Чака мама МАРТенско мъниче, да направи първото ритниче!

  • 10 272
  • 305
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 48
И мен много ме мързи  newsm12
Търся си някъде гимнастика за бременни, но нещо в Стара Загора май  няма. Иначе съм болничен, а нямам с кой да си правя разходки по цял ден и си стоя вкъщи, а само как ми се излиза... ама сама е скучно

# 211
  • Мнения: 575
Аз само мързелувам Confused В началото си планувах активна бременност. Спорт. Дългите разходки също са много полезни. Но сега с тези контракции и проблеми ми се разбиха илюзиите за активна бременност. При най-малкото натоварване започват едни болки....затова гледам да лежа. А ми се искаше да не се застоявам, че хич не е хубаво, ама...

# 212
  • Мнения: 1 446
hahaha  То оставаше и да сте с еин и същи мъж  newsm53 Щеше да е много весело, нали?

Били  Mr. Green Лично мое мнение е, че хич нямаше да е весело. И нямаше да съм при вас, мартенски мамчета.

vivi_an, коригирах те на 19, ок?

lorisita старая се да ходя повечко пеша и се чувствам доста добре. Много е освежаващо веднъж като свикнеш. бях голям мързел преди да забременея, а сега само разходки ми дай.

# 213
  • София
  • Мнения: 3 123
JeniB , аз намерих това :http://www.shmidt.bg/walmark/walmark.phtml?ProductNumber=25.В складовете,от които се зареждаме го нямаше обаче.Утре ще се обадя в един друг да питам,може само за момента да го е нямало.То това си е хранителна добавка,не е лекарство.
 За спорта - аз съм такъв мързел,че нито преди спортувах,нито пък сега. Embarassed

# 214
  • Мнения: 1 369
Какво става с КикиНики? [/b]
КУКУ:)) Тук съм:) Всъщност- тук сме и сме с розови гащи:)) Д-рът каза 99,99% момиченце, даже с това започна:) А пък аз бях сигурна и не реагирах някак по-особено, само казах на мъжа ми, че аз като говоря нещо трябва да ме слуша, щото знам:))
 За сега всичко се развива много добре. Д-рът огледа бебока отвсякъде, мери, въртя, показва... много ме впечатли. Сложил е един голям LCD монитор точно срещу леглото, на което аз бях легнала и бебчето се вижда като на кино... Все пак за мен най-важното беше това, че се развива нормално и че кръвотоците и плацентата за сега са добре. Дай боже да е все така... То се въртя като пумпал, махаше с ръчички. Д-рът гледа и показва едно по едно всяка част от телцето, ние с мъжо опулени. И верно,накрая като каза " Имате ли нещо да питате" и изобщо не ми дойде нищо наум...той толкова подробно разясни сантиметър по сантиметър.  След бледото 5-минутно подобие на фетална морфология, което ми направи Мазнейкова миналата година... просто нямам думи...
 Мда... сега за известно време ще се чувствам малко по-спокойна... да видим колко. Записах си час за следващия месец. Междувременно ще започна и ЖК, дано се спогодим с докторката:)

 Много интересно. Миналата година,като пишехме с октомврийките, и като започнаха да ни казват пола на бебетата, първоначално се показаха само момченцата, то изглеждаше все едно  няма ни едно момиченце... а сега тук откак пишем и май само моми се показват:)) Да са ни живи и здрави:))

# 215
  • Мнения: 48
Ох, като ви чета супер много се вълнувам заедно с вас! Така ми се иска и аз вече да знам пола, но това ще стане в началото на октомври, освен ако не ме хванат лудите и не отида по- раничко  Whistling

# 216
  • София
  • Мнения: 3 123
браво Ники. HugМного моми,много нещо - ама и аз искам във вашият отбор. Crossing Arms

 .Ето  един сайт, в който можете да проверите кои лекарста са безопасни по време на бременност и кои са абсолютно забранени.Медикаментите са разделени в 5 групи според съотношението полза(за майката)-риск(за плада).
  А  - напълно безопасни,при тях няма наблюдения за увреждане на плода при животни и хора .
  В  -- за лекарствата от тази група,проучвания при животни не са доказали съществуването на риск за плода,но няма адекватни и добре контролирани проучвания при бременни жени.Тези лекарства се използват по време на бременност и носят теоретичен риск.Ползата за майката многократно надвишава риска за плода.
  С  -  Лекарства,при които има доказателства за риск и увреждане на плода при опитни животни,но няма адекватно проучване при хора.Очакваната полза може да оправдае прилагането на лекарството при бременни жени,въпреки потенциалните рискове.
  D  -- Лекарства ,за които има доказателства ,че увреждат плода при животни и хора,но потенциалната  полза може да оправдае използването на лекарството от бременни жени,въпреки потенциалните рискове.
  Х  -- тук рисковете при  използването на лекарството от бременни жени явно превишават потенциалната полза.Проучванията върху животни и хора  са доказали риск при животни и хора.
    
   А ето и сайта:http://www.safefetus.com/Search.asp?SearchType=2

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Браво на вас, Ники! Прекрасно е, че новините са хубави и се чувствате добре! Все така да е!!!  Hug

# 218
  • Мнения: 48
Момичета, кажете някой хубав филм. Нещо, с което да си запълвам времето

# 219
  • Мнения: 44
   Честито розови гащи на KikiNiki , Janett, Ger4opiper4o и сини гащи на terre ! И аз вече съм любопитна да разбера какво ще бъде моето.
   Ох, момичета ако знаете само аз каква гимнастика си правя всеки ден  Crazy Моето малко шило не се спира само рови из шкафовете, чекмеджета, вади всичко. Носи неща от кухнята в спалнята, слага ги в гардеробите  newsm61  аз трябва да ходя след нея  да събирам и подреждам . От сега ми е шетница  милата newsm79
    Ама вие я вземете си стегнете мъжете в леглото, какви са тези страхове, няма да наранят бебето споко.Той и моят мъж при първата бременност все се притесняваше да не нарушаваме спокойствието на бебето, ама сега елате ни вижте... luvbed
    Относно списанията аз най често си купувам Мама и Моето бебе, а има и още едно Моята бременност, но то мисля че излиза на тримесечие.
    Ох и аз вече нямам търпение да усетя ритничетата на малкото човече за да знам че е добре, но за момента нищо не усещам, помня че първият път беше в 16 г.с. Дано сега е по-рано Praynig
     Айде стига за сега от мен, че много дълго стана. Лека нощ на всички неспящи !!!!!

# 220
  • София
  • Мнения: 211

lorisita старая се да ходя повечко пеша и се чувствам доста добре. Много е освежаващо веднъж като свикнеш. бях голям мързел преди да забременея, а сега само разходки ми дай.[/b]
[/quote]
Ох, как искам и аз да се мобилизирам и да започна по-активно да се движа...От утре ще започна мислено да се мотивирам и току виж съм се развилняла   animal085
А пък ако има желаещи от София може да разучим каде има аеробика или нещо си за бременнии да ходим съботите или неделите?
М/у и аз сложих снимка на мойто бебче от понеделник, когато ми махаше от монитора  Heart Eyes

# 221
  • Мнения: 2 132
А добро утро Laughing Днес изпреварих даже майка ми по ставане  #Crazy Laughing
Във вторник ще съм на преглед и може да имам и аз снимка на бебока. Само дето нямам скенер newsm78

kokolina това моето бебе различно ли е от моето дете? Много списания, много нещо Laughing Не продават ли някъде едни такива дето се слагат на шкафа и не може да се отваря?

# 222
  • Мнения: 326
Добро утро! Тъй като сега имам много свободно време, ще мога да ходя на училище "9 месеца". Видях, че има лекции на 18 и 20.09. Някой ще ходи ли? И трябва ли да се записвам някъде предварително? Ще се радвам ако се организираме повече мами, защото сама не ми се ходи.

# 223
  • Мнения: 1 446
Добро утро. Аз днес пазя леглото с мед и лимони, че в офиса имаше двама болни и днес и моят нос е пълен.

КикинцеНикинце, веднага ти сложих един розов щъркел. Поздравления за добрите новини. Можеш ли да ми кажеш точно къде прави ФМ и колко ти струваше?

Къде е Диана? Нещо я изгубих от хоризонта два дни.

JeniB, и аз имам снимки на бебока, но нямам скенер. Опитах с фотоапарата, но не се получи. Така че ще казвам по-нататък.

Имам и предложения за нова темичка:
МАРТ уж още е далече, а бебето се врътка вече Simple Smile
Първият треместър мина, чакаме си МАРТенчето догодина

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:42 от Славундер

# 224
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Добро утро! Тъй като сега имам много свободно време, ще мога да ходя на училище "9 месеца". Видях, че има лекции на 18 и 20.09. Някой ще ходи ли? И трябва ли да се записвам някъде предварително? Ще се радвам ако се организираме повече мами, защото сама не ми се ходи.

roniboni, тези ще ги пропусна, но за следващите ако са в удобно време ще се опитам да дойда. Ако трябва отпуска ще си взема, но наистина ще ми е интересно да видя за какво става на въпрос. Така че, ще чакаме новини от тези, които ще ходят, пък дано за следващите наистина се организираме повечко мами и да се видим lalalala

Общи условия

Активация на акаунт