"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее"

  • 8 246
  • 268
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 350








"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее"






Emsski - мама на ангел

Mерри - мама на ангел

Flowers Rose Почивайте в мир малки ангелчета Flowers Rose

Emsski, Mерри, душите ни скърбят за тежката ви загуба.

























































НАШИТЕ БЕБЧЕТА СА 150 БЕБЧЕТА

 
65 КАВАЛЕРА и 85 ГОСПОЖИЦИ





НАШИТЕ БЕБЧЕТА-РЕКОРДЬОРИ


Най-нетърпеливо бебе - Калина на kamyst родена - 45 дни преди термин

Най-мързеливо бебе - Джонатан на anabella_ роден - 24 дена след термин

Бебе родено на термин - Алексис на pontes, Ивайла на kriss`, Росица на zizzu, Ема на gerito, Мартин на kirkorova80 и Йоана на STASII

Най-леко бебе - Лора на elen_ka - 2000гр.

Най-тежко бебе - Живко на Елито - 4705гр.

Най-късо бебе - Габриела на афродита и Лора на elen_ka - 43см.

Най-дълго бебе - Джонатан на anabella_ - 55см.

Най-продуктивна дата- 6 декември - 11 бебета

Най-предпочитано име за момче - Кристиян, Кристиан, Христиан - 7 бебета - Кристиян на Dakota, Христиан на Rimini, Кристиян на KrisDiMar, Кристиян на Tani@, Християн на боца, Кристиян на detelini, Кристиян на zory5rova.

                                             - Александър, Алекс, Алексис - 7 бебета - Алексис на pontes, Александър на keti qncheva, Александър на Shrew, Александър на liletka, Алекс на danielad, Алекс на ejkajujka, Александър на РалиЛД.



Най-предпочитано име за момиче - Лора - 5 бебета - Лора на elen_ka, Лора на Virginity, Лора на ina_nk, Лора на aleksandrina_24, Лора на ivi2000.

Първо озъбило се бебече - Влади на Ekaterina85

Бебе рекордьор по седене, лазене и изправяне - Венета на Betty L.

Бебе рекордьор по избили зъбчета - Жижо на Magesta - цели 6







   ВАЖНО
Относно колажа на декемврийските бебчета: Всички, които желаят да бъдат включени да изпратят снимчица на бебчето си. Желателно е снимката да бъде в едър план само на личицето. Размера няма значение. Снимките изпращайте на мейл:

lofkamte@yahoo.com или
HeKa3BaM@abv.bg или
neviana@bginfo.net

Моля за улеснение в майловете да посочвате потребителските си имена от форума.
За открити неточности и грешки пишете на лични.




   ПОЛЕЗНО :

ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА
МАСАЖ НА БЕБЧО
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено
ЗА НОРМИТЕ
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Развитие на бебето по месеци
!Сетивата на бебето!
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
Ваксините
Oсновни въпроси свързани с кърменето
Диета на кърмачката
Таблица за хранене на бебето
Регистър на лекарите ХОМЕОПАТИ по населено място
Захранване от 4-8 месеца
Захранване от 8-12 месеца
ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
От шест до девет месеца
Рецепти за домашни пюрета и каши
За вредата от захарта в детската храна
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
Въвеждане на твърди храни
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ






   Нашите бебчета на 7 месеца

Нашите бебчета на 6 месеца
 
Нашите бебчета на 5 месеца
 
Нашите бебчета на 4 месеца
 
Нашите бебчета на 3 месеца
 
Нашите бебчета на 2 месеца
 
Нашeто първо албумче
 

Потребител:decemvri
Парола:2006




Клипчета на нашите мънички гукащи звездички

Дани на poli.jekova ; Лорка на Virginity;

Теодора на iva-bebe ; Елена на dideto;

Петьофито на Nikki_Ivanova ; Жижи на Magesta;

Андреа на djumbeto ; Лора на ina_nk;

Аделина на НЕВМЕНТЕ ; Нора на Moonlady;

Никола на ger4e ; Нели на verolina;

Соня на Били хлапето ; Катрин на polkam;

Венета на Betty L. ; Мериан на Black_Kitty;

Калоян на anche_mamche ; Кристиян на KrisDiMar;







   ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ НА СЛЕДВАЩИ ТЕМИ


"Беззъби усмивчици раздава, бебока на свойта ДЕКЕМВРИйска мама" - djumbeto
"ДЕКЕМВРИйчета вилнеят и зъбките им се белеят!" - desidm
"ДЕКЕМВРИйското жабе вече сяда на гърне!" - gery_bery
"Наближава първата годинка на ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"Празнува първата годинка ДЕКЕМВРИйската дружинка!"- desidm






Кръстница на темата - dideto




ИСТОРИЯ - НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИЧКИ

"На планина или на море Декемврийчето се смее и расте"

"Слънцето пече, морето се вълнува, ДЕКЕМВРИйче сладко щъка и палува!"

"Лятото дойде, хайде с ДЕКЕМВРИйчетата на море!" - II част

"Лятото дойде, хайде с ДЕКЕМВРИйчетата на море!"

"Времето толкова бързо лети - ДЕКЕМВРИйчето годинката преполови"

"Как бързо времето отмина и ДЕКЕМВРИйчето е вече на половин година"

"Оммм пюренце!Оммм млекце! ДЕКЕМВРИйското йогийче хапва си краче!"

"Времето така лети - ДЕКЕМВРИйчето ни вече иска да седи!"

"ДЕКЕМВРИйски сладички зверчета вън надничат сред зюмбюли и лалета!"

"Пролет е и птички пеят, ДЕКЕМВРИЙЧЕТА и мами греят!"

"С мляко, каша или с пюре - ДЕКЕМВРИйчето расте"

"Показа тестът преди една година, че ДЕКЕМВРИЙЧЕ мама ще си има!"

"Преди година бъдещата ДЕКЕМВРИйка засия, щом теста с две чертички си видя!"

"Нека за Великден с ДЕКЕМВРИйските деца да нашарим най-красивите яйца"

"Папкай ДЕКЕМВРИЙЧЕ сладко, радвай маминка и татко!"

"ДЕКЕМВРИйски мами и деца радват се на пролетта"

"Зимата отмина, пролетта дойде, а нашата ДЕКЕМВРИЙСКА радост все повече расте"

"Пролет на вратата чука, декемврийчето ни сладко гука!"

"Баба Марта ту вилнее, ту се смее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ малко само все ни пее!"

"Баба Марта на вратата чука, ДЕКЕМВРИЙЧЕ сладко гука-гука"

"Сецнати, влюбени или пияни ний сме ДЕКЕМВРИЙСКИ МАМИ с бебчета зясмяни! Simple Smile"

"ДЕКЕМВРИйското човече е на месец вече"

"ДЕКЕМВРИ 2006 отмина и наш`та палава дружина бебенца вече си има"

"Носленце от мама, очички от татко - нашто ДЕКЕМВРИйче - толкова е сладко!"

"ДЕКЕМВРИ е и бебенцата сладки бързат да дойдат при мама и татко!"

ДЕКЕМВРИ е сега - днес ли ще родя?!

Много мина мъничко остана, нека през ДЕКЕМВРИ всяка да е горда мама!

ДЕКЕМВРИ гордо се задава, скрил бяло щастие за мама!

ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

ДЕКЕМВРИйчето на мама и на татко в корема още спинка сладко-сладко!

Време мъничко остана, през ДЕКЕМВРИ бебче ще си гушка мама!

За ДЕКЕМВРИ сме готови, имаме си легълца и дрешки нови!




Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 21:38 от Nikki_Ivanova

# 1
  • Мнения: 96
Запис първа Joy.След малко ще допиша,че Марти се събуди ooooh!.Ники  bouquet

# 2
  • Мнения: 125
О, мирикъл, втора! Браво, Ники! Ние не спахме и ревахме. Не случайно тук е мн.ч. Вися на цица като Спайдърмен 3 пъти през нощта и 1 час на спалнята призори. Не дава да му пипна венеца и ако днес излезе 6 зъб ще се гръмна!

# 3
  • Мнения: 3 376
Брееей вредих се да съм трета!!!!  bouquet
Ники   bouquet

# 4
  • Мнения: 514
Гласувах....както знаете аз се върнах на работа когато Алекс беше на 2 месеца. То такива мързеланки като вас все с майчинството се оправдават  ppp
И кое му е страшното да се върнеш на работа, действа ободрително вярвайте ми. Аз обаче може и да говоря така защото майка ми гледа Алекс, имам и пълно доверие, даже си признавам, че се грижи за него по-добре от мен. Офиса е през няколко къщи от нас. Както сами се досещате през 1 час търча да го видя.

Копирам си постинга от предната тема.

"desidm, не се депресирай, ние също нямаме зъбчета. И не виждам скоро да ни излезе. Тъкмо ще спестим пари от пържолите, я виж Magesta всеки ден купува по 2 кг. пържоли за сина си  Laughing

Как се съхранява тиквата?

Моля ви, дайте идея как да пробутам плодовете на Алекс. Вече цял месец не ще да куса плод, мръщи се, кара ми се, стиска устни, а ако случайно си отвори устата, лъжицата бива блокирана на момента с език. Ако пък случайно успея да натикам нещо в устата му, то на момента бивам оплюта.
Не искам да го храня насила (не, че мога де), но как ще я караме без плодове.....уффф, а си ги хапваше с голям кеф."

# 5
  • Мнения: 535
Здрасти  Hug
За Ники   bouquet  Hug
Аз на работа мисля да се върна догодина към септември- октомври. Аз работя с майка ми и не се притеснявам, че няма да ми пазят мястото Crazy А пък и хич не ми се работи  Crossing Arms
И ние зъби още нямаме  Whistling Но зор имаме със сигурност  Rolling Eyes Просто си виси на цицката цяла нощ, щото иначе няма сън  Shocked Та така е по-лесно  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
запис и от моя милост  bouquet
за анкетата - не съм решила още. смятам да изкарам максимално с ния. работих до последно ( 18. 12), не съм седяла ден в къщи, и идеята да нямам работа, направо ме ужасяваше. смятах да почна най - късно от март работа. обаче сега ми е толкова кеф, че хич не ми се мисли за работа. ама ХИЧ!!!
няма на кого да я оставям. всички работят. освен с жена в къщи или на детска градина Thinking ама хич не ми се ще. цял живот  после ще работя, а тези моменти никога няма да се повторят.
оф, много се отплеснах. сори Blush

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 11:40 от алексатор - чибуратор

# 7
  • Мнения: 214
Браво пак на ники добре се е справила  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 695
Привет в новата тема!
Браво на Ники!  Hug
shrew, я кажи по-подробно какква ви е схемата на захранване, освен, че се започва с плодове?
И Вики продължава да е в групата "Без зъби"  smile3560

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз идея си нямам кога ще се върна на работа. Вече на няколко пъти единия от шефовете ми ме подпитва тънко, тънко - май ще се открива нов офис и за там ме искат  newsm78 - може и да пропусна добри шансове за развитие, но Петър няма кой да го гледа, освен майка ми може би, но тя си има още четирима внука......и незнам.

shrew плодовете може да ги дадеш с кашата - с оризова май  най-добре се получава, но пък пак има вариант да не ги яде, щото ще е сладко. Другото, за което се сещам е да правиш плодово-зеленчукова смес, което незнам дали е за предпочитане, но пък може да опиташ.
Освен това не мисля, че има за какво да се притесняваш, рано или късно Алекс ще ги прояде, така мисля аз. Петър пък не е опитвал още никакъв плод на пюре......, но от утре ги въвеждам.....

# 10
  • Мнения: 1 483
Добро утро.И аз не съм решила още кога ще се връщам на работа,понеже няма кой да гледа бебето.Ние сме сами-едната ни баба е много далеч,а другата е в провинцията и ходи на работа.Обаче работи в детска ясла Thinking

# 11
  • Мнения: 514
shrew, я кажи по-подробно какква ви е схемата на захранване, освен, че се започва с плодове?

Започнахме с млечна оризова каша с вкус на ванилия.Седмица по късно към кашата добавих круша, ябълка и банан. В тази последователност, всичко ново се въвежда през 5 дни. Така изкарахме към месец и половина.
След това започнах да въвеждам зеленчуците. Първо картоф, към него след 5 дни добавих морков и накрая тиквичка. Пюретата или по-точно супите си ги правя аз, по съвет на лекаря добавям мнооого малко зехтин, целина или магданоз. Каза, че зехтина подпомага приема на желязото.....ама не помня в комбинация с кой зеленчук. А по мое решение добавям чиста оризова каша и понякога АМ. Два дни яде пиле, 1 ден само зеленчуци и после пак 2 дни зайче.
Преди около десетина дни към зеленчуковата супа добавих пилешко и заешко, по програма трябваше да съм въвела телешкото. Тук не дават заешко ама аз леко кривнах от програмата Simple Smile От време на време давам сок от пъпеш, рядко от диня. Скоро въведох и глутен, дадох бисквитена каша.
В началото ядеше плодове и му пращяха ушите. За сметка на това пък не харесваше зеленчуците. Виж за месо мре.....на баща си се е метнало горкото Simple Smile
Пробвах да дам плодовете без каша, после пробвах и с АМ, после давах един по един защото си мислех, че определен плод не му харесва. Е да ама не, нищо не му харесва.
Това е всичко, което е ял. Останалите неща ще почакат, има време цял живот да се тъпче с боклуци като майка си и баща си, които ненавиждат готвеното и ако имаше лесно само с пици, гиро и сандвичи щяха да живеят.......аааа да не забравяме тортите, сладоледите......абе всичко, в което има захар Grinning

Въпроси някакви?  Grinning За захранване мога да говоря с дни, любима тема ми е.

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 12:13 от shrew

# 12
  • Мнения: 1 212
Привет  девойки , бравос за темата , за анкетата и оформлението  Sunglasses Grinning Hug
Първо да кажа , че все забравям на tinkata- minkata и на алексчето, че много ми харесват новите им аватарчета - красота  Grinning Peace
За работа - по вътрешно усещане съм готова да се простя на момента със задълженията си по отглеждането на Георги и бих се втурнала в обичайният ритъм, стига да имах такава алтернатива.
Не ми тежи все още майчинството: е "по-изтъпяличка" се чуствам - определено, но ще  наваксвам после.
За детска градина, нямам против да се опита - след навършени 1,5 - 2 години, как ще ни понесе.
За търсене на жена много повече ме е страх, защото съм претенциозна бая и се съмнявам , че някоя ще ми "уюрдиса"  Wink
shrew, само изстрел в празното пространство : винаги по едно и също време ли даваш плодовете ?
Аз забелязах, че на определени хранения Георги е особено гладен и сколнен да се храни без да се опитвам да лазя на 4ри крака  гонейки устата му с лъжицата и също така да не чакам после минути време да реши да я пусне от захватката със зъбите си.
А за пържолите - добре, че сме тук на шведска маса , та икономийка праи'м някаква  Mr. Green Wink

# 13
  • Мнения: 132
Интересна анкетка, мда- преди да родя смятах да се върна на шестия месец.Сега обаче мисля между 1-1.5г. и то ако успея да си намеря по-добра работа, че тая нещо хич не ми е по сърце...
Shrew,не го мъчи детето, може да е само период.И аз мисля, че само ще си поиска, просто го пробвай от време на време.Аз поне така правя.Понеже съм била доста злояда, то и сега,де, та имам лоши спомени за "яж това" . Wink
Кажете, моля ви къде слагате бебовците да играят?Томи в кошарата седи точно 15минути и му писва, на спалнята където всъщност най му харесва, трябва все да съм до него, че иначе се изживява като екстремист.Вчера му постлах на пода, уж е меко, обаче май го е страх да лази там, а пък случи ли се да клюмне и да се чукне долу, един рев  newsm78

И дано грейне малко да излезем, че.....

# 14
  • Мнения: 669
браво на Ники за темата,на Тини-Мини за анкетата и на Шрю за оформлението.  bouquet
гласувах за:след 2 год,защото искам да обърна максималхо внимание на малкия а послеее ... неизбежно цял живот ще се работи.

Общи условия

Активация на акаунт