Отговори
# 435
  • Мнения: 495
Може би трябваше да пиша в тази тема.Не искам да натрапвам нищо.Всеки избира как да се лекува детето му.Аз искам само да помогна.         --------------------------------------------------------------------------------

Преди много време бях писала тук за общопрактикуващ лекар от с. коларци,които се занимава от 30г. с белодробни забол.Тои успешно лекува астма и аз сьм свидетел на това.До мин.год. моето дете беше постоянно с алерг. и спаст. бронхити,а пьк е диспансеризирана с астма./вьпреки ,че не е астма,нооо лекари/.2 по-големи деца с установена преди год. астма в тежко сьстояние сьщо бяха излекувани.Не сьм водила дьщеря си на лекар повече от год.И сега ,когато минахме грипа/леко боледувахме/,тя започна да кашля и аз за 3пьт за този период я лекувам по предписание на д-р Христов.Вьпреки,че не спазвам точно предписанието/защото хапчетата се делят на парченца/,тя се излекува.Не използвам никакви антибиотици.Негово лечение не е скьпо.За доказателство ще пусна линк,които не е повярвал досега.Днес попаднах на него,а знам от по-отдавна,че е признат в чужбина.Няма значение ,че е общопрактикуващ.Дори и наи-голямото светило в Русе накрая навреди на дьщеря ми/тои е пулмолог/ и от многото лекарства тя получи тикове,които овладявах с месеци. http://data-bg.com/prodanhr.htm
                                                                                                                     

# 436
  • Мнения: 14
Уважаеми Мами,
Пиша ви по повод един сериозен проблем.
Ние сме единствената страна в света в която човек болен от астма може да бъде излекувана завинаги.
Не да бъде лекуван, а ИЗЛЕКУВАН завинаги.
Д-р Иван Христов е създал терапия и е патентовал медикамент
Излекувани са повече от 7 000 болни от астма
Но!
През 1992 година в Бетезда, САЩ, „светилата” в лечението на астмата са били безкрайно нагли да постановят, че астмата е неизлечима завинаги.
Доколкото това е един гигантски бизнес за милиарди долари, никой не смее приеме обратното.

Нещо повече!
Под претекст, че се лекува заболяването, болните се третират с кортикостероидни инхалери, които са заплаха за генетичните структури на човешкия организъм с непредвидими последствия.

От години се опитваме да привлечем вниманието на Световната здравна организация, Асоциации на майки на астматици, Европейския комисариат по здравеопазване, Министерството на здравеопазването на нашата страна – безрезултатно!!!
Комисарят по здравеопазването отговори, че не било в неговите компетенции, а нашия министър се държи сякаш се опитваме да го абонираме за вестник Ехо.

В резултат на нашите настоявания да се подложат под сериозно клинично изследване резултатите от терапията на д-р Христов и патентования от него медикамент – на Доктора беше разрешено да приема пациенти с клинична картина астма е едно от специализираните лечебни заведения у нас.

Ако искате да се лекувате при д-р Христов, моля ви организирайте се с помоща на модератора по тази тема и заедно можем да уточним дата през първата половина на март – лечението е безплатно – нужно е само направление от личния лекар – ако не можете да го осигурите, няма да е проблем.

Честита Баба Марта

# 437
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Това звучи интригуващо, но незадълбочено, за да бъде проявен някакъв сериозен интерес ще е нужна повече информация...

# 438
  • Мнения: 263
За съжаление и аз мисля така. На мен лично ми звучи в най-добрия случай като тестови и недоказан начин за третиране на астма (като пропусна липсата на информация на какво се базира и какви са принципите на това лечение). Лично аз не бих подложила детето си на нещо, което не ми е обяснено на какъв принцип действа, какви са съставките и какви евентуални странични ефекти може да има.

# 439
  • Мнения: 12
На мен ми се струва че в повечето случаи лекарите поставят диагнозата "астма" ей така , за всеки случаи. Аз съм на 25 години, в трети клас ми откриха астма, а в осми ми казаха "излекувана си". Ако трябва да съм честна аз никога не съм лекувала болестта както трябва- редовно пропусках лекарствата, а за капак на всичко реших и да пропуша и то докато бях болна така да се каже. Пък ей на....жива, здрава и цяла съм си. Сега казаха че синът ми е с астма, но ми е трудно да го повярвам.Не става ей така с един преглед да го установиш. Изписаха му Флексотид и Вентолин сироп. А на мен все ми се струва че детето си има съвсем друг проблем и не го лекуваме правилно. Общо взето си мисля че в България все още не сме наясно какво е всъщност астмата и има ли тя почва у нас Rolling Eyes.
Уж аз съм лекувана при светилата в тази област, уж всичко изписано трябваше да се спазва стриктно, уж.....уж....Май в 70% от случаите само паникьосват майките, тъпчат децата с неподходящи лекарства и си измиват ръцете с тази диагноза...А на нас ни остава само да се надяваме, че детето ще се оправи, ще го израстне и т.н.

# 440
  • Мнения: 504
А правили ли сте на дечицата си изследване на дихателния капацитет?
Четох, че уредче, наречено Пийк - Флоу метър може да даде индикация в самото начало на пристъпа. Ползва ли някой такъв метър?

# 441
 Здравейте от 01.04.08г. съм със синът си на санаториум в гр. Сандански, но ще ходя за пръв път и никой не ми каза къде се намира този санаториум. Някой знае ли ? Какви са условията там?

# 442
  • Мнения: 12
Здравейте от 01.04.08г. съм със синът си на санаториум в гр. Сандански, но ще ходя за пръв път и никой не ми каза къде се намира този санаториум. Някой знае ли ? Какви са условията там?

Ако се поразровиш из форума ще намериш доста информация, но обобщено: мизерия. Не знам може да са го поспретнали, но доколкото знам е по добре да идеш в някой по-евтин хотел. Точен адрес на санаториума и аз нямам, но погледни на този адрес:http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/ - поне има картини и телефони. Е като идеш в Сандански всеки ще ти покаже как да стигнеш. Надявам се да ви е приятно и полезно разбира се. А би ли ми обяснила каква точно е процедурата за отиване в тези санаториуми, защото и ние със синът ми ще трябва да идем там?

# 443
  • Мнения: 430
   Здравейте ,
синът ми е с тази диагноза от три години, лекуваме се с "пръскачки", от тази година сме на СЕРЕТИД дискус - прах за инхалации.Съвсем скоро разбрах ,че съм болна от остеопороза.Четейки за тази болест ,откривам че един от рисковите фактори ,водещи до болестта ми е продължителното приемане на кортикостероиди  Sick, ужасно съм притеснена , та нали тези "пръскачки".....
  Знаете ли за това, какви мерки се вземат.....направо не знам вече...

# 444
  • София
  • Мнения: 8
      newsm78Здравейте ,мами!
Моят син е на 4год.и половина .От 3 години  е на инхалации с Фликсотид ,като през това време сме правили почивки по няколко месеца.(лятото)И от около година и половина пием и Сингюлер.Диспансеризиран е.Разбрах ,че от скоро Фликсотид пак се изписва безплатно.Е да, но алерголожката ми каза,че не може да ми изпише безплатно и Флексотид ,и Сингюлер.Трябвало да избера едно от двете.Разбира се, аз избрах Сингюлер,а Фликсотида пак си го купувам.Дали наистина е така. newsm78Днес влязох в аптеката да купя Фликсотид и аптекарката беше дълбоко учудена защо го купувам,след като се покрива от здравната каса.Обясних и ситуацията и тя  ме посъветва да се консултирам отново с лекарката.На вас безплатно ли ви го изписват?

# 445
  • Враца
  • Мнения: 871
От февруари има нов лекарствен списък...и двете лекарства се изписват без протоколи..отиваш при личната и тя на безплатните бланки и в рецептурната книжка ги вписва и ги дават без проблеми от аптеката.Но защо си купувала до сега Флексотида.Той беше с протокол до навършването на 4 години..което значи до 5г.На нас винаги ни е бил безплатен,повече беше разправията с протоколите в здр.каса ,но ставаше..нещо те мотаят.Това което ти го казвам е истина,ние така си ги взимаме и аз съм проверила лично.Търси си правата...тая държава и без това не прави почти нищо за децата...и това ли да не го използваш..

# 446
  • Мнения: 5 531
В момента и двете лекарства са безплатни и се покриват от касата. По преценка на лекуващият лекар може да ви изпишат и безплатен Екозал(това си е Вентолин инхалатор, но производство на друга фирма, съдържа същите съставки в същият грамаж)За децат той се изписва обикновено на 66 дена.

# 447
Здравейте, мили майки.
Никога досега не съм писала  в форуми, но и това стана. Чета редовно всички обсъждания по темата за деца с астма и алергични проблеми. Моята история е следната: синът ми в момента е  почти на пет. Миналата година декември се беше разболял в детската градина, то от там и започна всичко, и започнахме нормалното си лечение за хрема- капки за нос, сироп за кашлица и ако трябва и антибиотик. Само, че кашлицата, която се появи от това боледуване не се махаше. Продължаваше с месеци. След като го тъпках почти постоянно с капки за нос и какви ли не сиропи за кашлица, реших да спра всичко и да започна с чайове и билки. Правих чай от лукчета , индрише и локум. Издълбавах черна ряпа пълнех я с мед или захар и сока, който се събираше давах на детето. Вместо подобрение обаче той стана по-зле, стигна се дотам да му се подуят лимфните възли и беше много зле.  Дадох го за три месеца в Петрич и там нямаше проблеми. Септември си го взех и му дадох бронховаксон, от него се разболя и пак се започна с кашлицата. Не можеше да спи, когато играеше или тичаше постоянно кашляше. Започнах да му давам сингулар и от него се повлия много добре. Шест месеца не е прекъсвал градината. Сега обаче го пуснах на ски училище за една седмица. След няколко дена от връщането му той се разболя и е с жестока кашлица. Диагнозата му е астма. Моля ви мили майки, кажете вие как се справяте с тези проблеми при децата, защото аз се побърках и постоянно плача. Страх ме е да не навредя на детето си, защото всички лекари казват, че диагнозата не е категорична на тази възраст.

# 448
  • София
  • Мнения: 8
     Благодаря ви за бързите отговори.  bouquetОще тази седмица ще отида при личната лекарка.И аз съм на мнение,че трябва да си търсим правата.

# 449
  • Мнения: 5 531
венци1 , тази диагноза не е краят на света. Не е необходимо да плачеш. Успокой се. Заведи си детето на пулмолог. ще му изпишат фликсотид и сингулер. С тях обикновено се постига добър контрол. Прави му инхалации с физиологичен разтвор. Когато виждаш че е зле и с вентолин. Дозата се изписва от лекар. Лятото ходете на море, зимата на планина. Мария ми е правила пристъп и на море и на планина - но аз все пак я водя упорито. Аз бих посъветвала и всички мами с болни от астма дечица - ако имате възможност ги водете да плуват. Плуването е много пилезен спорт. И двете ми деца са с астма и други придружаващи заболявания и искам да те успокоя че са си две съвсем нормални деца които играят дивеят и правят бели. Да внимаваме какво ядеме, с какво пера. Махнахме първоначално домашните любимци, килимите и цветята. Мария като се затичаше и правеше пристъп. С времето нещата се нормализират. Така че първо се успокой и така ще имаш възможност да мислиш и по - трезво.

Общи условия

Активация на акаунт