Отговори
# 210
  • Мнения: 5 531
А кое се нарича "пристъп", какво точно представлява? Имам пред вид колко дълго продължава и по какво се разпознава?
Смятам да посетим пулмолог. Спряла съм се на д-р Куфарджиева, нали е добра?!
Peace
И аз дълго време все си мислих че все пак Мария не е с астма, все имах някакви съмнения. Е преди месец направихме ренгенова снимка, в момент в който няма пристъп и е здрава - има си измененията характерни за астмата(просветлени белодробни полета, увеличена диафрагма). Така че, венче не се съмнявам.

# 211
  • Мнения: 434
За новите апарати.
В Александровска, детска белодробна клиника. Единият е за ларингити, но още не работи.
Другият е за тестове за астма, правят се на венозна кръв. Не се заплаща от НЗОК. Цената е 90лв. Информацията е от днес. (имам приятелка, която е мед.сестра там)

# 212
  • Мнения: 30
Аз също съм доволна от д-р Куфарджиева.Те заедно с Райчева работят в Александровска.Частните им кабинети са на различни места.Ние сме били и при двете и диагнозата им съвпадна.При нас спазмите протичат с непрекъсната кашлица и някой път е повръщал насъбралият се секрет.В началото бяхме с много тежко дишане,но сега спазмът минава значително по-леко.Marychery,по собствено желание ли ходихте за снимка или ви прати джи пи то?Много ми се иска и аз да го заведа,за да ми отпаднат напълно съмненията.

# 213
  • Мнения: 30
Think,благодаря за инфото!Аз също се интересувах за тези апарати.Само,че не разбрах дали се установява,че има астма или като вземат кръв се вижда към какво си алергичен.

# 214
  • Мнения: 5 531
soti71  , ние се явявахме на ТЕЛК комисия, и там искат и снимка на белият дроб. И по този повод направихме снимката.

# 215
  • Мнения: 1 091
Мерси, момичета! Горе-долу се ориентирах. Ще видим какво ще каже Куфарджиева.
В момента 3-ти ден сме на инхалации с Вентолин, но имам чувството, че не се повлиява...Нормално ли е?! След колко дни лечение /инхалации/ трябва да се подобри състоянието?

# 216
  • Мнения: 263
Think,благодаря за инфото!Аз също се интересувах за тези апарати.Само,че не разбрах дали се установява,че има астма или като вземат кръв се вижда към какво си алергичен.
И мен много ме вълнува този въпрос! Още повече, че и тук във варна трябва да са доставили такъв апарат, а от болницата, където ще е ми казаха, че изследванията с този апарат се правели на деца над 4 годинки. Което е много странно, ако изследването е кръвно... Та да ходя пак да нахалствам, ако има смисъл...

# 217
  • София
  • Мнения: 248
Ви поне при нас, има подобрение след 2-та или 3-тата инхалация

# 218
  • Мнения: 4 371
Смятам да посетим пулмолог. Спряла съм се на д-р Куфарджиева, нали е добра?!
Пепи е при д-р Куфарджиева. Писала съм по - назад за нея. Смятам, че си разбира от работата Peace

# 219
  • Мнения: 3 164
За новите апарати.
В Александровска, детска белодробна клиника. Единият е за ларингити, но още не работи.
Другият е за тестове за астма, правят се на венозна кръв. Не се заплаща от НЗОК. Цената е 90лв. Информацията е от днес. (имам приятелка, която е мед.сестра там)

 Shocked Е, на това му казват търгашество Sick не ги е срам Crossing Arms

# 220
  • Мнения: 1 434
При първото  ходене  до  София  ще  гледам и ние да пуснем  този тест  за астмата   нищо  че е  90 лв...дано   има    резултат някакъв   bouquet

# 221
  • Мнения: 1 434
Какво препоръчва   др Куфарджиева   ако пристъпите  не са на често (всяка  седмица)  а    са  да кажем  през   3-4 месеца.Средно  5-6  на  година . Въпроса е към тези  които я  посещават?Благодаря предварително за отговорите  bouquet

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Аз да питам нещо за инхалациите. Тъй като вече му познавам кашлицата и си му правя инхалации 3 пъти дневно за момента, колко дни трябва да продължа. В смисъл сега му правя само преди лягане за да е спокоен докато спи. През останалото време не виждам за нужно, тъй като няма кашлица и е активен на 100%. Знам, че идем ли при педиатъра пак ще ни тръсне антибиотик, а той е само с алергична кашлица и бистри течни секрети. ТА при вас средно колко време се налага да правите инхалации.

# 223
  • Мнения: 263
Пламен в момента е с лека обструкция. Снощи имаше слаби хрипове. Мисля да е на вентолин 3 дена някъде... Но ако кашлицата не се махне или пак се появят хрипчета или свирене ще поудължа мъничко.

# 224
  • Мнения: 1 434
Инхалации се правят  докато отмине  пристъпа..Инхалации с небулайзер Hug

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 20:03 от bluevelvet

Общи условия

Активация на акаунт