Кои са добрите държавни училища в София

  • 155 226
  • 497
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте!
Моята племеница  завърши първи клас в 139-то "Захарий Круша" Лозенец. Изучават английски и рисуване допълнително. Имат си училищни бусчета и много сладки униформи:) Занималнята им е една от най-ефтините частни в София 50лв. Водят ги редовно на зелени училища, а учителите са страхотни педагози. Племеницата ми ходеше с голямо желание на училище:)
Надявам се да съм била полезна Hug

# 331
  • Мнения: 20
 Права си. това училище наистина е добро.На една приятелка детето и завърши първи клас, но преди това беше в предучилищната.Много е доволна. Ако някой знае повече подробности моля, да сподели.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте! Simple Smile
Отдавна поглеждам в тази тема, но исках да мине кандидатстването след 7-ми клса и тогава да се впускам в хвалби!

И така - сина ми е приет в 1-ва  Английска - с втори език немски. За този "сезон" това е паралелката с най-висок минимален бал за София

От 1-ви до 7-ми клас бяхме в 143-то училище "Г.Бенковски"!
Писала съм и в други теми (на търсачката тук ще излезе 143-то), но ще кажа и тук - едно чудесно държавно училище със засилено изучаване на математика, английски и  всички останали предмети - на ниво!
Училището разполага със добри преподаватели!
Ще Ви дам примери, изводите оставам на Вас

1. от класа на сина ми има 3 деца, които бяха приети в СМГ още след 5-ти клас - вярно, посещаваха и курсовете към СМГ, но изпита никак не е лесен

2. почти всички деца в 6 и 7 клас, стигат до 2-рите кръгове на Олимпиадите по Математика, Български език и Литература, Химия, Биология, География, Физика. Пример е и моя син - 11-то място в София на Олимпиадата по Химия, 2-ри кръг на Математиката! Сега този резултат по Химия ни се признава в НПМГ и без изпит участваме в класирането им.

 3. вече две години в училището няма осми клас - защото всички след 7-ми кандидатстват и са приети в елитни гимназии и професионални училища

4. базата - е, не е лукс, но все пак е държавно училище! Всяка година събирахме пари за нещо - копирни машини, компютри и др,.. но без това не може!

5. още един показател - в у-щето се записаха след 4-ти клас деца, идващи от Бистрица и други далечни квартали - просто заради добрата подготовка!

6. за тези, които се интересуват по-подробно - след като излезе и второ класиране /след 7-ми клас/ ще мога точно да кажа колко деца са в езикови и др елитни гимназии. Единствената оценка 6,000 за София по БЕЛ е на дете от нашия клас!


УСПЕХ!!!

# 333
  • Мнения: 389
Момичета помогнете ми
Тъся добро училище в което да преместя сина си /след 4 клас/
Някъде в идеален център ,че с транспорта ни е проблем
Споделете лични впечатления
Моля ви

# 334
  • Мнения: 2 708
41во  ОУ "св. Патриарх Евтимий"Peace

# 335
  • Мнения: 205
И аз препоръчвам 41 ОУ на ул. Самуил. Дъщеря ми е там от първи клас. На есен ще е пети клас, още незнаем кой ще ни е класен, но като цяло училището е на виско ниво.

# 336
  • Мнения: 2 708
Куртев ще поема един 5ти клас май, защото сега имаше 7ми клас. Няма друг такъв човек, преподавател, абе невероятен е. Най-прекрасния учител, който може да имат децата. Питайте дали ще води клас и ако да - това е вашия клас. Peace

# 337
  • Мнения: 389
Наистина съм чула само добри отзиви за 41 училище
Благодаря  ви там ще го записвам .

# 338
  • Мнения: 43
41 ОУ при господин Куртев или г-жа Чакърова!Страхотни професионалисти и хора!!!Ние бяхме в класа на г-н Куртев.

# 339
  • Мнения: 389
Благодаря ви за препоръките  дано да ни приемат в 41 во

# 340
  • Мнения: 1
Момичета, прочтох темата и ме заинтригува това, което сте писали за  училище "Захари Круша. Ние ще смепредучилищна 2010 г. Можете ли да ми кажете нещо за учителки, занимални и т.н. Интересувам се и относно чуждоезиковото обучение - на какво ниво е то. Благодаря Ви предварително.

# 341
  • Мнения: 206
И аз се интересувам  за него ,каква е цената на транспорта.

# 342
  • Мнения: 175
Моля за повече информация за училищата:
35-СОУ
120-ОУ
139-ОУ
предварително Ви благодарим
  bouquet

# 343
  • Мнения: 1 650
Кои са добрите начални училища в района на Илинден и Света троица. Може и центъра? По- конкретно питам за 46 основно и Еврейското?

# 344
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://www.hebrewschool-bg.org/index.php Ето сайта на Еврейското - аз не бих си пуснала детето да учи еврит от толкова малко.

Близо до Еврейското е 18-то. Училища има доста.

Общи условия

Активация на акаунт