Отговори
# 1 560
  • Мнения: 1 280
    Съгласна съм, че е индивидуално при всеки. При мен се наложи скалпелна конизация, тъй като ме бяха оставили с разкъсана шийка след първото раждане и отстраниха доста голяма част /мисля че около 2см/. На последния преглед питах доктора мога ли вече да имам второ дете, той каза "да, но задължително със серклаж още в началото на бременноста и повече лежане".

# 1 561
  • Мнения: 1 868
Може би са я мерили ,но никой не ми е казал а и аз не се бях сещала да питам.Една докторка, която ми е приятелка ме беше гледала по време на първата ми бременност мисля в 17гс и каза, че доколкото си спомня е била 1,3см или 1,5.Може би вече се е била скъсила.Но, което ми казват повечето лекари е, че, като че ли нямам никакви мускули в шийката, отваря се толкова бързо, че докато се усетиш и си загубил плода.
Докторката, която ще ми води бъдещата бременност, каза, че е къса, но може да я зашие.Имах предложение и за силиконова гривна, но ми казаха, че серклажа държи по здраво.
Сега от новите консултации с онколози се оказва, че конизацията ми е направена доста некадърно за мое съжаление.И на всичкото отгоре докторката, която ми е правила конизацията вместо да ми каже поне да лежа тя постоянно повтаряше че нищо ми няма и да се разхождам.Е сега направо ми иде #2gunfire
И сега да попитам само на ехограф достоверно ли ще е измерването на шийката или трябва да ми правят вагинален преглед?
И още нещо, което ме плаши, този месец бях на  клостилбегит и се чудя ако случайно забременея с близнаци, как мислите дали имам шанс да ги износя Cry
Извинявам се за дългия пост, но само с вас мога да си споделям и да знам че някой ме разбира Hug

# 1 562
  • Мнения: 22 887
Моята лекарка написа подробно обяснение за това как и от какво съм страдала и до какво лечение се е стигнало/горене,ел.примка/ на епикризата от конизацията,със заръката да я дам на лекаря,който ще следи една бъдеща бременност.Въпреки,че е индивидуално за всеки,аз бих внимавала много с  и бих "пазила"повечко леглото,както каза Емоли.Риск има,макар и минимален,не бих го подценила за себе си.

# 1 563
Здравейте и от мен момичета,

Наистина страхотна тема!!! Независимо дали имате оплаквания е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да посещавате своя генеколог поне веднъж годишно и да си правите РАР тест /цитонамазка/

Мили дами, да не забравяме, че има множество заболявания, които протичат без никаква симптоматика като хламидийната инфикция, която може да доведе до стерилитет.  alert
Без симптоматика е и разпространението на човешкия папилома вирус (HPV), за който напоследък доста се шуми и това, че той е основният причинител на рак на шийката на матката.  alert
---реклама----

Желая на всички слънчево лято и много усмивки!
  Nature Sunny

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 12:09 от Доня Туфиня

# 1 564
  • Мнения: 45
Благодаря ви за пожеланията и подкрепата,
надявам се всички да постигнат желаните цели - хубави и здрави бебчета. Hug

emoli, с поста си не целя да омаловажа сериозността и нуждата от внимание при бременност след конизация, а и като цяло по време на бременност.

Наистина има множество фактори, които оказват влияние - не само дължина на шийката, но и тонус на мулкулите, минали раждания и т.н. Желанието ми беше да приведа пример, че не е задължително всичко да е проблемно, въпреки операцията.

Аз може би съм от тези наивници, които още вярват на докторите, ... не че не съм си патила от това, но пак продължавам..   33uu
.. и въпреки всичко поддържам мнението, че трябва да се спазват инструкциите им  yes
Винаги трябва са сме внимателни, но пък и нищо прекалено не е добро Simple Smile

# 1 565
  • Мнения: 3 988
Имам позната, която имаше подобни на твоите проблеми и беше изключително доволна от д-р Стаменов.
/надявам се циничната cubbit да не сметни и това за някакъв вид реклама/ blahblah

Не, не го смятам за реклама. Името на д-р Стаменов е често споменавано в този форум и до сега съм прочела само положителни отзиви за него.

Но препрочитайки първия ти постинг, не ме напуска мисълта за реклама. Ако греша, то тогава не си прочела последните няколко страници от темата, а само първите такива
Цитат
Мили дами, да не забравяме, че има множество заболявания, които протичат без никаква симптоматика като хламидийната инфикция, която може да доведе до стерилитет.  alert
Без симптоматика е и разпространението на човешкия папилома вирус (HPV), за който напоследък доста се шуми и това, че той е основният причинител на рак на шийката на матката.  alert
Тия лозунги с плакати са което ме наведе на горната мисъл.

Ако те интересува моето мнение относно ваксината, можеш да погледнеш долните линкове.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310404.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312137.0

И да, цинична съм, особено когато става дума за това как лекарите са готови да жонглират със здравето на пациентите, за да изкарат някой лев отгоре.

Пожелавам ви приятна вечер. Аз излизам на разходка, защото темата за HPV ваксината в България ми докарва сърцебиене понякога.

antonomi, пишеш доста грамотно, което ме кара да вярвам, че си интелигентен човек. Искрено се надявам да не си "таен агент" на д-р Мазнейкова или сдружението HPVGARD.

@ motoneti, кураж и усмивки. И близнаци ще износиш. Щом има достатъчно шийка, на която да направят серклаж и едно легло, което да пазиш, проблемът е наполовина решен. Другото е вяра!  Hug

# 1 566
  • Мнения: 1 868
Мерси за подкрепата!
Относно доктор Стаменов и аз бях чула само хубави неща.Реших да му пиша в една рубрика, където отговаря на пациенти и ми направи лошо впечатление, че на пациенти не точно със стерилитет просто не отговаря.И затова реших, че не иска да се занимава с патологична бременност.Дали съм права не знам, а и как ще се добера до него, аз ще имам нужда от постоянно наблюдение.
Успех  Hug

# 1 567
  • Мнения: 3 069
Мерси за подкрепата!
Относно доктор Стаменов и аз бях чула само хубави неща.Реших да му пиша в една рубрика, където отговаря на пациенти и ми направи лошо впечатление, че на пациенти не точно със стерилитет просто не отговаря.И затова реших, че не иска да се занимава с патологична бременност.Дали съм права не знам, а и как ще се добера до него, аз ще имам нужда от постоянно наблюдение.
Успех  Hug

За проследяване на бременноста и раждане с две ръце ти препоръчвам д-р Виолета Димитрова от МД.
Страхотна е Peace

По повод рекламата която тече......нека antonomi  си я пусне на друго място или поне да си направи труд да се информира повечко.Още по-малко и препоръчвам да обижда cubbit ,която е прекрасен човек и не заслужава подобно отношение!

# 1 568
  • Мнения: 71
motoneti, какво имаш предвид с това, че е трябвало повече да лежиш след конизацията. newsm78
Питам,защото на мен докторът сто пъти ми го повтори като си тръгвах от болницата - че трябва един месец да полежавам повечко - но аз си мислех че се презастрахова. А явно е бил, прав така ли излиза.  newsm78

# 1 569
  • Мнения: 1 280
gala03 и на мен ми казаха да лежа повече след конизацията, трябваше да започна и работа преди да ми изтече болничния и казах на лекаря, че аз все пак седя не върша тежък физически труд, но той ми каза че и седенето не е много добър вариант, заради притока на кръв в таза  Peace
       Лелее как се дразня на рекламите на тази ваксина, явно не съм аз само против нея. cubbit прочетох мнението ти по въпроса, аз също смятах да задавам голяма част от въпросите ти на тази лекарка, но сте ме изпреварили  Laughing

# 1 570
  • Мнения: 1 868
motoneti, какво имаш предвид с това, че е трябвало повече да лежиш след конизацията. newsm78
Питам,защото на мен докторът сто пъти ми го повтори като си тръгвах от болницата - че трябва един месец да полежавам повечко - но аз си мислех че се презастрахова. А явно е бил, прав така ли излиза.  newsm78
Имах предвид да лежа след забременяването Peace
А след конизацията полежавах повече, но не непрекъснато.

# 1 571
Скъпи дами,

Ако мислех, че постингите ви са само бла-бла нямаше въобще да се включа.
И за да приключим с това , както казва cubbit преди да напусна форума ви ми се ще да ви информирам , че не правенето на реклама ме накара да се включа в темата!!!

Накара ме ужасното, чувство което предизвика в мен това че близка моя приятелка е лишена от възможността да има дечица заради рака, това че друга наша позната остави сираче на 7 години или може би това, че баба ми живя с линфостаза /слонски/ крак и естествено без детеродни функции през по голяма част от живота си.

И ДА, аз наистина вярвам, че направих нещо добро за себе си като се ваксинирах и не смятам да се извинявам за това. По заглавието на темата се подведох, че мога да споделя какво ме е накарало да го направя, да комуникирам с хора които също са го направили или не и какви са били техните причини за едното или другото и тъй като наистина доста съм изчела можех да помогна с информация.....

Cubbit прочетох постовете ти във форума, за който говориш, но не смяташ ли че всеки има право на собствено мнение. Тъй като  тук не е мястото няма да се опитвам да оборвам твърденията ти. 

Желая на всички успех, приятни мигове и по-малко предубеденост!


P.S. motoneti, мисля че мога да ти помогна с д-р Стаменов ако имаш желание. 

# 1 572
добре и аз съм с конизация от преди 3 години и повече се вълнувам от ваксината и вобще всичко що се отнася до лечение и профилактика. незнам защо тук тези жени отхвърлят темата за ваксината неели радостно че нещо се прави и мисли по света и у нас

# 1 573
  • Мнения: 3 988
4arisima, познавам авторката на темата Танина. Идеята на авторката, която е с пълна хистеректомия, беше да направи тема-алерт за това колко е важно да се ходи редовно на гинеколог и да се прави цитонамазка, за да не стига до конизация, хистеректомия или рак на маточната шийка. Целта на темата е жени с подобни проблеми да обсъждат притесненията си, начините за лечение, как е е преминала една терапия.
Не мисля, че сме изместили темата, даже никак!

От време на време един или друг аспект взема връх и се обсъжда по интензивно, особено ако някоя от нас има този специфичен проблем в момента. На никой не сме отказали съвет в нито един момент.
Износване на плода през бременността е един от аспектите, които ни вълнуват, защото много от нас не са раждали, а някои дори има спонтанни аборти след конизация.

И накрая - въпроса за ваксината. Аз лично не съм против нея. Против съм меркантилния начин на реклама на тази ваксина в България. HPVGARD очевидно е отроче на Мерк, компанията производител на ваксината, и гледа да ваксинира куцо и сакато.
Ваксинират без предварителен ЧПВ тест на жени в рискови групи, каквито сме ние например. Много от конизираните са все още носители на високорисковите типове, срещу които е ваксината. Не може да ваксинираш с ваксина против грип човек, който в момента е болен. Същото е и с ЧПВ ваксината.

Покрай тази гореща тема има още доста неясноти и само времето ще покаже кой е бил прав. За себе си обаче знам, че не искам да ставам опитно зайче на лабораториите на МЕРК, докато няма яснота по въпроса, още повече докато е неясно действието на ваксината през една бременност. Доста ваксинирани бременни жени да направили спонтанни аборти или са се получили усложнения при плода, в следствие на ваксината.

Не съм против рекламите или против новостите в медицината, аз самата професионално съм свързана с това, но рязко се разграничавам от всички, които го правят в името на пари или слава. Човешкото здраве не е експериментална играчка.

# 1 574
  • Мнения: 3 988
Cubbit прочетох постовете ти във форума, за който говориш, но не смяташ ли че всеки има право на собствено мнение. Тъй като  тук не е мястото няма да се опитвам да оборвам твърденията ти.

А дали си чела внимателно?! Моето мниение е като твоето. Подкрепям ваксината, когато се прави разумно и според предписанията. Не желая да съм част от експеримента. Но и не спирам тези, които искат да са. Единстеното, което се чувствам длъжна да направя, е да ги предупредя, за да не станат част от мрачната статистика.

Можеш спокойно да обориш твърденията ми тук. "HPV" е част от заглавието на темата и намирам, че е съвсем на място.

Общи условия

Активация на акаунт