Ингвинална херния -грижа за нея и за операцията

  • 125 563
  • 406
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 189
.... Вече е с махнати конци,но пъпа беше зачервен,и доктора сложи някакво йодоподобно лекарство.Каза ни от другия ден да мием със сапун.Въпросът ми е-дали не трябва да почиствам и с някакъв антисептик?.

И нещо друго се сетих-като гледам пъпа и стои някак на една равнина с корема,дали в бъдеще има шанс да се вдлъбне навътре?

И второ-колко струва избор на екип в Пирогов - една позната иска да оперира сина си (5 г.) при определен лекар?

Йодоподобното вещество е антисептик. Измиването със сапун също има антисептично действие.

Мисля, че пъпчето ще се намести, но има ли значение дали е много вдлъбнато или малко?
( Laughing Впрочем префинените френски аристократи са пиели шампанско от девствен женски пъп... Laughing).

А за операция на херния с избор на екип се заплаща на касата на болницата 320 лева. Пациентите могат и да не направят избор - независимо от това ще получат качествено лечение.

# 91
  • София
  • Мнения: 3 189
Извинявай, че се включвам, но на моя син като му махнаха конците казаха още 1 седмица или 10 дена да не го мокрим, сложиха му една марля. Той е опериран от ингвинална херния в Пирогов. Използвам случая да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ!!!!   bouquet на д-р Оги и на колегите му! Няма некадърен или нечовечен лекар в екипа му!

В интерес на истината, би трябвало раната да е затворена с един подкожен естетичен шев, или с лепило.
Благодаря за положителната оценка!   bowuu

# 92
  • Мнения: 4 593
хернията ни пак се появи от около месец , с тази ралика че сега почти постоянно е излязла или е малко по подуто от едната страна  ooooh!

# 93
D-r Ogi, prostete 4e se obrashtam taka familiarno, no 4eteiki vsi4ki  tezi orekrasni mnenia za vas sam o4arovana. Dashterq mi Elina e  na 3 g i 10 meseca i ima xernia v lqvo  koqto periodi4no e dosta golqma, a ponqkoga dosta namalqva. Ne e boleznena. Prepora4axa operacia . Ne e gledana oshte ot xirurg . Priblem li e sezona /lqtoto/ ako reshim po-kasno da   q zavedem na more? I mojem li da vi potarsim za pregled i eventualno operacia?

# 94
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
.... Вече е с махнати конци,но пъпа беше зачервен,и доктора сложи някакво йодоподобно лекарство.Каза ни от другия ден да мием със сапун.Въпросът ми е-дали не трябва да почиствам и с някакъв антисептик?.

И нещо друго се сетих-като гледам пъпа и стои някак на една равнина с корема,дали в бъдеще има шанс да се вдлъбне навътре?

И второ-колко струва избор на екип в Пирогов - една позната иска да оперира сина си (5 г.) при определен лекар?

Йодоподобното вещество е антисептик. Измиването със сапун също има антисептично действие.

Мисля, че пъпчето ще се намести, но има ли значение дали е много вдлъбнато или малко?
( Laughing Впрочем префинените френски аристократи са пиели шампанско от девствен женски пъп... Laughing).

А за операция на херния с избор на екип се заплаща на касата на болницата 320 лева. Пациентите могат и да не направят избор - независимо от това ще получат качествено лечение.
Благодаря за отговора,д-р Оги !
Мия пъпа със сапун и вода веднъж дневно,дано да е достатъчно.  Laughing Точно за шампанското се бях замислила,да не се окаже проблем,хаха  Laughing
Между другото да кажа,че останах с прекрасни впечатления от усилията и професионализма на колегите ви в Пирогов!   bouquet

# 95
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
вашата хирургия не се ли занимава само с дечица?
а за тези мрежи или платна, които се поставят вътре - каква е цената? за поставянето им и за самите мрежи?
ПП:а мнението Ви за Вита херния център Praynig
знам , че ставам нахална , но ще се самоцитирам Embarassed

# 96
  • София
  • Мнения: 3 189
I mojem li da vi potarsim za pregled i eventualno operacia?

Операцията не е сложна и детето се възстановява много бързо. Спокойно може да идете на море на 10-ия ден след нея.
В Пирогов сутрин съм на 952 21 37, а следобед преглеждам на 851 00 99.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 189
вашата хирургия не се ли занимава само с дечица?
а за тези мрежи или платна, които се поставят вътре - каква е цената? за поставянето им и за самите мрежи?
ПП:а мнението Ви за Вита херния център Praynig

Ние оперираме и пациенти над 18 годишна възраст, но специално за херниите е по-добре на друго място.
Не знам за Вита.

# 98
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
вашата хирургия не се ли занимава само с дечица?
а за тези мрежи или платна, които се поставят вътре - каква е цената? за поставянето им и за самите мрежи?
ПП:а мнението Ви за Вита херния център Praynig

Ние оперираме и пациенти над 18 годишна възраст, но специално за херниите е по-добре на друго място.
Не знам за Вита.
  bouquet

# 99
  • Мнения: 1 069
В Пирогов сутрин съм на 952 21 37, а следобед преглеждам на 851 00 99.

Само да попитам, къде точно преглеждате - кабинета кой номер е? Мен обикновенно ме пращат в спешния... При вас със записване ли е или може да се дойде инцидентно?  С направление от педиатъра или без?

# 100
  • София
  • Мнения: 3 189
В "Пирогов" мога да ви прегледам около 9 часа сутрин. Когато дойдете в детската хирургия там ще ви упътят. Направление не е нужно.

# 101
  • Мнения: 1 069
За съжаление късно видях вашето съобщение и днес заведох детето. Прегледа ни д-р Житянов и неговото мнение е, че нито имаме асансьорен тестис, нито имаме видима херния - просто Характер. Каза да продължавам да си го следя...

Т.е. повтори думите на  д-р Шивачев от преди 3 месеца.

Явно излишно се притеснявам  Embarassed Embarassed Embarassed

Благодаря за отзивчивостта...

# 102
Снощи забелязах, че тестисите на Коко са асиметрични, а досега не го бях забелязвала, сякаш от вчера е станало (много старателно оглеждам бебето и не бих пропуснала). Дали това е признак за херния или нещо друго? То е ясно, че ще се водим на лекар, но какво може да е?

# 103
  • Мнения: 4 593
Doktor Ogi имам 2 въпроса
      изследванията преди операцията (няколко дни по рано)кръв и урина на гладно ли се правят?
      какъв е риска да се оперира лятото? в края на юни

# 104
  • Мнения: 1 058
И мен ме интересува лятото подходящ период за операция ли е?

Общи условия

Активация на акаунт