Примерна схема за захранване

  • 191 577
  • 612
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 318
Здравйте и от мен  Hug
Моят въпрос е свързан със заместването на хранене. От 3-4 дни замествам обедното хранене със зеленчуково пюре. Кога най- рано се преминава към следващото заместено хранене? Принципно смятам да давам каша следобед ( давала съм 2 пъти оризова каша, добре я прие, просто аз реших да я спра за извесно време), но т.к. за не повече от седмица ще стигнем дозата за цяло хранене с каша ми се щеше да поразпитам как се процедира. Не ми се иска да натоваря стомахчето на беба изведнъж...Та кога започнахте да давате каша и кога заместихте с нея хранене. Колко скоро след първото заместване?

# 301
  • Мнения: 367
и аз имам питане. понеже ми тредстои захранване след 2 седмици и трябва да си купя пюрета. насочила съм се към по-скъпите марки, но те трудно се намират всички на едно място и в богат асортимент. ако някой има информация за такъв магазин или склад в пловдив нека ми помогне. за сега ме насочиха към марките сънвал и бебевита защото нямали нишесте. мамите от които черпя информация са имали проблем с нишестето защото ефекта му е бил запичащ. също така се интересувам от пюретата на гербер и семпер. мисля да погледна и на нестле, но нещо не мога да им се доверя на българските. може и по малко на хип да взимам зависи какво пюре ще търся в дадения момент. за сега ме насочиха към магазина на петко д. петков (бейби ленд) и вис виталис , но ако не се улучи зареждане може да се разкараш за нищо. все си мисля че трябва да има специализиран магазин за пюрета и каши в пловдив.

благодаря предварително

тези дни като си направя схемата за захранане ще я публикувам за мнението ви

# 302
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
. за сега ме насочиха към марките сънвал и бебевита защото нямали нишесте.

Сънвал има само във вис виталис - писала съм до вносителите им къде мога да ги намеря в Пловдив и ми отговориха във Вис. Иначер са много хубави пуретата им... Аз пазарувам от Сани в Тракия и Вис виталис

# 303
# 304
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ще изкажа мнение за пюретата, които съм ползвала.
Гербер- много съм доволна, с тях захраних- с моркови.
Бебевита - също съм доволна, хубави са, внимавай в някои от тях има ЗАХАР- например тиквата.
ХИПП - също съм доволна.

До сега съм давала от тези три марки, като Бебевита са на доста приимелива цена, тук зеленчуковите в Габрово са на 1,15 бройката. Като ходих в Пловдив ми направи впечатление, че в Кауфланд бяха по 1,45 рв. #Crazy

# 305
  • Мнения: 8 242
В Щъркел бях днеска - има ги доста марки, да не кажа май всички, но не съм гледала подробно  Thinking
Има едно складче на Карловска за пюрета и паммерси - след пешеходния мост (ако идваш от главната) вдясно се пада. Малко е забутанко, ама има много голямо разнообразие  Peace

Съветвам те да НЕ се презапасяваш с пюрета, особено в началото, защото не се знае твоя бебок кои ще хареса  Wink
Аз си купувах по максимум 2-3 наведнъж, а и главно карахме на моите произведения  Blush

# 306
  • Мнения: 19 296
а има ли тук някой от Варна или Русе,който знае къде се продават пюрета на Сънвал в тези градове.

# 307
  • Мнения: 367
докато си правех схемата ми изникнаха и други въпроси

кое се въвежда първо банана или банановата каша и каква е разликата м/у двете? примерно мога ли да давам оризова или царевична каша с плод банан вътре или банановата каша е нещо съвсем различно

след като въведа първите заленчуци и оризовата каша почвам да въвеждам плодове като измествам зеленчуците и кашата следобед и редувам да давам каша с някакъв зеленчук или само зеленчук, но когато почна да въвеждам останалите зеленчуци (броколи, карфиол, спанак, грах) трябва да почна да давам зеленчуково пюре сутрин, а плодово следобед или .... нали новата храна се въвежда сутрин.

и като съм тръгнла с питането царевична каша също мога да давам от 7-8 месец нали, а елда ?

# 308
  • Мнения: 367
а пъщърнака мога ли да го дам с първите зеленчуци. на пюретата пише от 4 месец, но аз на тях много не им вярвам

# 309
  • Мнения: 2 096
Кашата се дава следобяд два пъти в седмицата, другите пъти давай плодово пюре.. Васи не е нужно чак толкова педантично да следваш всичко.. а и схемите дето си ги правиш може да нямат никакъв смисъл.. води се по детето, тук прочети основните насоки.. защото ако си си писла в схемата 5 дни морков а детето ти не го харесва, какво ще го мъчиш ли..
Царевица, елда, просо.. са безгултен и ги въвеждаш първи докато въведеш гултена... около 7м може да ги въведеш след зеленчуцуте например.. аз лично не съм ги въвеждала на обяд а следобяд.. плодовете не мислех да ги въвеждам скоро, но ги използвах за регулатор на стомаха.. зеленчуците само запичат..

# 310
  • Мнения: 337
захранвам от 20 дена до тук е ял картоф,морков,тиквички и тиква.Мисля следващи да са пъщарнака,царевицата(в пюре)карфиола и май до тук се изчерпах ,а и кога се започва със зелените зеленчуци?

# 311
  • Мнения: 8 242
докато си правех схемата ми изникнаха и други въпроси

кое се въвежда първо банана или банановата каша и каква е разликата м/у двете? примерно мога ли да давам оризова или царевична каша с плод банан вътре или банановата каша е нещо съвсем различно

след като въведа първите заленчуци и оризовата каша почвам да въвеждам плодове като измествам зеленчуците и кашата следобед и редувам да давам каша с някакъв зеленчук или само зеленчук, но когато почна да въвеждам останалите зеленчуци (броколи, карфиол, спанак, грах) трябва да почна да давам зеленчуково пюре сутрин, а плодово следобед или .... нали новата храна се въвежда сутрин.

и като съм тръгнла с питането царевична каша също мога да давам от 7-8 месец нали, а елда ?

Банановата каша е различно нещо.. Не съм виждала безглутенова бананова каша - само пшеничена (имам предвид от готовите). Да не говорим, че е и винаги млечна.
е можеш да въвеждаш плодове и зеленчуци едновременно нали Simple Smile Когато е нова храна я даваш сутрин, нещо старо - след обед (2 хранения имахме чак на 7-8м.). А така или иначе новото е няколко лъжички - можеш да го смесиш с нещо познато. Аз си правех и плодово-зеленчукови комбинации - ядеше си ги с кеф  Mr. Green

Елдата дадох още 6м., после царевица (7м.) и ориз (чак на 10м., щото си имахме специални проблеми с него  Crazy).


зеленчуците само запичат..

Хич даже Simple Smile Я пробвай спанак или броколи - да видим как запичат  Wink

# 312
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, би ли дала примери за неправилни комбинации на видове храни? Мисля, че ще ни бъде от голяма полза. Предварително благодаря!  bouquet
С уговорката че:
- това са само примери, не правила
- в малко количество и от време на време нищо не е вредно
- колкото хора – толкова мнения Wink

НЕПОДХОДЯЩИ КОМБИНАЦИИ
Плодове:
--> Плодове се консумират самостоятелно (1/2 час преди хранене или 2 часа след това; не се предлагат като десерт; при смесването с друг вид храна техните захари ферментират и товарят храносмилането)
--> Плодове и зеленчуци не се смесват
--> Плодове от 1-2 вида в рамките на деня - но разнообразни плодове всеки ден
* плодове +  нишестени храни (плодовата захар се смила бързо, а нишестените храни бавно, фруктозата не се усвоява правилно)
* пъпеш + зърнени храни (пъпешът се смила лесно, зърнените храни – бавно)
* пъпеш.+ мляко (пъпешът се смила лесно, млякото – бавно)
* пъпеш + други плодове
* банан + нишестени храни (освен плод, бананът е и високо въглехидратна храна)
* банан + други плодове
* диня + други плодове

Млечни продукти:
* кисело мляко + кисели плодове
* млечни продукти + цитрусови плодове

Житни храни, ориз, царевица, картофи, грах, овесени ядки (въглехидратни храни):
--> не се препоръчват вечер (метаболизмът е забавен и консумираните захари и сложни въглехидрати се складират като мазнини)
--> пълнозърнестите брашна се накисват преди употреба (с цел да се неутрализира фитиновата киселина от обвивката на зърната; тя блокира усвояването на калция, магнезия, желязото и цинка)
--> съчетаването на въглехидрати със захари товари храносмилателната система (но пък се допълват добре):
* оризови изделия + плодове
* зърнени изделия (от пшеница, елда и др.) + плодове
* овесени ядки + плодове
* попара с кисело мляко (белтъчини и скорбяла)
* хляб/сухари + сирене (белтъчини и скорбяла)

Бобови:
--> Бобовите храни самостоятелно са трудни за храносмилане (консумират се със зеленчуци и мазнини)

# 313
  • Мнения: 2 096
След всичко което изчетох за спанака не бих го пробвала на 6-7м.. ще го въведа след 10м.. Броколи с ориз на Хипп ни запече, а само броколи  Sick опитвала ли си ги ужасни са.. Ники не иска и да ги помирише..

# 314
  • Мнения: 367
благодаря за отговорите.

аз няма да замествам хранене до годинката. мисля да давам сутрин плодово пюре, на обяд зеленчуково да редувам с местно зеленчуково и следобед каша (може с плод или зеленчук) по 8-10 лъжици. за банановата каша видях на милупа знам че е със мляко, но не е сухо а адапте. аз съм се спряла на тази марка, защото само тя си предлага кашите с адапте а не със сухо. имам кърма но съм орвикнала да се цедя и затова си купувам млечни безглутейнови каши. за тази банановата ще проверя дали е с глутен или без

Общи условия

Активация на акаунт