Мнения на Birdie 2

  • 226 900
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 531
Здравейте Birdie . Аз вече съм задавала трози въпрос , но пак ми се иска да попитам за мигрената при деца. Синът ми е на 7г. От известно време се оплаква от чести болки в главата особено ако е изморен или напрегнат, разтроен. Преди няколко месеца при силно главоболие стигна до повръщане, дразнеше го светлината и шумът. Главоболието премина за един ден. Преди две седмици, след като наистина игра доста и беше изморен пак се оплака от болки в главата. Болката беше прогресивна, за кратко време не можеше да търпи светлина, и миризмите около него. Започна и да повръща и за няколко часа повръщанията му станаха над 7. Заведохме го в поликлиниката където му сложиха деган веднага. Според личната ни лекарка това са признаци на мигрена. Тя ни прати и на очен лекар, но очите са добре. Трябва ли да потърсиме мнението и на невролог ?

# 766
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie . Аз вече съм задавала трози въпрос , но пак ми се иска да попитам за мигрената при деца. Синът ми е на 7г. От известно време се оплаква от чести болки в главата особено ако е изморен или напрегнат, разтроен. Преди няколко месеца при силно главоболие стигна до повръщане, дразнеше го светлината и шумът. Главоболието премина за един ден. Преди две седмици, след като наистина игра доста и беше изморен пак се оплака от болки в главата. Болката беше прогресивна, за кратко време не можеше да търпи светлина, и миризмите около него. Започна и да повръща и за няколко часа повръщанията му станаха над 7. Заведохме го в поликлиниката където му сложиха деган веднага. Според личната ни лекарка това са признаци на мигрена. Тя ни прати и на очен лекар, но очите са добре. Трябва ли да потърсиме мнението и на невролог ?
Да.

# 767
  • Мнения: 8 585
Бърди, здравей Hug
Въпроса ми може да е от полза за много майки.
Джули се роди с три петна (кафе с мляко)  - на крачето, от дясната страна на корема ( точно около апендикса), и отстрани на дупето, нито изчезват, само се увеличават от порастването.
Отделно има монголоидно петно на кръста, точно в основата на дупето.
Баща й е малко по - мургав, и бих искала да обясниш дали са признак на нещо, дали трябва нещо специално да се прави и дали ще трябва специалист да се потърси.
Благодаря ти Hug
Над 4 петна имат значение (от този тип).
Това на кръста е без значение.

# 768
  • София
  • Мнения: 4 423
Ок, благодаря ти Hug, но би ли ми казал признак на какви заболявания са 4 петна, може да са 4 пък аз да не съм я разгледала Rolling Eyes
Дано и на мен да не се разсърдиш.... Embarassed Praynig

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 23:17 от Буболина

# 769
  • Мнения: 1 685
Birdie здравейте!  бях ви писала че моето момченце има леко разширени мозъчни стомахчета, невролог прегледа снимките от УЗ и каза че това не е сериозно и за сега няма да ни праща на скенер,тъй като детето е твърде малко за такова облъчване.но пък педиатъра твърди че  на този преглед /скенера/ трябва да отидем.мисля да послушам вас кажете ми какво да правя ! Praynigмоля ви.до колкото разбрах разширението е на продълговатия мозък ,невролога казва че засега е рано за скенер вие какво мислите  БЛАГОДАРЯ!!!

# 770
  • Мнения: 8 585
Birdie здравейте!  бях ви писала че моето момченце има леко разширени мозъчни стомахчета, невролог прегледа снимките от УЗ и каза че това не е сериозно и за сега няма да ни праща на скенер,тъй като детето е твърде малко за такова облъчване.но пък педиатъра твърди че  на този преглед /скенера/ трябва да отидем.мисля да послушам вас кажете ми какво да правя ! Praynigмоля ви.до колкото разбрах разширението е на продълговатия мозък ,невролога казва че засега е рано за скенер вие какво мислите  БЛАГОДАРЯ!!!
Кога ще изпишат детето?

# 771
  • Мнения: 1 685
до края на следващата седмица ще си го вземем.

# 772
  • Мнения: 8 585
до края на следващата седмица ще си го вземем.
След като Ви изпишат запишете си час за трансфонтанелна ехография при Доц.Балев (Варна). Мисля преглежда в клиниката на Проф. Темелков. Ще Ви даде точна и ясна преценка. Струва си, вместо на този етап да правите ЯМР или скенер. А и Варна е близо...

# 773
  • Мнения: 1 685
благодаря ви!ще ви послушам и ще заведа малкия във Варна ,веднага щом си го прибера от дома.

# 774
  • до канала
  • Мнения: 518
Здравейте Birdie!
Накратко проблема:Племенникът ми е на 4г ,когато се роди му се появи хемангиом на гушката.При навършване на 3м. му бе направена операция за отстраняването му.При операцията са засегнати гласните връзки в резултат на което говорът на детето е шепот т.е. гласът му не излиза.Днес след поредния преглед (при д-р Папуров -Варна) вече се установи,че има увреден възвратен нерв  .Изпраща го за лечение в София, ще го приемат чак на 23.08.След като доста се порових в интернет пространството  установих ,че няма почти никаква информация(от това съдя че проблема е рядко срещан) за този възвратен нерв.
   Затова се обръщам към Вас за информация,начина на лечение(доколкото разбрах-оперативно),дали има успех лечението и имали шанс детето да си възвърне гласа.
   Предварително Ви благодаря!

# 775
  • София
  • Мнения: 186
Здравей, Birdie,
Преди ок. седмица Ви писах, че в стерилната урина на детето се изолира морганела. След 1 седмица повторихме изследването в друга лаборатория и сега резултата показва Proteus mirabilis 10^5 (Чувствителен към Amoxicillin/Clav.acid; Cefamandole, Cefuroxime; Cefotaxime, Ceftriaxone; Ciproloxacin, Norfloxacin, Pefloxacin; Gentamicin).
Моля Ви за мнение кой антибиотик е най-подходящ в случая.  Praynig
Детето пишка по-често (на ок.2 часа) от обикновено и понякога му се гади; не е повръщал; няма температура.

# 776
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie!
Накратко проблема:Племенникът ми е на 4г ,когато се роди му се появи хемангиом на гушката.При навършване на 3м. му бе направена операция за отстраняването му.При операцията са засегнати гласните връзки в резултат на което говорът на детето е шепот т.е. гласът му не излиза.Днес след поредния преглед (при д-р Папуров -Варна) вече се установи,че има увреден възвратен нерв  .Изпраща го за лечение в София, ще го приемат чак на 23.08.След като доста се порових в интернет пространството  установих ,че няма почти никаква информация(от това съдя че проблема е рядко срещан) за този възвратен нерв.
   Затова се обръщам към Вас за информация,начина на лечение(доколкото разбрах-оперативно),дали има успех лечението и имали шанс детето да си възвърне гласа.
   Предварително Ви благодаря!
Отговора зависи от това, кой нерв е засегнат-освен възвратния тук роля играят и клончета от горния и долния ларингеален нерв.
Обикновено се прави ларингоскопия и така се поставя по-точна диагноза.

# 777
  • Мнения: 8 585
Ок, благодаря ти Hug, но би ли ми казал признак на какви заболявания са 4 петна, може да са 4 пък аз да не съм я разгледала Rolling Eyes
4-5 диагнози са свързани с това състояние. Защо да насаждаме ненужен стрес?

# 778
  • Мнения: 8 585
Внимание!

http://www.moetobebe.net/read.php?cat=18&aid=79&sp=1
Тази страница е пълна с грешна информация:

Следните неща изобщо не са вярни:

"Тези деца не настиват лесно, затова не ги навличайте с много дрехи. Те имат друг проблем - лесно прихващат вирусни инфекции."
->Няма такова нещо.

"Ако не посещават детска градина, са много здрави."
-> Глупава "декларация".

"Съществено значение за общото състояние има и съпровождащият непрекъснат или пристъпно засилващ се сърбеж, следите от който са линеарни разчесвания по кожата."
-> Много неточно... дали са линеарни или не изобщо няма значение. В повечето случаи не са линеарни.

"...тези деца обикновено се потят много."
->Това изобщо не е вярно! с такава категоричност.

"...Децата с атопичен дерматит са капризни по отношение на храната - сами избират какво да ядат и какво не, а ако не харесват някоя храна, никой не е в състояние да ги накара да я приемат. Обикновено менюто им е еднообразно."
-> Нищо такова изобщо няма. Даже напротив.

"...Особено важен е въпросът, свързан с алергията към белтъка на кравето мляко. Много важна е консултацията със специалист и назначаването на строга диета."

->Това е АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО! АД НЕ Е алергично страдание изобщо в тесният смисъл на тази дума! Подобни "схващания" пълнят кабинета на "алерголози" като Мустаков, Маринова и децата пият с години специални млека без изобщо да имат АБКМ или Атопичния им Дерматит да се повлиява. Справка за трагедиите->> Клуб "Алергии" на дир.бг...

"...Препоръчително е детето да приема хидролизирано мляко поне до 1-годишна възраст. По-късното захранване е задължително за тези деца, тъй като намалява риска от алергизиране."
->Никакви подобни препоръки изобщо няма! АД НЕ е алергично заболяване!

# 779
  • София
  • Мнения: 1 230
Пак аз, Бърди  Embarassed
днес взеха кръв на малката за изследванията на годинка, бях помолила педито да проверим кръвната захар, заради  гестационния диабет при мен. И се оказа повишена. Ето и цялото изследване:
RBC - 4.66 /3.7 - 5.2/
HCT - 37.2 /31 - 45/
MCV - 79.7 /70 - 93/
HGB - 128 /111 - 168/
MCH - 27.5 /23 - 34/
MCHC - 345 /320 - 360/
PLT - 323 /154 - 521/
WBC - 9.2  /4.4 - 12.5/
Глюкоза - 8.1 /3.5 - 6.1/
Урина не можахме да дадем, защото малката отказа да пишка.

Какво да правя?

Здравейте докторе,
това по-горе е постът ми от преди 2 седмици. Тогава взеха кръв на Ани след сутрешното мляко.
Днес й взеха отново, но на гладно и резултът е:
Глюкоза - 6,7 /3.5 - 6.1/
Отделно направиха и изследване на креатинин, той е 37 /40 - 134/
Седимент /урина/ - 2.3 левк. ,кр. пик. к-на.
Вече наистина съм притеснена. Педито каза, че ще даде направление за детски ендокринолог.
Мислите ли, че развива диабет или е някакво временно състояние? Педито добави, че изследването на обременяването с глякоза се извършва в болница.

Общи условия

Активация на акаунт