Мнения на Birdie 2

  • 226 829
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 8 585
Здравей Бърди.
Помагал си ми и преди, затова бед колебание се обръщам отново към теб за съвет. Синът ми е на 3 години. Миналият месец прекара гнойна ангина. Изписаха му Цефзил. След петия ден от приема - получи обрив по лицето и раменцата. Сред консултация с личната лекарка, го спряхме. Каза ми, че това е алергична реакция. Изписа му "Аериус" сироп по 2,5 деления на 24 часа.  Той се подобри естествено, нямаше вече проблеми с гърлото, нито висока температура. След 3-4 дни, обаче започна да се забелязва пресипналост. Упорита при това - изчаках 1-2 дни давах "Хомеожен 9", защото ми е помагал и преди. Положението остана същото. Занесох го на УНГ - лекарят го прегледа - каза че няма червено гърло или нещо друго притеснително, посъветва ме да продължавам с антихистаминовия сироп, защото и това най-вероятно е алергична реакция следствие на Цефзила. Оток на гласните струни или нещо такова. Препоръча ми и инхалации с лайка и сода. Изписа му и "Фолипил" сироп /с живовляк/. Нещата се нормализираха. До сега. В понеделник леко се разсополиви, и от четвъртък пак е пресипнал. Няма температура, питам го дали го боли гърло, казва ми - не. Вече трети ден е пресипнал и се чудя какво да го правя. Днес започна и леко разстройство. Пак започнах с "Хомеожен-а", но мисля че няма да има ефект.  Какво би ми препоръчал да предприема. Явно при настинка се получава това състояние. Не смея да му давам лекарства просто така, ако не съм се консултирала.  Четох статия, че при по-емоционални деца, може да се образува възелче или нещо, което да дразни гласните струни. С тази идея го заведох и на УНГ, но лекарят разсея съмненията ми.
Затова сега съм в чуденка какво да предприема.
 
Това са вирусни заболявания, протичащи с ларингит. Вероятно и първото такова е било (от групата на температурните екзантеми). Нищо не е нужно да се дава или прави, освен да се наблюдава отблизо детето. ИЗЧАКВАЙКИ. Какво? симптоми или белези сочещи за развитие на картината (инфекция, бронхит, например) или за подобрение. Обикновените детски ларингити, които не са в групата на круп или псевдо-круп минават сами.
Направете Акт-Хиб ваксината на детето! Микробният причинител, който ваксината покрива е главен причинител на тежък инфекциозен епиглотит при деца.

Естествено не даваме "илачи" на деца ( "Хомеожен")....

# 1 276
  • Мнения: 1 884
Бърди, благодаря ти за бързия отговор. По думите ти съдя, че състоянието не е толкова сериозно, колкото си въобразявам /разбираш притеснението и безсилието на майките в дадени ситуации.  Simple Smile/ Имах известни съмнения, дали това положение  няма да повтаря всеки път, щом малко понастине... Ще го наблюдавам и ще следя за промени в състоянието му. Също така, ще се интересувам от противоменингитната ваксина за която споменаваш. Мислех минала година да му я направя, но отложих тръгването на градина, затова тази година мисля да не отлагам повече.


Естествено не даваме "илачи" на деца ( "Хомеожен")....
  Joy И няма да давам "Хомеожен"

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 11:42 от SheDevil

# 1 277
  • Мнения: 8 585
Не даваме на деца неща, които не знаем какво съдържат. Все едно да си стреляме в главата с револвер с един патрон ("руска рулетка")...

Много деца при обикновени вирусни заболявания веднага реагират с ларингит.
Понякога е признак на "трета сливица", или хроничен синузит...
Зависи всеки път каква е картината...

# 1 278
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравей отново Бърди ! Имам нужда от компетентно мнение по два въпроса. Първо забелязах,че на синът ми пениса при забелване главата полилавява - на какво може да се дължи това? Незабелен до край се вижда,че си е нормална на цвят. И другото изкарахме тежка бактериална инфекция ( не съм много сигурна дали беше точно това) Втората сериозна болест за две години. Получи алергична реакциа от антибиотиците и на база това препоръчват а не го пускам на ясла. Според теб нужно ли е да го спирам? Аз съм на работа и се чудя какво да го правя сега? Благодаря предварително

# 1 279
  • Мнения: 8 585
Здравей отново Бърди ! Имам нужда от компетентно мнение по два въпроса. Първо забелязах,че на синът ми пениса при забелване главата полилавява - на какво може да се дължи това? Незабелен до край се вижда,че си е нормална на цвят. И другото изкарахме тежка бактериална инфекция ( не съм много сигурна дали беше точно това) Втората сериозна болест за две години. Получи алергична реакциа от антибиотиците и на база това препоръчват а не го пускам на ясла. Според теб нужно ли е да го спирам? Аз съм на работа и се чудя какво да го правя сега? Благодаря предварително

Ами, не се "забелва"... ако не го правите няма да виждате такива неща. Малък е препуциума още- затова "прищипва" главичката... не си играйте с тези неща и оставете детето на мира.

Естествено че може да посещава ясла. Ваксинирайте с Акт-Хиб...

# 1 280
  • Мнения: 5 531
Здравейте Birdie . Аз вече съм задавала трози въпрос , но пак ми се иска да попитам за мигрената при деца. Синът ми е на 7г. От известно време се оплаква от чести болки в главата особено ако е изморен или напрегнат, разтроен. Преди няколко месеца при силно главоболие стигна до повръщане, дразнеше го светлината и шумът. Главоболието премина за един ден. Преди две седмици, след като наистина игра доста и беше изморен пак се оплака от болки в главата. Болката беше прогресивна, за кратко време не можеше да търпи светлина, и миризмите около него. Започна и да повръща и за няколко часа повръщанията му станаха над 7. Заведохме го в поликлиниката където му сложиха деган веднага. Според личната ни лекарка това са признаци на мигрена. Тя ни прати и на очен лекар, но очите са добре. Трябва ли да потърсиме мнението и на невролог ?
Да.
Ами ние посетихме невролог. Той постави диагноза мигрена без аура. И ни записаха час за скенер другата седмица.Аз естествено се чудя защо, и необходим ли е скенер?

# 1 281
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравей отново Бърди ! Имам нужда от компетентно мнение по два въпроса. Първо забелязах,че на синът ми пениса при забелване главата полилавява - на какво може да се дължи това? Незабелен до край се вижда,че си е нормална на цвят. И другото изкарахме тежка бактериална инфекция ( не съм много сигурна дали беше точно това) Втората сериозна болест за две години. Получи алергична реакциа от антибиотиците и на база това препоръчват а не го пускам на ясла. Според теб нужно ли е да го спирам? Аз съм на работа и се чудя какво да го правя сега? Благодаря предварително

Ами, не се "забелва"... ако не го правите няма да виждате такива неща. Малък е препуциума още- затова "прищипва" главичката... не си играйте с тези неща и оставете детето на мира.Естествено че може да посещава ясла. Ваксинирайте с Акт-Хиб...


Пак благодаря! Става въпрос при забелване за измиване , а не за тази процедура която прилагат докторите тук.
Тази ваксина как и кога трябва да се постави и точно под това име ли да я потърся? Колко време след поставянето и има имунитет детето? Синът ми е на 2 год и 2 месеца и са му поставени всички ваксини по имунизационния календар за бг - това пречи ли да се постави другата? В нея имаше ли полио или не?

# 1 282
  • Мнения: 1 884
Birdie прав си, проблема тук е, че при вирусна инфекция всички лекари предписват антибиотици. За щяло и нещяло. Напатих си много - малкия прекара пневмония именно поради некъдърност и грешно поставени диагнози, изписване на Зинат за възрастни, който е супер горчив  #Cussing out , направо хинин... Как е възможно, никой никога да не ми предложи поне, да направи посявка за антибиограма? Затова вече се хващам за сламка /имам впредвид Хомеожена  Simple Smile/  Сега при малко зачервено гърло, му изписват антибиотик, просто като застраховка, за да не стане нещо по-сложно. За мен това е нередно... От както има проблеми с гърлото най-изписваният антибиотик при нас е Цефзил, от там вероятно е и проблема с настъпилата алергична реакция. Затова съветите ти са ми особенно цени. Благодаря ти отново!

# 1 283
  • Мнения: 8 585
Здравей отново Бърди ! Имам нужда от компетентно мнение по два въпроса. Първо забелязах,че на синът ми пениса при забелване главата полилавява - на какво може да се дължи това? Незабелен до край се вижда,че си е нормална на цвят. И другото изкарахме тежка бактериална инфекция ( не съм много сигурна дали беше точно това) Втората сериозна болест за две години. Получи алергична реакциа от антибиотиците и на база това препоръчват а не го пускам на ясла. Според теб нужно ли е да го спирам? Аз съм на работа и се чудя какво да го правя сега? Благодаря предварително

Ами, не се "забелва"... ако не го правите няма да виждате такива неща. Малък е препуциума още- затова "прищипва" главичката... не си играйте с тези неща и оставете детето на мира.Естествено че може да посещава ясла. Ваксинирайте с Акт-Хиб...
Пак благодаря! Става въпрос при забелване за измиване , а не за тази процедура която прилагат докторите тук.
Тази ваксина как и кога трябва да се постави и точно под това име ли да я потърся? Колко време след поставянето и има имунитет детето? Синът ми е на 2 год и 2 месеца и са му поставени всички ваксини по имунизационния календар за бг - това пречи ли да се постави другата? В нея имаше ли полио или не?
Акт-хиб е ваксината. За възрастта на детето Ви само една доза е нужна.
Ларингита е често явление. Не е необходима паника. Нито бързане с лекарствата, "тежки" "прогнози" или театрални изражения ("детето има...", "бързо, бързо...", "Оооо това дете е с...")
Оценяват се всички симптоми, като от най-голяма важност са температурата и (вероятно или налично) затруднение в дишането.

# 1 284
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie . Аз вече съм задавала трози въпрос , но пак ми се иска да попитам за мигрената при деца. Синът ми е на 7г. От известно време се оплаква от чести болки в главата особено ако е изморен или напрегнат, разтроен. Преди няколко месеца при силно главоболие стигна до повръщане, дразнеше го светлината и шумът. Главоболието премина за един ден. Преди две седмици, след като наистина игра доста и беше изморен пак се оплака от болки в главата. Болката беше прогресивна, за кратко време не можеше да търпи светлина, и миризмите около него. Започна и да повръща и за няколко часа повръщанията му станаха над 7. Заведохме го в поликлиниката където му сложиха деган веднага. Според личната ни лекарка това са признаци на мигрена. Тя ни прати и на очен лекар, но очите са добре. Трябва ли да потърсиме мнението и на невролог ?
Да.
Ами ние посетихме невролог. Той постави диагноза мигрена без аура. И ни записаха час за скенер другата седмица.Аз естествено се чудя защо, и необходим ли е скенер?
Не мисля че това е "мигрена с аура"... детето е твърде малко.

# 1 285
  • Мнения: 5 531
Да доктора каза мигрена без аура. Последният път главоболието беше съпроводено с многократно повръщане. Иначе, обяснява че главата му тупти. И въпросът ми беше какво би могъл да покаже скенерът?

# 1 286
  • Мнения: 8 585
Да доктора каза мигрена без аура. Последният път главоболието беше съпроводено с многократно повръщане. Иначе, обяснява че главата му тупти. И въпросът ми беше какво би могъл да покаже скенерът?
Скенер или магнитен резонанс (MRI)?
Много неща може да покаже...

# 1 287
  • Мнения: 5 531
Скенер. Магнитният резонанс било скъпо изследване и касата трудно го покривала.
Да доктора каза мигрена без аура. Последният път главоболието беше съпроводено с многократно повръщане. Иначе, обяснява че главата му тупти. И въпросът ми беше какво би могъл да покаже скенерът?
Скенер или магнитен резонанс (MRI)?
Много неща може да покаже...
newsm78

# 1 288
  • Мнения: 130
Здравейте Birdie!

Имам нужда от вашето компетентно мнение.
От около 10 дни урината на дъщеря ми има по-особен цвят,не е бистра ,а мътна като с утайка.Направихме изследвания и микробиоложката ми каза че има кръв в урината.Посъветва ме педиатърът ни да ни изпрати на видеозон на бъбреците.
Имам ли основание да се тревожа според Вас?
Иначе не съм забелязала малката да се почесва или да и щипе като пишка,няма зачервяване или особена миризма.Не знам дали е от значение,но издържа цяла нощ и повече от 12 часа без да ходи до тоалетна при положение ,че поема около 600гр.мляко през нощта след последното изпишване и сутрин пие вода,а пишка чак към 10:30.
Ако искате мога да Ви изпратя изследванията за да ги погледните на е-маил.
Благодаря Ви много предварително!
Поздрави от слънчев Родос
bouquet

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 01:00 от beborina

# 1 289
  • Мнения: 8 585
От посявките на урина какво излезе?
Можете да пратите резултатите на л.с. тук.

Общи условия

Активация на акаунт