Частна АГ клиника в Стара Загора?

  • 64 204
  • 315
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 295
....Когато в АГ Отделение, Стара Загора, успееш да убедиш акушерките да ти оставят бебето изцяло при теб, след каквото и да е раждане...

П.С. Би ли ми посочила точния закон, според който имаш правото, за което твърдиш...?

Сър Ланселот, аз коментирах точно изказването по отношение на НиаМед, не на държавното АГ  Peace От там спомени нямам...

По въпроса за секциото- е не съм толкова проста за колкото ме взе (макар че май давам вид, не знам  newsm78 )- пък и не вярвам, че някоя мама ще поиска бебето си, докато е още в упойка  #Crazy Имах предвид след като излезе от упойката  Peace А ако искаш намери "крокодил" от августовските мами, която роди с операция и на втория час вече е ходила и съвсем успешно е закърмила бебето си още в болницата...

За закона- това е нещо, което цитираха на лекция за кърменето в държавното АГ (показаха ни и листче, окачено там (в родилното), където е записано като право на пациента (не съм 100% сигурна, че е точно закон, но е записано като право на пациента; не съм се интересувала повече, защото знаех, че ще раждам в НиаМед, а там ме увериха, че след като прегледат бебето, веднага може да ми го донесат и да си седи при мен през цялото време- както и беше в действителност)).

Въпросните лекции за кърменето се провеждат всяка последна сряда на месеца в държавното АГ- можеш да отидеш и да ги насмоташ, ако искаш.

Не съм искала да споря с никого- говоря за личния си опит и това, което са ми казали от първа инстанция.  Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

ПП Първо отговорих на сър Ланселот, а после видях колко се е разгорещил спора за закона... ами какво да ви кажа- по време на върпосните лекции за кърменето (в деня на отворените врати) лично питах старшата акушерка дали може веднага след раждането да си взема бебето, за да го сложа на гърда и т.н. и т.н. тя ме погледна в очите и твърдо ми заяви, че ако искам веднага след като родя ми го дават и си седи само при мен! Сега, дали е говорила истината, не мога да твърдя... Но в НиаМед можех и мъжът ми ми донесе бебето веднага след като го изкъпаха и повиха! Родих в 6:45 сутринта и това не беше проблем- в 7 и нещо бебчо беше вече при мен. И да, признавам се за виновна- не обръщам достатъчно внимание на терминологията, която използвам във форума. Моля ощетените да ме извинят!

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 22:07 от ani2

# 301
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
В МБАЛ „НиаМед” ООД нямат право да работят като изпълнители на медицинска помощ по клинични пътеки лекари, които не са на постоянен трудов договор към болницата (вж. НРД 2006г. и Решение на управителния съвет на ЗОК от 027.12.2007г.) .
Понастоящем в МБАЛ Ниамед на постоянен трудов договор работят следните акушер–гинеколози: Д-р Николай Христов, Д-р Иван Иванов, Д-р Милка Салджийска.
Пациентите на други акушер–гинеколози, които не отговарят на гореспоменатите услвия не могат да бъдат отчитани по клинични пътеки и съответно заплащат здравните услуги по ценоразпис за здравно неосигурени пациенти ( напр. за нормално раждане – 900лв. и цезарово сечение – 1400лв.)

Току що прочетох това във сайта на Ния Мед. Има ли някой идея какво точно означава, че аз никак не съм наясно(извинявам се предварително за глупавия въпрос, и дългия пост)
Живот и здраве ми предстои първо раждане през април и се бяхме насочили натам ама това ме хвърли в шах. За уточнение аз ходя при Бузалов, а ЖК ми я води Кънев...
Мерси предварително и приятен уйикенд


# 302
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мисля,че е рано да бъда обвинявана в "глупости и предразсъдъци" - малко ме познаваш в сравнение с другите майки с по две , три и повече деца.

Ако се чувстваш лично засегната от горното мое определение... Моля, както пожелаеш... Всеки е свободен да мисли за себе си каквото поиска...
А аз изобщо не съм визирал теб... Най-малкото, защото въобще не те познавам... А и все пак, не наричам никого глупак... Казвам, че врели и кипели в детеотглеждането жени говорят глупости за кърменето... Няма да се захващам с изброяване... В подфорум Кърмене и захранване има специална тема, където са споделяни абсурдни изказвания за кърменето...



по време на въпросните лекции за кърменето (в деня на отворените врати) лично питах старшата акушерка дали може веднага след раждането да си взема бебето, за да го сложа на гърда и т.н. и т.н. тя ме погледна в очите и твърдо ми заяви, че ако искам веднага след като родя ми го дават и си седи само при мен! Сега, дали е говорила истината, не мога да твърдя...

Твърдо те е погледнала в очите и... Твърдо те е излъгала... Няма такъв случай в нашето АГ отделение... А лекциите, на които ходи... Кой ги водеше - Даков или някой друг... Изключвам присъствието на старшата акушерка...
За съжаление, работата на старшата акушерка (както и на старшата сестра) е много малко практическа... И много повече канцеларска и административна... Тук Доня Кихота вярвам, че ще ме подкрепи...



Има ли някой идея какво точно означава, че аз никак не съм наясно(извинявам се предварително за глупавия въпрос, и дългия пост)

Дългите постове не са за извиняване...
А и в какъв смисъл питаш какво означава...? Не схващам точния ти въпрос...
Написано е кратко и ясно...
"Ако те изражда Христов, Иванов и Салджийска, плащаш цената ХИКС..." По назад в темата ги има числата... Аз просто ги забравих, по-скоро, не си поставих за цел да ги запомня...
"Ако те изражда някой друг, който ти си довела, плащаш цената ИГРЕК..." По-горе си ги цитирала числата...
Сега наясно ли си, имаш ли вече идея какво точно означава...?

# 303
  • Мнения: 295
.....Твърдо те е погледнала в очите и... Твърдо те е излъгала... Няма такъв случай в нашето АГ отделение... А лекциите, на които ходи... Кой ги водеше - Даков или някой друг... Изключвам присъствието на старшата акушерка...
За съжаление, работата на старшата акушерка (както и на старшата сестра) е много малко практическа... И много повече канцеларска и административна... Тук Доня Кихота вярвам, че ще ме подкрепи...

Това е възможно и вероятно (парадоксално, но именно на тези лекции разясняваха колко е важно бебето да е гушнато веднага, след като се роди и ако майката не може да го направи (например, защото е под упойка), поне таткото трябва да гушне мъничето, защото по този начин подсъзнателно то разбира, че всяко трудно нещо има добър край.... а в държавното АГ татковци не пускат!!!! Питах няколко пъти различни хора...) но аз не мога да го твърдя, защото не съм раждала там. Само казвам какво ми казаха.

Лекциите се провеждат по някаква програма за популяризиране на кърменето (съжалявам, че говоря така общо; пускаха  филмче, раздадоха и НЕрекламни листовки*, по мое мнение доста полезни; имаше и време за въпроси и отговори...), лекторите са от Пловдив, нямат нищо общо с АГ-то. До колкото си спомням програмата продължава до октомври, така че всеки може да иде и да говори с тях. Всеки път е една и съща лекция (аз ходих два пъти, като си мислех, че има разлика Simple Smile )

*листовките не бяха реклама на някоя фирма

# 304
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Сега се сещам от кого се водят тези лекции...
Център за бременни, гр. Пловдив...
Ла Лече Лига работят заедно с тях...
Даже Доня Кихота май ги инспектира веднъж...

# 305
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
В МБАЛ „НиаМед” ООД нямат право да работят като изпълнители на медицинска помощ по клинични пътеки лекари, които не са на постоянен трудов договор към болницата (вж. НРД 2006г. и Решение на управителния съвет на ЗОК от 027.12.2007г.) .
Понастоящем в МБАЛ Ниамед на постоянен трудов договор работят следните акушер–гинеколози: Д-р Николай Христов, Д-р Иван Иванов, Д-р Милка Салджийска.
Пациентите на други акушер–гинеколози, които не отговарят на гореспоменатите услвия не могат да бъдат отчитани по клинични пътеки и съответно заплащат здравните услуги по ценоразпис за здравно неосигурени пациенти ( напр. за нормално раждане – 900лв. и цезарово сечение – 1400лв.)

Току що прочетох това във сайта на Ния Мед. Има ли някой идея какво точно означава, че аз никак не съм наясно(извинявам се предварително за глупавия въпрос, и дългия пост)
Живот и здраве ми предстои първо раждане през април и се бяхме насочили натам ама това ме хвърли в шах. За уточнение аз ходя при Бузалов, а ЖК ми я води Кънев...
Мерси предварително и приятен уйикенд
Това означава, че ако искаш да те изражда д-р, който не работи в НияМед / в случая д-р Бузалов/ си заплащаш цялата сума, без да се приспада сума от здр. каса...т.е примерно 1400лв. за секциото и 900лв. за нормално.
Това го бях писала няколко страници по напред. По Коледа точно това говорехме с моята докторка и тя така ми обясни.

# 306
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Ок, мерси много...
Явно съм го пропуснала по напред, а уж четох цялата тема Embarassed

# 307
  • Мнения: 6 243
Значи още, че ако искаш раждане с епидурална упойка и присъствие на таткото, плащаш още върху тази сума.

Ца мен остава неизяснено, наистина ли се плаща, за да ти гледат бебето през нощта, но може и за това да трябва да се подготвиш.

Почвам с нетърпение да чакам откриването на другата частна болница, за да видя как ще се развият нещата в по-конкурента среда.

# 308
  • Мнения: 147
Здравейте!
Прочетох темата, защото днес ме озадачи отговора на д-р Цонева, че нормалното раждане в "Ниамед" е 900лв. а по последни данни знаех за 450лв. Тук намерих отговора.  Peace Както и да е.....
...притесни ме едно изказване на mamajaba  за д-р Цонева. Би ли ми обяснила малко по-подробно на лични за да не пълним темата, защото аз съм и пациентка и след месец живот и здраве ми предстои да гушна първородната си рожба...а за раждането....искаше ми се в "Ниамед", но немога да броя 900лв.  Sad......искрено се надявам в AГ-то да мине всичко нормално  Praynig

# 309
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
За д-р Цонева съм чувала /не съм и била пациентка и няма и да бъда Crazy/ че си избира кое раждане да води Confused Трима колеги на мъжа ми разлини едни от друг са ми разказвали как когато е тръгвало раждането на жените им са се обаждали на въпросната докторка и тя ги е уверявала, че тръгва към АГ-то. Резултата е непоявяване на въпросаната докторка, изключен телефон и раждане на детето на екипа в който се пада жената Confused И последното, което сложи капак на възмущението ми - после си иска парите Twisted Evil Чувала съм и други истории за нея. Но факт е, че има и доволни от тази д-рка.
Ако искаш да раждаш в НияМед може да си избереш някой от другите доктори там и да платиш 450лв.

# 310
  • Мнения: 139
Здравейте!
Прочетох темата, защото днес ме озадачи отговора на д-р Цонева, че нормалното раждане в "Ниамед" е 900лв. а по последни данни знаех за 450лв. Тук намерих отговора.  Peace Както и да е.....
...притесни ме едно изказване на mamajaba  за д-р Цонева. Би ли ми обяснила малко по-подробно на лични за да не пълним темата, защото аз съм и пациентка и след месец живот и здраве ми предстои да гушна първородната си рожба...а за раждането....искаше ми се в "Ниамед", но немога да броя 900лв.  Sad......искрено се надявам в AГ-то да мине всичко нормално  Praynig
Можех да ти пиша на лични, но предпочетох тук (извинявам се на модераторите, че спамя темичката), за да прочетат повече бъдещи мами, защо не препоръчвам да се ползват услугите на д-р Цонева. Аз и бях пациентка и след като бях главозамаяна от доброто и отношение към пациентите си и многото чакащи пред кабинета и (все пак наличието на клиентела е в някаква степен гаранция за качество) предпочетох тя да ми води раждането. Още в началото на седмия месец започнахме да се оговаряме относно раждането. Попитах я дори ако ми се случи да раждам през ноща дали ще е удобно да и звънна. Тя ме увери, че при дори най - малки признаци на родов процес да и се обадя. Предложи ми и раждане в "Ниамед", а аз отказах, защото ми се видяха много пари (един ден след раждането ми в държавното АГ горчиво съжалявах). Да продължа по същество контракциите ми започнаха на 5 мин. на 8.07 вечерта в 23:30 и колкото и да ме беше срам от късния час реших да се обадя на д-р Цонева. Тя ме попита дали са ми изтекли водите, а аз и обясних, че ми изтича някаква слуз, но по малко. Нейният отговор беше ами изчакай контракциите ти да станат на две минути и пак ми се обади. На сутринта на 9.07 в 9:00 пак и званя, въпреки, че контракциите ми все още са на 4 - 5 минути и тя ми казва ами добре тръгвай към АГ - то и аз тръгвам. Чакахме я отпред с мъжа ми около половин час и най - сетне тя се задава. При прегледа ми установява 6 см разкритие и пукнат околоплоден мехур. Качваме в предродилна зала, като явно е предупредила акушерката и тръгва за частния си кабинет. Дъщеря ми се очакваше с ниско телесно тегло (хипотрофик) и въпреки всичко д-р Цонева не беше предупредила екип от неонатолози. Два часо по - късно бебка започва да губи тонове и акушерката започва да се чуди какво да прави. Тук е мястото да благодаря на тази жена - акушерка Кършибрадова. На нея дължа живота на Преслава. Тя взе номера на д-р Цонева и и се обадя като междувременно извика и д-р П. Янев, който беше на смяна. Но нали съм пациента на д-р Цонева как да предприемат нещо. След 15 - 20 мин. пристига въпросната и говорейки по телефона ме преглежда за разкритие и ми заявява трябва секцио. Имаш 9 см разкритие, но главата е много горе и най - вероятно се касае за оплетена пъпна връв. И така свалят ме за секцио по спешност и в това време докато обсъждат с мен как ще се казва детето я чувам да казва на д-р Янев той да направи секциото. И така излизайки от упойка я виждам над главата ми заедно с мъжа ми и майка ми и тя гордо казва спасих я иначе умираше. Аз в отчаянието си я прегърнах, но времето прекарано в АГ-то ми помогна да осъзная много факти. Установих и че под операционния протокол се е подписал д-р П. Янев, но тя твърдеше, че е така, защото д-р Даков се карал. Аз съм ветеринарен лекар и знам какво означава да се подпишеш под работата на друг лекар. А ако бях направила постоперативна инфекция, кой щеше да носи отговорност - д-р Янев или тя.
Най - лошото е, че една колежка ме предупреди за д-р Цонева. Разказа ми как се е оговорила с нея, а тя не си вдигнала телефона и в последствие изпратила д-р Саркисян. Друга позната роди близнаци в 7 месец и загуби единия близнак отново поради това, че когато нещата назреят и д-р Цонева просто изчезва.
Ако си решила да раждаш в Ниамед просто отиди и си роди без уговорка. Хората ще ти обърнат внимание. Ако си решила да раждаш в държавното Аг избири си друг, но не и д-р Ина Цонева. Желая ти лека бременност и още повече леко раждане.
На всички останали се извинявам за дългия постинг, но чуствам дълг да предупредя бъдещите мами.

# 311
надявам се някой от болницата ако чете темата да каже как стои този въпрос, защото явно се получават разминавания....

Здравейте всички бъдещи и настоящи мами и татковци!

Всички, работещи в НиаМед, четем темите и обсъжданията в този форум с голям интерес. За съжаление ни беше наложена забрана на публикациите от модераторката на форума, съответно нямаме възможност да адресираме коментарите и въпросите тук, защото нашите публикации биват интерпретирани от модераторката като реклама на клиниката. Също така, този формум е за Вашите мнения и лични опити, така, че ние наистина няма какво да добавим тук.

Ако някой има конкретни въпроси, на които биха искали отговор директно от нас, то моля Ви да ги отправяте на пощата на болницата, mbal@niamed.com. С удоволствие ще отговорим на всички.

Всичко добро,

Екипът на МБАЛ НиаМед ООД.

# 312
  • Мнения: 6 243
Мама Жаба, поне си случила на лекар със златни ръце. За д-р Цонева тази история съм я чувала и от други майки. Жалко, че и ти си го преживяла.

# 313
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Това е така защото
Цитат
7. Не се допускат реклами и комерсиални обяви и теми.
Не се допускат недоговорени рекламни теми, скрити и явни реклами. Рекламата в сайта и форумите се управлява изцяло от НетИнфо АД и всяка реклама се договаря с тях. Повече за рекламните позиции, тарифите и координатите за контакт може да прочетете тук.

# 314
  • Мнения: 178
В държавната АГ(2005г.),родих секцио със спинална упойка(въпрос на информираност е).

Общи условия

Активация на акаунт