Косата ми спря да пада

  • 81 452
  • 193
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Вчера бях на дерматолог. За косопада ми каза да ям желатин  Peace
Само желатин ли съвсем обикновен???????? newsm78 newsm78Ще следя че намене понамаля но още ми пада

Ами да, желатинови кремчета, хем били вкусни, хем работа вършели  Crazy Странно ми се видя, ама то не пречи Simple Smile
ЧАКАЙ ся като крем  ли го правиш, че не разбрах

# 16
  • Мнения: 3 116
Продават по магазините, в пакетчета, готови  Thinking За дечкото съм взимала от тях  Thinking Предполагам че за тях става дума  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 167
Става въпрос за най-обикновен желатин в малко пакетче от 10 г.

# 18
a jelatina znaete li ot kakvo se pravi(kosti,kosmi ot jivotni,striti na prah...v Hudojestvenata akademiq si grundirame platnata s raztopen jelatin...miri6e ujasno...
polzva se kato svyrzvatel...stava lepkavo...

# 19
# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами аз се ровя по много диетични сайтове и напоследък забелязах, че има "бум" в препоръките на кокосово мляко. Богато е на всякакви мазнини, наситени, ненасите и т.н. А в лененото семе има голяма концентрация на омега 3 и омега 6, това са мазнини(които ги има и в кокосовото мляко. По принцип здравословното съотношение на омега 3 и омега 6 е 2 към 1, а хората ги приемат (99%) в съотношение 50-60 към 1. Това определено не е добре за здравето. Лененото семе е полезно за косата и ноктите. Аз например ям от 5-6 месеца всеки ден и косата ми изглежда по-добре от всякога. Имаше такава тема във форума-беше точно за лененото семе. И на мен тривитаминола не ми действа добре, ама хич.

Лененото семе ясно, знам го. Ама това кокосово мляко пие ли се, какво?

# 21
  • Мнения: 211
Да продава се в консерви и си пийваш по малко всеки ден,  на мен лично ми е противно и повече от една малка лъжица не мога да изпия, но и това е нещо.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да продава се в консерви и си пийваш по малко всеки ден,  на мен лично ми е противно и повече от една малка лъжица не мога да изпия, но и това е нещо.

Ами ако се сложи в ядене или нещо такова не му ли се убива вкуса?

# 23
  • Мнения: 1 167
А това ленено семе директно си го хрупаш или се обработва по някакъв начин? И по колко семки се ядат?

# 24
  • Мнения: 211
Ами има си рецепти с кокосово масло, пиле с кокосово масло, сладкиши, може да потърсиш в някой сайт за рецепти. Аз си го слагах в кафето понеже то си е мляко, но не мога да го пия за дълго.

А за лененото ядат се по 7 грама(тоест около полвин супена лъжица) Виж темата за лененото семе доста е подробна и има много мнения.

# 25
  • Мнения: 46
Ленено олио също се използва за грундиране на платната..... Simple Smile но и лененото олио е едно от най-полезните, само  че  е много "капризно". Ако си купувате, задължително трябва да е от място, където го държат в хладилник, както и вие да го съхранявате в хладилник, защото  окислено е отровно.
За съжаление тук, Холандия, дори и в магазините за здравословни храни е пльоснато на рафтовете, на слънце, на което не мога да се начудя. Не знам как е в България.
Тук желатина е на листчета, как би могло да се смесва с млякото newsm78
Кокосовото масло се ползва за готвене, преди години беше много популярно. Също трябва да  е в хладилник в магазина.Много е полезно. За съжаление има различни видове на добиване, някои доста нездравословни и е малко рисковано, трябва да е сертифициран вносител и да е посочен начина на добиване на опаковката, много се съмнявам в БГ да има такова, защото е доста скъпо. От китайските магазини тук съм си купувала за маски за коса, нищо особено.За кокосовото мляко в кутийките не знам колко е полезно, макар че понякога ,много рядко,  готвя  една рецепта пиле с него, но по принцип го избягвам.
Предпочитам натурално от кокосов орех, а и ореха ми харесва да си го хрупам.Препоръчвам и на вас.

# 26
  • Мнения: 22 867
Ето още малко за желатина:

Ако ноктите са чупливи и се разцепват:
Поемайте витаминозна и съдържаща минерални вещества храна или витамини и минерали на таблетки. Важни са предимно витамините А и С. Можете да пиете бирена мая, да приемате повече житни храни, гъби, т.е. всичко, което ще достави необходимите съставки за ноктите (витамин В и калций). Всеки ден изпивайте по една чаша вода, смесена с желатин на прах (1 чаена лъжичка).

Както водата е основен жизнен компонент на природата, колагеновият протеин (Flexy), съставен главно от желатин е най-често срещания жизнен протеин в структурата на бозайниците. Желатиновият хидролизат (Flexy) (колагенов протеин) се произвежда от избрани колагенови компоненти. Използваните суровини са телешки и свински цепени кожи, получени от професионални кланици, одобрени от медицинските власти власти за човешка консумация. От много време желатиновият хидролизат (Flexy) се счита за много полезен за поддържане на ставите в човешкото тяло.  ОТ ТУК!

Полезен е за стави, сухожилия и т.н.

Ето и рецепта за шампоан, подобряващ състоянието на косата
1 яйце
1 с.л. желатин
1 с.л. какъвто и да е шампоан за коса
Желатинът се залива с 1/4 чаша гореща вода. Разбърква се добре и се остава да изстине до стайна температура. Добавят се яйцето и шампоана. Сместта се разбива леко и се нанася върху косата за 5-10 мин. Измива се с топла вода. Яйцето и желатинът съдължат много протеини, от които косата става гъста и красива.

# 27
4udno mi e kolko 6iroko prilojenie moje da ima edin produkt...v sladkarstvoto_s jelatin se majat plodovetev/u tortite,za da ostana sveji do konsomaciqta ..pravi se i edno specialno jelatinovo testo...v
Hudojnika...go izpolzva kato sredstvo za izolirane na platnata..
a nie maikite strada6ti ot kosopad,sled bremenostta-prilagame jelatina v/u kosata si...ili go qdem(mislq s ne golqmo udovolstvie)

# 28
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето още малко информация:

Приложение на желатиновия хидролизат

Виз основа на тези научни откритития, през последните години нуждата от желатинов хидролизат се увеличи значителноне само в Европа , но също и в САЩ и Азия. Тук трябва да се добав, че желатиновият хидролизат е хранителна добавка, и че приемането и е напълно безвредно.

Готовите за употреба течни продукти са особено лесни за употреба. Те са напълно съвместими с протеините и също като тях се приемат лесно. Тези готови за употреба напитки, които са широкоразпространени на пазара, често съдържат  важни витамини и минерали необходими за подържането на ставите и костите. Препоръчителна дневна доза от 10гр. желатинов хидролизат дневно може да се приема с плодови или млечни напитки.

Освен това могат да бъдат произведени широка гама от желатинообогатяващи здравословни продукти като: зърнени протеинови десерти, млечни и желирзни продукти, дъвчящи бонбони и протеинови храни за спортисти.

Групата от хора нуждаещи се от продукта е разнообразна, но се препоръчва главно на страдащи от ставни или костни смущения, спортисти и хора грижещи се за красотата на своите коса, нокти и кожа.
Важен аспект в спортните храни е предпазния ефект изпълняван от желатиновите хидролизати върху хрущялите и също така за устойчивостта на сухожиличта и връзките, когато се приема редовно. Това е особено важен аспект за атлетите, чиито спортове включват някаква степен на интензивни тренировки, които влияят върху ставите и често водят до крайно неприятни здравословни проблеми дори и относително млади хора.

Копирано от тук: http://bgtrener.blog.bg/viewpost.php?id=38373

Аз доста често си правя такъв млечен десерт,само че прибавям и някакъв плод-ягоди,череши,праскови ,кайсии и т.н.
Много приятен десерт за лятото.  bouquet

# 29
  • Мнения: 205
Може би киселото мляко е само за разтворител на желатина, за да стане по-вкусно, а и млекцето винаги си е полезно. Както например съм чувала и за пектина-можеш да си го разтвориш само във вода, но къде по-поносимо е в кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт