Вадене на трета сливица във Варна

  • 159 140
  • 661
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Четох, четох и като че ли избрах Сапунджиев . Някой може ли да каже как става записването на час за преглед и колко ще ми излезе прегледа ,ако не е по здравна каса ? Записването за час става ли бързо или се чака доста време ?И моята дъщеричка е от често боледуващите, диагностицираха я с астма преди 5 месеца ,но вече цял месец е със сополи и кашлица / ту затихват, ту се засилват / при незачервено гърло и без температура , а лекарствата за астмата не помагат и вече се съмнявам или за секретираща сливица или синузит . Та затова ми трябва  специалист УНГ да я види . Какво ще ме посъветвате ?

# 616
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравей Сребърна паричка!Прегледът при доц. д-р Сапунджиев е 40,00 лв и 30,00 за допълнителен преглед с един уред(забравих му името), с който се оглеждат сливиците.Много внимателен и препоръчва вадене само, ако наистина се налага.

# 617
  • Мнения: 2 957
Здравейте.Някой знае ли къде приема д-р Войчева? Гледам,че някои от вас са ходили при нея в Окр болница, а други в Майчин дом.
Не знам дали е от значение, но не става дума за преглед на дете, а на мен.

# 618
  • Мнения: 2
Здравейте Hug налага се да премахнем 3-тата сливица на детенцето ни и се колебаем кой лекар да изберем - д-р Мутафова или д-р Георги Илиев. По принцип се бяхме насочили към д-р Илиев, но не срещнахме почти никакви отзиви за него и безкръвния метод на опериране, което ни смущава. Ако наистина операцията с апарата Coblator II system е толкова щадяща, ако рискът от кръвотечение е почти нулев, ако е вярно това, че болката отшумява два пъти по-бързо, защо не е масова практика при децата? При д-р Мутафова процедурата била не повече от 20тина мин и след това не се налага лежане в болницата, а при д-р Илиев колко време е престоя в болницата? Благодаря ви предварително!

# 619
  • Мнения: 600
Здравейте надявам се ,чрез този пост ще бъда полезна на майки ,който са били пред дилема както бях аз преди време.В интернет може да намериш информация за какво ли не ,но за важни неща като   
тази тема инфото е изключително малко.И по същество.Когато дъщеря ми беше на 3 години(сега е на  5г.) решихме да махаме 3-та сливица,понеже много боледуваше,отидохме при д-р Чамурлийски,тогава тя беше болна излекува я и насрочи операция през февруари,без да и назначи абсолютно никакви изследвания ,каза че не може пълна упойка,защото била много малка и ще я направи с местна.И така дойде деня на операцията ,направи я в неговия частен кабинет с още една сестра.Аз и  мъжа ми чакахме в коридора и чувахме абсолютно  всичко беше някакъв ужас,викаше на детето дишай дишай,детето се давеше от кръвта.След това ни я даде и ни уверяваше ,че няма да се появи повече(м/у другото операцията струваше 150 лв.)Детето не боледуваше само 6 месеца след това започна да боледува още повече и така две години мъки .Преди месец решихме ,че трябва пак да я махнем,съвсем случайно попаднах на публикация за новия безкръвен метод.На 30.09.2014г. влязахме в терапията на 9-тия етаж при д-р Илиев,който работи с този апарат,на 01.10.2014г.беше операцията,решихме,че ще махаме и трите сливици ,защото д-ра каза ,че и другите две са зле.Взеха я в 10.00 часа,първо и дадоха сиропче от което след 10 мин. започна да се унася,след това са и сложили пълната упойка и така.След два часа ми я върнаха ,излязла е по бавно от упойката.Сега се възтановяваме трябва да яде течни храни,има малко болка ,но няма как.Изключително съм очарована от д-р Илиев,много любезен ,много добър ,много човечен в днешно време хора като него се срещат много рядко.И не на последно място операцията се поема от здравната каса,но самият накрайник за този апарат си го плаща пациента и струва 500 лв. Забравих д-ра каза ,че третата сливица била като пихтия ,изписаха ни на 02.10.2014г. Дано да съм била полезна.

# 620
  • Мнения: 2
Благодаря ти много за отговора, беше ми много полезна, благодаря ти! Simple Smile кажи ми в болницата правиха ли й някакви проби за упойката и др лекарства? Бързо възстановяване на вас и без повече боледувания Simple Smile

# 621
  • Мнения: 600
Благодаря,на нас не ни правиха тестове понеже си пием противоалергични капки и нямало да излезе нищо на тестовете,но иначе имахме консулт с педиатър и анестизиолог.Преди да влезем правихме кръвна картина,време съсирване,време кървене и урина.

# 622
  • Мнения: 13
" По принцип се бяхме насочили към д-р Илиев, но не срещнахме почти никакви отзиви за него и безкръвния метод на опериране, което ни смущава. Ако наистина операцията с апарата Coblator II system е толкова щадяща, ако рискът от кръвотечение е почти нулев, ако е вярно това, че болката отшумява два пъти по-бързо, защо не е масова практика при децата? "
Аз лично съм, писала доста дълъг и подробен пост за махането на сливици при Д-р Илиев, и вече има и други, защото ние минахме 6 месеца след навлизането му тук. Първо е нов метод, и второ се доплаща за накрайника, който здравна каса няма не поема, и не предлагат този метод. А другите лекари с традиционният метод, естествено не признават този Simple Smile Очертава се след 2 години да махна и на малката, и пак него ще избера. А доктора е внимателен и чаровен, и дъщеричката ми буквално скачаше от радост  като го види.

# 623
  • Мнения: 93
Здравейте,
и ние се подготвяме за операция, ако всичко е наред ще бъде в края на този месец. Дъщеря ми е на 6 год. и 10 мес. Досега удържахме фронта с надеждата, че детето скоро става на 7год. И се надявахме да ни се размине операция, но имаме проблеми със слуха. Всички  темпанометрии са плоски и няма подобрение независимо от лечението. През последните 3 месеца минахме през кабинета на: док. Гаврайлов Унг, док. Чамурлийски и последно бяхме на преглед при доц. Марев.
 При дъщеря ми има проблем и със синузит.
 Много ми е притеснено защото док. Гаврайлов ми обясни, че третата сливица в момента служи като тапа и спира секрета. Никой не знаел какво се крие зад нея в предвид синузита! По време на операцията било възможно гнойния секрет да се спусне по тръбата за обдишване  в белия дроб.
 Моля, ако някой е правил операция в аналогично състояние на пациента да пише в темата.
Благодаря предварително.

# 624
  • Мнения: 5 251
Здравейте!
Веднъж вече минахме през това с големият ми син, сега е ред на малкия. Избрахме д-р ВОйчева да махне третата сливица, обаче днес нещо ме озадачи. Ходихме да му оправят документите, анестезиолог и т.н. И приемащата сестра ни попита дали имаме избор на екип?! Обаче докторката нищо не ми каза и аз само попитах за какво е този избор, нали съм избрала нея? И ми беше смотолевено нещо, от рода, че се плаща 150 лв на касата и с тези пари се плаща на анестезиолозите!!! Това беше и аз сега се чудя, докторката не ми каза нищо, тази жена като разбра, че нямам идея за какво ми говори млъкна и повече не повдигна въпроса, това как да го разбирам? Че няма да му сложат упойка, че няма да получи нужното внимание, че ще го оставят на някой новобранец да се учи да поставя такава? Ами да речем, че ги нямам тези пари? Тогава какво? Нещо цялата система мислена, че недомислена...

# 625
  • Мнения: 23
Здравейте, Виждам че, темата е за 3та сливица, но не намерих друга тук.
Проблема ми е че откакто се помня имам джобове на сливиците си, който се пълнят с налепи, който миришат ужасно и много ме дразнят. На 29 години съм, като дете са УНГ е искал да ги извади, но имам астма и майка ми не е дала. В момента боледувам много рядко. Асмата ми е затихнала, но имам сезонна алергия, но не много тежка. Днес бях при др. Войчева, в Майчин дом,тя каза, че трябва да ги извадим. Аз обаче искам да чуя и друго мнение. Прегледа беше много на бързо, отворих уста и тя каза да ясно, трябва да ги вадим. Каза да мина през алерголог и пак да отида при нея. Моля дайте ми съвет, с кого друг да се кого друг да се посъветвам.

# 626
  • Варна
  • Мнения: 2 576
karamel_ka , ако сливиците постоянно боледуват, най-доброто решение е да се извадят. В такъв случай те не ти помагат, напротив - пречат. Ако искаш се консултирай и с д-р Стойкова. Тя не прибързва с решенията за вадене, поне в случая на синът ми беше така.

# 627
  • Варна
  • Мнения: 72
Някой знае ли къде преглеждат др.Вой чева и др. Шиваров ,ако имате актуална информация ще съм благадарна

# 628
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
В Майчин дом.

# 629
  • Мнения: 243
Здравейте! И аз да споделя опит с ваденето на третата сливици!
Дъщеричката ми е на 5,5 г., не е от най - болнавите, но като спи и се задушава - апнея. Много много се чудехме и накрая се насочихме към д-р Илиев и новия безкръвен метод. Консултирахме се с доктора, приеха ни на 03.06, операцията беше на 04.06 и на следващия ден ни изписаха. Върнаха ми дъщеричката час след като я бяха взели. Излезе доста лесно от упойка, нямаше никакво кървене от нослето или устата. Само накашляше, което било нормално. Дъщеря ми се притесняваше повече от поставения и абокат, отколкото че я боли гърло ( каза, че я боли малко).
Та като цяло съм доволна и ако трябва пак този метод бих избрала.
Сега ме притеснява, че започна вдига Т - 37,1 37,2 до 37,5 и това 3 дни след интервенцията. Нещо се паникьосвам и се надявам като отидем утре на контролен преглед да видим да не става нещо неприятно. Аз съм малко паника по принцип  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт