за да не стане фал.  Разрязах и сиропирах със захарен сироп с настъргана портокалова кора. Имах сушени вишни, които накиснах в сироп от предната вечер и добавих сока им към другия сироп /защото ми се видя малко/, а тях поставих в крема за пълнеж. Кремът беше бял ганаш, само розичките покрай трансфера са от сметана само. Дано не е много объркано, но вече мозъкът ми е пренаситен от емоции. Ако не съм била ясна, питай Hug Ето и снимка на парченце от тортата
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=68208&photo=20
Наистина съм поласкана, че харесахте тортата, макар че ме беше срам да я покажа при толкова красоти тук Embarassed Сега съм на вълна цветен шоколадов чаршаф /вече изхабих малко продукти/ и се надявам да успея да се справя за Св.Валентин с някоя по-малка тортичка.

# 81
  • Мнения: 2 099
Goldie много ти благодаря за обясненията, още тази седмица ще опитам да направя трансфер- е няма да е като твоят нещо по-лесничко ще е... Hug

Относно рецептата- какво беше ганаш, помня че го бях срещала в постовете, но съм забравила?

Мъжът ми се казва Валентин и затова и аз съм се запретнала със сладкарството, че никак не ме е бивало в окрасите до сега/а и той е доста претенциозен и харесва общо взето само нещата от Бътерфлай /, а ми се иска да му сътворя някоя изненада, та пробвам различни рецепти и окраси на торти. Наумила съм да му направя или торта или пастички във форма на сърце, даже съм си харесала няколко от Интернет, но трябва да се науча да им направя окрасата, която е цветна.

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 08:36 от mimival

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ганаш е кремът от шоколад и сметана, които се загряват, смесват до пълно разтваряне на шоколада и след като кремът изстине добре, се разбива до пухкавост. Търсих рецептата за бял ганаш из американските форуми за готварство и навсякъде срещнах, че количествата бял шоколад и сметана трябва да са равни. Аз сложих две чаши сладкарска сметана Хопла и два шоколада Нестле, може би поради тази причина ми се разби по-бавно и вече си мислех, че ще остане течен. В крайна сметка се получи добре. Доколкото си спомням трюфел тортата беше с такъв крем, но с черен шоколад. Момичетата, които са я правили, ще могат да коментират повече по пропорциите Thinking за ганаша. И аз си мисля за торта сърце, но трябва да си купя форма, че с моите две леви ръце в изрязването, рисуването и моделирането, най-вероятно няма да се справя без специална форма. Другият вариант, който ми хрумна, покрай любовта на мъжа ми към сладкия салам, е да направя такава смес и да я оформя като сърце и отгоре да покрия с чаршаф.
Виж в линка, който ти дадох, първия ми опит за трансфер; картинката беше лесна, но видях голям зор с оцветяването на шоколада. Сега вече знам, че с кондензирано мляко се получава най-добре. То май при мен всичко се получава по метода проба-грешка.

# 83
  • Мнения: 2 099
Goldie разгледах всичките ти творения и много се впечатлих особенно от тортите, тортата ти с цветята е много красива, а рибката ти направо не мога да повярвам, че това ти е било първи опит...Крокодила имам мерак да го направя и аз от дълго време, но сега явно съм на вълна торти и още не съм го опитала...
Кондензираното мляко за трансфера вариш ли го /мъжът ми като ме видя тези дни да го варя направо затворено ме обяви за бомбаджийка, а аз му казах че така пишело в рецептата, в крайна сметка ми изкл. котлона/ и кога го слагаш.
Goldie и аз си купих скоро 3 форми сърце -2 малки от Кауфланд и 1 голяма - за Св.Валентин.

Иска ми се да направя сърце но да е заоблено, но не зная как, интересува ме също как се прави и торта от типа-гъбка, т.е как се поставя по-широк блат в/у по-тесен, ох незнам кака да се изразя... Моля ако някой знае да сподели отн. нареждането и разрязването на блатовете. Примерни торти...

# 84
  • Мнения: 7 106
mimival, виждала съм подобна гъбка някъде из сайтовете, по-точно изработката и. Тайната е, че блатовете се пекат в специална форма - като за пънчето, така и за качулката. Самите блатове са тип кексови, т.е. не са отделни блатове, по между им с крем, ами цели. За съжаление не помня точно къде го гледах това нещо, за да пусна линка.
Друго, което срещнах из ровенето в нета, е как да оформиш такъв кексов блат, по форма която си избрал. След опичане на блата и изстудяването му, той се замразява и после, когато леко омекне се исзтъргва и изрязва със остър нож, до желаната форма. така би могла да направиш гуглата на гъбката.
Другият вариант, като я гледам така картинката, която си показала, би могъл да стане с един по-дебел кръгъл блат и върху него една кръгла торта с диаметър същият като на кръглия блат. Отгоре го обличаш с "чаршаф" и го поставяш върху пънчето, което ще е дефакто още една торта, но с по- малки блатове.


п.п. Всъшност ей сега видях, че имам подобна снимка, свалила съм я от някой сайт, за да добиеш ориентир за какво ти говоря:

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 14:32 от 3ори

# 85
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета, бях малко болна, та влизам сега и гледам какви красоти сте сътворили!

Танитка, Goldie - страхотни торти!

Таня , езерото и патетата са като истински! Браво! Hug

Goldie, трансфера е супер - аз затова направих само главата на Спайдърмен, защото нямах време и нерви да правя целия - свалям шапка, че си била толкова търпелива!

mimival, Зори вече ти е казала как може да се направи гъбката, аз само да добавя, че е добре при съединяването на двете части да забодеш няколко дървени шишчета за подпора. И е най-добре да я сглобиш в последния момент, защото може да пропадне.

# 86
  • Мнения: 121
Това е любимата торта на нашето семейство.  Лесно се прави, много е лека, вкусът и е невероятен (много наподобява на плодовата пита на "НЕДЕЛЯ"

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2017387

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
mimival , отсипах в чашка от  кондензираното мляко /може би 2-3с.л./, загрях за около 30сек. в микровълновата, после сложих боята и добавих към разтопения шоколад. В Бургас няма Кауфланд, но в Пикадили или Била трябва да има такива форми Thinking
Тортата с цветята е отпреди 2г. и половина и е голям срам. Първо, ползвах готови блатове и стана много тънка. После, беше адска жега /01.юли - рд на мъжа ми/ и марципанът "Варна" така се топеше, докато го извадя от хладилника, че накрая цветята ги шприцовах, вместо да моделирам рози. Трябваше да е кошничка с рози, но нищо подобно не се получи,  поне беше вкусна Embarassed и рожденикът остана доволен.
natalyna, благодаря много Blush Ако трябва да съм честна, не съм убедена, че втори път бих се захванала с трансфер "Спайдърмен", голяма играчка Confused

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 16:47 от Goldie

# 88
Здравейте момичета!Аз съм нова тук,темата във форума ви е СТРАХОТНА!
Реших и аз да се похваля с някои от последните торти,които правих за сина ми. Laughing


http://s6.bilder-hosting.de/img/Z0HEZ.jpg

http://s6.bilder-hosting.de/img/Z0O21.jpg

http://s6.bilder-hosting.de/img/Z0PU1.jpg

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 21:05 от Swetleto

# 89
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета!Аз съм нова тук,темата във форума ви е СТРАХОТНА!
Реших и аз да се похваля с някои от последните торти,които правих за сина ми. Laughing

Много са красиви! Майстор си! smile3501 А втората е направоооо.............нямам думи! Изумителна!  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 21:23 от labrex

Общи условия

Активация на акаунт