"Ariston S" започна национална кампания за насърчаване на раждаемостта

  • 6 471
  • 67
  •   1
Отговори

Здравейте,
На 01.06.07г стартира проекта Нашите деца на фондация Ariston S, който ще продължи до края на 2008 г. През този период, на сайта на фондацията www.ariston-s.com ще имат възможност да кандидатстват всички двойки, нуждаещи се от финансиране за ин витро лечение. Силно се надяваме да успеем да привлечем максимално много съмишленици, и да помогнем на колкото се може повече хора.

# 1
  • Мнения: 1 143
Поздравления и благодарности!   bouquet

# 2
  • Мнения: 471
Идеята е хубава, дано и реализацията й е на ниво.
Имам само няколко коментара по написаното в сайта на фондацията:
В частта "Условия за отпускане на средства за ин витро оплождане":
11. Необходимо е също да се установи наличието на пълноценна овулация и нормален менструален цикъл.
Това значи ли, че жени с ЛУФ синдром нямат право на финансиране (което противоречи на точка 4)? Какво значи нормален менструален цикъл? 28 дена ли? Ако значи това - то почти никой няма да може да кандидатства. Ако лутеалната фаза е по-кратка, какво правим?

13.Препоръка от приятелско семейство, което е запознато с проблема и би могло да гарантира за истинността на предоставените данни.
Значи не стигат всички изследвания, които искате, ами искате и препоръка от семейство? Това за мен е меко казано странно. Знаете ли, че малка част от двойките с проблеми споделят на приятелски семейства проблемите си?

И последна критика: във формуляра предоставен за кандидатстване има въпрос за жените дали са прекарали някакво гинекологично заболяване, но липсва въпрос дали мъжете са прекарали някакво заболяване, което да е причина за стерилитет. Моля ви - или изтрийте въпроса за жените, или сложете и такъв за мъжете.

Успех на инициативата!

# 3
  • Мнения: 2 422
ДА slonchetka Е ПРАВА Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 14
По какъв начин ще бъдат уведомени одобрените двойки?

# 5
Здравейте,
Нашето намерение е на всеки 2-3 месеца да се свиква Обществения съвет, на който ще се разглеждат кандидатурите получени до момента. Там ще става и първоначалния подбор на двойките, кандидатстващи за финансиране и съответно ще се осъществява контакт с тях за обсъждане на по-нататъшните действия. Предвид големия брой молби, които постъпват при нас ежедневно, сроковете за резглеждане на формулярите могат да бъдат и съкратени. Отпускането на средствата от наша страна ще бъде възможно веднага щом приключат необходимите изследвания на одобрените кандидати и бъде даден ход на процедурата по ин витро лечението.

# 6
  • Мнения: 7 716
Поздравления за добрата идея.
Момичета, бъдете толерантни, критиката е правилна, разбира се, но фондацията сега започва  да се занимава с тази материя и и е необходимо търпение. Laughing
Успех.

# 7
  • Мнения: 471
Съгласна съм, Lali, и критиката ми е по-скоро градивна - точно, защото предположих, че не са напълно запознати с материята, написах какво според мен трябва да променят. Четох и темата в Зачатие и виждам, че и други момичета са забелязали тези несъответствия. (интересното е, че от Аристон С така и не са направили коментар по никоя от забележките)
Дано фондацията помогне на много хора  Hug

# 8
Здравейте,
благодарим Ви за мненията и препоръките, коригирали сме условията за кандидатстване с помощта на специалист. Надяваме се и за напред да бъдете толкова критични, тъй като благодарение на хора като Вас ние успяваме да видим нещата такива, каквито са за хората, борещи се със стерилитета.
Желаем успех на всички кандидатстващи!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
Идеята за този проект е прекрасна...
Благодаря на "Ariston S" за това...
Надявам се да бъдат удобрени повече бездетни двойки!

# 10
  • Мнения: 2 422
Идеята за този проект е прекрасна...
Благодаря на "Ariston S" за това...
Надявам се да бъдат удобрени повече бездетни двойки!
ДАНО ПОМОГНАТ Hug

# 11
  • Мнения: 1 425
Днес има статия по въпроса: http://news.ibox.bg/news/id_25967166
Има телефон за контакт. Къде на сайта е формата за записване? Нещо навигацията не е много добра.

# 12
# 13
  • Мнения: 4 324
В най-долната лента има линк „Условия за финасиране”. Като го натиснеш от страни има няколко статии и под последнта има линк към „Формуляр за кандидатстване”.

Ето го: http://www.ariston-s.com/foundation/form.php

# 14
  • Мнения: 1 209
Благодаря на "Ariston S", идеята действително е страхотна дано успеете да помогнете ма повече двойки да гушнат своите рожби...

# 15
  • Мнения: 1 143
Би могло границата до 40 год. да се премести с още няколко години. Така ще се даде последен шанс на двойки, които до сега не са успели, а все още биха могли да имат свое дете.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Би могло границата до 40 год. да се премести с още няколко години.
Шоши, границата е до 45год. Първоначално наистина беше до 40год, но в последствие се коригираха.
http://www.ariston-s.com/foundation/kriteria.php

# 17
  • Мнения: 1 143
Моля за извинение.  Embarassed Четох в началото.

# 18
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Някой да е получил отговор от фондацията?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз лично,не.

# 20
  • Мнения: 3 010
И аз кандидатствах  Party , мисля 4е е още рано......... за подбор и резултатите от него

# 21
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ето малко нова информация от "Аристон" за тези които ги интересува (като мен)  Grinning
 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12268.msg246522#new

# 22
  • Мнения: 2 422
peta  благодаря  Peace
Момичета още е рано според мен Peace Blush

# 23
Здравейте,
На 20.08 приключи първият етап от подбора на кандидати, подали своите молби за финансиране по проект "Нашите деца" на Фондация "Аристон С". Формулярите на всички двойки кандидатствали за финансиране след 20.08, ще бъдат запазени и включени към втория етап на проекта.
Имената на одобрените от първото разглеждане ще станат ясни в средата на месец септември след решението на Обществения съвет и ще бъдe осъществен контакт с всички подали своите документи за участие. В съвета, който ще има последната дума, личат имената на новинарката от Бтв Ани Салич, председателката на надзорния съвет на СиБанк Цветелина Бориславова и д-р Васил Даскалов – АГ специалист, гр. Пловдив. Процедурите за първият етап от проекта ще бъдат извършвани в център за репродуктивно здраве "Надежда" с ръководител д-р Георги Стаменов.

# 24
  • Мнения: 2 259
БРАВО!Ето че  вече се вижда резултат от рабнотата Ви ,а не е само думи!
Пожелавам Ви да направите много хора щстливи!

# 25
Аз вече получих НЕ одобрението си от Аристон, някой от вас ще се похвали ли с положителен резултат. Честно казано тази работа ми понамирисва малко ама.... Close

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз

# 27
  • Мнения: 110
И аз НЕОДОБРЕНИЕ и мъжо -НЕодобрение

# 28
  • Мнения: 4 324
Мая, а ти?
Нали ги подаде????

# 29
  • Мнения: 553
И аз съм от НЕодобрените. Пишат, че януари 2008 щяло да има ново финансиране, ама да видим  Confused Явно желаещите са много, а средствата - малко  Sad

# 30
  • Мнения: 75
И аз съм НЕодобрена. Има ли изобщо одобрени момичета? Ако има такива нека да пишат.

# 31
  • Мнения: 2 422
И аз съм НЕодобрена. Има ли изобщо одобрени момичета? Ако има такива нека да пишат.
Май няма такива newsm12

# 32
  • Мнения: 1 950
Разбира се, че има одобрени момичета. В темата в Зачатие има няколко, които споделиха. За съжаление сигурно са много малко, на фона на всички, които са кандидатствали Sad

# 33
  • Мнения: 531
Неодобрена

# 34
  • Мнения: 3 010
И аз съм сред неудобрените, не 4е съм давала големи надежди, но все пак.....  Sad

# 35
Здравейте,
Първо бихме искали да поздравим одобрените кандидати и да пожелаем успех на всички останали на следващите етапи от проекта. Все още не сме осъществили контакт с всички и нека някои от Вас не се учудват, ако не са получили отговор. До края на работната седмица (петък - 14.07.07) ще се свържем с всеки един от Вас по email или телефон.
Одобрени на първи етап от проекта са 20 двойки. Както вече беше споменато по-рано, фондация "Аристон С" не би могла да изнесе списък с тези имена, тъй като това би било в противоречие със Закона за защита на личните данни, а и освен това някои кандидати изрично помолиха за конфиденциалност при подаване на своите документи за участие.
Критериите, според които са избрани одобрените кандидати са: 1. хора с дълготраен стерилитет, които имат наистина тежки проблеми; 2. квотен принцип - желанието на всички партньори по проекта бе да има представители на всеки един регион от страната, както от по-големите, така и от по-малките градове.
За наше най-голямо съжаление осъзнаваме, че фондацията не може да подаде ръка на всички нуждаещи се от финансиране. Молим за разбиране от Ваша страна, тъй като проекта е в самото си начало и се надяваме с Ваша помощ проблемът да придобие гласност, за да може да се помогне на колкото е възможно по-голям брой двойки. Фондацията работи за набирането на нови спонсори, търсят се алтернативни възможности за финансиране. Ще се постараем на втори етап от проекта да влезем в контакт и с други партньори, за да се предостави по-голям избор от лечебни заведения, в които избраните кандидати могат да проведат своите ин витро процедури.
Желаем успех на всички!

# 36
Здравейте,
За последни новини около проект "Нашите деца", моля посетете: http://foundation.ariston-s.com/index.php?page=news

# 37
  • София
  • Мнения: 375
Някой може ли да ми каже как се попълва това нещо, супер изнервящо е
Писах 10 пъти различни имена и адреси в графата Други лица за контакт в случай на спешност:
и всеки път ми казва че е Некоректно попълнено поле
аз ли нещо греша или сайта неприема просто молбите????
Благодаря предварително за отговора

# 38
  • Мнения: 28
И аз опитах и ми пише същото за адреса #2gunfire

# 39
  • Мнения: 313
За втория адрес сложете тиренца ------------------------ като мен,само така ми го прие Simple Smile

# 40
Здравейте,

В началото на месец януари станаха ясни положителните резултати на част от кандидатите, финансирани от проект "Нашите деца" на Фондация "Аристон С". Проектът, стартирал като национална кампания на 01.06.07, има за цел да стимулира раждаемостта сред двойките с репродуктивни проблеми. Формулярите на всички кандидатствали двойки са запазени и автоматично се включват във втория етап на проекта, от който резултати се очакват началото на месец февруари.
Радостни сме да съобщим, че след успешна ин вито процедура, 2 от общо 6-те избрани за финансиране двойки по проекта са с положителен резултат за бременност, като съвсем скоро се очакват тестовете и на останалите 4 двойки. Процедурите за първия етап от проекта бяха извършени в център за репродуктивно здраве "Надежда" с ръководител д-р Георги Стаменов. Фондация "Аристон С" работи за привличането на нови партньори и клиники, с цел предоставяне на възможност за избор при лечението на следващите одобрени кандидати. Междувременно интересът към фондацията, в частност проект "Нашите деца", продължава да расте, като до момента документи за кандидатстване са подали над 2500 двойки от цялата страна.

# 41
  • Мнения: 2 259
БРАВО ,БРАВО ,БРАВО!!!!
ДА НАПРАВИТЕ ОщЕ МНОГО ХОРА  щАСТЛИВИ!!!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!
УСПЕХИ!!!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Страхотни новини!Дано помогнете на още двойки да гушнат мечтата си!

# 43
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Това е още една надежда на тези от нас, които вървят по трънливия път на стерелитета.
Не знам дали ще бъдем сред одобрените, но е  факт, че още на следващия ден, след като изпратих формуляра си, ме уведомиха, че са го получили. Стана ми мног мило. Дано успеем!

# 44
  • Мнения: 1 950
Чудесна новина Аристон С, пожелавам още много успешни процедури и занапред  bouquet

# 45
  • София
  • Мнения: 289
Браво Аристон С, за добрите начинания и с пожелания за още много положителни тестове.

# 46
  • Мнения: 3 294
Поздравления Аристон С, дано има още положителни резултати и да има повече хора като Вас  Hug

# 47
  • Мнения: 1 284
Поздравления Аристон С!Дано подарите щастие и на други семейства!Успех в благородната кауза!

# 48
Здравейте,

За последни новини свързани с проект "Нашите деца" моля посетете: http://foundation.ariston-s.com/index.php?page=news

# 49
  • Мнения: 945
Не разбрах защо не се попълва формуляра като от двойка, а всеки по отделно newsm78

# 50
здравейте,
До броени дни се очаква да бъдат одобрени новите двойки, които да получат цялостно финансиране за ин витро лечение по проекта "Нашите деца". Фондация "Аристон С" има и нови партньори и полседователи.
За повече информация посетете    http://foundation.ariston-s.com/index.php?page=news 
   

# 51
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте отново
кандидатствах още декември по тази програма, миналия ден дойде писмо в което пише че не съм избрана, само за протокола да кажа  на 25 години съм(когато подавах документи на 24) с две напълно запушени тръби
и без никакви други усложнения
та според мен това си е чиста измама само се подиграват с надеждата на хората, че все пак България е член на света и както навън така и при нас трябва да се помага на тези 270 000 бездетни двойки.
Моята диагноза е дори първа  по приоритет във куцащата ни здравна каса, но явно за тази фондация има и по-тежки случаи, дано да се лъжа и все пак някоя двойка да бъде избрана Peace

# 52
  • Мнения: 36
Много момичета явно са попълнили формуляра, вкл. и аз още от самото начало за първия етап, после подадох и за втория получих писмо че не съм одобрена разбира се , не че съм очаквала и друго, но  все още никой , та дори и една от нас не се е похвалила че е одобрена.  newsm78

# 53
  • Мнения: 2 259
Подразбрах ,че има 4 бременни от първия етап на кампанията на "Аристон С" в клинака "Малинов".
Пожелавам им успешен финал.
Има вероятност тези момичета да не влизат  вече  тук след успеха и затова да не се е похвалила никоя?

# 54
Здравейте,
Радостни сме да съобщим, че се родиха първите бебета, заченати чрез ин витро по проект „Нашите деца”.  Дечицата се появиха на бял свят след успешно извършени ин витро процедури на двойките, одобрени на първи етап от проекта. Трите момиченца и двете момченца, от които две двойки близначета са в отлично здраве и се радват на обичта и грижите на своите щастливи родители, чиято най-съкровена мечта - да се сдобият със собствено дете, стана реалност. В същото време още една от двойките, на които беше извършено ин витро, е в очакване да сбъдне своята неосъществена до момента мечта за дете. Междувременно, вече започнаха ин витро процедурите на двойките, които бяха одобрени на втори етап от проект „Нашите деца”.  Както е известно, одобрените кандидати вече биват разпределяни на регионален принцип между център „Надежда” в София и "Клиничен Институт за Репродуктивна Медицина" - град Плевен, с ръководител доц. д-р Емилияна Конова. Също така продължава и приемането на формуляри за кандидастване по последния трети етап от проекта, като в него могат да кандидатстват всички, нуждаещи се от финансиране на процедури за асистирана репродукция ин витро. В сайта на фондация „Аристон С”  www.ariston-s.com подробно са обяснени начина и условията за кандидатстване. Фондацията от Русе е една от малкото неправителствени организации, която финансира изцяло и безвъзмездно ин витро процедури, като основен източник за финансиране са предоставените средства от приходите на търговските марки Ariston S, a’s и a’smove.

# 55
  • Мнения: 3 376
Да са живи и здрави дечицата, родени от първата кампания! Лека бременност на все още чакащите мами! И огромен късмет на всички, на които предстои ин витро процедура!  Peace Peace Peace Аристон С, благодарим ви, че превръщате дарителската кампания в постоянна, а не еднократна инициатива   bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 950
Прекрасни новини Laughing! Много здраве и късмет на малчуганите и техните щастливи родители. Успех и на останалите двойки включени в програмата  bouquet.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 302
Честито на щастливите родители и успех на тези от втория етап! Дай Боже повече такива организации, като Аристон С, за да има повече сбъднати мечти!

# 58
  • Мнения: 3 294
Прекрасни новини , честито на щастливите родители и успех на останалите на които им предстоят процедури   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 2 908
Поздравления Аристон и Честито на щастливите родители  bouquet

# 60
Здравейте,

Месец след добрите новини за раждането на първите бебета на фондация „Аристон С” , станаха ясни и положителните резултати на две от общо шестте двойки, одобрени на втори етап от проект „Нашите деца”. Ин витро процедурите и лечението на одобрените кандидати бяха извършени в център за репродуктивно здраве "Надежда" с ръководител д-р Георги Стаменов  и "Клиничен Институт за Репродуктивна Медицина" - град Плевен, с ръководител доц. д-р Емилияна Конова.
Скоро се очакват тестовете и на останалите семейства, а формулярите на всички кандидатствали двойки са запазени и автоматично се включват в третия последен етап на проект „Нашите деца”, който ще продължи до края на тази година. В него могат да участват всички, нуждаещи се от финансиране на процедури за асистирана репродукция ин витро, като в сайта на фондацията (www.ariston-s.com) подробно са обяснени начина и условията за кандидатстване.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 302
Прекрасни новини! Дано тестовете и на останалите семейства, включени в проекта, също са положителни!
Аристон С, страхотни сте!   bouquet

# 62
  • Мнения: 3 376
Късмет на всички, чакащи резултати от теста, и честито на всички с положителен резултат!   bouquet Дай Боже за всички рано или късно чаканото чудо да стане реалност  Praynig Praynig Praynig

# 63
  ooooh!Здравейте и от мен днес се записах във програмата но Аристон  не знам само дали изобщо се финансират двойки които се нуждаят от инвитро със донорска яйцеклетка защото , на такива двойки никой не помага няма организация която да ни подкрепя и финансира , има програми във клиниките но няма донори,ако има ние заплащаме двойна цена за един опит. от порядъка 11000 лева . И така как може едно средно статистическо семейство да направи повече от един опит?  А такива като нас са много двойки във България.

# 64
Здравейте,

бих искал да Ви съобщя, че макар и първоначално да бе запланувано проект „Нашите деца” да продължи до края на тази година, решихме да го удължим с още 12 месеца, за да се опитаме да помогнем на възможно повече двойки, за които мечтата за собствено дете се е превърнала в сериозно изпитание.
Междувременно продължава приемането на формуляри за кандидастване на трети етап от проект „Нашите деца”, който ще приключи в края на тази годинa, като в него могат да кандидатстват всички, нуждаещи се от ин витро. На сайта на фондация „Аристон С” (www.ariston-s.com) подробно са обяснени начина и условията за кандидатстване.

Желая Ви весели празници!

# 65
  • Мнения: 2 259
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА "АРИСТОН С".
ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ!

# 66
  • Мнения: 3 246
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА "АРИСТОН С".
ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ!

  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 2 908
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт