Отговори
# 465
  • Мнения: 1 434
Да  много е добре     ние  ще го запишем от първи клас или  7  год   възраст   на плуване   bouquet

# 466
  • Мнения: 1 710
Имам въпрос. Гледам, че в момента вървят няколко теми за деца с астма. Има ли нужда от две или три, или ми давате зелена светлина, за да ги слея. Вие ги следите по-подробно. Аз нямам възможност да ги прочета от край до край. Искам да ми кажете дали, ако ги слея ще има проблем?

# 467
  • софия
  • Мнения: 432
аз съм ЗА да бъдат сляти.

# 468
  • Мнения: 1 710
Ще оставя днес и утре питането, за да можетеда си кажете мнението и ако сте за - ще слея темите. Сега ги проследих - поне две, три са на една и съща тематика. Това е объркващо за родителите според мен. Така че мислете  Hug

# 469
  • Мнения: 5 525
И аз съм ЗА сливането на темите

# 470
  • Мнения: 872
Вентолина натоварва сърцето, затова не се използва продължително.
На една позната момиченцето, го приеха в болница, едва успяла да го събуди, казали и ,че нивото на кръвната захар му е паднало много. Казали и ,че е от вентолина. Направи ми впечатление, защото по принцип ни се налага сравнително често да използваме вентолин, едва ли не настолнато ни лекарство Sad
К.стероидите - страничния им ефект е ,че децата изостават на ръст и предизвикват напълняване.
На сингулера не му знам страничните действия, уж е ново и пречистено лекарство, но ми направи впечатление, че в състава му има аспартам-изкуствен подсладител, който не е съвсем безвреден.

Притеснява ме и това дали не водят до някакво привикване тези лекарства. Колко време трябва да се приемат максимално ? А като се спрат какво става?

# 471
  • Мнения: 1 710
Надявам се няма да се сърдите, но слях трите теми за астмата в една. Съобщенията са подредени в зависимост от времето, в което сте ги писали. Предполагам, че скоро всичко ще си се подреди. Успех с новата тема. Ако имате възражения - аз съм виновника - свиркайте. Whistling

# 472
  • Мнения: 872
Една да е темата е много по-удобно, майките се чудят в коя да пишат. Аз ти благодаря, предпочитам да е така. Предполагам, че и за другите ще е по-добре. Heart Eyes

Предлагам да има списък с лекарите ,при които водим децата си за преглед. Дали е възможно да стоят някъде в началото на темата?

Дъщеря ми я следи Др. Райчева, има приемен ден в МЦ "Детско здраве" в четвъртък следобед, детски пулмолог е , тел. на МЦ е 9524297, 9525737.
При Др. Бъчварова - алерголог също съм я водила , правили са и кожни тестове, също в МЦ "Детско здраве".

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 22:36 от pepa georgieva

# 473
  • Мнения: 5 525
Ние също много отдавна сме на всички видове лекарства - Фликсотид, Вентолин, Сингулар. Аз да си призная честно на периоди особено лятото ги спирам. Но Мария до скоро си кашляше почти постоянно и често ми се налагаше да прибягвам отново до инхалаторите. От около 1,5 месеца вече сме без никакви лекарства,  уточнявам че аз сама реших да ги спра и да видя как ще се чувства детето. Още не е направила спазъм , ще кажа как се развиват нещата при нас като мине малко време.  Ние махнахме всички сливици - хубавото е че спря да боледува, вече 6м е здраво дете без постоянните температури и много високи утайки и т.н. Лошото е че щом се разкашля и е със спазъм. Аз така я изпуснах януари м. Тя подкашляше, аз обаче не  обърнах особено внимание, това за нея е нещо естествено, и на вторият ден - пристъпа беше на лице.
За Вентолина - наистина доста натоварва сърцето. Миналата зима Мария беше със пневмония - направи я точно за 1 ден. На единият ден доки я слуша и казва чисти гърди, на другият до обяд вече скърцаше като ръждясала панта и свиреше. Аз докато я заведа на преглед започнах да пръскам Вентолин. И доки установи леко сърцебиене - каза че е от Вентолина.

# 474
  • Мнения: 1 710
Момичета, заключвам тази тема и отварям чисто новичка. Вече станаха доста страници. Ето това е новата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281862.0

Общи условия

Активация на акаунт