Раждане в болница Вита?

  • 23 049
  • 72
  •   1
Отговори
Здравайте мамчета!
Отскоро посещавам този сайт и сам ви голям фен!
Аз съм бременна в 5-тия месец и един въпрос постоянно ме тормози. Ходя на ЖК в болница Вита, много съм доволна, но се чудя дали самото раждане да е там. Те отскоро имат родилно отделение и бих искала да попитам мамчетата (ако има такива), които са раждали там какви са им впечатленията от екипа и от условията въобще.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 983
Здравей!
Значи моята бременност беше наблюдавана в болница Вита от др.Кълвачева,наистина съм съм очарована от нея,невероятен човек и специалист,но за съжаление не раждах там.Просто исках да споделя впечатленията си,а относно раждането-според мен,ако искаш да раждаш там трябва да поискаш и раждането ти да бъде водено от наблюдаващия ти гинеколог.Успех Laughing

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
От форума все още никой не е раждал там.
Родилното е от много скоро.....все още......

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз мисля, че една от мартенските мами роди секцио там! Сега ще сбъркам, ако трябва да цитирам ник, но съм сигурна, че ак опрочете темата ще ти обясни подробно!

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Цитат на: irin4eto2000
Здравей!
Значи моята бременност беше наблюдавана в болница Вита от др.Кълвачева,наистина съм съм очарована от нея,невероятен човек и специалист,но за съжаление не раждах там.Просто исках да споделя впечатленията си,а относно раждането-според мен,ако искаш да раждаш там трябва да поискаш и раждането ти да бъде водено от наблюдаващия ти гинеколог.Успех Laughing


И аз бях така. Много исках и да си родя при д-р Кълвачева, но за съжаление техните такси се оказаха доста високи:( Следващото обаче ще е там дори да се наложи да го изгладуваме:)
Доколкото си спомням имаше едно майче от форума с близнаци която мислеше да раждам там и то при Кълвачева. Иначе доколкото знам отделението е супер оборудвано и ако имаш доверие на лекаря не би трябвало да е проблем.
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 2 028
и мен ме наблюдават във Вита, д-р Райчева, която адски харесвам, защото е много внимателна, и аз съм в 5-ти месец, но с мъжа ми май няма да можем да си позволим таксите за раждане там.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
дайте инфо как вървят цените за кансултация там! Цени на изследвания, прегледи, колко често се правят и т.н.!

# 7
  • Мнения: 9 903
Днес д-р Кълвачева ми каза, че раждането вече е поето от Здравната каса. Не напълно, но нормално раждане излиза около 350 лв, ако правилно съм разбрала.
Това с договора със НЗОК наистина е така, ако ви плашат цените.

# 8
  • Мнения: 2 028
тити, дано да е верно  Stuck Out Tongue , аз съм на ЖК другия четвъртък и ще питам мойта дофторка.

# 9
  • Мнения: 214
ray, и аз съм на 17 на преглед при Райчева Simple Smile)
още в началото тя ме осведоми, че при тях раждането струва 1500 - нормално и 1800 секцио.
Иначе Райчева е страхотен лекар наистина! Изобщо не съжалявам, че плащам за всеки преглед и не си използвам ЖК в поликлиниката, където ми е GP-то.
Но това за 350-те лева не го знаех, ако е така направо там ще отида да раждам!

# 10
  • Мнения: 4 414
Гутник/от мартенските мами/ ражда там, но още не са я изписали, май...
аз съм много доволна от д-р Райчева...не бих раждала там само по една причина - неонатологията...след перипетиите, които имахме с Ния, едва ли ще се престраша да раждам в малка частна клиника:(

# 11
  • Мнения: 9 903
ами това е от съвсем скоро. И лабораторията вече работи със здравна каса.

# 12
  • Мнения: 398
Цитат на: Ybag
дайте инфо как вървят цените за кансултация там! Цени на изследвания, прегледи, колко често се правят и т.н.!

Май женската консултация е платена - поне аз така разбрах.
Инак в петък бях там на преглед и съответно цените бяха:
Преглед - 18лв
Ултразвук - 15лв
Вагинален секрет - 15лв
Наитина сградата е съвсем нова, оборудването също.
Незнам дали изобщо имат договор с здравната каса за нещо, но би било много добре.

# 13
Аз също ходя при д-р Кълвачева и съм адски доволна от нея. Затова се чудя дали да раждам там. Понеже болницата не е много голяма и ако настъпят усложнения с бебето незнам какъв е риска. Иначе и на мен д-р Кълвачева ми обясняваше, че работят вече със здравната каса и може да се правят изследванията с направление от личния лекар, а за раждането ти поемат 350лв. и другото ти си го даваш.
Искам да помоля ако някое мамче е раждала или мисли да ражда при д-р Кълвачева да пише.. какво мисли по въпроса.

# 14
  • Мнения: 1 983
Цитат на: solitude
Аз също ходя при д-р Кълвачева и съм адски доволна от нея. Затова се чудя дали да раждам там. Понеже болницата не е много голяма и ако настъпят усложнения с бебето незнам какъв е риска. Иначе и на мен д-р Кълвачева ми обясняваше, че работят вече със здравната каса и може да се правят изследванията с направление от личния лекар, а за раждането ти поемат 350лв. и другото ти си го даваш.
Искам да помоля ако някое мамче е раждала или мисли да ражда при д-р Кълвачева да пише.. какво мисли по въпроса.

значи това,което аз знам е,че др,Кълвачева изражда също и в св.Лазар,но никога не съм имала и най-малък намек да раждам там,според мен ако имаш възможност да родиш при нея-направи го,защото наистина няма да съжаляваш,а и знам тя милата колко ще се радва да изроди "нейно си бебе",така ги наричаше,ох спирам че съвсем се отклоних от темата,ако имаш други въпроси питай,успех Laughing

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
на мен Райчева ми каза цена за обикновенно раждане, без усложнения около 1500 лв....но не си спомням това с престоя ли беше или без.....

# 16
  • Мнения: 2 529
Гутник роди секцио при д-р Кълвачева (тя е следила и моята бременност), но за съжаление възникнаха усложнения след раждането и тя все още е там и не се чувства добре Sad Бебето е в отлично състояние, но предвид проблемите на майката, не зная доколко е разумно да се предоверява човек на частните клиники. Аз лично бях убедена, че няма да има никакви проблеми, а и аз самата съм "за" частните клиники, но човек не може да предвиди всичко. Може би все пак тази практика първо трябва добре да се развие у нас...

Момичета, всички стискайте палци на Гутник да се оправи бързо и да се радва на дъщеричката си далеч от болки и проблеми Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 301
Момичета, къде точно се намира Вита? Да не би да е тази новата сграда, която се намира в близост до кръстовището на Подуенската гара? Confused:

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
даааа! там е!

# 19
  • Мнения: 214
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна

там е само стоматология май! Синята сграда точно срещу гарата е болницата! Поне аз така знаем и там съм ходила!

# 21
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Ybag
даааа! там е!


Благодаря ти, Ybag! Успях да се ориентирам... Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна


Там не е ли поликлиниката ВИТА?! Thinking

# 23
Когато аз ходих на консултации там бяха още ж старата сграда.Цялата бременност ми излезна около 280лв.Тогава не можех да си позволя раждане в Св.Лазар а много ми се искаше да си аждам при д-р Кълвачева.Ако ми е писано да имам 2-ро бебче-ще напражвя всичко възможно да е във Вита.Миналата седмица посетихме новата сграда,че Вики ми беше болничка,и съм впечатлена.Ако е вярно това,че Здр. каса поема -бих ви препоръчала да раждате там,още повече ако там следите и бремеността си!Успех на всички!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна


там (ул.Буная) беше до преди да се премести точно в тази нова сграда на кръстовището на Подуенската гара...т.е. на улица Драговица 9...

Аз ходя на ЖК при Райчева и съм много много доволна...
Смятам да раждам там при нея секцио...но дано наистина да се споразумяли със НЗОК...информацията ми от около преди седмица е че НЗОК поема 600 лв. от секциото, което е 1800 лв.
остават 1200, но мисля че си струва - 1. да те оперира докторът, на когото имаш пълно доверие и които те е следил деветте месеца 2. условията там са прекрасни, обслужването също... 3. няма опастност да се почувстваш като че ли те обслужват като на конвейр с още 100 родилки, защото най-вероятно ще си единствената родилка там или най-много да се засечеш с още 1...

в цената е включено ВСИЧКО - хонорарар на лекаря за раждането, упойките, обезболяващите, престоя на родилката и на бебето в самостоятелна стая с телевизор, хладилник и пр.(не че това е толкова важно точно в този момент, но защо да не си в по-добри условия, след като има такава възможност?) всички разходи за храна и консумативи на родилката и на бебето...

а що се отнася до неонатологията ДАНО ВСИЧКО С НАШАТА БЕБКА Е НАРЕД ДАЙ БОЖЕ...но все пак Шейново е буквално на 3-4 мин път с кола...недай боже...

# 25
  • Мнения: 639
А какво ще се случи докато се транспортира бебето до някое подобващо леч. заведение за него ( детското в шейново не е за проблемни бебета - такива са ДИнтензивно в МД и педиатрията на бул.Д.Несторов) колко време ще се загуби, с какво ще го транпортират - не трябва просто кола, а специален транспортен ковьоз с кислород, акумулатори за поддържане на темп. е най-малкото... А ако нещо има проблем при раждането? Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ? Ами бебето ти ако го пратят в шейново то няма ли да е на "конвейр" с другите ? Ами стерилизацията им на ниво ли е ? Знаеш ли как е уреден този въпрос - инструменти и апарати? Какъв им е опита при тежки ситуации? С какво дезинфекцират? Имат ли ВБИ ? Извинявам се ама това са мнооого по-важни неща от това да ти се усмихват на закуска и да ти поднасят препечени филийки с черен хайвер ! Или пък леглото ти да е по-луксозно от това дето спиш в къщи или плочките в банята да са италиански!
А тези дето ги обслужват на "конвейр" как ще пострадат ! Ужас ! С още 100 родилки !! Е гати идиотщините!

# 26
  • Мнения: 2 028
nani_, а ти къде си раждала досега? дай препоръки? Stuck Out Tongue

# 27
Момичета благодаря Ви за отговорите.
Май проблема се свежда до това дали си струва да раждаш в частна клиника или в добре познатите ни държавни болници.
Аз се двоумя между Вита и Шейново. kiki27 писа за едно момиче което е родило със секцио и са възникнали проблеми. И аз от това най-много се притеснявам данао всичко да е наред и майето бързо да се оправи.
Искам да попитам момичетата които са ходили на ЖК при д-р Кълвачева, къде са се насочили след това за самото раждане.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nani_
А какво ще се случи докато се транспортира бебето до някое подобващо леч. заведение за него ( детското в шейново не е за проблемни бебета - такива са ДИнтензивно в МД и педиатрията на бул.Д.Несторов) колко време ще се загуби, с какво ще го транпортират - не трябва просто кола, а специален транспортен ковьоз с кислород, акумулатори за поддържане на темп. е най-малкото... А ако нещо има проблем при раждането? Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ? Ами бебето ти ако го пратят в шейново то няма ли да е на "конвейр" с другите ? Ами стерилизацията им на ниво ли е ? Знаеш ли как е уреден този въпрос - инструменти и апарати? Какъв им е опита при тежки ситуации? С какво дезинфекцират? Имат ли ВБИ ? Извинявам се ама това са мнооого по-важни неща от това да ти се усмихват на закуска и да ти поднасят препечени филийки с черен хайвер ! Или пък леглото ти да е по-луксозно от това дето спиш в къщи или плочките в банята да са италиански!
А тези дето ги обслужват на "конвейр" как ще пострадат ! Ужас ! С още 100 родилки !! Е гати идиотщините!


...нито съм идиотка, нито съм толкова проста че да не съм разпитала моята лекарка за ВСИЧКИ лоши сценарии, които и ти си описала...разбира се, че имат кувьоз и готовност да транспортират бебето до където и както трябва (информирай се по-добре за неонатологията в Шейново...където между другото моята лекарка е работила доста години и не отстъпва по компетентност на лекарите в други болници)...
това за усмивките и черния хайвер няма да го коментирам...все пак, както казах не съм идиотка...въздържай се от обиди, ако обичаш...

Най-важното, което искам да кажа е че аз ще раждам във Вита, защото докторката ми изражда там...и разбира се защото условията са добри...това си е просто в +...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nani_
 Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ?
Цитат


Що се отнася до компетентността на лекарите там...разпитай (или пусни тук в търсачката) за др. Райчева и др.Кълвачева...
това че работят в частна болница съвсем не значи че не са годни да работят в държавни...

# 30
  • Мнения: 46 520
Цитат на: ray
nani_, а ти къде си раждала досега? дай препоръки? Stuck Out Tongue


Нани работи в МД и е хубаво, че защитава болницата, защото съм попадала на много грозни истории, в които лекари плюят работното си място и колегите си Neutral Face

# 31
  • Мнения: 46 520
Цитат на: nani_
А какво ще се случи докато се транспортира бебето до някое подобващо леч. заведение за него ( детското в шейново не е за проблемни бебета - такива са ДИнтензивно в МД и педиатрията на бул.Д.Несторов) колко време ще се загуби, с какво ще го транпортират - не трябва просто кола, а специален транспортен ковьоз с кислород, акумулатори за поддържане на темп. е най-малкото... А ако нещо има проблем при раждането? Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? ..........


Аз съм предубедена, защото имам лош опит със "специалист" от там, щяха да ми направят аборт и да убият бебето още преди да се е родило, може и да им е добро детското в МД, само че не е сигурно дали ще стигне до там Imp
А за усложненията след раждане не знам, но 3 мои близки родиха там и трите след изписването пак се върнаха и лежаха в изолатора. И всичко от лекарски грешки Imp Много е пресилено да се каже, че овладяха ситуацията, защото 2 от тях вече не им дават гаранция, че могат да имат деца  #Cussing out

# 32
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nikol78
Цитат на: ray
nani_, а ти къде си раждала досега? дай препоръки? Stuck Out Tongue


Нани работи в МД и е хубаво, че защитава болницата, защото съм попадала на много грозни истории, в които лекари плюят работното си място и колегите си Neutral Face


аз незнам защо така е писала...ама не може да подценява (и обижда) така първо посетителите на тоза форум и второ лекарите във Вита...
и май погрешно ме е разбрала относно решението ми да раждам там...аз не съм от тези, които глупаво ходат да си плащат само защото е платено ... във Вита съм не заради черния хайвер и италианските плочки (за тези нейни думи - просто NO COMMENT) a заради Райчева...
и както вече казах след като раждането може да е в по-добри условия, защо да не е?!?

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
само не се карайте.....молим ви се:)
на запад се завръща раждането по домовете...и не мисля, че трябва да се паникьосваме толкова...

Аз съм много доволна от Райчева и бях решила да раждам при нея....но още не бяха отворили болницата.....пък и после като видях цените..малко се сепнах....но невиждам причина, ако за някой цената не е пречка да си роди там.....

# 34
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Reza
само не се карайте.....молим ви се:)
на запад се завръща раждането по домовете...и не мисля, че трябва да се паникьосваме толкова...

Аз съм много доволна от Райчева и бях решила да раждам при нея....но още не бяха отворили болницата.....пък и после като видях цените..малко се сепнах....но невиждам причина, ако за някой цената не е пречка да си роди там.....


а,аз не се карам, напротив опитвам се да се обясня по-добре, защото е неприятно когато те обиждат без каквото и да било основание...

# 35
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Цитат на: solitude
Момичета благодаря Ви за отговорите.
Май проблема се свежда до това дали си струва да раждаш в частна клиника или в добре познатите ни държавни болници.
Аз се двоумя между Вита и Шейново. kiki27 писа за едно момиче което е родило със секцио и са възникнали проблеми. И аз от това най-много се притеснявам данао всичко да е наред и майето бързо да се оправи.
Искам да попитам момичетата които са ходили на ЖК при д-р Кълвачева, къде са се насочили след това за самото раждане.

Както вече писах аз ходех при Кълвачева на консултация и след като й казах че няма да можем да съберем парите за тяхното родилно тя ми препоръча лекар в Шейново. Говори с нея и заедно ще намерите вариант който те устройва най добре. Тя няма да промени по никакъв начин отношението си към теб ако неможеш да си позволиш да родиш при нея, а освен това е работила преди това в Шейново и всички там са й колеги. Самата тя ми е казвала че там лекарите са страхотни. АКо пък можеш да събереш парите и й имаш доверие / както беше с мен / не се притеснявай, отделението им е снабдено със всичко необходимо и имат специален транспортен кувиоз ако не дай си боже се наложи.
Успех!

# 36
  • Мнения: 639
Gush  извинявай ако си се почуствала обидена от постинга ми, не съм искала ни най-малко да те засегна!  Просто мотивите ти за препоръка на болницата ми се сториха малко нелепи. Сигурна съм 100% в качествата на избраните от теб и от другите момичета лекари! Не защитавам МД защото работя там - за твое сведение във всички софийски болници имам колеги с които съм учила и работила и би било доста глупаво да ги обиждам по какъвто и да е начин! Да, във всяка болница има грешки и нещастни случай и това, че изборът ти е да родиш някъде при някого изобщо не означава , че ще има проблем с теб или бебето ти, както и плащането не ти гарантира безпроблемно раждане.  Опита ми в операционната показва, че при тежки ситуации способните да спасят матката и дори живота на жената се броят на пръстите на ръцете ми - те всичките далеч не са само в МД ( в МД са само трима)! Аз съм раждала два пъти - първият път едва не загубих бебето, а аз се възстановявах с месеци от възникналите в хода на раждането и след него усложнения, въпреки, че над главата ми бяха най-добрите специалисти, които в момента има в страната. Второто ми раждане протече невероятно плавно и без каквито и да е проблеми -дори се възстанових много по-бързо от жените родили като мен ! И двете раждания са в МД.
Отново се извинявам на всички участници и посетители на форума - целта ми не е била да обиждам никой!
Обидих се като специалист и като майка , която е раждала с всички онези от "конвейра"...
Цитирам :"1. да те оперира докторът, на когото имаш пълно доверие и които те е следил деветте месеца 2. условията там са прекрасни, обслужването също... 3. няма опастност да се почувстваш като че ли те обслужват като на конвейр с още 100 родилки, защото най-вероятно ще си единствената родилка там или най-много да се засечеш с още 1... "
От трите изброени твои мотиви два се свеждат до това каква е обстановката и как те обслужват. Изобщо не съм поставила под въпрос качествата на избраните от теб лекари, а и не забравяй, че тези хора са получили образованието, квалификацията и практиката си в някоя държавна болница , където са обслужвали родилките според теб като на "конвейр".
 Условията и любезността при обслужването не са плюсовете, които биха ме накарали да отида някъде. Това е моето мнение.
Форумът е място където всеки може да изказва своето мнение, компетентно или не и ако някой се е почувствал не особенно добре си е лично негов проблем. И всеки сам избира дали да го взима под внимание или не. Не е достоен за уважение начинът по който искаш да настроиш посетителите на форума срещу мен. Който не ухажва теб, избраната от теб клиника или лекари е против всички и обижда посетителите ли ?
 Reza много си права - на запад от нас 40 % от ражданията са в къщи, само акушерката те обслужва в дома ти, с транспортен монитор и еднократни набори за раждане, и за две минути е в спешното при възникнал проблем, където я чака екип готов за да спасява ситуацията...

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: nani_
Reza много си права - на запад от нас 40 % от ражданията са в къщи, само акушерката те обслужва в дома ти, с транспортен монитор и еднократни набори за раждане, и за две минути е в спешното при възникнал проблем, където я чака екип готов за да спасява ситуацията...


... да...долу е линейката...и чака...всичко е организирано перфектно....
майка ми е акушерка и имаха идеи с нейни колежки да правят раждания по домовете...но нещо се отказаха...
Simple Smile дори се опита да ме навие да си родя в къщи....с упойка и всичко...но аз съм голямо шубе...Simple Smile)))))

# 38
  • Мнения: 639
Ох, успокоих се , че не всички са ми обидени! Благодаря ти Reza! Grinning

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
само едно малко уточнение.
"Вита" не е клиника или център.
'Вита" беше регистрирана като Първата в София частна
многопрофилна болница на 07.09.2004г.

www.vita.bg
това Rolling Eyes за всички безконечни въпроси какво е "Вита".

# 40
  • Мнения: 6 323
Точно това щях да уточня и аз - става въпрос не за поликлиника, не за АГ болница, а за многопрофилна болница ВИТА, което предполага наличие на специалисти от всякакви области.

nani_, относно условията и доброто отношение - да, те не са единственото нещо, което би ме накарало да избера дадена болница, но когато има наличие на добра база + добри специалисти + добро обслужване - то тогава съм готова да заплатя за това и да избера тази болница.

Нямам лични впечатление от болницата (само от поликлиничната част - д-р Райчева ми проследи и двете бременности и ми направи второто секцио), но силно се надявам ВИТА да се развие и докаже като една добра многопрофилна болница, предлагаща както добри условия, така и качествено обслужване от добри специалисти.

Радва ме новината, че НЗОК ще поема част от разходите за раждане там и че повече жени ще имат възможност да родят там.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 896
Мисля, че няма смисъл повече да пиша...все пак темата е раждане във Вита, а не "за" и "против" раждането в частна болница...

Само 2 уточнения:

1. обиди ме това, че ти писа "Егати и идиотщините"...

2. за конвейра и 100-те родилки - нямам представителна статистическа извадка, но сигурна съм и ти знаеш, че безброй много са родилките, които са чувствали, че не им е обърнато достатъчно внимание в държавния родилния дом...за това се дават пари на ръка на избран доктор (и има случаи като онзи, които скоро Нова Телевизия разкри и които за съжаление беше с фатален завършек) и процъфтява корупцията...е аз ще си ги дам във Вита без да допринасям за това явление...

# 42
  • Мнения: 639
o'K  Gush, имаш официалните ми извинения, не съм искала да те обиждам и се надявам въпроса да е приключил и за двете ни Flowers Rose

# 43
  • Мнения: 639
Все пак днес е прошка - прощавай ...

# 44
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nani_
o'K  Gush, имаш официалните ми извинения, не съм искала да те обиждам и се надявам въпроса да е приключил и за двете ни Flowers Rose


е, ти пък сега...чак официални извинения... newsm47

аиде със здраве...

# 45
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Всичко е добре когато свършва добре!!! Хи-хи.

Само да добавя, че и двете сте прави според мен - аз съм раждала в Шейново и въпреки, че си бях платила останах с "конвейрното" чувство и ми се искаше все пак някой да ми беше обърнал "мааааалко" повече внимание - най-вече след самото раждане, защото то протече безпроблемно Слава Богу! И някой да ми беше дал един-два съвета за кърменето, а не да се налага да ме спасява Елена Василева от Училището за бременни, което посещавах преди да родя. И още една-две такива "дребни" подробности, които не бих искала да споменавам тук поради прекалено личния им характер...  
Сега посещавам д-р Райчева във Вита - е, прекрасна е! За мен е важно отношението на даден лекар и това да не ме кара да се чувствам като поредния пациент, който влиза за 10 минути в кабинета му. Но и аз се замислям за това дали бих родила там имайки предвид всичко, което nani_ е изброила и казала. Истината се крие някъде по средата, затова да се надяваме, че снещата за в бъдеще ще се развиват, ще се появят и други такива болници, ще има конкуренция, цените ще падат, обслужването ще става все по-добро... Ех, нещо се размечтах.

# 46
Moni, благодаря ти за отговора.
Ако не е тайна, при кой доктор си родила в Шейново?

# 47
  • Мнения: 1 983
solitude,аз раждах в шейново при един млад екип,др.кълвачева само ми препоръча да родя при др.Богословова,ама съм чувала не хубави неща за нея и се отказах.Лекарката ,при която родих в шейново се казва Ралица Василева,младичка и много мила,а акушерката се казва Ваня,много съм доволна от всичко,а не мисля че сумата,която дадох е много,така че успех   Laughing

# 48
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Eto kakvo mi napisaha ot samata bolnica za cenite za rajdane pri tqh (otgovoryt e ot 18.03.2005):

Bolnica Vita funkcionira ot 4 meseca i veche  se rodiha 15 bebeta. Pri nas rabotiat specialisti s bogat profesionalen opit , kakto v dobolnichnata, taka i v bolnichnata oblast.
Cenata za ragdaneto v Bolnica Vita e reglamentirana i e 1500 lv za nomalno ragdane i 1800 lv za operativno ragdane/ Sectio Caesarea /. Tova sa komplexni ceni , koito vkluchvat :
- celia neobhodim prestoi na rodilkata i bebeto v luksozni edinichni stai s
telefon, TV, hladilnik, klimatizacia, sobsven sanitaren vasel
- obezboliavane pri ragdaneto i sled nego
- hranene - ketaring po izbor
- 24- chasovi griji za rodilkata i bebetoot visoko kvalificiran personal
- nabludenie na bebeto ot specialist neonatolog i izvarshvane na vsichki neobhodimi izsledvania i vaksinacii.
Pri gelanie ot Vasha srana da rodite pri nas triabva da se svargete edin ot nashite lekari na tel 960-49-50 ili 943-43-98.

# 49
irin4eto2000, благодаря ти за отговора. Искам да попитам д-р Кълвачева ли ти проследи бремеността до края и кога се запозна и разговаря с екипа при който си раждала?

# 50
Опс,  горния пост е моя.. забравих да се логна Grinning
Невидях, че има промени от днес Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 2 896
Информация от днес лично от Райчева -  НЗОК поема 360 лв. от цената за секцио...не съм сигурна дали и за естествено раждане е толкова - но защо пък да не е...

Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 16:39 от Гуш

# 52
  • Мнения: 1 983
irin4eto2000, благодаря ти за отговора. Искам да попитам д-р Кълвачева ли ти проследи бремеността до края и кога се запозна и разговаря с екипа при който си раждала?
ами тя ми проследи бремеността както и на сестра ми,запознах се с екипа може би 10 дни преди да родя,ама аз каквато съм шматка може би щях да родя при доктор който е на смяна,ако ми беше тръгнало раждането,ако имаш въпроси още питай

# 53
Понеже много се чудехме с жената, къде би трябвало да роди, четохме и тази тема и въпреки, че нямаше мнение на мама раждала там, ние решихме това да е болницата. На прегледи тя си ходи във Вита, а и вчера роди там Simple Smile)))))))
Вчера бях при жената и бях възхитен, колко чисто, ново и хубаво в тази болница. Стаята е много хубава с климатик, телефон, телевизор и перфектна баня. Жената каза, че всички са били уникално мили и раждането е минало перфектно. Раждала е с упойка. За ядене си поръчваш всичко от О'Шипка.

По първи впечатления (на таткото) мога да ви кажа, че тези 1500 лв си струват всяка стотинка. До два месеца здравната каса ми връщала 360 лв.!!! Жената преди ражда в Майчин дом, но във Вита мисля, че ще остане само с приятни спомени.
При постъпването от нея искаха само да дойде с четка и паста за зъби и пантофки, но като отиде в болницата и дадоха технипантофки. Всичко друго се дава от болницата, дори и памперсите за детенце Wink....

В понеделник като си дойде, ще накарам жената да ви напише повече инфо....

# 54
Здравейте,
съжалявам, че подновявам толкова стара тема, но доста се интересувам от д-р Райчева и главно раждането във Вита.
Д-р Райчева ми следи бремеността и съм много доволна, че избрах нея. За раждане ми е раничко все още, но трябва да избера между Вита и Шейново, където тя изражда.
Някой може ли да ми даде информация около сегашните цени там?
Обстановките със стаите същите ли са и посещенията могат ли да бъдат постоянни или са само по дадено време (както в Шейново примерно) ?

Много ще съм ви благодарна!

Поздрави!

# 55
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей, Бъбривке!


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244934.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227772.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214565.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206460.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207271.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202235.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199669.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135170.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129929.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154456.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195435.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96098.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162253.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174491.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187522.0

Това излезна с търсачката за раждания във Вита, имаш си за четене цяла нощ. Laughing
 Аз също раждах там и на друго място не си представям въобще, че можех да родя, нито за в бъдеще. Peace


Цените от моето раждане са променени, ето ти сайта на Вита, там ги има:
http://www.vita.bg/
http://www.vita.bg/ceni_klinika.php?k=1 това са направо цените за акушерство и гинекология.

# 56
az tam niama da stapia povetche -tam si zagubih bebeto pri uslovie tche biaha kazali "vsitchko e nared, ste go spassim"... sama v staiata s bolki, bez lekar na kogoto da se oplactha zachtoto beche nostno vreme i na lekarkata (mislia Ilieva beche) deteto i bilo bolno ta se pribrala vkachti........... ami to neinoto ozdravia, a moeto go mahaha na sledvachtia den...
ta za men- nikoga povetche !


znaech li kolko dni i nochti se pitah kakvo steche da stane ako biah otichla v cheinovo ili tina kirkova?

na tvoe miasto ne bih rodila tam, a po skoro v goliama, ekipirana bolnitsa
. pojelavam ti vsitchko da e nared i da se radvach na bebtcho !

# 57
Zdraveite, Interesuvame dali niakoi skoro e rajdal vav Vita, kak vi sa mu otzivite,
I dali niakoi znae dali sega se pokriva ot zdravna kasa 4ast ot izsledvaniqta i 4ast ot razdaneto,
Blagorariavi predvaritelno
Pozdravi
Lubima

# 58
  • София
  • Мнения: 389
Родих във Вита през Юни със секцио по спешност. Много добро впечатление ми направи бързата и професионална реакция на целия екип, а през целия ми престой бях очарована от милото и внимателно огношение на всичи - от санитарките до всички лекари и акушерки. Въпреки че имаха много работа по това време, акушерките с готовност се отзоваваха на всеки въпрос. Помагат и за закърмването.
Платих 1700 лв за секцио - това е цената за здравносигурени, ако не си - с 400 лв отгоре.
За проследяване на бременност зависи от гинеколога, но мисля, че повечето им гинеколози не работят със ЗК.

# 59
 Родих сина си в болница Вита с планово секцио, всичко беше ОК, до момента до който не ме свалиха от операционната в стаята и не дойде педиатърката да ми задава някакви въпроси от сорта "Как е минала бременността, всичко ли е било на ред и т.н.?!". При което аз бях много учудена защото там бях на ЖК, там ми бяха всички изследвания и би трябвало това да го знае ако си беше направила труда да ми погледне болничния картон, но се оказа, че трябваше аз да и отговоря на всички питания, след което ми из мрънка, че имало някакъв проблем с бебето, че май било майчина инфекция и след няколко часа към 20,00ч. /родих в 12:50ч./ каза, че детето трябвало да отиде в болница Токуда, тъй като във Вита нямали такава апаратура и било рисково за него да го държат повече там. Така, оказа се че детето е с пневмония, поседя в Токуда 14 дни и никой не можа да каже какъв е случая? Какво съм преживяла само аз си знам, пет дни без бебе, без никаква информация - как е детето, такава получавах само от близките си. Не искам да обвинявам никого, тъй като от самото начало търсех вината единствено и само в себе си, до момента до който не изписаха сина ми от Токуда и докато подготвяхме документите по изписването, случайно не докараха едно бебе със същата диагноза от същата болница - Вита.
 Иначе всичко друго е супер - отношението на персонала, както и на докторите, базата, удобствата. Но мен ако питаш не бих родила отново там, въпреки че от доктора, който следеше бременността ми и ме оперира бих родила още 10 пъти, от него съм много доволна. 

# 60
  • Мнения: 120
petq79, Вита винаги предупреждават, или поне мен ме предупредиха, че при усложнения с бебето ще го преведат в Токуда или в Шейново. Показаха ми транспортния кувиоз и ми казаха за колко време линейката им стига от Вита до различните болници. Те нямат специализирано неонатологично отделение и за това не приемат за раждане при съмнения за проблеми с плода.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз так знам.
Пък и при най-малкото съмнение за проблем никога не бих се навряла в малка болница. Ще си отида в голяма специализирана АГ болница, независимо от мизерията и кофтия персонал.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
А какво се води съмнение за проблем? Защото досега прочетох много добри отзиви за Вита, освен идеята, че ако нещо се обърка, става лошо...

Мога да ви кажа аз какви проблеми имам: имам леко Хашимото, завишена кръвна захар, херпес симплекс (заради който искам секцио), отрицателен резус фактор и плацента по предна стена... Не съм сигурна дали някое от тези неща е причина да раждам в държавен родилен дом... newsm78 (Ваксината за резус фактора ще си я купя, няма проблем.)
Ще съм благодарна за отговор! Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бях спокойна от гледна точка на самата операция - сигурна бях, че съм в добри ръце, така си и беше.
Няколко седмици преди да родя ходих за второ мнение при Д-р Марков, който ми направи ФМ. Видя се, че бебето е здраво, но има бъбречен дефект, който обаче не изисква животоспасяващи манипулации веднага след раждането.
Аз самата също съм изключително здрава, с изключение на очите, което и налагаше секцио. Затова предпочетох да родя в хубава малка болница като Вита и да ми остане прекрасен спомен от раждането.
Не знам какво да те посъветвам просто.
Задължително потърси и второ мнение - например от някой не лично заинтересован лекар /такъв, който не изражда в друга болница, защото веднага ще те агитира да раждаш при него/. 
Питай си израждащия лекар за всичко, което си изброила и евентуално нещо ако се обърка при посочените от теб мед. причини как биха реагирали, въобще какво следва?
Иначе заради херпеса знам, че се ражда секцио, плацентата ще я видят също по време на консултациите и ще я имат предвид /това май е проблем само при нормално раждане всъщност/.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 508
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

# 65
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Някакво инфо за ЖК във ВИТА?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз раждах при Д-р Цанов и Д-р Хаджиев, двамата бяха оператори.
На ЖК през цялата бременност съм ходила пак там при Д-р Цанов.

Съвсем актуално инфо за ЖК можеш да получиш на място на регистратурата. Дават ти нещо като оферта с описани всички прегледи, изследвания и т.н. по месеци. Цената в момента за ЖК не знам точно колко е, по мое време беше 390 лв. пакет за цялата бременност, сега е повече, можете да видите в сайта им.

# 67
  • Мнения: 120
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

Можеш да се консултираш и с някой от лекарите във Вита. Бъди сигурна, че ако има някъкъв риск за бебето или за теб те сами ще те посъветват да раждаш в друга болница.  Никой от гинеколозите им не е търгаш и няма да предпочете да вземе парите въпреки съществуващ риск.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 011
Мнението ми е точно като мнението на "Майка на двама".
Смятам, че лекарите там са достатъчно мотивирани, пък и факта, че гинеколозите там реално нямат текучество от години ми говори добре.
Другото, което е важно - при индикации за проблем те биха предпочели наистина да си кажат и да те насочат към друга болница, защото не е в техен интерес да влизат в черните статистики.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси на всички за отговорите! Да се надяваме, че не са сериозни тези неща и ще мога да раждам там, защото много ми харесват отзивите.

# 70
  • София
  • Мнения: 226
И аз да се присъединя към доволните от болница Вита!!! И в частност от д-р Илиева. Тази жена кога спи незнам - имам чувството, че е постоянно край пациентите си. Скоро не бях виждала подобна всеотдайност от лекар. Та да оставим настрани добрите условия в болницата - това е ясно. Важното според мен е, че професионализма е на високо ниво и хората си гледат съвестно работата, а като добавим и човешкото отношение мисля, че Вита е едно отлично място за раждане и съм направила правилен избор.

# 71
  • Мнения: 78
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

Можеш да се консултираш и с някой от лекарите във Вита. Бъди сигурна, че ако има някъкъв риск за бебето или за теб те сами ще те посъветват да раждаш в друга болница.  Никой от гинеколозите им не е търгаш и няма да предпочете да вземе парите въпреки съществуващ риск.

ще те насочат да раждаш в друга болница ли??? как ли пък не! изтъргуваха мен, изтъргуваха и детето ми! че що да не изтъргуват и още няколко???
1) през бременността ми във вита не бяха проследили теглата на децата, та не знаеха или поне не искаха да знаят, че са недоносени (недоносено се води родено с тегло под 2500 гр.) Е, поне Ева беше 2500 - на границата. - това е голям риск за бебето
2) Ева я извадиха от кувиоза, щото им трябваше за друго бебче а те имаха само два, заети от моите. другото също беше от секцио - колко беше голямо не съм заглеждала, защото тогава се интересувах само за моите. А дали е било необходимо да постои малко повече, никога няма да разрем
3) мен ме изписаха един ден по-рано, защото не им достигаха стаи
4) детето ми стоя - ама буквално си стоя там, без специално обгрижване, което е задължително за недоносено бебенце, 9 дни защото касата не плаща за повече и чаааааааааак след това я транспортираха в специализирано отделение за недоносени бебчета, където я стабилизираха за нула време и тя започна да се оправя, чааааааааааак след 10-тия ден след раждането, защото касата плаща САМО толкова!

# 72
  • Мнения: 325
Наистина ли няма достатъчно места там ? Май новото отделение ще го пуснат до края на годината,ама дотогава...

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 20:49 от m_9

Общи условия

Активация на акаунт