Отговори
# 420
  • Враца
  • Мнения: 871
И ние сме така..със сунгулера спряхме за 3-4 месеца вече пристъпите...но мен ме е страх....ние правихме бронходихателен тест във Александровска б-ца и се оказа,че си е бронхиална  астма..За добър алерголог бих ти припоръчала..д-р. Мандаджиева във ВМА...работи със здравната каса..взимате направление и сте там...А за лекари УНГ съм малко пристрастена..лекарите във ВМА ..всички са на ниво...ние извадихме третата сливица ,но той пак си правеше пристъпите..Ако искаш на лични ще ти изпратя координатите..Успех!

# 421
  • Мнения: 1
Здравейте!
Моят син е на 12 г. и е с диагноза астма. Лекуваше го доц.Симеонова. Много съм доволна от нея, но за съжаление разбрах, че от 01.01.08 г. вече не работи в Окръжна болница. Моля ви помогнете ми! Ако някои знае нейния телефон или къде мога да я открия ще ви бъда много благодарна.

# 422
  • Мнения: 196
ще съм ти мн. благодарна да ми изпратиш телефони и аддресите на лични...и да ми раэкажеш по- подробно за Криси как е започнало всчко... как е сега ...аз малко по късно открих темата може и да си писала но още несъм изчела всичко...ако не ти е проблем че съм и с бебе на 6месеца и е една олелия вкъщи та нямам мн. време да проследявам всичко.Това е за теб  bouquet

# 423
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей!Нашата история е кратка...Откакто се е родил всеки месец беше на антибиотик...колко бронхити и пневмоний е правил...  ooooh! вече не ги помня...и все кашлица.. мине..замине и пак..Често му изписваха Вентолин..сироп за кашлица.Докато миналия март пак направи кашлица,но някак си особенна...както казват старите хора...свирят му душниците...чуваше как свиркат  и с просто ухо ..до него..Заведох го на лекар и се оказа тежък пристъп,веднага ни оставиха в отделението и ни лекуваха..най-важното са инхалацийте,дори и антибиотик не му изписаха...За една седмица ни оправиха и ни изписаха с диагноза Бронхиална астма...и му предписаха да диша Флексотид 3 пъти по 3 впръсквания.ходихме на море и си мислех ,че се оправил..докато миналия октомври ми направи два пристъпа ,сериозни и два пъти лежахме в болницата..ноември пак същото ,пръстъпи ,но аз си купих професионалния инхалатор и си му правих инхалацийте в къщи,за да не лежим в болницата и ни изписаха Сунгулервечер по едно хапченце...И да намаляме Флексотида..Да не чуе дявола..досега не сме боледували..и то при тези грипави времена...Забравих да ти кажа ,че след първия пристъп миналия март..мислеха ,че е от сливиците и му извадиха третата ,но се оказа ,че не е това.А във Александровска му правихе бронходихателен тест...и остановиха ,че наистина си има проблем с белите дробове..не се разгъвали достатъчно и тогава ни изписаха Сунгулера..това е накратко нашата история..Пиши ми на лични телефоните на кои лекари да ти изпратя...

# 424
  • Мнения: 196
Боже мой колко мъка има по тази зямя.... Cry доста сте изпатили и вие но дъщеря ми е боледувала до 1.6 месеца 2 пъти и веднъж е пила антибиатик но откакто тръгна на ясла се започна ...едни сополи кашляне температура и така близо 2-3 месеца но не е правила бронхит камо ли пневмония...може ли да е наследствено?И да питам още нещо дъгата на гърлото зачервена ли ви е постояннно че наща в повечето случай да и личната ни каза че е от алергията

# 425
  • Враца
  • Мнения: 871
Зачервена е нашата дъга...да това трябва да е от алергията..При нас казаха ,че от честото боледуване е развил алергия към вирусите.. и хване ли го вирус ..заедно е с пристъпа..затова ние сме на Сунгулер и той предотвратява наченките на пристъпите и ето и вирусите ни прескочиха..чукам на дърво..А за наследствена алергия много се спори...но то няма човек без алергия,затова е спорен въпрос..  newsm78

# 426
  • Мнения: 504
При нас казаха ,че от честото боледуване е развил алергия към вирусите.. и хване ли го вирус ..заедно е с пристъпа..
При нас пък казаха - самите вируси са алергизиращи и обструктивни.
Ама факт е , че започне ли нещо в нослето при нас - ринитче, реагира цялата лигавица, слиза към бронхите и прави обструкция. Sad

# 427
  • Мнения: 196
За сега и ние правим планове за Сандански да отидем а лятото но море но ме е и малко страх от тези резки промени...тъкмо сме се закрепили и ме естрах да не даде реакция климата newsm78 там

# 428
PREDVARITELNO DA SE IZVINQ -NQMAM BG NA COMPA I ZATOVA 6TE PI6A NA LATINICA.
PRO4ETOH VSI4KO PO TEMATA I IZKAM DA POPITAM KAK SAS SIGURNOST MOGAT DA POSTAVQT DIAGNOZA ASMA,KAKVI IZSLEDVANIQ TRQBVA DA SE NAPRAVQT ? DA6TERQ MI E NA 2,2 GODINI I TRI POREDNI MESECA BE6E SAS BRONHITI ANTIBIOTICI SILNI PIHME NO NAI NAKRAQ NI POMOGNA BENTOLINA I FLEKSOTID INHALACII . JP-TO PARVO KAZA ALERGI4NA ASMA I 4E 6TE IZPI6E SINGULER DNES MI KAZA DA SME IZ4AKALI DA VIDIM DALI 6TE IMA I DR PRISTAP I 4AK TOGAVA 6TQLA DA GO IZPI6E.ZAVEDOH E NA PULMOLOG I TQ KAZA DA PRAVIM INHALACIITE S FLIKSOTID 6 MESECA KATO Q 4U SAMO NA SLU6ALKI.NE TRQBVA LI DA IMA NQKAKVI PO ZADALBO4ENI ISLEDVANIQ PREDI DA IZPI6AT KORTIKOSTEROIDI ZA 6 MESECA OT EDNI SLU6ALKI.
BLAGODARQ VI ZA INFOTO PREDVARITELNO  bouquet

# 429
  • Враца
  • Мнения: 871
В момента нямам време да ти отговоря задълбочено..но потърси мой пост  назад ...или във астма или във ларингичен.... там подробно съм писала...ако не намериш..ще ти пиша..

# 430
Майка съм на 2 деца.И двете ми дъщери са с диагноза бронхиална астма. Мога да разкажа толкова много неща, но не знам дали някой ще се заинтересува. Ще пиша само, че голямата е на 12 г. и от 3 годишна възраст е на лекарства без прекъсване. Малката е на 6г. и от 2годишна е с лекарства .Но мисля, че това е достатъчно като за начало.

# 431
  • Мнения: 18
на синът ми му забраниха сандански...в много от случаите от там се връщали по-болни деца а и на море да ходим не по-късно от юни заради горещините въпреки ча миналото лято точно юни хванахме 42 градуса на царево.Като беше на 3 години синът ми ходихме на почивка на сандански без да е имал пристъпи до този момент и честно да ви кажа 3 дни след престоя ни това дете се скъса да кашля и по спешност се прибрахме в софия...

# 432
  • Мнения: 18
искам да споделя още нещо с вас...синът ми е лекуван само с хомеопатия от както е на 2.5 години .Всяка година април месец ми е правил по 1 пристъп но доктора го е овладявал и никога не се е стигало до болница.Миналата пролет какво се обърка тоя хомеопат незнам но детето го приеха с 20% дишане в Александровска болница.за една седмица го стабилизираха и го изписаха с пулмикорт и ксизал от който той напълня доста и след месец го спряха...през октомври смениха Пулмикорта със Симбикорт и Сингулар но трябва да ви кажа че от април до момента синът ми прави редовно пристъпи и се скъсва да боледува.През ноември му направиха тестове за алергия и се установи че алергена е бреза.Препоръчаха ни лечение със препарата Сталорал което всъщност е алерген в много малки дози който се приема във вид на капки през устата от декември до края на април докъто премине цъфтежа на брезата.Информацията за този препарат е оскъдна в нета обаче ние го почнахме.Преди 2 дни синът ми отново беше с пристъп и по спешност отидох при нов хомеопат и трябва да ви кажа че след приема на капките които той му даде след 15 мин. дишането се успокои а до вечерта и кашлицата намаля много...днес е 3 ден от пристъпа и на детето му няма нищо.
Кажете ми сега на кого да вярвам...докато беше на хомеопатия правеше по 1 пристъп а като мина на лечение прави поне по 10 на година.
посъветвайте ме какво да предприема...връщане към хомеопатията или продължаване на лечението

# 433
  • Мнения: 495
Преди много време бях писала тук за общопрактикуващ лекар от с. коларци,които се занимава от 30г. с белодробни забол.Тои успешно лекува астма и аз сьм свидетел на това.До мин.год. моето дете беше постоянно с алерг. и спаст. бронхити,а пьк е диспансеризирана с астма./вьпреки ,че не е астма,нооо лекари/.2 по-големи деца с установена преди год. астма в тежко сьстояние сьщо бяха излекувани.Не сьм водила дьщеря си на лекар повече от год.И сега ,когато минахме грипа/леко боледувахме/,тя започна да кашля и аз за 3пьт за този период я лекувам по предписание на д-р Христов.Вьпреки,че не спазвам точно предписанието/защото хапчетата се делят на парченца/,тя се излекува.Не използвам никакви антибиотици.Негово лечение не е скьпо.За доказателство ще пусна линк,които не е повярвал досега.Днес попаднах на него,а знам от по-отдавна,че е признат в чужбина.Няма значение ,че е общопрактикуващ.Дори и наи-голямото светило в Русе накрая навреди на дьщеря ми/тои е пулмолог/ и от многото лекарства тя получи тикове,които овладявах с месеци. http://data-bg.com/prodanhr.htm

# 434
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Здравейте! Ще трябва и аз да се включа в тази тема... Моето малко момче вече е с диагноза астма. Той е на 1,5 години, имаше много тежък атопичен дерматит, тежка АБКМ, която още не е преодоляна и още други алергии. От както са започнали всички тези проблеми с него, всички лекари ме подготвяха, че най- вероятно той ще развие  и астма. От месец май до сега е имал 4-5 пъти проблеми с дишането- свиреха му гърдичките за няколко часа през деня и винаги е било след вирусна инфекция и обилни секрети. Всъщност диагнозата я поставиха на база на честотата на тези дихателни проблеми. Алергологът, който ни прегледа, ни предписа поддържащо лечение с кортикостероид beclomethasone, едно впръскване на ден. Случайно или не, два дни след започване на лечението, синът ми направи силен астматичен пристъп- много учестено дишане, без свирене на гърдите. Сега го закрепваме със силни лекарства, но притеснението към този инхалатор ми остава и ще го наблюдавам как реагира в бъдеще.
Искам да попитам има ли дечица, които толкова рано са с такава диагноза и как се развиват нещата- казват ми, че има шанс при малките астмата да се израсне.
От друга страна четох, че при най- малките деца пристъпите са в резултат на вирусни инфекции, но когато растат, получават пристъпи и от алергени. Има ли някой повече опит, да разкаже.
На вас и дечицата ви желая само здраве през последния месец от зимата!

Общи условия

Активация на акаунт