помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 45 113
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
В Германия още в родилното ни препоръчаха един страхотен метод, който единствено ни помагаше... И ние сме пробвали и капки и какво ли не без много голям ефект. Но това успяваше винаги - масажират се с пръст крачетата отдолу на табанчетата точно в средата, където е вдлъбнатата част. Там бил центъра на болката при колики. Малката млъкваше всеки път когато го правех, направо беше чудо!  newsm10

аз това го правя по навик, че такива масажи правим на големия, понеже върви дюстабан. Но не съм се заглеждала малкия как реагира. Сега, като се събуди след малко с рев, ще пробвам задължително. Благодаря ти

# 16
  • Мнения: 164
Освен всички медикаменти, билки, диета на майката, която кърми и затопляне:
На една моя приятелка бебето беше с много силни колики и се успокояваше единствено от шума на прахосмукачка. Може да ви се стори странно, но в последствие педиатърката ми обясни, че наподобявал шума, който бебето чувало в утробата на майката!

# 17
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
...  като махнах млечните продукти от менюто си коликите намаляха драстично.


а кисело мляко пиела ли си?
сирене?
кашкавал?
че аз ги хапвам тези храни
киселото мляко - 2 кофички на ден минимум
сирене и кашкавал - поне веднъж в деня ям

# 18
  • Мнения: 6 029
galausa, е много са ти млечните, намали... или ги спри за известно време, за да видиш как ще се отразят на бебето.

# 19
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Освен всички медикаменти, билки, диета на майката, която кърми и затопляне:
На една моя приятелка бебето беше с много силни колики и се успокояваше единствено от шума на прахосмукачка. Може да ви се стори странно, но в последствие педиатърката ми обясни, че наподобявал шума, който бебето чувало в утробата на майката!

и това ми казаха, дори познавам хората - два случая са вече
ще пробвам ...

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
galausa, е много са ти млечните, намали... или ги спри за известно време, за да видиш как ще се отразят на бебето.

а така сега...
ми аз откакто съм родила основно това ям...
но Ок, ще пробвам да спра и трите неща, да видя дали ще има промяна
колко време се чака за реакция, обаче?

# 21
  • Мнения: 6 029
ми мисля че след 24 часа би трябвало да има ефект.

# 22
  • Мнения: 1 672
опитай с капките на КОЧИОЛУ и внимавай с какво се храниш.На нас тези капки ни помогнаха




# 23
  • Мнения: 76
Лефакс Peace,но за съжаление тука ги няма,донесоха ми ги от Германия.

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
моя съвет също е да намалиш значително, та дори да спреш млечните продукти. Аз съвсем ги бях спряла заради вероятност за АБКМ. Избягвай и дразнещи храни и сокове. Без да те плаша, но карах известно време на ориз, картофи и хляб... Кърмата не ми намаля от диетата. Даже педито препоръча и аз да пия Еспумизан след хранене. Иначе и ние бяхме със страшни колики. До 6-тия месец. Захласваше се, засиняваше, та даже веднъж педито помисли че нещо може да му има и към Пирогов се бяхме запътили. Пищеше с часове. Капките изобщо не помагаха при нас - Инфакол, Лефакс и прочие, даже го запичаха. Вариант е да се допиташ до хомеопат. Пепи спираше да реве само ако лежи върху корема ми. Така сме спали със седмици. Пробвай вкъщи да го поносиш в кенгуру. Това с масажа на крачетата не съм го чувала, но бих пробвала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...Пепи спираше да реве само ако лежи върху корема ми. Така сме спали със седмици. ..

И моете дете беше с ужасни колики до седмия месец и нищо не помагаше освен горенаписаното. Буквално живееше върху корема ми като бебе. Зареждах се на леглото с книжки, списания, телефони и вода, той на корема ми и така си отнасяхме цели дни, ако много го болеше.

# 26
  • Мнения: 545
Ох, така ми се иска да ти помогна, защото съм преминала през този период, дори и теми съм пускала тук в пристъп на отчаяние и умора. При нас помогна до известна степен Еспумизан, затопляне със сешуар, също пи Инфакол. Пробвала съм с Бейбинос, Саб, чайчета и прочие отвари - ефектът е кратковременен, има подобрение за три-четири дни и после пак. Така до края на третия месец, след всяко хранене. Когато много реве, пробвай с прахосмукачката, може и сешуара да пускаш или навън да излизате, ако спи в количката. Ева имаше колики и по време на хранене и вечер сме имали страхотни истерии - тръгва да захапва, много изгладняла и в този момент я свива - ела да видиш, рев до засиняване. Хем гладна, хем изморена, хем я боли Sad Също така е важна диетата - четох в библиотеката на форума, че е мит това, че докато кърми, майката трябва да избягва определни храни и напитки. От опит ти казвам, че има голямо значение - махни млечните неща, диня, пъпеш, бобовите култури и какаото. И накрая - времето е най-доброто лекарство. Стискаш зъби и ще премине по-бързо, отколкото си очаквала.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
инфакол давам и аз, засега имаме успех. има известни кризи но се спасяваме с много гушкане и галене по коремчето като лек масаж и засега слава Богу имаме успех а се надявам и скоро да преминат.
Също така го уригвам дълго време и ако почне да се гърчи го вдига да се уригва отново и се поуспокоява.
Дано ви отмимнат скоро! Hug

# 28
  • Мнения: 911
Моят син получи колики около четвъртата седмица. Купихме му капки от хомеопатичната аптека на ул. Чаталжа (близо до Исул). Използвахме 2 шишенца и от близо две седмици няма проблеми; първоначално по 4 капки няколко пъти на ден, после само вечер по 4.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 758
Разбирам те напълно - и при синът ми бяха целодневни и нищо не помагаше, само временно облекчаваше положението.  Sad
Инфаколът го няма в БГ, ако имаш познати в Англия, може да ти го пратят. Пробвахме и от него, може би имаше ефект, но за кратко. Саб не му помогна хич, Еспумизана горе-долу, Бейбинос в началото да, после дори му ставаше по-зле от тях.
Правила съм масаж и на коремчето с мехлемче Бейбинос - малък ефект има.
Най-много му помагаше именно шума от сешоара, ненастроено радио и всякакви бръмчащи звуци, колкото и странно да ти изглежда. И аз четох, че им напомня на звуците, които са чували в коремчето ни. Сешоар на тези жеги не става, наистина, но пробвай с радио или ТВ, които не са на станция. Не е приятен звук, но по се издържа от бебешки рев.
Успех в битката с гадните колики!

Общи условия

Активация на акаунт