Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Благодаря ви за информацията. Тъй като вече 4 ден прави съвес лека кашлица, но от добре познатата ми вече се притесних малко.

# 226
  • Мнения: 5 531
Sesana , инхалации с какво правите?  Ако е с вентолин непременно се посъветвай с лекар. Те постепенно трябва да се намаляват. Ние когато Мария не е добре стигаме на 4 х 2  впъск. Но според нашата педиатърка вентолина ако се пръска в голямо количество може да натовари сърцето. Та сега Мария пак беше с два последователни пристъпа, и дори  пак ни предложиха болнично лечение. Д-р Куфарджиева каза инхалациите ни с вентолин да са в началото 4х2 и след това постепенно се намаляват.
Ако правите инхалации с физиологичен разтвор, те не вредят . При Мария ги правят 10 дена  един път дневно, защото нямаме инхалатор и я водя в поликлиниката. Но тях можеш да правиш поне 3-4 пъти на ден. А вие на фликсотид ли сте?

# 227
  • Мнения: 5 531
Didry  , благодаря за милите думи в другата тема. newsm51. За вентолина, непременно се обади на педиатърът който следи детето ти, и той ще ти каже дозата. Аз по-горе написах обикновено как е при нас дозата.
 

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Правя инхалации и бебехалер. По ендо впръскване преди следобедния сън и по едно преди вечерния. Тоест 2 пъти по 1 впъскване. Мисля, че са достатъчни защото няма проблеми като ги правим /кашлица и задъхване/ и не са много в смисъл в Пловдив, Бошева каза ако преценя, че пристъпа е по - сериозен на два часа по едно впръскване е оптимално.

# 229
  • Мнения: 1 434
Сесана  правилно ти е казала Бошева Naughty Въпреки  всичко аз сьм за небулайзера за предпочитане   е пред   Бейбихалера А и  вече продават по евтини от  по 50 лв....Аз като  търсех нямаше   и   взехме   Парибой-400лв.Ефекта е очевиден  след инхалация  с   физиологичен разтвор  плюс   вентолин ,  сьрцето  не се натоварва  толкова  bouquet

# 230
  • Мнения: 5 531
Sesana , действително с небулайзера  ефекта е по добър.  Аз така и не си купих, и я водих да правиме инхалации в болницата. Докторката те е посъветвала много  добре за броя впръсквания,  щом пристъпа не е силен и детето се чувства добре са достатъчни. Това което казах е, че сърцето се натоварва ако Вентолина се впръсква повече от 48 часа, по често от 4 на ден, при нас по 2 впръсквания.

# 231
  • Мнения: 1 434
Ние правим доста тежки пристъпи   първите два дена    правя  5-6 инхалации..понякога  вечер   не спя  и   просто сьм с инхалатора  в ръка   докато   всичко отмине Sad

# 232
  • Мнения: 30
Здравейте!Ние точно сме с пристъп,вече отшумява.Ние сме по следната система-впръскваме с бебихалер през 6ч. по 2 праскания Вентолин.През ноща само ако започне кашлица.Давам Мукосолван за отхрачване и така 5 дена.Ако има подобрение преди 5 ден,праскам само сутрин и вечер.Аз също съм купила инхалатор,но като ни изписаха бебихалера,казаха да не му правя инхалации.Било по-добре Вентолин на спрей,защото другият много превъзбуждал детето.Още повече,че с бебихалера,го усвоявали по-добре.Аз така съм доволна,защото с този инхалатор беше голяма борба и не даваше въобще да му правя инхалации.Ние сме при д-р Райчева от Александровска.Като слушам колко различни системи има,не знам какво да предприема и кое е най-правилното.Може би,на всеки различно му повлиява,но при нас има подобрение и смятам да не променям нещата.Има ли някоя друго детенце да е с нашето лечение и как му повлиява на него.Може би по-скоро трябва да питам,дали има друг при д-р Райчева и дали сте доволни? newsm78

# 233
  • Мнения: 5 531
Ох, и моите и двамата правят такива пристъпи. При баткото са по-рядко, но пък са тежки. Обикновено пие допълнително и метилпреднизолон. Мария в повечето случаи се оправя с вентолина, аз също когато е най - силен пристъпа пръскам и през ноща, тя така зверски кашля, че ако не пръскам, няма оправяне.Тя по рядко вече се нуждае от метилпреднизолон, но като беше по-мъничка, редовно си я бодяха с урбазон #Crazy

# 234
  • Мнения: 1 434
Здравейте   хубаво е    да си имате  вкъщи   както вентолин   така  и  метилпреднизолон(урбазон)  последния път    с едно  хапченце     пристъпа му   мина...   bouquet

# 235
  • Мнения: 5 531
Здравейте   хубаво е    да си имате  вкъщи   както вентолин   така  и  метилпреднизолон(урбазон)  последния път    с едно  хапченце     пристъпа му   мина...   bouquet
newsm10 Аз винаги имам в себе си метилпреднизолон. Нося си го навсякъсе.(имам го и на таблетки и на ампули заедно със спринцовка и игла)

# 236
  • Мнения: 1 434
Мери  чери    какво правиш  или даваш   след като   видиш   че   хремата теква(водни  сополи  Laughing)
и  ..си  наясно  че след  ден два    гърдичките  ще  свирят Нещо специално...  хубаво е да се споделя  човек  така се учи  bouquet

# 237
  • Мнения: 5 531
bluevelvet , при нас спасение от сополите няма. Мария е вече с хронична стрептококова инфекция. Непрекъснато е със сополи. Махнахме третата сливица, ефект временен. Сега ще махам и другите две. А иначе какво ли не сме изкапали, и вече само стеримар или обикновен физиологичен разтвор капя.

# 238
  • Мнения: 1 434
ние  не сме  постоянно сьс  сополи  но    контактен ли е с някой  болен  е равно на  пристъп и поради тая причина   не сьм го пуснала на градина.Есента  мисля   вече да  го пускам  ще е на  5.6год   иска да е с децата   и отсега си знам какво ме чака...Лошото   е  че  ги пускат с антибиотика  в градината...  Дано  да  ги израстат тези   пристъпи  bouquet

# 239
  • Мнения: 5 531
Ами мойте и двамата си ходят. Баткото е правил пристъп  не толкова от контакта с децата в градината, а от това с което мият - не му понася миризмата на някои препарати. За Мария, при нея вече незнам какво ги предизвиква. Последният го направи както си играеше и тичаше. Доктора в неделя вечер каза , че имал 3 дъщери, и трите били с астма. И решението е да не тича #Crazy. А при нас това е много сложно.Спряхме балета, не ходи на танци, остана плуването. От него се чувства добре. Казаха ни че това е много добър спорт. Ако имаш възможност опитайте и вие.

Общи условия

Активация на акаунт