Деца с увреден слух

  • 63 697
  • 896
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 543
Здравей, Руми!
Май само аз съм си още в София и още пиша в темата. Simple Smile
Ами, не знам дали тези апарати са подходящи. Вие направихте ли нова аудиограма? Все пак, не е задължително това, че са нови и хубави апаратите, да означава и че са най-подходящи за вашия случай. Лекарите би трябвало да ви насочат кой вид и модел апарати биха помогнали максимално на детето.
Иначе, знаем за това безумие с помощите. Дано по-скоро я приемат тази наредба, защото това наистина на нищо не прилича!
Колкото до заниманията със сурдопедагог - опитайте как ще е, ако не присъстваш на заниманията и ако слуша повече, изберете този подход. Но непременно искай да ти отделят време да ти разкажат какво и как са правили, за да можеш да опитваш и у дома разни неща и да добиеш представа за рехабилитацията като цяло.
Ние май не сме се срещали ей така - да се срещнем всички. Аз познавам доста от майките, почти всички, но все по отделно се виждаме. Няма да е лошо да се видим всички, но лятото няма да стане. Всеки случай, аз много бих се радвала. Simple Smile
До скоро!

# 811
  • Мнения: 2 531
 Thinkingаз ходих тази седмица да си взема нова заповед за батерии, което си е пак целева помощ, не ми казаха нищо да са спрени , даже се интересувах кога точно имаме право на нови апарати!  Thinking Искаш ли да ти дам координати на д-р Димов, който го препоръчва доц. Спиридонова специално за аудилог. консултации да ви насочи за апарати?

# 812
  • Мнения: 2 563
Thinkingаз ходих тази седмица да си взема нова заповед за батерии, което си е пак целева помощ, не ми казаха нищо да са спрени , даже се интересувах кога точно имаме право на нови апарати!  Thinking Искаш ли да ти дам координати на д-р Димов, който го препоръчва доц. Спиридонова специално за аудилог. консултации да ви насочи за апарати?

Доколкото знам заповеди се издават, но парите не се превеждат към доставчиците, тоест Фонак не си получава парите.

На мен ми е интересно защо тия мои любими докторки явно само Фонак препоръчват вече... През 90-те се препоръчваха Видекс на всички и въобще Попова и Спиридонова и Анка бяха дружки неразделни... Далавера някаква ли е, скараха ли се?

Преди няколко дни бях в ИСУЛ с майка си и на вратата ни спря една жена - видяла, че имам имплант. Детето й е на 19 някъде, студентка, оглушала на 5 месеца, имплантирали я в ИСУЛ преди година и половина и резултатът е, че детето можело да чува две неща: спирачки на кола и лай на куче...

# 813
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                  Здравейте момичета!  55
 Ние както сигурно вече сте се сетили сме в Плевен.Тук е много по-трудно да стигна до компютър - нямаме вкъщи, а за да работя на този в книжарницата Венци трябва да спи в количката 1stroller, което за съжаление не се е случвало от много време.Дори в момента на пиша аз, а диктувам на племенницата си.Ние сме добре,ходим на разходка по цели дни, а последните ни настройки се оказаха много добри.Мисля,че чува всичко newsm74, но все още не казва нищо освен ам-ам-ам или ма-ма-ма-ма.Съвсем съзнателно търси звуците или ги предизвиква.Например удря предметите един в друг или със удар с нещо върху масата.Нямам впечатление да реагира на музика, но за сметка на това се радва много на колите и особено на алармите. От ТЕЛК-а ни признаха 80% с чужда помощ. Трябва да привършвам , но при първа възможност пак ще пиша.
Пожелавам прекрасно лято на всички!  Nature Sunny  Hug

# 814
  • Мнения: 179
За dodibobi : не че съм пристрастна но според мен трябва да се обърнеш към Доц.Цветков от ВМА (9225801). Правил е неведнъж подобни операциии, а има и доста голям опит в пластичната хирургия.До 20.08 той ще е в отпуска.
Veni-b, за жалост така седят нещата за всички, не само за Фонак. На нас също не ни изплащат техническите помощтни средства #2gunfire . Никой няма и най-малка представа кога ще се нормализират нещата.
Hear Again, това което казваш е ужасно. Имайки в предвид че хората тарсят спасение в ИСУЛ в определени ситуации #Cussing out

# 815
  • София
  • Мнения: 215
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЙОАНЧО  newsm59  party023 newsm67
МНОГО здраве, радост и късмет happy bd

# 816
zdraveite na vsi4ki ot foruma.slu4aino popadnah na nego.az sam ot pleve4n na 21godini sam i nosq sluhov aparat.vidqh po-gore,4e edna jena pita za aparata microPower.sestra mi ima takav aparat i po princip e dovolna.az sam a aparat savia art i zasega mi dopada,no vse pak go imam ot skoro i 6te mi trqbvat o6te nastroiki.a za microPower iskam da kaja o6te,4e  sam proverila v neta vsi4kite im modeli i otzivi za tqh i mislq 4e sa naistina dobri aparati.no vse pak to si e strogo individualno i trqbva da se izbira aparat spored mnogo pokazateli,a ne samo spored tova dali e dobar.ob6to vzeto sam dovolna ot firma slavina i tqhnoto obslujvane....6te se radvam ako sam bila polezna s ne6to na vasi 6te se radvam da pi6ete....pozdravi na vsi4ki ot men i da se pazite Heart Eyes

# 817
Zdraveite na vsi4ki mami.Dnes biahme na izsledvane za sluha na sina mi (Aleks).Rezultatite sa obnadejdava6ti.Ima sluh v zrdavoto uho na 100%,v drugoto e savsem malko sluga no vse pak go ima.Nadiavame se 4e kato se otvori van6niat kanal ne6teta 6te se podobriat.Za sajalenie ni kazaha 4e triabva da 4akame dosta za plastika -pone da stane na 10 god.,a tova si e dosta vreme,no vse pak imame nadejda 4e ne6tata 6te se opraviat.Nie sme ot plovdiv i zatova pravihne izsledvaneto tuka,no lekarkata kaza 4e za plastikata e nai dobra da se otide v Sofia.Ostava nive4e samo da 4akame.Blagodari na vsi4ki vi za savetite i informaqiata koiato mi davate.Izviniavaite za pravopisa,no malkia se opitvam da go prespia i zatova biagam ot ednata staia v drugata kato se razpla4e.Znaete kak e.Blagodarsko o6te vedna6 na Ieppe,Fen,desi,Bobsve i na vsi4ki ostanali.Badete zdravi i se radvaite na deqata si,obi4aite gi i im kazvaite postoianno 4e gi obi4ate.Hubava i leka sedmiqa na vsi4ki.Do skoro.

# 818
  • Мнения: 950
Честит праазник Ieppe да ти е живо и здраво момчето да ви радва и изненадва приятно !
 nbirthday
 newsm38

# 819
  • Мнения: 2 543
Здравейте! Благодарим ви за пожеланията - дай Боже, всичко да е наред с всички наши чудесни дечица! Simple Smile

dobibobi, много се радвам за новините ви. Все пак това, че чува с едното ухо, е наистина страхотно! Всичко добро ви желая оттук нататък и ни пиши понякога как сте! Simple Smile

Да ви кажа, днес бяхме в ИСУЛ. Не бяхме ходили там от март месец. Има ремонт и направо не можахме да познаем етажа! Наистина, друго си е да е малко по-чистичко и светло. Правихме аудиограма и Йоан се държа просто чудесно. Явно му е трябвало малко време да позабрави негативните преживявания там, макар в началото, като видя болницата, да се размрънка.
Общо взето, днешната аудиограма прилича на немската откъм честоти. В децибели разликата пак си я има - немската беше около 30-40дБ, а тази - от 70 до 40 (на различни честоти е различна силата). Доц. Попова сметна, че все пак има накъде още да се усилва и направи нова настройка, та ще видим как ще е. На три от каналите вече май им стигнахме прага на помосимост и Йоан се дразнеше от усилването им.
Казаха ни и новини около ремонта - надяват се да успеят да направят нова, шумоизолирана стая и да отделят децата от възрастните, което наистина би било много страхотно! Щяло да има човек, който да се грижи само за аудиограмите на децата. Ми, крайно време беше! Дано стане! Simple Smile

# 820
  • Мнения: 121
ЗДравейте майчета. Вчера се сетих нещо и бързам да попитам за вашето мнение. Тъй като при моят син причината за глухотата е съвсем неизвестна- нито имаме в рода ни глухи хора, нито съм се разболявала по време на бремеността ми, нито детето ми е взимало антибиотици, които са ототоксични, роди се по нормален път, без усложнения, изплака веднага и т.н аз много мисля за причината, която е причинила глухотата. Единственото нещо, за което се сещам е , че когато беше на 4 месеца беше малко хремав и личната му лекарка му изписа едни правени капки за нос. В аптеката занесох рецептата и там ми ги направихе тези капки. Сетих се, че тогава ми направи впечатление, че в съставките на капките имаше и като съставка ГЕНТАМИЦИН. Възможно ли е тези капки за нос с малко гентамицин да са увредили слуховия нерв на синът ми? Как мислите вие, а аз ще ходя да питам някой лекар, защото от едни капки за нос пък едва ли ще настъпят такива последствия??? Знам ли???
Приятна вечер на всички от мен!

# 821
  • Мнения: 2 563
ЗДравейте майчета. Вчера се сетих нещо и бързам да попитам за вашето мнение. Тъй като при моят син причината за глухотата е съвсем неизвестна- нито имаме в рода ни глухи хора, нито съм се разболявала по време на бремеността ми, нито детето ми е взимало антибиотици, които са ототоксични, роди се по нормален път, без усложнения, изплака веднага и т.н аз много мисля за причината, която е причинила глухотата. Единственото нещо, за което се сещам е , че когато беше на 4 месеца беше малко хремав и личната му лекарка му изписа едни правени капки за нос. В аптеката занесох рецептата и там ми ги направихе тези капки. Сетих се, че тогава ми направи впечатление, че в съставките на капките имаше и като съставка ГЕНТАМИЦИН. Възможно ли е тези капки за нос с малко гентамицин да са увредили слуховия нерв на синът ми? Как мислите вие, а аз ще ходя да питам някой лекар, защото от едни капки за нос пък едва ли ще настъпят такива последствия??? Знам ли???
Приятна вечер на всички от мен!

Може би гентамицинът е причина, питай лекар. Това, че нямате глухи в семейството не е гаранция за липса на генетична глухота. Възможно е и ти, и мъжът ти да сте само носители на увреден ген и когато двете увредени копия се съберат, се получава дете с увреден слух. Например глухотата, обвързана с гена Конексин 26, се получава така.  Няма да сте първите, на които се е случило. Само генетичен тест ще ви покаже.

# 822
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
ЗДравейте майчета. Вчера се сетих нещо и бързам да попитам за вашето мнение. /quote]
Знаеш ли , и аз дълго време се питах какво и е причинило глухотата и. Задавах какви ли не абсурдни въпроси , само и само да се хвана за някаква причина. Но уви.... А и един ден след поредният разговор за причините за глухотата, лекарката се обърна към мен и каза"..... а дори и да знаеш, за съжаление нищо не можеш да промениш....." Наистина е така, поне в нашия случай също причината не е известна и до днес, а и да знам........какво. Така че не се затормозявай с въпроси, на които никога не можеш да получиш отговор(100%)
Чуваща отново, как е? Някъде по напред те попитах, но не си  отговорила. Разкажи нещо , моля те? Кога усещаш новата настпойка, наистина ли тит трябва време за да свикнеш и да усетиш разликата? А по телефон можеш ли вече да говориш, и ако да - дразни ли те звука от него(при разговор)?От какво разстояние си чуваш името, пробвала ли си? Изолираш ли някои звуци от всичко останало , и кои.  На Иления много голямо впечатление и правят вечер щурците?
Някъде по-нагоре някой попита дали децата говорят като са без имплант. Да, Иления дори чете по устата без  никога да е учена на това. Така, че дори и разбират, но ако те гледат в устата. Забелязала съм , че когато е без него, дори като и говоря си слага нейната ръка под брадата ми , на шията под долното чене. И разбира каккъв е отговора ми без да ме поглежда.Странно, но факт. Shocked

# 823
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Малко съм се объркала, но нищо, не знам как да го поправя EmbarassedВ синята лента е мое мнение, пак се изложих..... Sunglasses Laughing

# 824
  • Мнения: 2 563
Аз чувам вече добре, но ако е шумно, ми е по-трудно. Чувам много неща и без да гледам човека като женските гласове са ми по-трудни. Забелязвам, че всички жени звучат еднакво... Дори на майка ми гласа не мога да различа, ако е с други жени и не гледам кой говори.

Изолирам звуци още от 2-3 седмица от включването. Ежедневните всичките ги знам, но онзи ден дъждът ме обърка. Чувам аз шум от течаща вода, но не мога да локализирам, всичко от ляво идва. И отивам да се оплача на баща ми - той пристига и казва "бе вали дъжд бе". А понеже не съм усетила хлад от дъжда и не можах да свържа шума с дъжд... Но си беше течаща вода...

По телефон говоря, но мобилен към мобилен ми е много тихо. Не съм пробвала и с непознати, трябва да пробвам... Иначе с приятели и семейство се оправям, но не чувам отчетливо всяка дума, просто трябва да се сещам за липсващите или да моля да повторят. Правя си терапия - донесох си от САЩ книги за слушане + същите на хартия и слушам и чета. Забелязвам напредък: ако слушам само, чувам повечето неща, но това все пак е изразително четене. Трябва радио да започна да слушам, но американско, щото за него имат транскрипти на програмите в нета.

Телевизорът обаче остава неразбираем, но пък и като започнах да оглушавам, първо телевизорът спрях да разбирам, явно това е най-трудното.

Да ви кажа, черепът ми е ужасно бабунест и още има едно петно безчувствено... И целият белег сърби, а там, където е дълбано, има остър ръб, бе направо са ми разкопали главата...

Пък за Иления - ми ти си и майка, тя ще те разбира винаги, от най-малкото. Аз с майка ми се разбирам и без имплант или слухов апарат, без проблем... И с мъжа ми така. Просто с най-близките така става.

Общи условия

Активация на акаунт