Deutschland kocht ( Немска кухня)

  • 57 809
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927

Отворих тема ,за да си намираме по-лесно рецептите, които си даваме именно в чужбинската тема. Понеже там изписваме една тема на 3-4 дни и е абсурдно да откриеш еди кое си тирамису, например. Wink 

А какъв е проблема да си записвате рецептите на харда? Например..........То май всички теми вече се дублират по няколко пъти........

Аз също правя рецепти от немската кухня, дори съм поствала няколко тук. Но няма пък да взема да ги поствам и в чужбинския форум, я  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 138
на мен проблема ми е там, че съм със 2 лаптопа и 3 ПЦта и никога не знам на кой хард какво имам. форума е все пак за удобство, а и като искам да пратя на някоя приятелка рецепти, целият хард ли да и пратя, щото линк е доста по удобно май Mr. Greenто по тази логика няма нужда и от форум за рецепти-направо всичко на харда.
другото е, че дадена кухня е най-автентична там където се готви, тоест в самата държава. факта че готви обаче българка я прави така да се каже по-разбираема. аз бих се радвала ако има италианска готварска тема, китайска и японска Peace

# 32
  • Мнения: 3 927
ОК, ама дай тогава всички да си съхраняваме всичко във форумите  Wink

Ето една немска рецепта

Frankfurter Kranz


За форма с дупка, фи 22 см

Продукти:

За формата: малко мазнина

Тесто:
100 гр меко масло или маргарин
150 гр захар
1  пакетче ванилия
4 капки лимонова есенция (Dr. Oetker Natьrliches Zitronen-Aroma (aus klassischem Rцhrchen) oder
Ѕ klassisches Rцhrchen Dr. Oetker Rum-Aroma )
1 щипка сол
3 яйца размер М
150 гр бяло брашно
50 гр нишесте (Dr. Oetker Gustin Feine Speisestдrke)
2 равни ч.л. бакпулвер

Крокан:
10 гр масло
60 гр захар
125 гр обелени нарязани бадеми

Маслен крем:
1 пакетче оригинален пудинг Dr. Oetker ванилия
100 гр захар
500 мл мляко
250 гр масло меко

Освен това:
3 с.л. конфитюр от касис, ягоди или друг червен

Време за печене:
около 40 мин.


Приготовление:

Тесто:
Мекото масло се слага в купа и се разбива до пухкавост. Дбавят се захарта, ванилията, аромата и солта. Разбива се добре. Всяко яйце се добавя отделно и се разбива по 1/2 минута. Брашното се смесва с нишестето и се добавя набързо на две порции. Тестото се изсипва във формата за печене, заглажда се и се пече в предварително загратя фурна.
Нормална фурна: 180 С
Горещ въздух: 160 С
Сладкишът се оставя 10 мин във формата и след това се обръща.

Крокан:
Маслото, захарта и бадемите се загряват при непрекъснато бъркане докато захарта покафенее - отне ми около 15-20 минути. Изсипва се върху фолио да се охлади.

Крем:
Пудингът се приготвя според упътването, но само със 100 гр захар. Оставя се за изстине като от време на време се разбърква. Мекото масло се разбива и пудингът се добавя лъжичка по лъжичка. Внимава се двете смеси да са на стайна Т, за да не се пресече маслото.

Конфитюрът се разбива с вилица и се претрива през сито. Сладкишът се разрязва два пъти по хоризонтала и получилите се два долни блата се намазват с конфитюр. Същите два блата се намазват с половината от масления крем и се поставят един върху друг. С останалият крем венецът се намазва отвън. Посипва се с крокана. Оставят се 2-3 с.л. крем за украса - шприцоват се розички отгоре.
Оставя се поне 2 часа в хладилника.
Много подходящ за приготвяне предходния ден.

Ето какво се получава:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633101600175746250.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633101600139340000.jpg

Отнема повечко време отколкото приготвянето на обикновен сладкиш, но си струва  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 373
Зауър братен със сос от червено вино от сърфлайн

800 гр. телешко от Унтершале(нямам идея коя част е таzи  при българското теле )
1 морков
1 корен от магданоz
1/4 глава целина(селери)
1_2 дафинов лист
1 клонка тамян или 2 щипки сух
3/8 л. бургундско червено вино
1/8 л. винен оцет
1/4 л. вода
1 ч.л. сол
1 ч.л. черен пипер
50 г. сланина(феттер шпек)
4 с.л. олио
2 с.л. доматено пЮре


 


Предполагам същата като при немското теле, ако разбира се немските не са мутирали до неузнаваемост.  Thinking

# 34
  • Мнения: 4 138
добре, ласкова. кажи как се казва унтершале на български щото и аз не знам коя част на телето е

# 35
  • Мнения: 592
Тоя форум zаприли4ва пове4е на дискусионен отколкото на готварски, zабележете по постингите.  Joy
Аz Ще впиШа теzи дни Reiskuchen наместо Тирамисуто, което днес направих и снимах.
А дали Раискухена е ´немски????  newsm78

# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 099
оффффф това теле още ли не е разфасовано Crazy

Давай Райскухен, че ме подгони любопитството. Blush

# 37
  • Мнения: 2 292
мен ме интересува как се приготвя тестото за фламкухен и също тесто за вафелн. Купувам готови смески, но искам сама да направя? знае ли някой?  И към вафелите хайсе киршен? Как?
 

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 12:03 от vivita

# 38
  • Мнения: 592
Reis-Kirsch -Kuchen

Ориzов сладкиШс 4ереШи

Продукти zа пода ( боден)


250 гр браШно
1 лъжи4ка бакпулвер
1 пакет4е Ванилия ( ванилин Цукер )
90 гр. малсо
75 гр. zахар
1 яйце

Продукти zа пълнежа

1 пакет4е Milchreis ( мляко с ориz)  / zа бГ ориz толкова колкото , колкото бихте вzели zа 500 гр мляко с ориz/
1 пакет4е Vanille Puding ( непремено на Др. Йоткер)
80 гр zахар
1/2 литър мляко
1/2 литър те4на сметана
4ереШи от  компот ( вси4ките)

Приготвяне

продуктите zа пода  се смесват вси4ки zаедно, като сме иz4акали маслото да омекне. ( в на4алото ви се струва, 4е браШното е впове4ено  и тестото става като Щройzел, но после става хомогенно)
2/3 от тестото се поставя на дъното на форма zа торта и се притиска с ръцете докато покрие цялто дъно.
 с 1/3 от естото се прави ранд около 3 см ( иzпоzвам 26 см Шпрингформ)
Слагат се 4ереШите и пригитвяме пълежа

zахарта и пудинг пулвера се смесват, добавя се малко мляко.
Останалото мляко, както и сметаната се поставят на котлона да zаврат.
Към zавираЩото мляко слагаме ориzа ( пакет4е Миlchreis von RUF), раzредения с мляко пудинг и
раzбъркваме постоянно около 1 мин.

това цялото се иzсипва внимателно във формата, но по_бавни4ко zа да оатанат 4ереШите на дъното.
Пе4те около 45 мин. на 200 гр.


Добър апетит   chef

специално zа немските мами
рецептата я вzех от опаковката на Milchreis von RUF. Но вzемете пудинга на Др. йоткер


Снимки Ще побликувам по_късно

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пълнени кошнички от мнoгoлистно тесто
Много благодаря за идеята! Направих ги с малко по-различна плънка и станаха чудесни Grinning

Дали може да пишете нещата като основни съставки не само на немски, но и на български? Както нико-лета прави примерно (Milchreis ( мляко с ориz)  / zа бГ ориz толкова колкото , колкото бихте вzели zа 500 гр мляко с ориz/)?
Защото мога да се сетя, че вафелн евентуално са вафли, но какъв точно сладкиш е фламкухен си остава мистерия за мен с първо ниво немски...а има и други, които още по-малко разбират  Grinning

# 40
  • Мнения: 2 292
фламкухен
http://www.flammkuchen-konzept.de/zubereitung/index.php#033dae988f0097d0a
много вкусен  Wink има го и вегетариански с овче сирене и пеперони има и сладък с ябълки , калвадос и канела. Тестото е много по тънко от това за пица и е хрупкаво.  Ако някой пусне рецептата за тестото , останалото не е трудно.
Също много вкусни са брецелите. Аз за сега ползвам също само готова смеска, защото нямам добра и бърза рецепта  Sad ако някой знае , няма да е зле.

# 41
  • Мнения: 1 610
Waffeln
   

Гофрети




Време за приготвяне   20 мин
Време за печене във форма за гофрети   2-3 мин


Продукти:


250 гр   Масло
100 гр   Захар
1 пак.     Ванилова захар
4    Яйца
125 гр   Бяло брашно
125 гр.   Густин/ Speisestärke
2 ч.л./ 6гр.   Бакпулвер
250 мл   Сметана




Начин на приготовление:

1.   Маслото се разбива на пяна, прибавя се захарта постепенно. Смесва се с ваниловата захар
2.   Жълтъци и белтъци се отделят.
3.   Жълтъците се прибавят в маслото. Белтъците се разбиват на сняг с малко сол
4.   Смесват се брашно, густин и бакпулвер.  Пресява се в маслената смес. И се разбърква.
5.   При бъркане отгоре надолу се прибавят сметаната и белтъкът.
6.   Гофретите се пекат във форма за гофрети след омасляването й -  2-3 минути, до златисто.


Бележка: Аз  не ползвам густин. Може да се прибави половин лъжица ром и/или кора от половин лимон

# 42
  • Мнения: 2 292
риенка мерси. аз ползвам готовите смески (за по бързо уж) с голямо неудоволствие. Освен , съставките, коитоси изброила, ако знаеш колко много овкусители и какви ли не боклуци са изброени  ooooh! ooooh! ooooh! взех последно смеската на Руф за Санкухен (става и за гофрети) и като погледн съставките ми стана лошо, та затова попитах  Hug ще я пробвам твоята рецепта.Уикендите сутрин правя гофрети. Малкия и баща му много ги харесват  Hug

# 43
  • Мнения: 11 315
Пу, дойде и моя ред да се разпиша тук.
Вивита, с рецепти за гофрети мога да те засипя. Една от любимите домашни закуски напоследък - откак се сдобих с желязото Joy (нали се води вафелайзен).
Имам няколко изпробвани, кажи коя да пусна?

# 44
  • Мнения: 2 292
и при нас е така с zакуските  Wink и стават по лесно от палаЧинките.
как правиш хайсе киршен? имаш ли рецепта zа фолковн вафелн и вместо zахар с малко мед?
Лесно ли се правят мъфинЧета? До сега не съм пробвала, но сигурно и това ще е любима zакуска  Wink

Общи условия

Активация на акаунт