НОЕМВРИйче месец август най-обича, на морето по брега да тича

  • 9 500
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 064


 








04.09 - Александър на diana_vr



29.09 - Ангелина на velinova07.10Андрес на frikiЮлияна и Станислава на Esma
14.10 - Виктор на TALI 121.10 - Димитър на Evita Fr
23.10 - Калина на antoshkaГeорги на DilЛорейн на Тами

 

24.10 - Владислав на ТочкаТеа на Lightblue26.10 - Весела на Цветка27.10 - Мария на Angeliha

28.10 - Неда на ЦветинаТеодор на Веси 1Ян на Catty29.10 - Александра на Anika 82Моника на Бубулина77
30.10 - Николай на Веси С.Анелия на ЕлимираМагдалена на Tanija31.10 - Виктория на Ками2Илина на ЗЛАТИ
01.11 - Теодор на ДеничкаБорис на Дари МКалоян на Mira SMИвайло на lukreciaКатерина на Gugi
Кейтлин на donatellaБорис на galpetaБожидар на i n a 79
02.11 - Александра на BildanАлександра на SalviМихаела на Maria VЕма на GadamerЦвети на sisi1977
03.11 - Александър на бебка и бебкоАнгел на dreben78София на RaliarЦветозара на mama desy:)
04.11 - Александър на mery1106Дарина на AngelEyes
05.11 - Даниел на didi777Георги на ivanka1979Георги и Антония на Radi Twin
06.11 - Кристиян на Lussy Ивелин на Pal4etoБоил на benightedАндреа на myrenаМагдалена на kachkaНия на Rali84
07.11 - Ваяна на IvicheЯнита на dida_di75Ани на m1m1
08.11 - Михаил на mashaМихаил на echiТодор на magikaНикол на Peti n
09.11 - Данаил на KarilНики на 4efiКристиян на dima1980
10.11 - Каан на МamaminionАлександра на Мими и Dr.JendМихаил на bedstvietoПолина на ki4o22
Симона на Simona sМоника на monita911
11.11 - Велимир на Dani DjonevaБорис на мама ЛучияВиктория на Tery12.11 - Калина на SiqВелизар на mariya86
13.11 - Рами на irbi6aНия на МерелинИвайло на КлюкаркатаИвет на Анита 1Александър на Jenny_bГабриела на Сhapelita
14.11 - Филип на Iveto75Лина на RonjaВладислав- Методи на eeyoree
15.11 - Гергана на Роси74Даниел на raqtimeГергана на pepipetiaКонстантин на ВаничкаДиляна на SbrynyДариян на dima_dari
16.11 - Дани на sofkobofkoДимана на eli_mamaНикола на МишенцеМихаела на ivahilatorТервел на mim4o
17.11 - Ралица на ЖужаРадослав на lina_dТеодора на pepolina18.11 - Стилян на tanita 78Вилхелмина на sheherazada
19.11 - Йоана на ФъстъчкаЗлатина на ZLATNA20.11 - Светослав на ani_78Стоян на bev11
21.11 - Мартин на mina77Дарин на ВениАлександра на lavitsata1000
22.11 - Кристиян на Теди91бебе Никол на Greta 81


         

22.11 - София на gorisВиктор на santanqela
23.11 - Моника на Pam219Преслав на istar83Кристина на Borislava BCЙоанна на blaqМоника на pebble
24.11 - Алекс на БубалинаДимитър на miamyСимона на karmen66Мая на beboninaСвилена на tuest
26.11 - Борис на СофияНикола на kreoАлесия на Бимба25София на SOPHI
28.11 - Поли на gabonchi29.11 - Димитър на Мони30.11 - Дана на Grig
01.12 - Мила на veselinkaМириам на djein03.12 - Йоана Албена на Шоколадкина
06.12 - бебе на ger4e  07.12 - Даниел на violina





Септемврийско - октомврийско - ноемврийско - декемврийско - януарските ноемврийчета са
62 и 71 , от които 2 двойки

 

Най - много бебета - 8 са се родили на 1 ноември
Най - предпочитано име за момиченце - 5 принцеси носят името Александра (на Anika, Bildan, Salvi, Dr. Jend, lavitsata1000)
Най - предпочитано име за момченце - 4 - ма юнака носят името Александър (на diana_vr, jenny_b, mery1106, бебка и бебко)
Най - пухкавият мъж е Теодор на Деничка- 4050 гр
Най - пухкавата девойка е Вилхелмина на Шехеразада - 4300 гр
Най - дългото бебе сред мъжете е Радослав на lina d - 56 см
Най - дългата девойка е Кейтлин на donatella - 56 см
Най - "мързеливото" момиченце (родено 8 дни след термин) е Ивет на Анита 1
Най - "мързеливото" момченце (родено 14 дни след термин) е бебето на ger4e
Най - "изпълнителното" момченце (родено на термин) е Михаил на bedstvieto и Преслав на istra83
Най - "изпълнителното" момиченце (родено на термин) е Алесия на Бимба и Дана на Григ


Най – нежни ноемврийски мамиbubalina и Дени4ка
Най – забавна ноемврийска мамаkaril rotfImbo
Най – секси ноемврийска мамаЦветина 4470
Най – раннобудна ноемврийска мама –  SOPHI ku-ku
Най - надарена ноемврийска мама - iviche bombs
Най - фешън ноемврийска мама - mina77

 

СНИМКИ НА НОЕМВРИЙКИТЕ И ТЕХНИТЕ СЛАДКИ БЕБЧЕТА
потребител noemvri парола 12345 smile3509


ТАБЛИЦА ЗА НОРМИТЕ НА КЪРМЕНИТЕ ДЕЦА goodscale


ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО feeding


ДЕТСКИ МАГАЗИНИ

Family-bg.com          Арбор ООД          ДаНет Електронен магазин          Barbaron          ШТЪРКЕЛ - Всичко за вашето бебе!          Dibo

МаЛеЧкО - Винаги различни          Магазин "Мечо Пух"          ПИНОКИО - истински приятел от първия ден          Premaman

Специализиран детски магазин "Бебе маркет"          Детски играчки          "КРЕМИ 74"ЕТ          Бебешки онлайн магазин ПАКОСТНИК         

Стефи - царството на детските стоки



ПОСЛЕДНИТЕ НИ 5 ТЕМИ:

НОЕМВРИйските хлапета фръцкат с тен дупета!!!
НОЕМВРИйска морска чета, друска със загар дупета
На планина или на море, пазете се - пристига НОЕМВРИйското дете!!!
НОЕМВРИйско буболече сладичко пълзи си вече!!!
НОЕМВРИйче стяга си багажа вече, ех, морето хич не е далече!!!

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 16:35 от Дени4ka

# 1
  • София
  • Мнения: 1 044
Не мога да повярвам - аз първа в темата!

Здравейте, мами-ноемврийки   bouquet

След като се записах, сега да споделя някои неща  Grinning . Ние вече сме си в София. Докато бяхме във Варна успяхме да се видим само веднъж с варненки, но пък срещата беше мноооого приятна, като изключим края, когато всички недоспали бебоци се размранкаха. Поздрави на Мина, Вени и Лина.

Прегледах набързо темата и искам да пожелая оздравяване на всички бебоци и да си пожелая за 10-месечието на бубите поне за месец-два да няма нито едно болно бебенце в темата.

Много ми е приятно да видя, че има още една близнашка мама в темата - Radi Twin, добре дошла! А това с нямането на време, го разбирам твърде добре  Wink

Малките буби са добре - вече пълзят и ходят по мебелите, даже Юли се пуска да стио права и за мой ужас сигурно скоро ще проходи - тук търся картинка на жена, която си скубе косите  Crazy В момента едната спи, а другата вършее из хола. Дано не вали след обяд, че да можем да се разходим...

Мами, имам един въпрос - имам чувството, че храната вечер не е достатъчна на мъниците и затова сутрин ми се будят в 5.30 - 6.00, пият мляко и пак заспиват. Вие давате ли нещо по-сериозно за вечеря. Ох, ако вече сте обсъждали това, освиркайте ме и аз ще поровя пак назад, но от прегледа, който направих не видях такава тема. Просто ме нямаше 2 месеца и наистина е трудно да се изчете всичко.

Поздрави от нас  Hug Hug

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 13:16 от esma

# 2
  • София
  • Мнения: 2 440
А аз си пиша в старата и даже подканях Дени да пуска нова!

Маша спокойно и аз бях питала за това ходене назад. И Митко тръгна назад в проходилката ама ела да го видиш сега какво чудо е. Даже като го държах прав правеше крачки назад. Иначе в началото като го сложих не се сещаше какво се прави в проходилката, а седеше и си играеше с играчките на плота сигурно няколко дни. Но и аз го слагах по 15-20 мин. на ден не повече. Сега определено си откарва и час вътре.

Копнах го от старата.
Есма как са малките сладурки?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 044
Мама Мони, аз си допълних поста, просто имах доста да споделя пък много ме гъделичкаше мерака да се запиша първа - не ми се е случвало до сега  Wink

За ходенето назад не знам, защото не ползвам проходилки (просто не си представям лудницата, която ще се случи вкъщи), но Станислава започна да пълзи назад - беше много смешна докато се ориентира как да пълзи в посоката, в която иска.

# 4
  • Мнения: 302

Я-я-я-я-я, на първа страница се записах! Сефте ми е!  Grinning

С проходилката и Али бе назад, настрани, както и дойде. Сега вече по-добре се оправя. Спокойно, има време...  Grinning

# 5
  • Мнения: 85
запис и от мен
благодаря за кафето на Карил
Ина също заспива вече трудно от както се изправя сама и може да лази
За храната вечер-ние сме на кърма + АМ колкото иска и следващото ни будене е някъде към 6,30 за кърма и продължава да спи
Други майки бяха писали че дават каша и после АМ или кърма

# 6
  • Мнения: 815
запис и от мен Simple Smile

# 7
  • Мнения: 591
Есма, вечер аз предимно давам каша, че тя засища. Най-хубаво засища бисквитената. Но напоследък виждам, че като дам каша към 6-7, към 9-10 пие само мляко и кърма, и заспива сит. Peace
Днес обаче Мишо ще ме побърка. Кисел е и реве и в проходилката, и в столчето за хранене. Не ще да ядедруго, освен цица. Вероятно му писна диетичната храна - че то каши, сухари и моркови само.Яде каша сутринта, но сега не си я дояде и поиска цица.Акото едва одеве беше твърдо като хората. От утре ще му дам и пилешко, че то съсвем се изтощи детето. АААА, гладен бил. Сега се успокои. ooooh!
Мони, общо-взето и Мишо не знае много какво се прави. Случайно мърда настрани и назад, явно още не е разбрал. играе си с дрънкулките на табличката. иначе движи крачета. Но как трябва да достигат земята - прави, сгънати, цяло стъпало, само върхът на пръстите.. кажете... newsm78
Карил, аз бях решила да си пусна неползваната отпуска през септември, а от октомври да прехвърля на майка по програмата "В подкрепа на майчинството". Щото тя май стартира от 10-месечна възраст на бебето. Но мисля, че няма да има проблем утре да си пусна документи за майчинство, а дори и след дни, ако реша, да го прекъсна и да си пусна платената отпуска... Ще проверя пак. newsm78

А по въпроса за любимите играчки и дрънкулки
- забравих одеве да пиша, че при нас на голяма почит са коланите - независимо какви. На столчето за хранене, на шезлонга, на панталонки и т.н. Лапат се яко! baby_neutral


Ей, как забравих. Честита месечинка на Ваяна! Макар че тя зачезна някъде с майка си....И честити месечинки на останалите бебоци, които празнуват днес!

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 14:05 от masha

# 8
  • Мнения: 167
Привет,мамета!
 Завърнах се най-после от малката почивка и нямах търпение да си гушна бебока.А той... гледа ме ,като че изобщо не ме познава SadВечерта рев....не иска изобщо в баща си,изумих се,как може да ни забрави толкова бързо.Е,сега вече всичко е наред,но два дни ми взе здравето Tired

Малкия хич не се чуди какво да прави в паяка.Търчи из къщи с него,а аз само се чудя къде да се дяна като тръгне срещу мен,че ужасно боли.Засилва се и се удря с такава сила в мебели и стени - имам чувството,че ще влезе в стената #CrazyЛюбимите ни играчки са телефони,дистанционни и бутилки от мин.вода.Интересът към всичко друго ,трае не повече от 5 мин и се изхвърля с яд нанякъде.

хайде чао,засега,че чудото се събуди и вика с все сила Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 2 440
Маша трябва да може да си седне удобно и като реши да се изправи на крачетата, които трябва да са хубаво стъпили и да тръгне. Нашата е на три степени и аз съм я сложила на най-високата. Незнам дали ти го обясних правилно newsm78

# 10
  • Мнения: 2 332
Не съм от използващите проходилка, но и Гери първо тръгна /сиреч пропълзя/ назад - явно е нормално  Peace.

# 11
  • Мнения: 256
Привет мадами  lovekiss!

Есма, Точка добре сте се завърнали. Радвам се да ви видя  Simple Smile.

Маша, и при нас проходилката беше подкарана първо назад. Да не говорим, че първата седмица Анито просто си седеше вътре без да се движи.Сега си погледнах записките - на втората седмица е подкарала проходилката напред и то не с крачки, а просто се повдига права и се изтласква напред.

И ние си играем с всичко друго, освен с играчките. Ако искам да свърша нещо или да хапнем с баща и, я слагам върху едно одеало и и струпвам кутийката с крема, шишета, кърпички, телефон, дистанционно и т.н.
Днес сутринта я нахраних със звездички, сиренце, масло и половин банан, седнах и аз да закуся. Струпах и играчки пред проходилката да се занимава. Не мина и минута и Анчето започна да ме заглежда жадно. После се приближи и втренчено загледа маслинката в ръката ми  newsm22 . После запротяга ръка към нея и накрая ми задърпа роклята  smile3516. Ужас ви казвам...Да не казвам, че си яде пръчици вкусничко без никакъв проблем.

Усмихнат ден с много разходки ви пожелавам  Hug!

# 12
  • Мнения: 22
Първи път като го сложих в проходилката и той вървеше назад но вече фучи със страшна сила и едновременно бучи като мотор и се забива с пълна сила  в врати шкафове стени. Голяма смешка е.    

# 13
  • Мнения: 1 064
Днес си мислех, че iviche се загуби нейде newsm78 А някой има ли вести от Верчето? Какво ли правят двамата с Алекс? cry Dr.Jend, не ви ли е звъняла да се видите в Майнинград?!? smile3552

Тедката съвсем целенасочено си ползва проходилката...и той в началото вървеше или по-скоро се изтласкваше назад, ама той и с лазенето тръгна първо назад... newsm32 Като се умори в проходилката дава знак като полягва на една страна...

Днес на обед се приспивахме 1 час и спа само 40 минути Tired то не беше пак изправяне и рев...незнам как ще я караме занапред с това заспиване...явно всеки път ще е така...а преди беше като София на Габи - слагам го в леглото и излизам от стаята, ама явно и този рахат свърши... ooooh!

# 14
  • Мнения: 183
Здравейте майчета!!!
Преди малко тъкмо излезнахме и   Wear Umbrella Сега пекна слънчице, ама малкия спи. Направо се изнервих днес. Малкия иска постоянно на ръце, иска внимание, а аз нищо не мога да свърша от него. Не иска да яде, виси само на гърдите ми, мрънка, абе направо ужас. Да не говорим, че днес не съм и яла. От сутринта съм на овесени ядки с мляко. И кафе не съм пила! Оффф, оплаках ви се. Дано да не завали докато се събуди, че да излезнем малко на въздух.

Есма, Точка добре сте се завърнали.    bouquet
За проходилките: ние въобще не искаме да седим в нея.
За играчките: играем си с дистанционното, с бутилки от мин.вода, пласмасови купички, чашки, вестници, списания, обича много да къса салфетки прави ги на малки парченца и т.н.
Лек и спокоен ден!!!

Общи условия

Активация на акаунт