La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 786
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 370
sylya , като дадеш с десен бутон върху картинката , properties не ти ли е активно?

# 136
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Аз мисля,че най-накрая се научих да качвам снимки WinkЕто и тази,която от толкова време се опитвам да кача:към рецептата salpicon(или салата с миди)

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Properties ми е активно, когато трябва да "копирам" снимки. Когато натисна "copy" след това нямам проблем да "past"- на върху документ на word, но не ми се получава активно "past", когато дойда тук във форума и трябва да го сложа между 2-та

 Thinking Това PC е с WIN'98, сега ще пробвам от WIN 'XP дали ще стане, но се съмнявам. Мисля, че проблема е някъде в мен.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 11:42 от sylya

# 138
  • Мнения: 899
sylya, предполагам, че проблемът ти е в браузъра. То не е проблем де, а просто различни менюта Simple Smile. Аз ползвам Firefox и като дам с десен бутон имам "Copy image location", но мисля че в IE това липсва. Затова давай Properties и от там копирай адреса, който е срещу Location или гледам, че "Open in new window"" ти е активно - щракай него, ще се зареди само снимката и копираш директно от браузъра адреса. После си го слагаш тук.

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile
  bouquet

Umbra strashno mnogo ti blagodaria!!!

# 140
  • Мнения: 899
Няма за какво  Hug

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 686


Crema catalana

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 12:20 от sylya

# 142
  • Мнения: 1 818
е-е-е Браво smile3501 sylya

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 686


salsa rosa

Мерси мерсииии, не винаги се получава, но пак съм доволна.  Simple Smile
Много ви благодаря за помоща.

# 144
Страхотни рецепти! Ще следя с интерес и експериментирам Hug

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичета, от много време се каня да попитам как се приготвят миди? Най-обикновени миди....от онези черните дето ги дават в заведенията.  ooooh!
Много ми харесаха едни, 2 пъти съм ги яла - 1-я път в къщата на приятеля ми, другия път в заведение.
Майка му ги беше правила, бяха с черупките и като близнеш черупката беше солена, а вътре беше сложила счукан чесън и оцет.
Как се правят?

Не мога да я попитам втори път, понеже ми говори неясно, а на каталунски не разбирам. Любовта пък е "скаран" с кухнята и не му се занимава да обяснява. Все казва:"Питай майка ми..."


По такъв начън се приготвяли и охлюви, но пък тях ги изкарват с клечки за зъби при самото ядене и ги топят в "all i oli"

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 686
                    NATILLAS - Натйяс - gastronomia VASCA



100 гр. захар                1/2 кора от лимон
2 ч.ч мляко                   1 пръчка канела
3 жълтъка от яйце       1 ч.л. канела на прах
1 1/2 с.л. нишесте
 
Смесете млякото, жълтъците, захарта и нишестето/царевично/ и разбийте с миксера. Добавете кората от лимона и пръчката канела, и сложете в микровълновата на max. степен за 3 мин. Разбъркайте добре с дървена лъжица и включете за още 2 мин. Махнете кората лимон и пръчката канела и разбийте с миксер до хомогенност. Изсипете сместа в купички за сервиране и оставете да изстине.

В момента на сервиране поръсете с канела на прах и гарнирайте с бисквити или пръчици шоколад

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 12:51 от sylya

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Предлагам ви една салата, която става за наяждане и най вече оставаш слаб. Има я по ресторантите в Арагон.  Simple Smile Няколко пъти съм я яла.

         АРАГОНСКА   САЛАТА          Ensalada aragonesa




1 варен картоф, 1/2 краставичка, 1 средна глава кромид, 2 скилидки чесън, 1/2 марула, 2 домата, консерва риба тн, 4 твърдо сварени яйца, маслини-черни и зелени, 100 гр. варен бял фасул, олио/зехтин/, оцет и сол.


Нарязваме вареният картоф, добавяме краставичката нарязана на парчета, нарязаният или пресован чесън, кромид нарязан на жулиени, доматите, фасула, консервата риба тон/малки консервни кутии, има ги в БГ/ заедно със сока и. Разбърква се всичко + сол, олио, оцет и се оставя около 1/2 час, да се овкуси.

Сервира се в/у марулеви листа в голяма плитка чиния. 

Тази салата наистина е чудесна, фигурата ти остава хубава и само с нея можеш да се наядеш спокойно.

  bouquet Диета за манекенки   bouquet

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 13:31 от sylya

# 148
  • Мнения: 811
Момичета, от много време се каня да попитам как се приготвят миди? Най-обикновени миди....от онези черните дето ги дават в заведенията.  ooooh!
Казвам ти рецептата според това,което сме правили в бара,където работех преди.

Зна4и,мидите се остъргват хубаво с нож .Мият се.Отворените се изхвърлят по принцип.Слагат се в тенджера със съвсем малко вода,ако искаш пове4е 4орбица  Mr. Green сложи пове4е.Прибавя се сол на вкус,един,два лимона разрязани на половинки,4есън една цяла необелена глава,дафинов лист,4ервен пипер.Варят се 20 мин/половин 4ас и готово.Сервират се топли ,поляти с булъона  Peace.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 686
A L M O G R O T E     Нещо като пастет /рецепта от Тенерифе/



Пикантен и ароматен пастет от сирене/кашкавал. Идеален за намазване върху препечени филийки + чаша хубаво вино тинто, или за гарнитура към риба.

250 гр. сирене/кашкавал твърд
4 скилидки чесън /или на вкус/
люта чушка - малка
2 зрели домата без кожа и семе
зехтин

Нарежете всичко на ситно, а сиренето/кашкавала рендосайте. Започнете да разбивате с пасатор и постепенно добавяйте олиото малко по малко, до образуването на хубав пастет.

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 14:17 от sylya

Общи условия

Активация на акаунт