Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5

  • 174 250
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 072
Ето какво правя аз в момента за Великденския базар на ДБМ:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2390746
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2387512

А ето аз какво правя......

 

Нещо не ми върви много. Имам още три чанти готови до груб строеж. Но докато не ги "пипна" няма да пускам снимки.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 110

Супер са!  smile3501
Аз реших да е нещо свързано с Великден, а после ми хрумнаха други велики идеи, но вече нямаше време...  Grinning

# 122
  • Мнения: 1 072
Момичета, на 1-ви юни, пазарджишката групировка на ДБМ организираме благотворителен базар. Приканваме всички желаеи и можещи да участват с нещо малко. Понеже виждам, че тук бъка от таланти, може би някоя от вас може да оплете нещо дребно - ръкохватки, поставки за горещи съдове, кърпа за глава или нещо друго. Ще се радваме на всякаква помощ, а най-щастливи от това ще бъдат дечицата от домовете и приютите в пазарджишка област.

# 123
здравейте,
може ли някой да ми посочи как точно се изплита следния ред:
1 бр. свалете лицево, излетете 1 лицево и протегнете през нея свалената
благодаря предварително.

# 124
  • Мнения: 3 810
няма как да ти посочим, но това е един вид свивка на 2 бримки в 1.
Написано е:
1 бр. сваляш от куката- от лицевата страна. 2-та изплиташ и после свалената я нанизваш(нахлузваш) на изплетената(т.е. се свива)
Това се прави с цел да се получи хубаво ръбче...предполагам

# 125
  • Мнения: 3 810
кравке, ти показа ли твоята кърпа?

За 1 юни- ако не направим ние тук нищо...обещавам да се потрудя за вас. Сега ще пращаме в София 5 мами. За съжаление няма повече ентусиастки, а и тук имаме домове в нужда.

# 126
няма как да ти посочим, но това е един вид свивка на 2 бримки в 1.
Написано е:
1 бр. сваляш от куката- от лицевата страна. 2-та изплиташ и после свалената я нанизваш(нахлузваш) на изплетената(т.е. се свива)
Това се прави с цел да се получи хубаво ръбче...предполагам

благодаря, сега ще пробвам. аз когато свивам не не свалям бримка и това ми се видя много мъчно.

# 127
  • Мнения: 1 072
кравке, ти показа ли твоята кърпа?

Цъ. Ако знаеш колко недовършени неща имам......... ooooh!

Сега ще пращаме в София 5 мами. За съжаление няма повече ентусиастки, а и тук имаме домове в нужда.

Толкова много........  Shocked Тук само аз правя нещо с ръцете си. Всички други предпочитат интелектуалния труд.

Ти от къде си между другото и защо не се организирате? Ние също ще помагаме, само изберетедруга дата.

# 128
  • Мнения: 3 810
от Добрич. Ние по принцип не сме много. А и то се иска организация...място...до сега не сме правили, а и аз за първи път пращам нещо.
Повечето мами казват че са "гъзоръки", други се интересуват само от маркови колички и козметики. Но който има желание- прави.

А какъв е интелектуалния труд? Да кропна аз малко инфо... Peace

# 129
  • Мнения: 1 072
Четене и писане във форума имам предвид.  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 3 810
оспамихме темата Joy но като ми замирише на крава и лудвам! Crazy

Я да пробвам пак дата дали са се поправили Laughing

# 131
  • Мнения: 1 072
Тази не е много оригинална, но пък какво бодичкане падна..........  ooooh!

 

# 132
  • София
  • Мнения: 1 110
Тази не е много оригинална, но пък какво бодичкане падна..........  ooooh!
Много си е готина. Аз като привърша с базара, едно одеялце за едно новородено бебе съм намислила (една госпоица) и после ще си плета чанта, та хвърлям по едно око.  Wink
Летяща, аз ще се включа с удоволствие за 1 юни. За вас, за София, така и така поне знам за какво се бъцкам.  Laughing

# 133
  • Мнения: 1 072
mimi_kir, desimira, респект.

Като се каже благотворителен базар, звучи много общо. ЕТО ТОВА   са всъщност децата, които ще получат партита за рожденните си дни, подаръци, бебетата ще получават редовно памперси и козметика........ благодарение на жени като вас. Всички тези деца са умни, будни, игриви и любопитни като нашите. Те също заслужават внимание и любов. Благодаря ви.   bouquet

# 134
  • Мнения: 461
няма как да ти посочим, но това е един вид свивка на 2 бримки в 1.
Написано е:
1 бр. сваляш от куката- от лицевата страна. 2-та изплиташ и после свалената я нанизваш(нахлузваш) на изплетената(т.е. се свива)
Това се прави с цел да се получи хубаво ръбче...предполагам

благодаря, сега ще пробвам. аз когато свивам не не свалям бримка и това ми се видя много мъчно.


Ей, че са го измундрили  newsm78
Според мен - първата бримка  се взема неизплетена налице, втората - изплиташ налице и я изтегляш през неизплетената бримка.

Общи условия

Активация на акаунт