помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 45 108
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 524
Купихме му капки от хомеопатичната аптека на ул. Чаталжа (близо до Исул). Използвахме 2 шишенца и от близо две седмици няма проблеми
Искам да те попитам как се казват тези капки и колко струват?

# 31
  • Мнения: 15
Никола вече е на 4 месеца коликите се появиха на 10 тия ден от раждането, пищеше целодневно захласва се посинява направо ужас.Пробвах всички капки предлагани у нас и от чужбина Инфакол и Лефакс нямаха абсолютно никакъв ефект дори и облекчение няма.Пробвала съм и борина ,за която казват, че е безценна ,но  и това не помогна.Постепенно коликите отслабнаха сега само вечер по2-3 часа реве, но се изтърпява.Вече се убедих , че този проблем трябва да се израстне.Трябва търпение и ако може някой да те отменя за малко и ти да излизаш от вкъщи за да отмориш.
Този рев мен ме побърква и се изнервям яко.

# 32
  • Мнения: 15
Искам да добавя,че аз през цялото време се съобразявам какво да ям.Ям само ориз и картофи , но и това не помогна някои деца по-трудно понасят коликите от други.Просто наште са от тези.

# 33
Един бабешки съвет от една стара гъркиня, който при нас имаше почти мигновен ефект. Взимаш едно парче борина(това е парче от дънера на иглолистно дърво, напоено със смола, служи за палене на огън). Та това парче се пали и с дима му се опушва една лъжица и тя се измива в малко вода. И тази вода се дава на бебето . Сигурно звучи ужасно, но Тонката пи четири пъти и оттогава от края на юни не сме имали нито една колика-а повярвайте ми беше страшно.
И мойта дъщеря едно време така се оправи, наистина помага!

# 34
  • Мнения: 6
Пробвай с метода на баба Ванга-след баня правиш масаж с кръгови движения  между плешките,както и на вдлъбнатинката над дупето.Пише че се прави с прясна свинска мас.Появяват се косъмчета,черни-режат се с ножичка и така докато не спрат да излизат,след всяко къпане-масаж.Не съм го изпробвала лично,но го чух случайно от една от гостите в "Искрено и лично".Наскоро моя позната роди-бебето много плачеше,казах и каквото съм чула,изпробва го и не можа да повярва-наистина излизали косъмчета!Бебето станало доста по-спокойно.Не  е използвала свинска мас,може би заради жегите и заради сезона.Продължават с масажите и още излизат косъмчета.Де да го знаех,когато малкия плачеше и се свиваше и го тъпчех с какво ли не...!Може пък да има ефект наистина-поне не е химия!Успех!

# 35
  • Мнения: 353
Защо не пробваш да сложиш бебо по корем. Ние така се успокояваме и се научи да спи само по корем!!!!
Почти не давам капки. Единствено в количката лежи на гръб.

# 36
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Единствено в количката лежи на гръб.

малко офф, но в тази връзка на морето видях едно бебе лежащо в количката по корем. Бяха вдигнали края на гюрука да си гледка. Бебето изглеждаше невероятно доволно и писукаше от кеф.

# 37
  • Мнения: 1 243
На нас нищо не ни помагаше за тези гадни колики ние трудно ги минахме Simple Smile

# 38
  • Мнения: 724
Това все едно аз съм го писала.Напълно те разбирам какво ти е!Единственото нещо което на нас ни помогна и все още ни помага това е преди всяко ядене/без ноща/ е по една-две капки зехтин преди ядене направо се родих!Зехтина да е от възможно най пречистения.
Успех дано да  Ви помогне при нас това се оказа единственото спасение.

# 39
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Това все едно аз съм го писала.Напълно те разбирам какво ти е!Единственото нещо което на нас ни помогна и все още ни помага това е преди всяко ядене/без ноща/ е по една-две капки зехтин преди ядене направо се родих!Зехтина да е от възможно най пречистения.
Успех дано да  Ви помогне при нас това се оказа единственото спасение.

имам зехтин от Гърция - сестра ми го донесе.
как точно се пречиства? има ли някъде такъв готов, пречистен максимално зехтин?


смейте се, ако искате, но си направих екселски файл с всички предложения дотук
- от снощи спрях всички сладкиши, че са все с шоколадово-какаови покрития
- днес спирам динята и млечните продукти
- ще изчакам два-три дни и почваме да редуваме сиропите един по един, да видим кой ще ни помогне
- рано сутринта събудих майка ми по телефона - казах й да търсят борина, а тя предположи къде може да има, така че през уикенда ще ходим двете
- още от снощи почнах с масажите на ходилата - помагат, но при по-слабите болки; при най-силните - не.
- прахосмукачката е вече в хола, без дръжката  Simple Smile но от нея спира да плаче за 5 мин.близо, което пак е нещо, защото мога да ида до тоалетната или да обядвам/закусвам
- продължавам да го слагам да спи по корем върху мене - това отдавна го правя - но и то помага само при слабите колики и го правим само през нощта и рано сутринта. През останалото време, ако той спи, аз гледам да стерилизирам, цедя, къпя се, ходя до тоалетна, пиша тука, ям, простирам, гладя, редя прането по шкафовете, мия чиниите, чистя - правя по някое от тези неща, АКО мога, ако не - лягам и аз, но не заспивам, а съм нервна и просто лежа.
- по корем го слагам да спи и е нас и в количката, но само когато го почнат коликите, иначе нямам този навик - да го слагам по корем просто ей-така. ако са слаби коликите - има ефект, но ако са силни - нищо! Писъци и врякане, рев и засиняване  Cry
- Коринка да си каже капките от хомеопатичната аптека до Исул - и техния ред може да дойде да пробваме - благодаря й предварително!
- единствено съвета на баба Ванга не ми допада, щото ако това е вярно, какво ще ги правя после тези косми, ако продължават да никнат по кръста и подмишниците. Цял живот ще режем черни косми ли оттам? Знам, че въпроса ми е разсмиващ, ама наистина си го мисля.

Хайде, изчезвам да оправя спалнята за спане  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 593
Само да кажа Силвето 85 има предвид капките Бейби Кучело те не са лекарство а добавка Peaceоблекчават вярно е.Иначе нашия случай беше сьщия 2м. я носех ден и нощ .По принцип не се стряскай обаче бих те посьветвала да идете за всеки случай на газтроерентолог  и да искате задьлжително ехограф .Ние ходихме по препорька на нашето педи щото тя направо се шашна от наште денонощни колики.Нищо няма да загубите ако идете в крайна сметка пьк и ще се успокоите.  bouquet

# 41
  • Мнения: 724


имам зехтин от Гърция - сестра ми го донесе.
как точно се пречиства? има ли някъде такъв готов, пречистен максимално зехтин?

Отидох в Билла и купих най добре рафинираният зехтин и започнах да и го давам след второто ядене резултата беше на лице!Както казва мажат ми това е "вълшебната течност"
Пробвай дано има същият резултат както при нас.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 423
След петмесечни зверски колики, ама зверски Confused, започнах да давам Нормофлар по три пъти на ден в млякото( по една капсула), още на третия ден коликите намаляха, а за седмица напълно изчезнаха.
Преди това съм давала всичко, което съществува за колики, дори и мензим форте и индийско орехче, но спокойствието дойде с Нормофлор. Peace

# 43
  • Мнения: 911
Купихме му капки от хомеопатичната аптека на ул. Чаталжа (близо до Исул). Използвахме 2 шишенца и от близо две седмици няма проблеми
Искам да те попитам как се казват тези капки и колко струват?

На шишенцето просто пише sol. COLOC. 200C - за колики. Мъжът ми така и ги поиска - капки против колики, явно са само вдин вид. Струват 10 лв.

# 44
  • Мнения: 159
И ние сме така.Чух,че между 50 и 65ден, са  най-лошите колики.До сега се оправяхме с Colief,като наистина мн помагаха,но точно в този период само малко облекчават.По цял ден капризничи и той се побърква и аз се побърквам.Да ти кажа търпение му е майката!Изчакай да мине този най-трагичен период и дано да се пооправят нещата!Дано и двете да запазим силите и нервите си!

Общи условия

Активация на акаунт