Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 11

  • 40 384
  • 316
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 281
М_е_г_и  благодаря за отговора!

# 211
Благодаря ви много ще пробвам със Своге тичам да купя Simple Smile И още нещо долу горе с колко сироп се заливат готовите блатове newsm78 ,че предния път мислех че съм ги поляла мъничко а те взеха че разкашиха на места някои Embarassed .Не че беше голям проблем но все пак.  bouquet

# 212
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Някой преди беше казал, че със LZ става добре - особено белия... но не смея да твърдя... не помня много добре

# 213
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Меги, тортата е разкош! Ще издадеш ли как направи шоколадовата роза? Имаше формичка за това ли? Ако да от къде я взе?

# 214
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моля ви мъничко да изчакате, че сега нямам време, много ми е важна лазанята дето правя (детето ме моли цяло лято за нея). А и трябва да ходя да ги прибирам от градината... Като я бутна във фурната да се пече, обещавам да напиша всичко. (Междувременно правих и грис-халва, имам чувството, че времето ме преследва днес  Laughing все не ми стига).

# 215
  • Мнения: 7 106
Някой преди беше казал, че със LZ става добре - особено белия... но не смея да твърдя... не помня много добре

Аз го казах и потвърждвам  Wink!
А иначе от кафявия до сега никога не съм имала проблем със Своге натурален. Принципно кълкото по-голям е процента на какаото в шоколада, толкова по- лесна и по-добре е работата с него.

Аз отсъствах малко и сега виждам колко много сте се трудили всички. Не искам да изброявам поименно, за да не изпусна някой, но всеки е оставил частица от себе си, вложил е труд и свободно време, за да създаде красота. Затова поздравявам всички ви с прекрасните тортички.
Радвам се също така, че имаме много нови запалени сладкарки, които се справят отлично  Hug!

wel , а на теб ти благодаря за комплимента   bouquet! За да мога да изпипам нещо с което съм се заела изчаквам народа в къщи да заспи, за да мога да се вихря на спокойствие. Иначе нямам шанс  ooooh!.

# 216
  • Мнения: 7 106
Забравих да споделя моя опит в разтопяването на шоколада, въпреки че няколко пъти съм писала по този въпрос в предните теми.
За да не е много гъста сместта, капвам малко прясно мляко в натрошения шоколад и след това го нагрявам в микровълновата докато млякото започне да кипи. Вадя купата и мешам с лъжичка, докато всички парченца се разтопят. Така става много гладка и не много гъста смес, с която може да се правят контури.

# 217
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето ме пак тук.

Първата торта дето имах да ви показвам е тази:



Правих я още през август, но докато се наканя да я покажа, то минало толкова време. Направих я за колегите ми от работа, които само на картинка бяха виждали тортите ми и искаха да опитат.
Вътре е тортата с рула на Лео. Много полезна рецепта; върши чудесна работа, когато имам нужда от такава форма.
Украсата не е нещо особено, имам такива формички,... и оттам нататък... шарено да става Laughing

Това е другата торта:



Всъщност това не е торта в пълния смисъл на думата, просто сладкиш. За подарък на една позната. Не беше толкова претенциозен, но като започнах да си играя с украсата... то просто си просеше да бъде снимано. И сега ви го показвам.
Търсих линк за рецептата, не можах да намеря... Така че пускам рецептата, ако някой я познае, или ако някой даде линк за нея, веднага го слагам.
Ето я дословно:

СЛАДКИШ "ШОКОЛАДОВА ФАНТАЗИЯ"
без печене и страшно шоколадов, 8-10 порции
 
 
Продукти:
100гр. блат за торта
150гр обикновени бисквити (Нестле)
180гр орехи
200 гр. черен шоколад
100 мл. прясно мляко
50 мл. коняк (ароматен алкохол)
4 с. л. мед
100 гр. пудра захар
70 гр. масло
60 гр. шоколадови пръчици за поръсване
Приготвяне:
Блата, бисквитите и орехите се смилат съвсем ситно. Към тях се прибавя пудрата захар и обърква. Шоколада се разтапя в мв или на водна баня заедно с прясното мляко и коняка. Прави се "кладенче", където се сипва разтопената шоколадова смес. Прибавя се размекнатото масло и меда. Всичко се обърква хубаво с лъжицата.
Сместа се изсипва във форма, на дъното на която има найлоново фолио или в разкопчаваща се форма за торта. Притиска се хубаво отгоре да се слепи добре. Поръсва се обилно със шоколадовите пръчици. Прибира се в хладилник да стегне поне за 2 часа (толкова успях да я укрия аз, но беше достатъчно)


Сега няколко думи за украсата. Малко шоколадови пръчици, отстрани шоколадова лента като решетка (която можеше да стане и по-добре, но за другия път ще знам как). А сега за розата - замесих по тази рецепта:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1699223#msg1699223
и тук също: http://www.good-cook.ru/forum/topic2883.html

Направих сместа в 2 варианта - с черен шоколад и с млечен шоколад. Имах намерение розичките (щяха да са 3) да са тъмни, но точно сместа с тъмния шоколад не стана - оставаше си мека и листенцата клюмваха надолу. Затова розата е от млечен шоколад. Разточвам между 2 слоя найлон, изрязвам с формичка като капка, после пъхам в хладилника, че много се е разтопило. Като се втвърди пак между 2 слоя найлон изтънявам краищата като просто натискам с пръст. Някъде бях гледала че става с ел. крушка много лесно. Пак в хладилника. И после ги нареждам за да стане роза. Листенцата са пак със същата формичка-капка изрязани.
Ами това е.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 12:27 от М_е_г_и

# 218
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте момичета!
Тази вечер се наканих да правя торта "Рафаело". Но нещо крема ми се вижда малко, а нямам време да купя още продукти. Може ли да добавя към готовия крем едно пакетче крем без варене на "Д-р Йоткер". Разбира се предварително разбито.
Благодаря предварително!!!

# 219
  • Мнения: 119
Много ще съм благодарна,ако някой сподели рецептата на крема от сладкарници "Неделя"(а мисля,че много хора ще се зарадват,защото е много харесван) от плодовата пита.Благодаря предварително. Simple Smile

# 220
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!
Тази вечер се наканих да правя торта "Рафаело". Но нещо крема ми се вижда малко, а нямам време да купя още продукти. Може ли да добавя към готовия крем едно пакетче крем без варене на "Д-р Йоткер". Разбира се предварително разбито.
Благодаря предварително!!!

Саси, не знам защо ти се вижда малко крема - на мен ми стигна за 28 см. торта. Но ако все пак решиш, смятам че няма проблем да сложиш още нещо. Аз бих пробвала по-скоро с пудинг( с варене - 500г), но ако искаш опитай и без варене. Мисля, обаче, че по-удачно ще е да не смесваш кремовете, а просто да намажеш единят ред между блатовете с единият крем, а другият, с вторият, като завършиш с крема с кондензираното мляко(особено ако ще покриваш с нещо). Успех и сподели как се е получило - може да измислиш нов крем:)

Меги, какво да кажа - знаеш, че съм ти фенка! Тортите са както винаги красиви и изпипани!  bouquet Hug

МОмичета прекрасни тортички сте показали! Не се отчайвайте от първите опити - аз като си спомня за моите не ми се мисли, а и тогава нямаше кой да помага със съвети, така че питайте и не се притеснявайте - никой не се е народил научен!

sugar_geri, никое от момичетата тук не работи в сладкарница, така че едва ли ще знаят точната рецепта. Бях виждала обаче някаква подобна рецепта - потърси с търсачката! Peace

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 20:13 от natalyna

# 221
  • Мнения: 119
И още нещо-знам,че ставам нахална,но бих искала да попитам за рецептата за тортата на Leo с руло и освен с марципан,с какво друго мога да я покрия?Благодаря предварително. Embarassed

# 222
  • Мнения: 1 698
Можеш да я покриеш и с Муса на Танита, страхотен е и гъст, няма да се разтече.

# 223
  • Мнения: 119
Благодаря ти,mimes.А дали ще можеш да ми дадеш рецептите на муса и тортата на Leo или линковете към тях.Благодаря предварително. Embarassed

# 224
  • Мнения: 720
 smile3501 Браво на вас, тортите са изумителни  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт