Моите любими торти! - 4

  • 54 187
  • 282
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 106
Ей, Дес, недей да скромничиш, защото си се справила страхотно. Чудесна маца се е получила  Grinning. Честит празник на голямото ти вече момиче, да ти е жива и здрава   bouquet !

# 136
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дес, много сладко котараче! Браво, наистина си се справила отлично!  bouquet

Добре че не ти са се разтекли бонбоните .На 1 рожден ден на големия ми син правих торта клоун 9тогава нямахме още апарат за да снимаме) и го украсих с много шарени бонбони. Но ги сложих при самото правене на тортата вечерта. На сутринта всичко беше размазано и разтечено - Мислех си, че ще получа удар. Е, позагладих ситуацията, но от тогава съм с особенно мнение за тез бонбони.

Честит празник на сладураната ти! Да ви е жива и здрава и много да ви радва!  bouquet

# 137
  • Мнения: 2 126
Благодаря ви Зори, Наталина  bouquet Абе има какво още да се желае,но.......
Бонбонките ги сложих снощи,като я правих,ама си останаха цели слава богу Grinning

# 138
  • Мнения: 2 099
Браво Дес наистина сладко коте. Ч.Р.Д. на Вяра да ти е жива, здрава и щастлива и приятно изкарване на празника утре.
 nbirthday

# 139
  • Мнения: 863
два дена правих торта Медовик,стори ми се много трудна,аз и без това нямам голям опит в приготвянето на торти,но тази наистина ме озори
първо тестото за платките ми нещо не се получи,захарта всъщност 2 кафени чаши ли беше или чаени,аз сложих чаени и май дойде малко повече newsm78,при точенето непрекъснато ми се късаха,едвам ги опекох Crazy
после не можах да намеря кондензирано мляко, а бях почти сигурна,че има във Фантастико,за съжаление точно,когато ти трябва естествено няма Sadпри украсата също не ми провървя,тръгнах отстрани да слагам пурички,които обаче не ми стигнаха и трябваше да ги махам,замазах положението с орехи
това е крайния резултат,показвам го просто ,за да се присъединя към клуба ви,макар че  не може да става никакво сравнение между моята тортичка и това,което показвате вие,продължавайте в същия дух  bouquet
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2065076

Само да кажа,че това по средата не съм го правила аз, готово е от 100 гр.сладки,ходих да търся някакви фигурки,ама понеже нямаха се прибрах с това за всеки случай,по едно време съжалявах,че направо не съм купила една торта,вместо да се опитвам да разточа тесто,което изобщо не може да се точи Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 22:59 от тики-так

# 140
  • Мнения: 818
Пуснах тук рецептите за кошничките,фунийките и прасковите http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160232.0

# 141
  • Мнения: 818
Ето и разрез на тортата http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2066619

Торта Казанова

за блата:
100 гр. лешници
8 жьлтька
4 белтька
100 гр. захар
6 сл. брашно
1 сл. нишесте
Запичаме лешниците и ги смиламе фино.
Разбиваме белтьците с полувината захар.Разбиваме жьлтьците с останалата захар.смесваме ги и прибавяме брашното,нишестето и лешниците.Печем в загрята 180-200 градуса.

4 сл. конфитюр от вишни
1 пак. ванилов пудинг
1/2 л. пр. мляко
5 сл. захар
250 гр. масло
4 сл. коняк
Изстиналият блат се разделя на 3.
Сваряваме ваниловия пудинг+захарта+ пр. мляко.Оставяме го да изстине.Прибавяме кьм него коняка и льжица по льжица го сипваме кьм разбитото масло.
Намазваме трите блата тьнко с конфитюр и след това с крем.
За моята торта използвах четворна доза,като блатовете пекох в тавато от фурната.

# 142
  • Мнения: 7 106
тики-так, ти Медовика по тази рецепта, която пуснах аз ли я прави ? Защото ако си ползвала нея, в блатовете има половин чаена чаша захар, а в крема няма захар изобщо, къде си ги видяла тези 2 чаени чаши  newsm78? Явно по която и рецепта да си я правила, не си я спазвала точно и затова не се е получило добре тестото за платките. Пропорциите са много точни, защото и аз я правя за пръв път и се получи много добре, чак аз се изненадах от себе си  Mr. Green.

# 143
  • Мнения: 863
леле,ужас,аз съм писала 1/2,ама съм видяла 2 чаши захар,затова не ми се е получила Joy Joy Joy знаех си аз,че за сладкарка не ставам hahaha

# 144
Момичета пак сте правили страхотни торти!
Bambinkamalinka благодаря ти за рецептата.
Аз имам въпросче,вие имате ли вече идеи какви торти ще правите на Свети Валентин?

# 145
  • Мнения: 7 106
леле,ужас,аз съм писала 1/2,ама съм видяла 2 чаши захар,затова не ми се е получила Joy Joy Joy знаех си аз,че за сладкарка не ставам hahaha


Оооо, не се отчайвай, първите опити почти винаги завършват така. Пък и в крайна сметка тортичката ти се е получила много добре, макар и доста сладка, ама ще я гасите с кола или водица  Laughing.
Спомням си, че първата торта, която направих, толкова ме беше срам от крайният резултат, че нарочно я "забравих" на терасата няколко дни и след това я увих в 3 вестника, за да не я види никой, като я изхвърлям  hahaha.

Практиката учи  Wink.

# 146
  • София
  • Мнения: 630
Включвам се и аз с моя първи опитМедовик и разрез.
Тортата много ми допадна и не срещнах трудности (поне не големи за да ме откажат Laughing) с приготвянето и, но имам няколко въпроса. Крема е този със заквасената сметана. Сложих 2 от големите (по 400гр) и една от малките кофички и крема пак ми се струва малко newsm78. Исках да я поръся с орехи и отстрани, но това се оказа трудно (поне за мен Mr. Green). Ще се радвам да прочета съветите ви момичета (страхотни майсторки сте  bouquet).

# 147
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Да се оплача и аз от мойта торта "Трюфел". Всичко до крема беше супер, ама крема ...  ooooh!. нещо сбърках тотално. Пише да се кипне сметаната и да се изсипят шоколадовите стърготини после бам в хладилника и на другия ден да се разбие. Аз всех, че поразбърках сместа  Joy щото не ми побираше акъла как ще разбия после тия стърготини  Joy и резултата на следващия ден беше стегнал шоколад със повечко сметана  ooooh!. Толкоз твърдо, че и дума не става да се разбива. Накрая го разтопих малко разбих отделно още сметана и го смесих и стана двойно количество крем. Абе с две думи изложих се тотално с кремчето. Кажете сега не трябваше да рабърквам нали? И после ще стане ли да се разбива туй чудо?
Ето я тортичката тук и тук . Вкусна беше, ама определено в семейството фаворита все още ни е торта "Алказар", а моя мъж ме изкритикува, че хлебни блатове не аресвал  #Cussing out Къде ги видя те хлебните блатове не вдянах много, че те толкова мекички и тънки бяха, и с това голямо количество крем накрая което се получи се губеха.  Thinking.
Благодаря за съветите за ликьорчето, накрая все пак сложих ром.  Laughing

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 12:51 от korneliia_h

# 148
  • Мнения: 590
Момичета,страхотни красоти правите!
Един ден може и аз да се похваля с нещо подобно,но засега това http://img442.imageshack.us/img442/405/picture056sg2.jpg е първия ми опит и не е много приличен Confused
Поне беше вкусна.
Решила съм да правя Медовик след няколко дни, ако стане ще се хваля.

# 149
  • Мнения: 1 808
За пореден тъп се убеждавам че сте невероятни МАЙСТОРКИ !!!
Кога ли и аз ще се навия да направя някаква красива украса. Все ми се струва доста трудно.
Може ли само да ми кажете как оцветявате тези фондани?
Че пъвро ще се пробвам с нещо по лесно и едноцветно.  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт