Отговори
# 450
здравейте и аз имам две дечица с астма и двамата пият сингулер,но прекъснахме само лятото,сега пак го пием,но синът ми от няколко дена получава пристапи само през ноща,използваме единствено буто астма,но маи няма голяма полза,как да му помогна

# 451
МОЛЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДОЦ.ГИЗОВА ПУЛМОЛОГ ОТ ГР. СОФИЯ.ИНТЕРЕСУВАМЕ СЕ КАК МОЖЕМ ЛИЧНО ДА СЕ СВЪРЖЕМ С НЕЯ И АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА НИ ДАДЕ ТЕЛЕФОН.

# 452
значи можеби малко късно виждам темата тъй като съм още зеленичък едва днес се регистрирах , но според това което прочетох защо направо не го заведеш детето във белодробното (до майчин дом) зимаш си направление от личният(а) лекар и там ще се разбере със сигурност дали има някаква астма ще го тестуват... и са специалисти разбират си от работата.Само не ти препоръчвам като доктор (ако я има още де ) куфарджиева.

# 453
ами и аз съм със астма (не точно като на синът ти ) и се лекувам само с вентолин и взимам хапчета но те са понеже имам и алергия и доколкото съм осведомен няма рискови странични ефекти от вентолина само покачване на пулсът но това което взима и синът ти незнам  Rolling Eyes

# 454
  • Мнения: 3 591
Не я обърквай, вентолина не е за лечение а се ползва само при пристъпи. И е много , ама мНОГО опасно лекарство, затова и се приемат к.стероиди за да не се налага често да се ползва вентолин... Поддържащото лечение става с кортикостероиди.

Не се притеснявай от остеопороза - става дума за приемане на кортикостероиди във високи дози на хапчета много дълго време като при ревматоиден артрит примерно, а не за минималните дози, които се вдишват. При последните тези странични ефекти не се проявяват и затова се изписват точно като спрей, а не на таблетки. Зада отиват там където трябва само, а не в цялото тяло. могат да се приемат под тази форма години наред без да има проблеми.
И да, не са безопаснни, има и други странични ефекти, но остеопорозата не трябва да те притеснява  Hug

# 455
  • Мнения: 263
Моят син е с астма и пие сингюлер. Не отдавна четох в нета (http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100004521.html), че един от страничните му ефекти може да е изтръпване на крайниците. На мъника му изтръпва често крачето и се чудя да се притеснявам ли какво да правя! И не зная кого да питам, защото ми прави впечатление, че сякаш доста БГ лекари не познават страничните ефекти именно на сингюлера...

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 13:35 от mammaPlam

# 456
Не я обърквай, вентолина не е за лечение а се ползва само при пристъпи. И е много , ама мНОГО опасно лекарство, затова и се приемат к.стероиди за да не се налага често да се ползва вентолин... Поддържащото лечение става с кортикостероиди.

Не се притеснявай от остеопороза - става дума за приемане на кортикостероиди във високи дози на хапчета много дълго време като при ревматоиден артрит примерно, а не за минималните дози, които се вдишват. При последните тези странични ефекти не се проявяват и затова се изписват точно като спрей, а не на таблетки. Зада отиват там където трябва само, а не в цялото тяло. могат да се приемат под тази форма години наред без да има проблеми.
И да, не са безопаснни, има и други странични ефекти, но остеопорозата не трябва да те притеснява  Hug
да права си за което се извинявам  Peace

# 457
Имам син на 3 годинки и страда от ринит и астма,а самият аз получавам уртикария често,без да може никой да установи причината.Не ни помогнаха нито хомеопатични препарати,нито от повечето традиционни лекарства, само си дадох парите на вятъра.Имам приятел ,лекар в Германия ,който ми препоръча КСИЗАЛ -капки за синчето ми и таблетки за мен.Каза ми,че това е единственото лекарство,което въобще не уврежда черния дроб на децата и е най-ефикасно.Продава се в България във всяка аптека и капките струват 17-18 лв.Шишенцето стига за месец и половина.Откакто го пием направо се преродихме.Приятелят ми сподели,че българските лекари са обвързани с фирми,които им плащат за да изписват лекарствата,които внасят в България и тези лекарства са мн.вредни ,особено за дечицата.А този препарат-Ксизал ,е швейцарски и без странични ефекти.Надявам се да помогна на повече хора с тази информация.НЕ вярвайте на лекарите безпрекословно,те са много корумпирани!!!
Успех

# 458
  • Мнения: 1
  Zdravejte
moqt sin e na 2god.i 10 meseca,ot kakto se e rodil pie sirop "ERIUS", koito e protivoalergi4en. Tozi sirop go reduvam s kapki"ZIRTEK". Tova e po predpisanie na alergolog.Toj e s diagnoza" BRONHIALNA  ASTMA"
Ot polovin godina pie vsqka ve4er po edna tabletka "SINGULAR" .Ot dnes alergologkata ni izpisa i "FLIXOTIDE 50".
   Az sam mnogo pritesnena, za6toto deteto mi e neprekasnato s bronhit ili virusna angina. Prez sedmica e na antibiotici i kakvi li ne lekarstva. Kagete mi ima li le4enie za "Bronhialnata astma"? Pomagat li tezi lekarstva?

# 459
  • Мнения: 5 531
  Zdravejte
moqt sin e na 2god.i 10 meseca,ot kakto se e rodil pie sirop "ERIUS", koito e protivoalergi4en. Tozi sirop go reduvam s kapki"ZIRTEK". Tova e po predpisanie na alergolog.Toj e s diagnoza" BRONHIALNA  ASTMA"
Ot polovin godina pie vsqka ve4er po edna tabletka "SINGULAR" .Ot dnes alergologkata ni izpisa i "FLIXOTIDE 50".
   Az sam mnogo pritesnena, za6toto deteto mi e neprekasnato s bronhit ili virusna angina. Prez sedmica e na antibiotici i kakvi li ne lekarstva. Kagete mi ima li le4enie za "Bronhialnata astma"? Pomagat li tezi lekarstva?
Здравей. Не обърнах внимание колко голямо е детето ти. Това което ще ти пиша е от личен опит. Лекарствата помагат - да. Но щом детето ти прави постоянни ангини и е постоянно на АБ потърси и мнението на УНГ специалист. Има голяма възможност да имате проблем и с третата сливица. Непременно се конслутирай със специалист. Заведи детето и на пулмолог. Безкрайно дългото лечение с антихистамини не е най доброто лечение. Мария също от бебенце(беше на 2м) беше на  Зиртек, пиеше го  в много по - голяма доза от тази за възрастта и, когато е правила тежки пристъпи включваха и два антихистамина. Но в даден момент започна да посинява. Посиняваше и устата, тялото крайниците. И лекарите спряха противоалергияните препарати. Сега ги използваме само когато е с алергичен пристъп. Според мен потърси добри специалисти. Ако имаш нужда от още информация, питай. В Гугъл също има много информация, прочети я.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 16:13 от marychery

# 460
  • Мнения: 5 531
Ето един материал за астмата:Какво представлява астмата?
 Астмата е вид алергия. За разлика от сенната хрема тук чувствителен орган са бронхите, а не носът. Когато дразнещото вещество попадни в малките бронхи, те се подуват, отделя се гъста слуз и проходите за въздуха толкова се стесняват, че дишането става затруднено, тежко и свирещо. Появява се кашлица.
 Астмата не е просто алергия към някои вещества. Болният може веднъж да получи пристъп, а друг път да не получи, въпреки че е на същото място и животът му не се е променил. Пристъпите са по-чести през нощта. В отделни случаи известна роля играят сезонът, климатът, температурата, простудните заболявания, подвижността на детето и душевното му състояние. Някои деца получават пристъпи на астма или други алергични състояния, когато са разтревожени, независимо дали го осъзнават или не, например от раздяла и конфликт с някой от родителите или конфликт между родителите.
Какви са причините?
 Когато по-голямото дете има хронична астма, тя най-често се дължи на вещества, които се носят във въздуха, като конски пърхот, кучешка козина, плесени и т.н. Алерголозите ги наричат “инхаланти”. При съвсем малко дете основна или частична причина най-вероятно е алергия към някои храни.
Каква е прогнозата?
Детето с по-тежка и хронична астма обикновено се тестува, за да се открие дразнещото вещество, и после се лекува. Ако болестта не се лекува, многократните пристъпи могат да увредят структурата на белите дробове и на гръдния кош.
 За астмата не е възможно да се правят прогнози. Ако пристъпите започнат в ранно детство, има по-голяма вероятност да преминат след няколко години, отколкото ако започнат по-късно. В някои случаи астмата изчезва през пубертета. Но понякога на нейно място идва сенна хрема
Какви мерки може да предприемете?
Храните, към които детето е чувствително се изключват от менюто
 Когато детето ви за първи път получи астматичен пристъп и нямате възможност да се свържете с лекар, не се плашете. Състоянието му много рядко е толкова опасно, колкото изглежда. Не му позволявайте да става от леглото, ако дишането му е силно затруднено. Осигурете допълнително влага във въздуха, в случай, че детето получи пристъп през зимата и къщата се отоплява. Ако кашля много и имате лекарство против кашлица без кодеин, което му е било предписано по-рано, можете да му дадете една доза. ( Кодеинът трябва да се избягва, защото седативният му ефект може да е вреден за детето, което диша с усилие). Накарайте детето да поиграе или да почете, докато си свършите работата или вие му почетете. Ако се въртите разтревожени около него, то ще се изплаши още повече и състоянието му може да се влоши. Детето незабавно трябва да бъде прегледано от лекар в случай, че свиренето на гърдите продължи или се засили.
 Ако пристъпите продължават, опитайте се да изнесете от стаята предметите, които съдържат прах, докато сте в състояние да се консултирате с лекар.
 Астматичен бронхит
 Астматичният бронхит трябва да се спомене отделно. Понякога се случва така, че бебето или малкото дете получават пристъп на затруднено дишане и свирене, само когато е настинало, а не най-неочаквано, както при типичната хронична астма. Това най-често се случва през първите три години. Обезсърчаващо е да имате бебе,което при всяко простудно заболяване страда толкова много, но картината не е чак толкова страшна. След 1-2 години астматичният бронхит почти изчезва. Естествено при пристъп трябва да викате лекар. Може да се наложи да се лекува не само свиренето, но и инфекцията и кашлицата. Ако къщата се отопля може да помогне допълнителното овлажняване на въздуха. Има специални лекарства, които разширяват бронхите.

# 461
Имам питане дали е добре за астматик на 3г. да ходи на плуване. Ако някой има опит моля да отговори.

# 462
  • Мнения: 5 531
 PeaceДа добре е. Ние плуваме вече 2 години. и двете деца са асматици. Много ни помага плуването. Аз съм твърдо ЗА. И е естествено детето да се разболее докато оргнизма привикне, което може и въобще да не стане де. Не се отказвай.

# 463
  • Мнения: 49
Ще пусна нова тема по въпроса,защото мисля,че ще е полезна за всички с астма.

# 464
  • Мнения: 49
Скъпи родители
И ние минахме по вашия път. За 2 години посетихме доста лекари и изпробвахме доста лекарства. Докато попаднахме на Метод Бутейко. Човек който с години е търсил лечение не може да повярва колко просто и лесне е всичко. Препоръчвам ви да се запознаете с него в интернет или от книгата на Константин П. Бутейко "Методът Бутейко-лечение чрез волева нормализация на дишането"която е издадена и в България.
Виждам,че никой не обръща внимание на Иван и ще пусна нова тема за да поясня.Ние сме минали по същият път.

Общи условия

Активация на акаунт