Отговори
# 195
  • Мнения: 872
Днес случайно срещнах една рехабилитаторка от Детска белодробна. Каза ,че при тях са получени два апарата. Единия ще е при УНГ, при Улевинов точно, за ларингити , фарингити и др. подобни. Другия ще е за състоянието дробовете. Не работят все още. Било окупирано от питащи ...

# 196
  • Мнения: 3 164
Повдигам темата, за да питам дали има вече някой ходил на тези апарата или повече инфо за тях.
Как става записването Thinking някой ако има представа , моля да сподели в темата-искам да заведа баткото.Ще има ли срок за провеждане ??До кога??
Улевинов къде се намира Embarassed Rolling EyesИ също ако някой има данни на Мустаков, моля да пише-може и на лични Peace

# 197
  • Враца
  • Мнения: 871
Момичета,на 18 сме на преглед във ВМА при алерголога и там е имало парат за диагностициране.Но какъв и аз не зная.После ще кажа.Стискайте палци!

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 12:10 от margi_vr

# 198
  • Мнения: 4 371
Боже, колко много деца с астма  ooooh!
Пепи също е с астма(с алергичен компонент) От 2 месеца горе долу е на Сингулар (или Сингюлер, различно му казват) и Ксизал капки.
От пет месечен боледува в месеца по два пъти средно, няма зима, няма лято. И винаги завършва със спазъм на белия дроб.
Личния лекар не искаше да ми даде направление за специалист и заведохме детето на частно при д-р Куфарджиева в център Закрила Дженерали на Дондуков 97(тел. за връзка 9420700) Ако се обаждате за час, да знаете, че искат ЕГН-то на детето. 20 лв ни струваше прегледа.
За втория преглед, който беше днес, не ни взеха никакви пари, защото вече имаме направление и Пепи е диспанзеризиран.
От както е на Сингулер, не е боледува нито веднъж. Е, хвана вирус някакъв в градината, но за пръв път не слезна към белия дроб.
Племенника ми е на 5 години, той е със същата диагноза Tired
Наистина се надявам и се моля астмата да се израства Praynig Praynig Praynig

# 199
  • Мнения: 3 164
Дуци, съжалявам за вас Sadкакто и за всички деца със здравословни проблеми Cry
При нас още няма диагноза астма, но последните му 3-4 боледувания бяха точно пристъп Tired-само незнам дали е астматичен или ларенгитен(защото той по принцип е с алергичен ларингит).
Решила съм след у-ще да го заведем на такъв апарат.

# 200
  • София
  • Мнения: 248
Голямото ми момиченце е с астма от 2003г. Получава спазъм след хрема или настинка. Лекувана е с урбазон, венозно когато бяха по-тежки пристъпите и с флексотид. Сега в момента сме със сингулер, пие го вече 1година, и като че ли има някаква полза. Ама и тая година на два пъти ни се наложи да правим инхалации с вентолин (имаме си небулизатор вкъщи). Надявам се като поотрасте да преодолее гадната болест.

# 201
  • София
  • Мнения: 2 262
И аз искам да отидем на този апарат, само ме е яд че бебчо няма да могат да прегледат, и той ми е със същата диагноза и направо незнам вече какво ще ги правя, както се разболяват и един от друг, съвсем... И на мен не ми е ясно какво има големия ми, мислех че е ларингитни пристъпи, сега пък друго им казват, вече се обърках...май и докторите незнаят повече от нас понякога за зла участ...

# 202
  • Мнения: 4 053
добре де,а разбрали се къде е този апарат,и как става прегледа,
със записване ли,някаква уговорка с лекар или как... Rolling Eyes

# 203
  • Мнения: 30
Привет на всички! Ние също сме с диагноза астма и откакто сме на Сингулер и Флексотид пристъпите значително намаляха.Никога не са му били Орбазон.При кризи веднага започвам с бебихалера Вентолин.Вече съм толкова на ясно кога сте има криза,че го хващам още при първото закашляне или секрет.Кризите вече се изразяват само с един ден кашлица.Аз ходя при д-р Райчева в мед.център Детско здраве.Отива се с направление от джи пи за полмолог.Четох,че ж Александровска болница също има някакъв апарат за астматици,но не знам подробности.Ако някой има информация,моля ви да пишете! Hug

# 204
  • Мнения: 1 091
Момичета, от това което прочетох, разбирам, че сте много наясно с проблема астма, затова ви моля за мнение по нашия слъчай! Praynig
Синът ми беше с бронхит преди месец, лечение - АБ и вентолин на инхалации. Сега пак е с бронхиални спазми, правим инхалации с вентолин. По принцип прави ларингични пристъпи.
Как да разбера дали не развиваме астма? Какви изследвания се правят, за да се разбере дали е просто вирусно заболяване /док каза, че върлувал сега такъв вирус/ или астматичен пристъп? Въобще какво да предприемам?
Благодаря предварително!

# 205
  • София
  • Мнения: 248
Ви, мога да ти кажа за моя случай, на дъщеря ми й поставиха диагноза астма след като първо се разболя от бронхопневмония и после получи бронхиален спазъм и ни приеха в александровска болница в детското пулмоалергологично отделение. Преди това често боледуваше. А за изследванията, в болницата има апарат, който определя обема на белите дробове - дъщеря ми диша на такъв като ходим на профилактични прегледи там. Но от един спазъм не мисля че може да се постави диагноза астма, така че не се притеснявай и стискам палци да не е. 

# 206
  • Мнения: 263
Ви,
доколкото аз зная диагноза астма при дечица се поставя след 2-4 по-сериозни пристъпа. Или ако се окаже, че лежите в болница с диагноза спазъм с честота през около месец или по-често. Трябва да ви следи пулмолог или алерголог (ако причината е алергия). Лично аз ходих и при двата вида специалисти и ти препоръчвам с пулмолог да се срещнеш!
На Пламен му поставиха такава диагноза точно защото лежахме със спазъм в болница 2 пъти за един месец като по средата правеше леки пристъпи. Така че май наблюдение на състоянието на детето е решаващо. Иначе съм чувала и че рентгенова снимка се познавало, но трябвало лекарят да е много добър специалист, защото разликата била трудно забележима...

# 207
  • Мнения: 30
ВИ,и при нас диагнозата я сложиха след няколко поредни спазъма и един път лежахме в Александровска.Както казва Didry,лошото е че симптомите на астмата и ларингитния пристъп са много еднакви.Дори аз по някой път се чудя,дали сме с правилна диагноза.Но тъй като до момента малкият не е боледувал и не е вдигал температура,съм склонна да вярвам,че става въпрос за астма.Не съм сигурна,но си мисля,че ако е бронхит или ларингит трябва да има температура и да се лекува с антибиотици.Ние никога не сме взимали антибиотик.Наистина най-добре е да се посъветваш с полмолог и то по възможност,когато има спазъм.Трябва да се постави правилна диагноза и да се започне подходящо лечение.Нас доста ни объркаха с лечението в началото и само подтискахме пристъпите,а не прилагахме правилното лечение.Откакто сме при Райчева,смятам,че нещата много се подобриха.Надявам се,че не си втълпявам и че в крайна сметка ще го израсте.Успех и на вас! Praynig

# 208
  • Мнения: 1 091
А кое се нарича "пристъп", какво точно представлява? Имам пред вид колко дълго продължава и по какво се разпознава?
Смятам да посетим пулмолог. Спряла съм се на д-р Куфарджиева, нали е добра?!

# 209
  • София
  • Мнения: 248
Да за д-р Куфарджиева съм чувала добри отзиви, тя е много тиха и спокойна жена и обяснява всичко.
А пристъп е затруднено дишане. Белият дроб се пълни със секрети, които не могат да се отделят и в резултат на което детето не може да си поеме добре въздух. Има силни и слаби пристъпи. При пристъпи децата кашлят и се чува свиркане. При силни пристъпи не могат да си поемат въздух, устата посинява и лицето побелява, стават сънливи. При такива случаи незабавно трябва да се потърси специализирана медицинска помощ. Да чакам на дърво на никой да не му се случва  Praynig
При нас винаги като почне да кашля я водя на лекар, защото на слушалка най-добре може да се определи дали има спазъм или не, а и лекаря най-добре преценява какво да бъде лечението, защото в някои случаи се налага и антибиотик, макар да няма температура, освен стандартното лечение при спазъм.

Общи условия

Активация на акаунт