Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 514
  • 306
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 720
М_е_г_и,  страхотна си  Hug

# 166
  • Мнения: 1 807
Ще помоля за малко помощ майсторките! Praynig

Съжалявам, ако питам нещо което вече е обяснено, но когато си нов, колкото повече четеш - толкова повече се объркваш! newsm78

Искам да направя една тортичка, но понеже съм лакома - искам много нови неща наведнъж да експериментирам! Blush Joy Ако може отговорете ми на следните въпросчета:

1. Млечния марципан достътъчно твърд ли е да се направят цветенца от него и дали трябва да ги направя предварително за да изсъхнат? Ще ми се като започна да го правя да направя и чаршафа и украсата наведнъж, за да не се налага да прибирам сместа в хладилника, защото после при слагането в МВ, незнам дали ще се оправя пак да я омеся!

2. В муса на Танита "течна млечна сметана" какво означава - това, което е в кутиите - хопла например, или нещо друго?


3. Кое крем сирене ми препоръчвате?(пак за муса)


4. До сега съм оцветявала само със степчета, вкъщи ако разберат, че ползвам боя за яйца няма да го хапнат! Crazy Не че степчетата са по-безвредни, ама.......... Crazy Ще се оцвети ли млечния марципан от степче или да си ползвам боя за яйца(без да казвам Twisted Evil)!?


Благодаря Ви предварително!  bouquet

# 167
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Eli*, аз съм правила торта с динозаври: http://natalyna.multiply.com/photos/photo/18/41
Не е толкова трудно(щом аз съм успяла - хич ме няма в моделирането)... Имам ги снимани и по отделно, ако те интересува, но виждам, че Меги ти е дала много добри идеи!  Hug

ssiillvvyy, мога да отговоря само на първия въпрос - добре е малко да поизсъхнат цветята. Ако те е страх да слагаш сместа в хладилник, остави я на стайна температура - ден-два ще издържи. Но няма защо да се притесняваш от МВ - напротив според мен меси се още по-добре!

# 168
  • ES
  • Мнения: 2 172
Танита,   bouquet

# 169
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
ssiillvvyy, аз се включвам с другите обяснения

2. Хопла е растителна сметана. Млечна (т.е. от мляко направена) е Президент, Мегле - също са в кутии като Хопла. Но според мен ще стане и с растителна. Аз я разбивам на много твърд сняг без проблем.

3. Нямам представа как си с финансите - почвам от скъпите - Маскарпоне (8-8,50 лв. за 500 гр), Президент, Филаделфия; Малко по-евтино е Буко; може и с българското крема сирене дето е в пакетчета, но не знам качеството какво е (преди 3-4 години бях правила нещо с него, което киселееше, и мъжа ми каза повече такова да не правя, а съм сигурна че рецептата не беше лоша, явно сиренето не е било качествено).

4. Боята за яйца вече от много години е за хранителни цели, даже и на някои пакетчета пише боя за яйца и сладкиши. Ако си мислиш, че сладкарската боя е нещо различно от тази за яйца... Само гледай на пакетчето - някои великденски бои са със сол и няма да ти послужат за сладкиши. Пример Пимента са пуснали боя за сладкиши - на прах - в опаковка подобна на тази в която предлагат боите за яйца, картонена, но в различни цветове; те от много години пакетират бои за яйца (но те се купуват само около Великден), сега са пуснали и тази боя; извода е... И да ви предупредя пак - точно в тази опаковка има лилаво което е Е123 - направо го изхвърлете, прочетете за Е-тата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225375.msg5169696#msg5169696. Тези бои ги има в магазини 345 (вече може и в други).

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 13:00 от М_е_г_и

# 170
ssiillvvyy,аз правих с българска крема сирене преди две седмици-наистина е малко солена кремата.Но като се омеси всичко и стана приятно на вкус.Не съм опитвала с друга може да е по вкусно,а и аз не разбирам кой знае колко Blush.
КорНиШонка останаха ми очите в тортичките ти,че ми се и дояде Peace.
М_Е_Г_И страхотни динозавърчета.Много сте добри момичета  bouquet
Да ви помоля за информация-къде да намеря тортички коли,но по смешнички на вид?

# 171
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Пак в kuharka.ru - в темата "Идеи детских тортов" - тя вече е 3 брой, но има много идеи, много от тях са снимани от други сайтове (даже има и такива на сладкарници "Неделя" - ето тук). Динозавърчетата са от там.

На тази страница http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3410&postdays=0&po … asc&start=120

и особено тук http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3410&postdays=0&po … asc&start=375

Тук има още една схема - (3-тото мнение) - http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=1543&postdays=0&po … =asc&start=90

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 13:30 от М_е_г_и

# 172
  • Мнения: 1 807
Пуснах едно мнение, с което да благодаря на Наталина и Меги, но нещо не мога да го видя - май не се оправям нещо с форума! Blush

С риск да се повторя:

Меги, Наталина - благодаря ви!  bouquet Hug

Още от сега ме сърбят ръчичките за събота, ама има още време.................. Mr. Green

# 173
  • Мнения: 119
Меги,а къде точно е тази тема от форума за детските тортички(от руския сайт)?  Embarassed

# 174
М_Е_Г_И много ти благодаря,сега добих някаква представа Hug.А да ви попитам отново,че май никой не ми е видял глупавичкия въпрос newsm78 -Мога ли да желирам глюкоза,че е прозрачна или не става?И как точно се рисува върху марципана с четка - с тея обикновените сладкарски бои и дали има някаква техника?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 175
  • Мнения: 972
Корнишонка идеята за клоуните съм си я копнала от нета и сега ми се удаде случай да я реализирам  Mr. Green
Kalima аз ползвам заквасена сметана, в която добавям от растителната на Мегле. Първо разбивам заквасената сметана и после добавям постепенно растителната, като бъркам на ниска скорост с миксера. Трябва да се внимава, защото при грешка става много суха - като пресечена.

# 176
  • Мнения: 972
mama dobi каква ти е идеята да желираш глюкоза  newsm78
За рисуването върху марципан - разреждаш боите с малко алкохол и рисуваш (ако са от боите на прах) Разреждат се с алкохол, защото той се изпарява бързо и не размеква марципана. За залепване на отделните части на фигурките също се ползва алкохол.
 Рисуваш все едно върху лист - колкото талант имаш  Mr. Green

# 177
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Хайде аз от колко време кисна тук, да взема вече да пусна снимки на тортите (дето правих за тях марципан Варна; писах го по-нагоре). Само да ви предупредя отрано, те не са само мое изпълнение този път. Правихме ги за един малък сладуран, който стана на една година, заедно с неговата маминка - и тя е от форума baby*girl. Запалих я с моите торти, решихме и ги направихме - Първата е от сместа за този шоколадов сладкиш, (все още чакам някой да си го познае, рецептата е от форума), само че оформена на отделни топки, стегнаха в хладилника; замесих оня марципан дето ви казвам че стана много хубав, после боядисвахме, точихме, изрязвахме фигурки.... И резултата е този, аранжировката е на baby*girl

     

Втората торта е пак за него, само че за други гости  Grinning - идеята е от тук http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=1543&postdays=0&po … r=asc&start=0, само че на baby*girl и хареса повече изпълнението на Tandoori. Тортата е с рулата на Лео, в 2 купи - долната - по-голямата е в кафявия вариант (точно по рецептата), горната е в бял вариант - рулата са кайсиеви, а течния шоколад е бял. Ето тук е намазана с маслен крем - снимка за обясненията ми за много тънкия слой маслен крем, рулата прозират (случвало ми се е и още по-тънко да мажа, ако ми е на свършване крема и ме мързи да забърквам нов), но barabana е права, че рулата се поизронват и е трудно да се размаже добре. Марципана в горната част е от хубавия, а в долната е дето го правих допълнително и не стана, рони се и трудно се оформя, добре че нямаше чаршаф за разточване. Аранжировката отново е на baby*girl

          

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:28 от М_е_г_и

# 178
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
sugar_geri, всички линкове дето съм ги дала са от тази тема

mama_dobi, за глюкозата не знам; за рисуването - да направо с със сладкарските бои съм рисувала с четка за рисуване, но внимателно и по-бързо, защото както много пъти сме обсъждали водата поврежда марципана - не трябва да трупаш много голямо количество (изчаквай да изсъхне и нанасяй 2-ри слой ако е необходимо)

wel, на Мегле май е животинска, а не растителна, но не твърдя със сигурност, но на Президент със сигурност е животинска... Всички до тук са течни и са в кутии. От заквасената вземам на Данон, но напоследък гледам че и Мегле май имат заквасена (И Роса има, но не съм купувала).

# 179
  • Мнения: 119
М_е_г_и,тортите ви с baby*girl са просто уникални.Страшно много ми харесват.Наистина сте майсторки.Много ви се възхищавам.   smile3525  .
А тортата-гъсеничка и по-точно топчетата,които са нейното тяло имат ли крем вътре или са нещо като кексово тесто(без крем,имах предвид)?    chef

Общи условия

Активация на акаунт