Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 5

  • 47 515
  • 307
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 846
М_е_г_и, страхотна торта Барби!  smile3501 smile3501 smile3501

Тези бои какви са, с блясък? А от коя готова маса взе- бавно или бързосъхнеща? Разкажи малко повече за украсата! Къдричките с какъв инструмент ги направи?

# 136
  • Мнения: 326
Меги,
истинско произведение на изкуството ... как ви даде сърце да я изядете? Joy
може ли малко инфо за работата с бавносъхнещата маса. С какво точиш с брашно или с пудра захар? Дали 1 ден съхранение на готовата торта би влошило покритието? Мажеш ли с маслен крем под чаршафа? Оф много въпроси станаха...

# 137
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Благодаря ви момичета.

Ще се опитам да отговоря на въпросите -
Gushanka, боите са обикновени течни на Ремко (както се разбра ги разфасоват на Женския пазар - иначе са много големи шишета http://www.snimka.bg/album.php?album_id=97999&photo=28), малко от червената за розов цвят, после една капка синьо към розовото за да стане лилаво (синьото ми е по-модерно http://www.snimka.bg/album.php?album_id=97999&photo=35). Блясъкът е слаган допълнително - има снимки на тортата без и със блясък, достраша ме да не я разваля с блясъка и я заснех преди това  Laughing Ето го блясъка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=97999&photo=34 - от Кадемлия - той е на прах - разтворих малко от него в ракия (може водка, но да е спирт, за да се изпари бързо, не мирише след това) и с четка за рисуване боядисах елементите. Огърлицата, гривната, обеците и перлите по "коронката" са от бяла маса, която опитах да смеся направо с блясъка, но не стана. После ги мацнах с четката с по-гъст разтвор от този блясък и заприличаха на перли. Цветето го оставих без блясък. На Кадемлия има от този блясък - тази кутийка е 5 лв, има и по-голяма за 10 лв. Има и сребрист блясък (моя е малко по-бял, като перли), и златист.
Листенцата-къдрички си ги нарисувах аз върху лист, изрязах от картон и очертавах върху разточеното покритие. После с клечка за зъби постигнах ефекта на къдрите.

Взех от бавносъхнещата маса, тя е за покритие - така не засъхва прекалено и не се пука като се реже тортата, за разлика от подаръците, които бяха с марципан Варна, засъхна много бързо (но пък Марципан Варна е много по-вкусен, тази маса е толкова парфюмирана....)

# 138
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
kony, и на мен ми се досвидя, беше за подарък. Но все пак ме накараха аз да я разрежа. Защото съм знаела какво има вътре и как да я режа (но и винаги аз режа тортите).
Бавносъхнещата маса я точа с пудра захар, но отива съвсем малко (в сравнение с марципан Варна).
Мисля че няма да се влоши покритието след престой, както казах по-горе не се пука. Под покритието има маслен крем на прозрачен слой. Стоя около 24 часа в хладилника след като беше окончателно готова и няма никаква разлика.

# 139
  • Мнения: 1 698
Мери, уникална е.
А ти през найлон ли точи покритието?

# 140
  • Мнения: 293
Просто прекрасна, нежна, невероятна!  bouquet  bouquet  bouquet

# 141
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А ти през найлон ли точи покритието?

Не през найлон, направо с точилката върху мушамата и с много малко пудра захар. Готовата моделираща маса е с много фина структура, еластична е и се работи много лесно с нея. Само на вкус повече ми харесва марципан Варна; и тя се яде, но марципан варна е по-хубав.

# 142
  • Мнения: 6 243
Меги, тортата е много впечатляваща. поздравления.

Ето и моите торти от в
чера и днес: торта с моркови, торта "Трюфел" и тортата за бебешкото парти на Ирина.

 

# 143
  • Мнения: 1 698
Сладка хапка, страхотни са. А тортата с моркови наистина ли се прави с моркови, или само такова й е името?  bouquet

Много ми харесва бебешката торта eat

# 144
  • Мнения: 6 243
Да, тортата с моркови си е с моркови - само че в блатовете. А това отгоре са захарни морковчета, които аз направих.

Бебешката торта беше много приятна за правене и за мен  Grinning

# 145
  • Мнения: 1 698
Меги, сетих се да питам още нещо Embarassed - къдравките листенца върху роклята първо ги изчака да изсъхнат и тогава ги залепи или веднага Crazy? Наистина ми взе акъла с тази торта  bouquet

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 16:41 от mimes

# 146
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Веднага като ги разточа, изрязвам, изтънявам краищата с клечка за зъби и слагам върху роклята, ако има повече пудра захар отдолу или не иска да лепне по друга причина мацвам малко с четката вода и залепва веднага. Естествено краищата не ги натискам, да не залепват (къдричките).

sladka hapka, и на мен много ми харесаха тортите, много е сладка бебешката. Честит празник и много здраве пожелавам  baloni

# 147
  • Мнения: 946
мЕГИ страхотна торта  #Crazyнямам думи
Сладка хапка много хубави,а  детската е супер  Peace
Мимито честити ти именници да са ти здрави и получаваш много любов от тях   bouquet
Честит имен ден и на всички други именници   bouquet

# 148
  • Мнения: 7 106
Липсвах за известно време, току що се прибраме и бързам да отворя най-вкусната темичка.
Страхотни неща сте сътворили всички, поздравявам ви!   bouquet
Имам и аз нова придобивка от Кадемлия - големия комплетк за цветя на Уилтън, като на Тането. Ама забравих да си взема тичинки и сега се сетих за тях, като видях снимките от албумчето на Меги. Ама ще останат за следващият път. Меги, ти за колко ги купи?

И сега да питам нещо? Кое птиче ме е изпяло пред чичкото на Кадемлия и ми е показвало тортите  Laughing? Човека се е шашнал от наплива на сладкарки от бг-мамма  hahaha!

# 149
Здравейте момичета,много хубави торти са се затрупали в последно време! PeaceВсички са страхотни!  bouquetНие имаме годишнина от сватбата утре и ето каква торта забърках днес:


Общи условия

Активация на акаунт