Частна АГ клиника в Стара Загора?

  • 64 217
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 280
Mamajaba,още в първите минути след раждането(щом всичко с бебето е наред),то има нужда само и единствено от уханната прегръдка на мама,от топлите любящи ръце и меката и гръд.Ако на бебето бъде позволено да засуче веднага след като се роди,много по-бързо ще се задейства рефлексът за образуване и спускане на коластра.И тогава,при всеки повик от негова страна,мама ще може да отговаря като го слага на гърда.

А какво става в болницата?И в АГ,и в Ниямед ,за съжаление.След раждането взимат бебето да го наблюдават.Мама отвеждат да си почива.И и носят бебето едва след 2-3 часа.Когато най-активният му момент е вече отминал и на него му се спи.То е изморено,трудно засуква.Ако мама се поддаде и започне да му дава вода,неговото стомахче се пълни,задоволява се сукателният рефлекс и то няма желание да суче.Има една страхотна жена,която пише в този форум,Хедра,и чийто изказ е винаги нежен и с разбиране.Аз обаче не съм Хедра и затова ще кажа-даването на АМ в първите часове и дни след раждането,обърква бебето и намалява шансовете за успешно и дълго кърмене след това.Не ги прави невъзможни,да не ме разбереш неправилно,но ги намалява.

КАто се разберем кога да ходим на кръчма ще продължим темата,ок?

# 271
Може ли Д-р Цонева да ми води нормално раждане или секцио в МБАЛ Ниа Мед?
И каде в Стара Загора има 3-D ехограф?
Ами нали на д - р Цонева ехографа се води 3D? Аз поне така прочетах на визитката й.

И Цонева се води Доктор. Но познавам доста медици, които биха се обидили от това.

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Апропо и д-р Ния Кирчева вече има 3Д. Предпочитам нейното мнение и водене на бременност пред това на Цонева /въобще незнам защо още работи и как се хващат пациентите и Rolling Eyes/

# 273
  • Мнения: 139
Mamajaba,още в първите минути след раждането(щом всичко с бебето е наред),то има нужда само и единствено от уханната прегръдка на мама,от топлите любящи ръце и меката и гръд.Ако на бебето бъде позволено да засуче веднага след като се роди,много по-бързо ще се задейства рефлексът за образуване и спускане на коластра.И тогава,при всеки повик от негова страна,мама ще може да отговаря като го слага на гърда.

А какво става в болницата?И в АГ,и в Ниямед ,за съжаление.След раждането взимат бебето да го наблюдават.Мама отвеждат да си почива.И и носят бебето едва след 2-3 часа.Когато най-активният му момент е вече отминал и на него му се спи.То е изморено,трудно засуква.Ако мама се поддаде и започне да му дава вода,неговото стомахче се пълни,задоволява се сукателният рефлекс и то няма желание да суче.Има една страхотна жена,която пише в този форум,Хедра,и чийто изказ е винаги нежен и с разбиране.Аз обаче не съм Хедра и затова ще кажа-даването на АМ в първите часове и дни след раждането,обърква бебето и намалява шансовете за успешно и дълго кърмене след това.Не ги прави невъзможни,да не ме разбереш неправилно,но ги намалява.

КАто се разберем кога да ходим на кръчма ще продължим темата,ок?
Благодаря за инфото. Hug Аз родих със секцио по спешност и чак на третия ден ми дадоха да си накърмя детето. То засука доста трудно. И аз съм на мнение, че единственото от което има нужда едно новородено в първите минути и часове е да бъде до своята майка. Как стой въпроса със секциото в "Ниамед"? Дават ли ти детето на същия ден?
А що се отнася до д - р Цонева - препоръчвам на всички бъдещи мами да бягат от тази жена като дявол от тамян. Казвам го от личен опит.

# 274
  • Мнения: 280
Не знам как стои въпросът в Ниямед.Отдавна техни представители спряха да пишат тук.Но факт е,че повечето мами,които аз познавам и ,които са раждали там,са раждали с операция.

# 275
  • Мнения: 25
Мами,аз за щастие родих нормално,в 8 часа вечерта и като ме заведоха в стаята ми да си почивам(беше след 10часа) ме посъветваха да си почина и че ще ми донесат бебка на другия ден,но аз 20 мин след това слязох да я видя и докторката ми каза,че ако искам може да си я взема,даже дойде да ми покаже как да я кърмя и каза,че нищо не са и дали.А аз за щастие още от 1-вата вечер се научих,благодарение на тази жена.А за АМ,имаше 2 мами до моята стая с цезарово и те си искаха АМ,за всеки случай,защото едното бебе плачеше много и се налагаше да го дохранва,а другата за всеки случай.А също така при всяко посещение ни  насърчаваха да кърмим бебетата и колко е важен сукателния рефлекс.

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Всяка жена нямаща медицински причини за секицо би трябвало да ражда нормално..друг е въпроса, че малко са такива.
Цитат
аз за щастие родих нормално
Туй ми прозвуча като - хвала на бога имах кърма да кърмя Simple Smile
Радвам се, че сте добре с бебка Hug

# 277
Не виждам какво лошо има в това, че се предлага АМ.
В крайна сметка - въпрос на личен избор е дали майката да даде АМ или не.

# 278
  • Мнения: 6 243
Не виждам какво лошо има в това, че се предлага АМ.
В крайна сметка - въпрос на личен избор е дали майката да даде АМ или не.
Личният избор и информираният избор покриват ли се?

# 279
  • Мнения: 295
Точно носенето на вода и мляко през час трябва да се дооправи.Не да се дооправи,ами направо да се премахне.И не е само мое това мнение,ами и на СЗО.

Според мен премахването е излишно- на мен ми носеха въпросните шишета всеки ден, но не съм давала на детето ми от тях ... е, с изключение на втория ден (и то ЕДНОКРАТНО!), когато гърдата ми се беше разранила дотолкова, че напълни протектора с кръв, а аз реших, че е рано да започвам със захранването  hahaha Ники плачеше, че е гладен, аз кървя... какво ли щеше да стане ако тези шишета бяха премахнати- стрес, паника и слушане на писъци. Пък и никой не ме е насилвал да давам от шишетата, дори не ме питаха защо са пълни. Напротив, през цялото време ни помагаха да кърмим- правиха ни топли компреси, за да тръгне кърмата, пробваха различни начини за слагане на гърдата, ако бебето отказваше да захапе и т.н. А между другото никакви проблеми не се появиха в последствие с кърменето- Ники е изцяло на кърма, дори чайове за колики не му давам.

......А какво става в болницата?И в АГ,и в Ниямед ,за съжаление.След раждането взимат бебето да го наблюдават.Мама отвеждат да си почива.И и носят бебето едва след 2-3 часа......

Това изобщо не е вярно! Според закона имаш право да си вземеш бебето при теб още веднага след раждането, просто трябва да кажеш, иначе ти го носят малко по- късно. В НиаМед веднага след като родих ми дадоха да го гушна и след това, като го измиха и повиха пак ми го донесоха, да стои при мен (по мое желание). Бебчо беше гушнат и от мен и от татко му още в първите минути. Ето и снимкови доказателства:

Тук, както се вижда, съм още на магарето.

Аз раждах нормално, но мисля че и при секциото ти носят бебето да стои при теб, когато пожелаеш.
 Peace

ПП Честито бебче на mama dimi!

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 01:34 от ani2

# 280
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това изобщо не е вярно! Според закона имаш право да си вземеш бебето при теб още веднага след раждането, просто трябва да кажеш, иначе ти го носят малко по- късно.

Аз раждах нормално, но мисля че и при секциото ти носят бебето да стои при теб, когато пожелаеш.  Peace

Дай да не спориш за неща, които не си видяла, нито чула...

Секциото е ОПЕРАЦИЯ, ако не знаеш, която ПОНЯКОГА се прави с пълна упойка... Как мислиш ще ти донесат бебето веднага след раждането... Когато пожелаеш...

Виждам, че това ти е първо раждане... Родила си в НиаМед... Когато в АГ Отделение, Стара Загора, успееш да убедиш акушерките да ти оставят бебето изцяло при теб, след каквото и да е раждане... Ела се обади, докажи ми и ще те водя на ресторант... Ще ти се извиня и публично ще призная, че не съм прав...

Ама да правиш с лека ръка генерални изводи, просто няма смисъл... Naughty



П.С. Би ли ми посочила точния закон, според който имаш правото, за което твърдиш...?

# 281
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
И в държавната АГ ти дават веднага бебето да се погушкате но после го вземат за два часа и ти го носят после пак. Така беше с мен и сина ми.
Секциото в Стара Загора го правят с пълна упойка само. Аз не знам случай за епидурал и секцио из нашите земи. Аз след като докторката ми назначи секцио исках със епидурал но тя каза, че не правят в нашето АГ такава упойка /друг е въпроса, че от зор родих нормално Mr. Green/



П.П Сър а мен кога ще ме заведете на ресторант Whistling

# 282
  • Мнения: 139
Аз ще сложа край на споровете ви относно кога ти носят бебето след секцио. Аз както нейде по - горе споменах родих със секцио по спешност. Естествено бях с пълна упойка все пак бях с разкритие 9 см. Епидуралната е до 4 см. След като излезнах от упойка и поисках вечерта да си видя детето ми казаха, че немога да ида същата вечер, защото какво щели да ме правят ако тупна някъде от ниско кръвно. Два часа преди това ми мереха кръвното и беше 80 на 120 (а уж ниско). После ги попитах кога мога да почвам да го кърмя, а те ми викат ами след три дни. И аз три дни само ходих да го вида за по - малко, защото ако се задържиш повече и почват да мрънкат. И така три дни го хранят с онези агнешки биберони с дупка колкото да мине танкер и ти на четвъртия ден иди та си кърми детето.  #Cussing out

# 283
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Естествено бях с пълна упойка все пак бях с разкритие 9 см. Епидуралната е до 4 см.
И с 4см. да беше по време на секциото пак щеше да си с пълна упойка...вярвай ми.

# 284
@mamajaba

Точно така е!
Мама Злати беше точно в същото положение, знаете, с подробността, че беше планово. И тя е първата, която ще поиска детето да бъде при нея, но въпреки това и го дадоха много по-късно. И само благодарение на ината си и най-вече на убедеността си успя да накара малкия Змей да суче.
Не се заяждам, ама честно, като чуя някой да казва "по закон", направо червата си виждам. Сър Ланселот веднага би направил справка на броя на действащите закони и нормативни актове в момента на Република България. Може би защото се движа в такава среда, но когато някой каже "закон" предпочитам да го питам кой точно визира със съответния член, алинея и точка. Мога със сигурност да твърдя, че подобно изискване не е наложено от законодателя в Закона за земята, Закона за ДДС, Закон за "Държавен вестник", а съм почти сигурен, че е убягнало и от Закона за амнистия от 2002 г.
Не! Наистина смятам, че човек е хубаво да си знае правата. Но ако на някоя сестра или санитарка от АГ и излезеш с номера за "закона" ще те гледа дълго удивено преди да те прати да вървиш... от където си дошла.
Тук всичко опира до политика на отделното здравно заведение. Всеки "закон" може да бъде подхлъзнат с грижа за новороденото и майката, която налага те един, два или три дни да стоят малко по-далеч от нормалното. Щеше да е друго, ако наистина това бъде въведено като текст от нормативната база на РБ. Съмнявам се в момента да има такъв текст. Поне не и такъв в който твърдо са заявени правата на майката и новороденото, така че да не може да бъде заобикаляно от медицинското заведение.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 11:50 от The last Dragon

Общи условия

Активация на акаунт