Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 926
  • 319
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 392
Момичета, бях ви казвала преди, че черната боя се прави от червено, жълто и синьоGrinningТова го знам от художничка, специално я питах. Пробвала съм го, става. Ако цвета кафевее, се прибавя още синьо.
Съмнява ме да намерим черна сладкарска боя...
Аз не успях да го получа, а пък уж имам основни познания за цветовете. Жълто+синьо дава зелено. Като прибавиш червено, трудно ще направиш черно, освен ако имаш наситени бои. Моите бяха много светли и нищо не стана. Tired

# 91
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами аз с жълто, червено и синьо успях да направя черен цвят  Laughing. Стана си точно черно но с някакъв лилавеещ отенък като се разчупи примерно тестото. Но пък като си го сложих на фигурките точно черно си беше. Но аз не съм слагала по равни части от трите бои. Общо взето мацнах от туй от онуй и то си стана без много усилия от първия път. Боичките ми бяха от тези за яйца, ама уж безвредни ставащи и за сладки.
Ето тук се вижда, мисля че си е черно  Wink.


А по мойта мъка с крема никой пак не се е включил. То се в видяло че ще импровизирам работата, ама няма как  Cry

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:21 от КорНиШонка

# 92
  • Мнения: 1 698
Аз за крема нищо не мога да кажа, обаче и аз получих черно като смесих трите бои. Смесвах ги в ракия и отгоре мацах с четка. Доста по-лесно ми се струва, отколкото да боядисвам цялата смес. Ще снимам какво съм направила след малко и ще ви го покажа. Wink
Аз пък да ви се оплача - от месеци свекърва ми повтаря каква хубава торта заек можела да прави. А аз такъв мерак за тортичката за РД-то на детенце имах, исках аз да си я направя. Купих си и смес, и бои специално за повода,  ама нали съм мека мара #Cussing out, не можах да я порежа и да й кажа че аз ще си я направя. Rolling Eyes  Не можете да си представите колко ме е яд. Не ми се иска обаче да се разсърди, че иначе много ми помага. А тя много добре знае иначе, че тортите които съм направила са и вкусни, и красиви.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 15:10 от mimes

# 93
  • Мнения: 972
Корнишонка, за крема - аз всеки път модифицирам спрямо продуктите които имам  Peace
А за черното и аз като Mimes  - смесих боите и боядисвах върху сместа, а не самата смес.
Черна сладкарска боя има - струва 15 лв. 100 мл. (мисля че беше)

# 94
  • Мнения: 1 698
http://mimesg.multiply.com/photos/photo/10/18
от тук до края са ми фигурките. Бях замислила полянка с езерце и много животинки.

# 95
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
mimes , животинките са супер чакам с нетърпение и тортата  Hug

# 96
  • Мнения: 9 709
Аз пък да ви се оплача - от месеци свекърва ми повтаря каква хубава торта заек можела да прави. А аз такъв мерак за тортичката за РД-то на детенце имах, исках аз да си я направя. Купих си и смес, и бои специално за повода,  ама нали съм мека мара #Cussing out, не можах да я порежа и да й кажа че аз ще си я направя. Rolling Eyes  Не можете да си представите колко ме е яд. Не ми се иска обаче да се разсърди, че иначе много ми помага. А тя много добре знае иначе, че тортите които съм направила са и вкусни, и красиви.

Няма ли начин да направте и двете по една торта?

# 97
  • Мнения: 4 392
Вие ме разбихте! Сега ако кажете марката на боите. Praynig (Аз ползвах една опаковка от тези, които са с кристали..естествено без кристалите..Перлените още не съм ги пробвала..)

mimes, браво!!
Ситуацията с тортата у нас беше подобна, но аз не се дадох.  Laughing Детето ми един път в годината има рожден ден.., а ма ха Confused
При нас обаче предложението беше купена торта..
Ако бяха ми предложили да правят домашна, щех да се съглася да направят и те. И двете щяхме да ги изядем. Hug

Не се давай! С такова желание се захвана. Peace Много ли ще са ви две торти? Ще почерпите и комшиите за здраве!  bouquet

# 98
  • Мнения: 1 698
Не искам, защото винаги се почва с "твоята е по-хубава", "удари ме в земята с тази торта" и т.н. А и толкова торти няма да има кой да ги изяде. не сме много по сладкото. Rolling Eyes

Аз сега се съсредоточавам върху другите неща, че няма да има само торта, я.

# 99
  • Мнения: 4 392
Не искам, защото винаги се почва с "твоята е по-хубава", "удари ме в земята с тази торта" и т.н. А и толкова торти няма да има кой да ги изяде. не сме много по сладкото. Rolling Eyes

Аз сега се съсредоточавам върху другите неща, че няма да има само торта, я.
Е, ами да се постарае и тя, за да не " я удряш в земята". Joy
Сложна е вашата..
Не се задълбавай толкова...

Корнишонка, съжалявам, че не мога да ти помогна с крема.. Пишман- кулинарка съм аз.. hahaha Аз слепих блатовете с пудинг без варене.. Хич не си падам по тежки кремове...

# 100
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Корнишонка, пускам ти два крема, според мен добри за детски торти

500 мл прясно мляко
200 г краве масло
2 яйца
1 ч. ч. захар
2 с. л. брашно

Яйцата за ваниловия крем се разбъркват със захарта, постепенно се налива млякото и при непрекъснато бъркане се добавя брашното. Сместа се загрява на котлона, докато кипне, и се оттегля. След като е почти изстинала, се слага маслото и се бърка, докато се разтопи.

друг крем

1/2 л прясно мляко
200 г пудра захар
6 жълтъка
2 пакетчета желатин
500 г сметана

Приготвя се кремът, като в тенджера се смесват млякото и половината от пудрата захар. Другата част от захарта се разбива с жълтъците в продължение на 5 минути с миксер. Когато млякото заври, тенджерата се оттегля от огъня и сместа се оставя да изстине.

Желатинът се сипва в малко вода. След като набъбне, се разтваря на водна баня и се прибавя към млякото, като непрекъснато се бърка. Млякото се смесва с жълтъците и се загрява на тих огън, докато се сгъсти. Млечната смес се прецежда и се оставя да изстине, като се покрива с фолио, за да не се образува коричка.

Изстиналият крем се смесва с разбитата сметана и се разбърква до получаването на еднородна смес.

# 101
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Mimito, Amarena, Wel благодаря ви за включването. Голяма ми беше чуденката, че се оказа трудна задача да намеря шоколадово маслен крем. ЙНакрая аз измислих една комбинация ама да ви питам за вашето мнение все пак дали ще стане добре. Значи тортата ще е Трюфел, една мама от отчетната темичка в която пиша ще е я прави и помоли за помощ. Тя иска обаче да  реже блатовете и да направи единица. Мислихме си ако оставим крема за Трюфела дали няма по-трудно да се фиксират блатовете да не се разместват понеже май повечето правим крема с разбита течна сметана+ добавен разтопен шоколад, а не както е по-рецептата (сещам се че като правих моя трюфел блатовете постоянно се пързаляха от крема и едвам ги закрепях, може би щото повече крем слагах, ама то с повечко крем си е по-добре  Mr. Green). Та си мислех да включим масло, за да стеге по-добре  newsm78 . Затова исках шоколадов крем но с масло. Та накрая решихме следното, а вие ще си кажете тежката дума.
150 гр шоколад
250-300 мл течна готварска сметана (1 чаша и половина някъде)
125 гр масло
100 гр пудра захар
Добавих захар, че все пак има и масло да не стане накъртващо. С около 100 мл по-малко сметана има от Трюфела. Абе нещо сборно направих между рецептата от предната страничка, който дадох с белтъците и крема за Трюфела. Моля ви кажете какво мислите за идеята   newsm78
Чудя се дали да не намаля захарта, да не стане пък много сладко  newsm78
Мимито тези кремчета ще си ги запиша непременно, добре ми звучат благодаря ти много    Hug

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 16:44 от КорНиШонка

# 102
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Корнищонка, за да не ви е течен оригиналния крем за трюфел , а който и да е просто добавяйте желатин!

Вашата интерпретация не ми звучи зле, но не знам как ще е на консистенция.
Но защо за дечковци на годинка, тортата ще е шоколадова???

# 103
  • Мнения: 972
Корнишонка, ако направиш крема 1:1 шоколад и сметана ще бъде достатъчно стегнат, без опастност да се разтече.  Peace

# 104
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Здравейте, момичета! Не съм писала в тази тема, но чаках да ви представя новата си торта.
Ето я:             

Да ви напиша и как я правих, че ще пътуваме и няма да мога да следя темата (ако случайно някой се интересува) Sunglasses
Направих я по подобие на тортата с рула в купа, но вместо рулата, направих едно бисквитено тесто и го разстелих по стените.
Много моля ако някой вече е пускал тази рецепта да ме извини че не го цитирам, но не знам откъде ми е.

2 пакета по 155 гр. бисквити Nestle Житен дар Petit Beurre
300 мл. прясно мляко
2 с.л. какао
1 ч.ч. смлени орехи
малко стафиди
1 кутия локум (140 гр.)
60 гр. масло
Бисквитите ги натроших на парчета, но не ги смлях. Затоплих млякото. Орехите могат да са и на по-едри парчета, но моите хлапета не обичат орехи в сладкиш.Локума го разтопих в МВ - много лепкава работа. Сложих маслото и то се разтопи от загрятия локум. Смесих всичко. Трудно се бърка, ядосах се и го омесих с ръка, стана на топка и идеално се разстели по стените на купата. Вие си знаете - ако е рядко, още бисквити, ако е много сухо, още малко мляко или масло. После в хладилника.

После си направих млечно-маслен крем:
Рецептата също е всеизвестна.
500 мл. мляко
1/2 ч.ч. захар
2 яйца
4 с.л. брашно (или 2 брашно и 2 нишесте)
1/2 ампула ванилия от течната
60 гр. масло
Малко от млякото, брашното и яйцата се разбъркват на кашичка (накрая прецеждам през цедка). Голямата част от млякото слагам да заври със захарта, дръпвам от котлона, постепенно изсипвам горната смес, като бъркам. Врущам на котлона, докато се сгъсти. Изваждам, слагам маслото, разбърквам хубаво - то се разтопява. Когато спре да изпуска пара, слагам ванилията (това е правилото за течната ванилия, незнам дали важи и когато е на прах).

Оставих го поизстине малко, да не разтопи маслото от блата, който е в купата.
Използвах изрезки от блатове, останали от други торти и сложени във фризера. Може и с бисквити, но нали трябваше да оползотворя блатовете. Няколко лъжици крем, блат, пак крем и така нататък - накрая завърших с бял блат, защото такъв имах, а и стана по-интересно. Не ги сиропирам, те се напояват достатъчно от крема. Да допълня, те са от готовите блатове и са тънки половин см.

Притиснах добре и в хладилника. После обърнах. Става малко по-мека от тортата с рулата, като я натиснах отгоре, потъна леко. Това е - не знам как ще ви се стори комбинацията, но според мен става. И е по-лека.

Пожелавам ви весело лято на всички, ние утре пътуваме, в неделя ще правя още една торта. Да празнуваме и с бабите. И после на море - няма да мога да ви я представя веднага, но се надявам в началото на юли да успея да ви я покажа.

Общи условия

Активация на акаунт