"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 11

  • 19 751
  • 582
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 878
Много пролетно и весело  Hug

# 406
  • София
  • Мнения: 62
Ами да отидем пак да ги видим ,а , щом са питали за нас Wink

"Кога ще идват майките?" - хей така питат   bouquet 

# 407
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моми4ета,ето го последното инфо за базара.Моля ви ,про4етете го внимателно,за да знаете кой и какво,къде и защо Twisted Evil


Движение на българските майки съвместно със Столична Библиотека организира Работилница за Великденски чудеса. Събитието ще се проведе на 30ти март, 31ви март и 1ви април в мраморните фоайета на Столична библиотека на пл. Славейков в София  от 11 до 17 часа, както и на площад Света Неделя на 31ви март и 1ви април от 11 до 17 часа.

За трета поредна година ще бъдат изложени ръчно изработени предмети и украса, изработени от децата от Дома за деца, лишени от родителски грижи в село Доганово, доброволки от Движението и от приятели, съпричастни с благотворителната кауза. С безценната си помощ в изработването на сувенирите се включиха и децата от ДМСГ «Св.Параскева», гр. София, ОДЗ "Буката», гр.София, ОУ 'Св.Климент Охридски, гр.Бургас, децата от Национален учебен комплекс Горна Баня, Частно Основно Училище "Др. Петър Берон", децата от фондация "Покров Богородичен" и възпитаниците на СОУ «Христо Ясенов», гр.Етрополе.

„Тази година планираме и голямо боядисване на великденски яйца на открито заедно с нашите приятели от дома в село Доганово”, разказаха доброволки от Движението. Средствата от базара ще бъдат заделени за Дома за деца за медико-социални грижи в град Златица.


Великденските и коледните базари са вече традиционна инциатива на фондацията, която набира все повече съмишленици и подкрепа с всяка следваща година.
„Без помощта на десетките помощници, които ни помагат с изработването на предметите за базара, инициативата би била немислима”, споделят организаторите на базара.

Движение на българските майки е официално регистрирано като фондация в началото на 2005та година и досега има организирани десетки дарителски акции, целящи подпомагането на различни домове за деца, лишени от родителски грижи в Перник, Трън, Кюстендил, с. Дрен, Златица, София. Акциите на организацията целят набиране на дрехи, памперси и консумативи от първа необходимост за домовете за деца. Фондацията се състои от мрежа от доброволци, чийто брой нараства с всеки изминал ден. Доброто е заразно и това е безспорен факт, доказан благодарение на усилията на Движението.

# 408
  • Мнения: 3 248
Днес получих колет от zornica29. Изпратила ни е кенгуро, детски чаршафчета и възглавнички, както и пролетно летни обувки - 16, 20, 21 номер. За момченце.
Някой да се сеща къде можем да ги оползотворим?!
Ако засега никъде - имайте ги предвид, вкъщи са. Hug

# 409
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес получих колет от zornica29. Изпратила ни е кенгуро, детски чаршафчета и възглавнички, както и пролетно летни обувки - 16, 20, 21 номер. За момченце.
Някой да се сеща къде можем да ги оползотворим?!
Ако засега никъде - имайте ги предвид, вкъщи са. Hug


ми,вси4ко без кенгурото за някой дом-примерно Кюстендил newsm78Ще решим Wink

# 410
  • Мнения: 109
Здравей, Роси,

Разбрах, че сте получили нещата. Надявам се, че всичко е наред. Можеш ли да ми дадеш малко повече инфо за къде ще бъзат изпратени. Трябва да се отчета пред момичетата тук.

# 411
  • Мнения: 6 733
Здравей, Роси,

Разбрах, че сте получили нещата. Надявам се, че всичко е наред. Можеш ли да ми дадеш малко повече инфо за къде ще бъзат изпратени. Трябва да се отчета пред момичетата тук.

Част от нещата са в мен ,но още не съм ги описала Embarassed.В близките дни ще го направя и веднага ще напиша всичко Peace.Идеята ни е да ги прегледам,да ги разпределим по възрастови групи и да решим къде да ги занесем WinkА нещата ,които останаха в Пазарджик са описани в темата за отчетите и вероятно ще бъдат занесени в бебешкия дом ,който те посещават.Благодарим на всички майки от Канада още веднъж! Hug

# 412
  • Мнения: 109
Това е чудесно, надявам се, че с в добро състояние, че с този потопен контейнер, се чудех дали не се наводнени  Laughing

# 413
  • Мнения: 6 733
Не,не са наводнени Mr. Green!В най-скоро време ще пиша какво има при нас. Hug

# 414
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моля ви,носете си утре снимки за картите Praynig

# 415
  • Мнения: 109
Момичета,
говорих с човек от БГ, който обеща да провери как стои въпроса с изпращане на неща от Канада. Каза, че има възможности да се праща без да се налага да плащате мито.  Party
Ще пиша, когато ми отговори, а вие мислете от какво има нужда  Hug

# 416
  • Мнения: 6 733
Прегледах нещата от канадските мами-има една активна гимнастика,едни бънджи-гащи,музикална играчка,игри за около5-6 годишни-три броя + 2пъзела и домино,плюшени играчки-доста,една чанта на колелца,несесерче с 4 химикалки,ластичета за коса,дребни играчки тип Макдоналдс,едно котлонче,два чифта маратонки-момичешки 12номер/мисля за около 5-6годинки/,един чаршаф+калъф за матрак,една кутия бебешка каша,4бр.памперси-10-17кг,3бр.бебешки течен сапун,бебешки шампоан-1голяма и 1малка разфасовка,2бр.бебешки лосион за тяло,1бр.паста за зъби,1бр.кремче Penaten,кашички-2бр.малки пакетчета,сапунчета,лосиончета -тип мостра 8бр. Има и едни пластмасови жълти неща с големи пружини,честно казано не знам за какво служат newsm78Дано не е част от нещо което е останало в Пазарджик. Ами това е! Hug

# 417
  • Мнения: 4 195
Нези тези неща за къде са, защото гледам че Кика търси за една плевенска мама, евентуално на нея да ги пратим newsm78

# 418
  • Мнения: 6 733
Ами още не е решено за къде точно са! Аз само ги прегледах и ги описах,за да знаете какво  има. На който му трябва нещо да казва!  Hug

# 419
  • Мнения: 4 195
реших си го проблема:)

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 13:53 от Lucha

Общи условия

Активация на акаунт