Мнения на Birdie...

  • 252 845
  • 2 044
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 585
Здравей, Birdie  малкият е с Т вече шести ден. От вчера ни включиха и антибиотик Агументин 457 , до тук съм дала вече два приема . Въпросът ми е кога почва да се повлиява Т и изобщо повлиява ли се от антибиотика или педито го изписа просто да се презастрахова.
Предварително ти благодаря !!!
Привет,
Причината за температурата е? ушички?

# 691
  • Мнения: 376
Здравей, Birdie  малкият е с Т вече шести ден. От вчера ни включиха и антибиотик Агументин 457 , до тук съм дала вече два приема . Въпросът ми е кога почва да се повлиява Т и изобщо повлиява ли се от антибиотика или педито го изписа просто да се презастрахова.
Предварително ти благодаря !!!
Привет,
Причината за температурата е? ушички?
Няма видима  причина да са уши , нито го сърбят нито ги пипа . Той е достатъчно голям и като го питам почти винаги си казва къде го боли.

# 692
  • Мнения: 8 585
Ако е вирусно заболяване-когато му свърши цикъла на развитие.
Ако е инфекция-до около 2 дни, но с прогресивно подобрение.

# 693
  • Мнения: 8 585
Здравей, д-р Бънди
Да попитам нещо и аз. Ще се радвам ако отделиш време да ми отговориш.
Какви са признаците на дехидратация при децата /2-3 год/. Изобщо има ли такива ВИДИМИ, които един неспециалист като мен би могъл да разпознае.
Благодаря ти предварително
Леката дехидратация трудно се забелязва от родителите-от значение са броя на повръщанията и дали те се съчетават с диария или не. Съчетанието на двете е по-опасно за бърза дехидратация.
Иначе от значение за родителя са сухостта на устната лигавица, езика, устните, както и хлътването на голямата фонтанела при бебета и снижение на мускулния им тонус (отпуснати, крачето пада като "откосено" и липсва тази жива флексия, толкова характерна за малките бебета-приличат на плюшени куклички, вместо на бебе с тонус, реагиращо живо и с плач). Също и тахикардията в условие на липса на температура.
За бебета е от значение също и липсата на тежки от урина памперси-те стават леки и "намокрени", а не тежки, както са обикновено.
Хлътналите очи са по-късен белег...

Останалите белези са от медицинско естество за оценка...

# 694
  • Мнения: 326
Здравейте, имам впредвид че в момента съм на 33г, а казват че съм имала в детските си години астма в следствие на което водят дъщеря ми фамилно обременена.  До 14г действително имах проблеми- постоянно боледувах от бронхити, но когато станах на 15г.  заболях от магарешка кашлица и един професор ме излекува и от тогава до сега не съм имала проблеми.  Та въпроса ми е какви са симптомите на астмата и възможно ли е да съм имала и при положение че не съм лекувана за такова заболяване от тогава до сега да нямам нито симптоми нито пристъпи?  Как е възможно алерголог да ми заяви че преди 20г.  аз съм прекарала астма(без никой да разбере от лекуващите ме тогава лекари), не съм лекувана за това и досега(сега съм на 33г) да нямам никакви проблеми, пристъпи и други симптоми свързани с астмата и по този начин тя да води дъщеря ми фамилно обременена и всеки лекар да търси причините за проблемите и(тя е с постоянна хрема) в тази насока? 

# 695
  • София
  • Мнения: 4 423
Моля те Бърди, в другата тема зададох въпрос, задавам го и тук, тези деца, които имат алергии, проблеми и не са ваксинирани, как се предпазват, какви са мерките, които родителите вземат, за да не се разболее детето от тези болести? Hug

# 696
  • Мнения: 376
Ако е вирусно заболяване-когато му свърши цикъла на развитие.
Ако е инфекция-до около 2 дни, но с прогресивно подобрение.
Много ти благодаря !!

# 697
  • Мнения: 3 423
здравейте Бърди Hug
и аз да попитам-малчо подстмърча понякога нощем ,нищо друго няма,гърдичките чисти,здравичък е
педито първо предписа бъркани капки които непомогнаха
после някакъв тобрекс и той също
сега се чуди да не е алергия от прах и ми каза 10тина дена да капя Кузихром 4%-мислиш ли че е опасно да се капе Кузихром при непотвърдена евентуална алергия към прах newsm78

# 698
  • Мнения: 8 585
здравейте Бърди Hug
и аз да попитам-малчо подстмърча понякога нощем ,нищо друго няма,гърдичките чисти,здравичък е
педито първо предписа бъркани капки които непомогнаха
после някакъв тобрекс и той също
сега се чуди да не е алергия от прах и ми каза 10тина дена да капя Кузихром 4%-мислиш ли че е опасно да се капе Кузихром при непотвърдена евентуална алергия към прах newsm78
Нормални физиологични вариации в зависимост от температурата и влажността на околната среда.
Това е най-честото, съвпадащо с описаната от Вас картина.
Щадете нослетата на децата-МИНИМАЛНО ВМЕШАТЕЛСТВО.
Далеч стоим от маниаци на тема "алергии".

# 699
  • Мнения: 8 585
Моля те Бърди, в другата тема зададох въпрос, задавам го и тук, тези деца, които имат алергии, проблеми и не са ваксинирани, как се предпазват, какви са мерките, които родителите вземат, за да не се разболее детето от тези болести? Hug
Б,
само алергична реакция към конкретната ваксина е противопоказание за ваксинация.
И някой неща от местен характер, изразяващи силна реакция към съответната ваксина-зачервяване, много висока температура.

Ще дойда да ти направя всички ваксини лично. Ще стоя 2 дена за да се убедиш че нищо няма да стане.
Безплатно. Ще го направя-не се шегувам... Simple Smile

Хайде пребори се с този страх, което те прави бездейна и защити детенцето.
Казва ти го човек, който прави на месец над 250 ваксини-лично.
Не хомеопат или бръщолевници разни...

# 700
  • Мнения: 371
Моля Ви Вижте си личните съобщения, писах на лична!
Поздрави

# 701
  • София
  • Мнения: 4 423
Бърди, ако ти я биеш - да, но иначе не Hug  bouquet

# 702
Birdie говорих с лекарката и каза, че .."Да наистина говорят изследванията за лека форма на анемия но....мен ме притеснява повече стойността на захарта" Изследването показва 5,26 при капилярно взета кръв. Твоето мнение по въпроса? Предложи да ограничим за 10-ина дни захарта и да направим после някакви по-сложни ( не ги запомних много ) изследвания на захарта вече с венозна кръв. Тя предположи, че при ограничаване на захарта хранителният му режим ще се подобри и може да се очаква подобрение и на другите стойности.
Под 5.6ммол/л (100мг/дл) се приема за нормално ниво.
Кога вземахте пробата?
Повторете я още веднъж, но под 5.6ммол/л си е норма и следователно нищо не е нужно да се прави.


http://www.childrenwithdiabetes.com/d_0n_010.htm
вж.края на таблицата

Бърди, това само за деца таблица ли е? Има гестационен диабет вътре и е старницата е от 2004 г. Исках само да кажа като човек препатил от гестационен диабет че нормата на гладно е под 95 и преди месец доктора ми каза че сега имат предиабетично състояние щом съм между 95 и 125 (3 месеца след раждане) и се смята че имаш диабет ако имаш поне две показания на гладно над 125. Покрай тези неща имам апартаче и реших да измеря на майка ми която е на 75 и ти на гладно има мегду 95 и 125-и тя ли е в предиабетично състояние? Благодаря ти предварително!

# 703
  • Мнения: 8 585
Таблицата се покрива с критериите на Американската диабетна Асоциация:
http://care.diabetesjournals.org/cgi/reprint/27/suppl_1/s5
*класически симптоми+стойност в което и да е измерване над 11.1 ммол/л (200мг/дл)
*стойност на гладно над 7ммол/л (126мг/дл)-гладно=минимум 8 часа без въглехидратен прием.
*2 часа след орален ГТТест->>стойност над 11.1 ммол/л (200мг/дл).

Нарушен глюкозен толеранс->>
*над 5.6ммол/л но под 7ммол/л
*или 2 часа след ОГТТ->>над 7.8 ммол/л но под 11.1ммол/л (140-200 мг/дл).

Под 5.6ммол/л (100мг/дл) глюкоза на гладно е норма.
Същите стойности се намират и в последното издание на "Oski's Pediatrics" 4Издание от Ноември 2006, глава 378.
За гестационен Диабет:

100-g Glucose load

                                  мг/дл   ммол/л
Fasting (гладно)         95         5.3
                           1-h 180       10.0
                           2-h 155        8.6
                           3-h 140        7.8
75-g Glucose load
Fasting (гладно)         95        5.3
                           1-h 180       10.0
                            2-h 155       8.6

Следователно-това се приема за актуално... Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 21:21 от Birdie

# 704
О да съгласна съм че е актуално но реално това ми каза доктора и сега даже да имам 96, 97, 98, 99 ме водят предиабетичка и ми казаха че това е от съвсем наскоро. А какжо мислите за маика ми на 75 години-нормално ли е? да им 100-105-има ли старчески диабет?

Общи условия

Активация на акаунт