Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 046
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 866
Мисля, че повечето от нас вече правят много лесно разлика между така наречените боаронски хомеопати (ако въобще може да има такова понятие) и класически хомеопати. Но в тази тема ми се иска да разнищим разликата между класически хомеопат и „класически” хомеопат.

Искам да ви попитам какво ще кажете за хомеопат при който :
1.Хомеопатичното интервю трае 15 минути. (мимоходим да спомена, че това удоволствие струва 60 лв, а по последни данни – 70 лв).
2.Лекарството което е назначено има съмнителен резултат.
3.Следват смени на лекарствата за назначаването на които се отделят не повече от 10-15 минути.
4.Лекарствата ВИНАГИ се предписват да се дават по няколко пъти на ден в продължение на няколко дни – най-малко 4 дни. Стигало се е до 20. Имало е и предписания като например Сулфур 200 СН, 4 пъти на ден в продължение на 4-5 дни.
5.Лекарят почти всеки път закъснява за работа (средно с час, последният път с час и половина) и естествено за да успее да прегледа всички чакащи, ги приема за по не повече от 10-15 минути. Няма значение дали са за първи или за стотен път при него.
6.Почти не задава въпроси.
7.Ако се опиташ изразиш съмнение в положителното действие на лекарството биваш отрязван.
8.Лекарят отсъства често и прдължително и други лекари от кабинета му поемат лечението. Тези лекари трудно се ориентират в досието и започват да назначават някое от лекарствата, които вече са били давани в миналото. Опитът показва, че в тези случаи вероятността да има положителен ефект от лечението клони към нулата.
9.Много често името на лекарството се пази в тайна, въпреки че сте вече редовен пациент.
10.Внушава се, че лекарствата на Боарон не са толкова добри напоследък и е по-добре да си купуваме лекарствата от тях (мисля, внесени от Англия). Всеки път пациентът си тръгва с пликче гранулки струващо 5 лв (справка тубичка Боарон струва 3 лв). Ако след 2-3 дни се смени лекарството (което се случва сравнително често), то пациентът купува ново пликче. Старото пликче бива изхвърляно, защото след като няма написано име върху него, нито потенция, то става практически неизползваемо в бъдеще.
11.Хомеопатичното лечение е задължително съпроводено от поглъщане на големи количества от продуктите на Аква Сорс. Ако намекнете, че не искате да ги приемате, то ви се внушава, че така децата ви няма да оздравеят и че те са едва ли не са задължителна част от лечението.
12.Мобилният телефон на главния лекар се дава с неохота. Иначе телефоните на другите лекари от кабинета са на разположение. Но пък те както е обяснено по-горе, трудно се справят със случая.
13.След точно година лечение при този лекар и заместниците му, на въпроса кои са  конституционалните лекарства на децата ми, едната от заместничките отговори, че всъщност не е ясно.
14.Другата заместничка един ден отделя 40 минути, за да зададе някои въпроси за едното ви дете, защото ясно й давате да се разбере, че напредък няма. Тогава тя назначава ново лекарство, което много добре повлиява и 3 месеца детето ви не боледува. За нещастие, с идването на есента, проблемите започват отново да се акумулират и децата ви отново започват да боледуват почти непрекъснато докато накрая физическото и емоционалното им състояние се влошава толкова много, че сте принудени да търсите спешно помощ от друг лекар (вече всъщност ви е все тая хомеопат ли ще е или не).
15. Главният герой в този филм е виден варненски хомеопат, който със сигурност се е обучавал в класическа хомеопатия (проверено е от всякакви източници) и пред кабинета му има нон стоп тълпа от хора.

Много ще съм ви благодарна, ако споделите какво мислите за този случай. А аз по-късно ще ви обясня защо пускам цяла тема за това и какво по-точно ми тежи на сърцето.



# 1
  • Мнения: 175
На  всеки твой въпрос  мога да отговоря по един и същ начин:
Нито един лекар, било то алопат или хомеопат,и най-вече с частна практика няма право да се държи така. И при двата метода на лечение докторите са полагали Хипократови клетви.
А пък за тълпата от хора-хората понякога си мислят, че колкото по-посещаем е някой, толкова е по добър.
 newsm34Последното важи и за всичко друго, което ни заобикаля.

# 2
  • Мнения: 23
Бихте ли казали кой хомеопат имате впредвид,за да знаят тези които го посещават или ще го посетят за в бъдеще да внимават Close

# 3
  • Мнения: 1 866
Защо се терзая толкова ще питате и не съм си сменила хомеопата? Ами защото преди това бях при друг хомеопат, доста популярен във Варна и за него мога да кажа само, че методът на лечение е същия, т.е. никога не ми е давал хомеопатично в еднократна доза, а винаги е предписвано да се дава с дни наред, по няколко пъти на ден и също в комбинация с продуктите на Аква Сорс. Резулататът беше, че след 5 месечно лечение не само, че болестите не намаляха, а се получи един хроничен проблем, който не беше овладян по никакъв начин още месеци наред. Иначе от този лекар не можех да се оплача нито от липса на внимание, нито от липса на обяснения, нито от липса на ангажираност. Всъщност човекът ми допадна страшно много, но за съжаление лекарят не можа нито да помогне, нито да ме убеди, че ще помогне. Тогава още не се бях усъмнила в метода на лечение, а само в това, че не се улучва може би точното лекарство. Интервюто беше продължило 30 минути, с малки допълнения при следващите прегледи, но без особено задоволителен резултат.

А пък за тълпата от хора-хората понякога си мислят, че колкото по-посещаем е някой, толкова е по добър.
 newsm34Последното важи и за всичко друго, което ни заобикаля.
Да, точно от този принцип се водих избирайки и двата хомеопата. Както естествено и от препоръки на дългогодишни пациенти, които явно са доволни и аз им вярвам, че са доволни.

Това което първо взе да ме гложди е как така става, че тук във форума други жени споделят, че първичният преглед при хомеопатите им са продължили по 2 часа, а аз при 2-ма от най-известните хомеопати във Варна едва стигнах до половин час. Особено втория ме шокира с 15-те минути!!! И друго ме озадачава - въпросът за еднократния прием. Както във форума, така и извън него съм чела и чувала, че други хомеопати дават почти винаги хомеопатичното еднократно, а тук и четиримата хомеопати, които видях винаги ми даваха хомеопатия с дни наред и то не само в ниски потенции. Чудя се това някакъв варненски синдром ли е, мода ли или друго...? И въобще как да чета за принципите на класическата хомеопатия и да вярвам, че хомеопатите, които ме лекуват са класически като явно начинът по който предписват лекарства просто няма нищо общо с това което се пише по въпроса. Аз ли нещо съм сбъркана, моля обяснете!

# 4
  • Мнения: 4 451
lala, искрено съм възмутена от това, което разказваш. Зълва ми е класически хомеопат и знам за какво става дума. Наистина първият преглед е доста продължителен. Дори и да не отнеме 2ч., то 1ч. е сигурно. И наистина лекарството се дава еднократно, в редки случаи, по преценка на хомеопата се повтаря още веднъж.
Именно заради такива "хомеопати" хората често остават разочаровани от хомеопатията като метод на лечение, а той наистина може да даде страшно много.

# 5
  • Мнения: 1 866
Бихте ли казали кой хомеопат имате впредвид,за да знаят тези които го посещават или ще го посетят за в бъдеще да внимават Close
Съвсем умишлено съм пропуснала да спомена името на хомеопа. Ако някой го интересува конкретно, ще му го съобщя на лични. Много ми се иска тази тема да не се превръща в оплюване на конкретни хомеопати, а възможно най-обективно да обсъдим кое е приемливо и кое не в хомеопатичното лечение. Затова си мисля даже, че пациенти на хомеопати в другите градове ще бъдат най-обективни споделяйки опита си. Ще си призная честно, че за мен е ужасно стресираща тази смяна на хомеопати и всеки път ми е много неприятно да го правя. Но когато виждаш състоянието на децата ти да се влошава и усещаш, че хомеопатът ти не владее повече положението, си длъжен да вземеш решение.  

# 6
  • Мнения: 1 984
ако беше варненски само.... наи мразя пишман педиатри да изписват хомеопатични лекарства....

# 7
  • Мнения: 1 298
Лала нашата лекарка е точно обратното на това,което ти описваш:
1.Интервюто и за мен и за 5м ми син траеше по 1 час.
2.Лекарството което се назначава за синът ми има резултат най-често още на 2-рия ден.
3.Досега не са му сменяли лекарства.Това което му е било назначено първоначално е имало очакваният от нея резултат.Между другото тя винаги е повече от сигурна какво ще се случи с детето приемайки първата доза.Обяснява ми и какво се очаква след приемането на 2-рата и кога да спра да го давам.
4.Лечението трае различно.При последните 2 лечения 1 прием беше достатъчен за сина ми. По нейна преценка.
5.Не само че не закъснява,а веднъж връщайки се от Созопол,където също преглежда мина през кабинета за да ни прегледа,че Галко беше много сополив и гърдичките му свиреха.И това в 20ч. вечерта.
6.Задава въпроси непрекъснато,както се и очаква.
7.Не ми се е случвало да изразявам съмнение.Имам и огромно доверие.
8.Няма в кабинета други лекари.Само сестра.
9.Името на лекарството се изписва на рецепта.По-често обаче то е давано от самата лекарка в прозрачно шишенце където е написано името му и потенцията му.И това без допълнително заплащане.
10.Както писах случва се и на Боарон шишенца да предписва.
11.Нокога досега,нито на мен ,нито на синът ми не е било предписвано въпросното Аквасорс  Rolling Eyes
12.Моб и тел е на разположение 24 ч в денонощието.Звъняла съм в полунощ заради висока Т.
13.Всичко е ясно при лечението и се записва в преносимият и комп.Вкл. и наименованието на медикаментите и потенциите.

И накрая да не забравя да спомена че НЕ БОЛЕДУВАМ от гнойна ангина благодарение на тази женица,от която бях боледувала  цял живот.Антибиотици всеки път гълтах или инжекции 5-6 пъти даже.
Първият път беше накапала няколко капки в устата ми от някакво нейно шишенце и каза да огрнича кофеин,шоколад и пастата да сменя.Но аз нали не мога без шоколад и не успях да се огранича.В последствие се разболях след 2м от ангина.Тя ми изписа едни гранулки с които на 2-рият ден бях без Т и като нова.Последва втори прием на нейни капчици след които ме предупреди да се мия само с хомеопатична паста,този път 5-6месеца.Е устисках.Резултатът е налице.Вече 1г не боледувам  Wink
Понякога ме заболява гърлото за 1 ден.После отминава от само себе си.

Та видях истината аз в този вид лечение.  Peace
Лала успех и дано да случиш на читав хомеопат  Hug

# 8
  • Мнения: 1 341
Лала, много неприятно е всичко, което описваш!

Аз нямам кой знае какви впечатления, ходила съм един път на първичен преглед, който продължи 2 часа. Тогава дъщеря ми беше с бронхит, изписа гранулки, които да приеме еднократно, обясни какво може да последва ( в смисъл, че може да се влуши състоянието за ден-два). Тези гранулки не съм ги заплащала. Изписа ни продукти на Аквасорс, за подсилване на имунитета.

Също искам да отбележа, че часът ми беше записан за след седмица, но аз и сеобадих по-рано тъй като бях разтревожена за състоянието на дъщеря ми, и тя ме вмъкна в графика си още на следващият ден. Също ми направи впечатление, че държеше да не укротявам малката като бърка навсякъде, просто искаше да й види темперамнета. Поигра с нея, игра е силно казано, но комуникира с малката. Докато бяхме в кабинета малката поиска да суче, съответно аз не отказах, на хомеопатката й направи впечатление начин по който се държи по време на сукане( бърка си в ушенцето), а преди това имаше отит който излекувахме с АБ.

Искренно се надявам да попаднеш на добър хомеопат!  Hug

# 9
  • Мнения: 175
Според тези "видни" хомеопати консумирането на малко шокорад или алкохол е позволено и няма да се антидотира лекарството.А дали е така?
Рени,благородно ти завиждам за лекаря, при който сте попаднали. smile3525

# 10
  • Мнения: 1 655
Не е 'варненски' синдрома за съжаление. Най-точното му име е 'търговски' синдром. Много хомеопати са се преврънали в дистрибутори. Не знам как са организирани хомеопатичните болници в Индия, но 'хомеопатичните центрове', които от скоро се сформираха в България сигурно има какво да научат от тях. Това 'менкане' на пациенти измежду хомеопатите в центъра, опашките пред кабинетите говори за лоша организация на целия този процес.

# 11
  • Мнения: 1 866
Интересно, повече от 100 пъти е прочетена темата, а само 7 човека са се включили. Защо се въздържате от коментар? Аз не търся одобрение на това, което казвам. Търся критики, забележки, мнения, споделяне на опит. Ако някой е разпознал хомеопата си в двете описания и не е съгласен с казаното - да сподели. Повтарям - целта не е просто да критикуваме нечия работа, а да разберем кое е приемливо и кое не в това лечение, за което аз лично съм уверена, че е най-доброто. Даже и въпросните хомеопати да четат тук, бих се зарадвала на техните коментари. Ако трябва кажете направо : "Лала, втелясваш се! Търсиш под вола теле. Взимай си гранулките и престани да четеш и да се чудиш, остави специалистите да си вършат работата!"  

# 12
  • Мнения: 867
Лала аз мога да споделя малко от това което те интересува. А именно:
1. Ходихме при Стоименова в МЦ Хирон.

2.Първичният преглед продължи 2ч. и половина.

3.Лекарството което ни изписа е ако евентуално вдигне Т когато тръгне на яслата, т.е. не е за в момента. Цитирам какво ми е написала: 3 пъти по 1ч. лъжичка през 10 мин. Това е.

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Тъй като понтието "класически" хомеопат девалвира, поради това, че всеки "занаятчия" в лошия смисъл на думата се самонакичи с тази "титла",

 ЕССН = European Council for Classical Homeopathy = Европейския Съвет по Класическа Хомеопатия -

http://www.homeopathy-ecch.org/content/view/15/32/

  в най-скоро време ще се преименува, запазвайки абривиатурата ЕССН, но без думичката "класически" -
защото има само една истинска, Ханеманова хомеопатия и съответно  хомеопати, всички останало е лъжехомеопатия и лъжехомеопати.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 858
И аз да се включа по темата,макар че съм ходила само на първичния преглед.

Реших се да отида,след многобройни разговори с познати и ровене тук из Форума.До колкото знам тази лекарка е една от най-уважаваните във Варна/може и да греша/.
Приятно впечатление ми направи това,че когато и звъннах в събота,в едно такова никакво време/около 21.ч/,тя беше много отзивчива,внимателна ,веднага ми записа час за вторник/който след окоро час,аз смених за понеделник,защото детето ми се влошаваше/.Каза ми че би могла да ме приеме и в неделя,но е извън града и ще се върне чак неделя вечерта.

Първичния преглед трая точно час.Доста си говорехме,малкия правеше бели из кабинета,тя ме успокояваше да не се тревожа и да го оставя да си беснее и вика.Не и пречело.
Аз отидох най-вече,защото искам да започна да лекувам алергиите на сина си,не със традиционните Антихистамини и т.н.
това че се разболя точно тогава когато реших да и звъня,беше добре дошло.Изписа ми шишенце с гранулки/Боаронските/,които си купих от Аптеката.давам ги вече трети ден.утре сме пак при нея.
За Аква Сорса ни каза,даде ни брошура и ни каза да си помислим.Чесно казано незнам дали ще си вземем newsm78
Мога да кажа че след приема на гранулките,състоянието на детето се влоши,усилиха се хрема и кашлица,а днес даже се появи и разстройство,което по принцип е признак на Лактозната му непоносимост.Знам че така може да стане от лекарствата Peace

Лекарката е сама в стаята,не видях сестра или някой друг. Naughty




Иначе съм имала и друг "сблъсък"с Хомеопатията.Педиатърка която сматам за много добра,се "занимава" и с Хомеопатия,но не и разбира много.натъпка ме със хиляда шишенца,едното ако киха,другото ако кашля,третото за сополи четвъртото за незнам си какво и така.по 5 гранулки на 2 часа.Сами можете да си представите какво чудо е да се разтворят и да се дават на едно бебе ooooh!,по тази схема.
Иначе като педиатър е  Peace,но Хомеопатията определено не и е  стихията.
Ефект нямаше, определено.Даже сега си мисля дали не е и навредила Thinking

И така,залагам много на тази Хомеопатка,даже съм решила и аз да се запиша да се лекувам при нея,но първо ще видим с малкия как ввървят нещата.
Дано са добре Praynig



 Пожелавам ти,да намериш най-добрия за теб и децата ти Hug


Забравих да напиша,че прегледа можеше да трае и по-вече,но пред кабинета настана голяма суматоха,имаше сигурно 15 човека да чакат и аз бързах да си тръгна от притеснение.хвана ме срам че аз седя толкова много,а хората чакат навън с децата си Blush

# 15
  • Мнения: 1 655
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

 Един истински хомеопат, може да прегледа максимум 3 (три) нови случая на ден, и то преко сили!

# 17
  • Мнения: 1 866
Има час за първичния преглед само. За острите състояние отиваш в работно време и чакаш. И като се струпат 15 човека, и тези с първичния преглед се претупват, защото другите чакат. А има и друго - след 3 дни те викат на контролен преглед. Вижда се състоянието и или ти казват да продължаваш да даваш същото още няколко дни, или ти сменят лекарството и всичко започва отначало. Така до безкрай. Аз съм стигала до 3 посещения на седмица, защото децата ми се влошават все повече и повече, а по телефона не могат да ме консултират. И болестта се проточва със седмици. Аз в последно време почти не съм констатирала оздравяване, а просто затихване на симптомите, които се развихрят с нова сила 2 дни след спирането на последното хомеопатично, което е било дадено. Следва нов опит с друга потенция, друго хомеопатично и така. Синът ми например, на 1г3м, напоследък беше постоянно тъпкан с Хамомила и накрая започна да изпада в някакви ужасни емоционални състояния, да плаче неутешно. Всеки път казвам, че детето плаче, но не се успокоява от носене на ръце и те ми казват да давам Хамомила. Е да ама то става по-зле, да не говорим, че другите симптоми като кашлица например се задълбочават ужасно много и детето въобще вече не може да спре да кашля, да се дави, спира да яде каквото и да било като се има предвид, че е дете с много голям апетит и това продължава 2 седмици без никакви изгледи за оправяне. А какво ще кажете за разстройство продължило 10 дни! Лекувано пак с Хамомила. Единият път ми дадоха даже пълно пликче с Хамомила 200 СН и ми казаха да му давам като забележа, че става раздразнителен от растежа на зъби. Това между другото, докато се изписва например Антимониум за кашлицата или Арсен за разстройството.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.

Аз си бях с час и си влязох на часа Peace За другите незнам Confused


Лала
,мисля че тази докторка за която ти говориш,е тази при която ние ходихме Thinking

# 19
  • Мнения: 55
че не сте случили на хомеопат то е ясно, но все пак смятам, че
няма да е зле да се назоват и имена.

Много хора се ориентират от отзивите във форума, при кой лекар да отидат.
И щом някой "класически " хомеопат вреди на пациентите си,
не е ли редно публично да му снемем лаврите!

Вчера спорих по този повод с една приятелка,
която дава на детето си една боза- микс  от 3 вида лекарства,
и не можах за я убедя че това лечение не е коректно, понеже   
хомеопатът бил голямо светило, много хора ходели при него, вземал по не знам
колко на преглед. 

Ако ги назовете поименно, ще помогнете на  някого  да направи правилния избор
и да избегне лошите последствия от  експериментите на такива "хомеопати"



# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат
Вижда се състоянието и или ти казват да продължаваш да даваш същото още няколко дни, или ти сменят лекарството и всичко започва отначало. Така до безкрай. Аз съм стигала до 3 посещения на седмица, защото децата ми се влошават все повече и повече, а по телефона не могат да ме консултират. И болестта се проточва със седмици. Аз в последно време почти не съм констатирала оздравяване, а просто затихване на симптомите, които се развихрят с нова сила 2 дни след спирането на последното хомеопатично, което е било дадено. Следва нов опит с друга потенция, друго хомеопатично и така.

 Изумен съм! как така да продължиш да го даваш още няколко дни?... и колко пъти на ден го даваш?...
 Истинския хомеопат го дава само веднъж и чака няколко дни през което време не се приема лекарството.
 Може би те смятат, че трябва да постигнат химическо насищане на организма, както е при алопатичните лекарства и както са ги учили в медицинския университет, само че хомеопатията е друга, Алтернативна наука, със коренно различно  действие на хомеопатичните и л-ва?!...
 
 А в какви потенции сте приемали и колко често тези хомеопатични л-ва?

Цитат
Всеки път казвам, че детето плаче, но не се успокоява от носене на ръце  и те ми казват да давам Хамомила.

 Но това е пълен абсурд! - Точно Хамомила се успокова, когато я вземат на ръце и не дава да я оставите в леглото или на пода!  Thinking

Цитат
Единият път ми дадоха даже пълно пликче с Хамомила 200 СН и ми казаха да му давам като забележа, че става раздразнителен от растежа на зъби. Това между другото, докато се изписва например Антимониум за кашлицата или Арсен за разстройството.

 - Тук вече онемявам, нямам думи...  Sick

... такава каша от хомеопатични л-ва води до Тотално потискане на Жизнената Сила и не е за чудене плачевните резултати от такива експерименти.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 13:26 от Aleksander

# 21
  • Мнения: 4 414
Добре де, вашите хомеопати не работят ли с часове? Как се получават тези опашки пред кабинета? За мен не е нормално да има опашка именно пред такъв кабинет. Тогава неминуемо ставаш боаронец, щеш не щеш... то е абсурд да 'обработиш' 15 човека на ден дори.
винаги имам час. налагало се е да чакам не повече от 15-20 мин да завърши предния преглед/интервю. повече съм чакала само ако съм отишла без записан час, спешно и са ме вмъквали между други прегледи...всъщност това ми се е случвало веднъж. това важи за мен, за детето и за мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 1 298
Има час за първичния преглед само. За острите състояние отиваш в работно време и чакаш. И като се струпат 15 човека, и тези с първичния преглед се претупват, защото другите чакат.

 Shocked

И накрая си плащаш 20лв за чакането  Shocked

# 23
  • Мнения: 314
lala,няма 2 мнения по въпроса,който описваш.но за съжаление,хомеопати много има във варна,но не всички са хомеопати,на които можем да поверим собственото си здраве и това на децата ни.ние също посещаваме хомеопат,от който за момента съм доволна,но аз също бих те посъветвала да назовеш имената на тези псевдохомеопати.в противен случай всеки от нас рискува да попадне при тях и после да изпише всичко това,което си написала ти.пожелавам ти да намериш правилния човек за себе си и за семейството си и следващият ти постинг тук да е изпълнен с благодарност към ВАшИЯ хомеопат.успех!

# 24
  • Мнения: 26
И аз да ви споделя:
От скоро се интересувам от хомеопатия и не съм толкова запозната колкото другите мами и затова, ако допусна някоя грешка моля да ме извините!
Та вчера заведох дъщеря си(1г.2м.) при клас.хомеопат за пръв път.Прегледът трая около час, зададе ни обичайните въпроси, който на всички са задавани(като чета тук). Направи ми много добро впечатление, а и малката за пръв път се държа с непознат човек долкова свободно - седна в нея, започна да й говори(на нейния си език) и т.н. До тук всичко е ОК! Изписа ни, обаче лекарство, което каза да давам цяла седмица( при положение, че в момента детето ми е здравичко пу-пу), също така да давам и коластра(Аква сорс).Казах й че имам приятелка която е дистриб-р, но тя настоя да си взема капсулките от нея, за да можела да им следи бройката(в см.колко е изпило детето). Аз пак се съгласявам, може би има някаква логика! Трябвало да давам по 2 коластри на ден newsm78!  Вече почнах да се усъмнявам, от колкото и скоро да се интересувам все нещо съм попрочела и това за коластрата ми дойде в повече. А ако не дай Боже се разболее по колко трябва да давам? Направи ми впечатление, че този-лекар хомеопат е доста комерсиален. Ама аз нали все хубави неща съм чела за него, пак се обвиних, че съм много мнителна( по принцип трудно вярвам на хората, все си мисля, че някой ме лъже). Та лекарят ме предупреди, че вследствие на лекарството може да настъпят някакви усложнения или по-точно неизлекувана болест да се прояви. Стана ми още по-странно newsm78 Вика ни след три дни на контролен преглед.
Другото нещо, което ми направи впечатление е, това за абонамента(може би трябваше да ги номерирам като Lala) Задължително се абонираш за три месеца напред, като на месец е 20лв.  newsm78 Няма да коментирам!!!
И така прибрахме се в нас влязох във форума и видях, че има тема за въпроси към хомеопат. Понеже тя не ми обясни за какво е лекарството реших да питам и тук. Междувременно видях и темата на Lala и изтръпнах, че може би говори точно за тоя лекар, който ние посетихме. Така се и оказа единият от лекарите, за които тя говори е точно нашия  Sad
Незнам как бихте постъпили вие, но аз реших да не правя експерименти с детето си! Едно лекарство, че второ, че трето...........детето ми не е опитно зайче! Реших да не давам това, което ми изписа тоя лекар-хомеопат. Честно да ви кажа в монента се моля детето ми да не разболява!!! Защото просто незнам къде да отида! На личн.лекар също нямам доверие-мин.месец детето ми беше с 40Т и тя отказа да дойде(а мъжа ми щеше да я вземе и върне), защото нямало кой да гледа внучка, а не можела да я вземе да не я разболее, че после дъщеря й щяла да й се кара..... Просто не искам да коментирам!!!!
Голям зор беше докато убедя мъжа ми, че мнго хора се лекуват с хомеопатия, и че трябва да заведем малката при такъв лекар. И незнам ако реше да посетя друг лекар-хомеопат каква борба ще бъде с него! Всички са токова комерсиални(под всички имам впредвид тези лекари при които аз съм ходила) и хомеопати и об.лекари. Много съм разочарована!

Благородно завиждам на майките, които са попаднали на добър и съвестен лекар! Желая на всички децата им да се разболяват по-малко!!!

 Съжалявам ако съм ви отегчила, доста неща изписах, извинете ме. Но понякога ти се насъбира толкова много,че...........

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Предлагам ви темата на Svetla1:

Що е хомеопатия?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0
Цитат
Произхода на думата “Хомеопатия” е гръцки: Homoios – подобен; pathos – страдание и отразява основният й принцип:   ПОДОБНОТО СЕ ЛЕКУВА С ПОДОБНО (Similia similibus curantur). Веществото, от което е създадено хомеопатичното лекарство, дадено в по-големи дози на здрав организъм, предизвиква подобни симптоми като на болния човек.


Принципи на хомеопатията:

Това, което отличава хомеопатията от алопатията е ясната формулировка на принципи и закони, по които се извършва и с които се съобразява лечението и които са в съзвучие с природните.
   *Първият основен принцип, който лежи в основата на хомеопатичното лечение, е този на ПОДОБИЕТО .
  * Вторият гласи, че винаги се дава САМО ЕДНО ЛЕКАРСТВО
на принципа на подобието според тоталността от характерни симптоми.Това означава, че след прегледа се назначава например само ПУЛСАТИЛА ЗОС и докато се приема и не се установи ефектът й не се вземат никакви други хомеопатични лекарства. Едновременното даване на няколко хомеопатични лекарства (или на комбинирани препарати) практикувано от някои „хомеопати" - например сутрин БЕЛАДО-НА, на обед - ПИРОГЕН, а вечер - МЕРКУРИУС, не е съобразено с „доказването" на лекарствата и начина на действието им. Това обърква реакциите на организма на лекувания, а в същото време и лекуващия.
 * Третият принцип се отнася до МИНИМАЛНАТА ДОЗА. Лекарството се дава във възможно най-малкотоколичество и не се повтаря, докато не се е изчерпал ефектът от първата доза.
 * Четвъртият принцип представлява ЗАКОНА НА ХЕРИНГ. Законът на Херинг описва посоките, в които симптомите се предвижват и изчезват в процеса на лечение на хроничните заболявания, а именно:
- отгоре надолу: например при лечението на човек с кожно заболяване обривите започват да изчезват от главата към краката.
- отвътре навън и от по-важните към по-маловажните органи -например изчезват силно изразени симптоми от страна на стомаха и червата, а се явява кожен обрив, който по-късно също изчезва или пък изчезват сериозни сърдечни и ставни оплаквания, а се появява за крат¬ко време разстройство, което също преминава скоро.
- в процеса на лечение често за часове или дни се връщат стари оплаквания, в обратен ред на тяхното появяване във времето преди вземане на лекарството, след което изчезват. Това показва, че те не са били наистина излекувани в миналото, а само потиснати. Например, скоро след приемането на лекарството може да се появи обрив, който пациентът е имал преди две години, и който е бил мазан с различни препарати и „излекуван". Няколко дни след като изчезне обрива, може да се появи за няколко часа главоболие, от каквото човекът е страдал дълго преди четири години и т.н. В хомеопатията това проявяване за кратко време на различни оплаквания, които човекът е имал преди месеци или години се нарича „лечебна криза".
 (При прилагането на комбинирани препарати или на няколко хомеопатични лекарства едновременно, Законът на Херинг не се проявява).

 Провява се обаче един много опасен закон: закона за ПОТИСКАНЕТО при което проблема, болеста се вкарва от периферията на вътре - към важни органи и системи и при най-дълбокото потискане проблема е вкаран в Психиката.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:50 от Aleksander

# 26
  • Мнения: 1 655
Аз мисля, че темата не е за разяснение по въпросите на хомеопатията, а за това как си позволяват да я практикуват някои 'класически' хомеопати. Сигурна съм, че те ги знаят всичките тези неща, но защо "карат през просото"? За мен обяснението е само едно.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз мисля, че темата не е за разяснение по въпросите на хомеопатията, а за това как си позволяват да я практикуват някои 'класически' хомеопати. Сигурна съм, че те ги знаят всичките тези неща, но защо "карат през просото"? За мен обяснението е само едно.
Повторението е майка на знанието!   Peace

 Какво?  Stop сподели и с нас.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 17:38 от Aleksander

# 28
  • Мнения: 1 655
Аз съм го написала в първия си пост по темата - търговийката.

# 29
  • Мнения: 26
Аз съм го написала в първия си пост по темата - търговийката.

Напълно те подкрепям!

# 30
  • Мнения: 1 866
Изумен съм! как така да продължиш да го даваш още няколко дни?... и колко пъти на ден го даваш?...
 
 А в какви потенции сте приемали и колко често тези хомеопатични л-ва?

И при четиримата хомеопати, които съм посещавала, ВИНАГИ предписанията на лекарствата са били да се дават по няколко пъти на ден в продължение на минимум 4 дни. И ми се струва, че никога не сме се спирали на тези 4 дни, а лекарството е продължавано за още поне няколко дни или е сменяно за друго, което също се е давало с дни наред. Потенциите са били най-разнообразни - наредих сега пакетчетата коита са ми останали и ето какви потенции виждам :
200 СН : 3 по 2 гр дневно за 4-5 дни,
12Х : 4 по 2 гр дневно за 7 дни,
30СН : 4 пъти по 2 гр за 4-5 дни,
4Д : по 3 гр вечер или 3 пъти по 3 гр за 5 дни,
6Х : 2 пъти по 2 гр за 1 месец или друго 4 пъти по 2гр за 10 дни,
12 С : 3 пъти по 2гр за 10 дни
Любимото на единия хомеопят беше следното предписание : първия ден се дава една доза от едно лекарство в някаква потенция като 1 М или 200 СН например, след няколко часа давам същото лекарство в друга потенция и следващите дни продължавам със същото лекарство в потенция 30 СН по 3-4 пъти на ден. За съжаление не знам всичко което е давано, защото както казах много често не ми се казваше какво се дава. Честотата на тези приеми беше...ами не мога да кажа, аз имах чувството, че децата ми почти не са спирали да смучат гранулки. Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа.

Не знам вече за лошо или за хубаво беше, но трябва да призная, че децата ми не са боледували сериозно, става въпрос не се е допускало състоянието им да се влоши дотолкова, че да се наложи да се взимат антбиотици или други неща, но пък затова поддържаха постоянно едно болестно състояние което се спираше на ниво сливици и от време на време някой бронхит. И понеже нали децата ми са малки аз всеки път си казвах - е, поне ги отървах от антибиотика и все пак ги закрепих криво ляво, нормално е да боледуват често на тази възраст. Искрено вярвах, че ако не давах всичката тази хомеопатия, нещата щяха да са по-зле. Проблемът беше, че все пак нямах никак чувството, че децата ми изграждат и укрепват имунната си система, а напротив. Те като че ли все по-трудно и по-трудно се справяха с болестите и така до тази есен, когато нещата минаха вече за мен границата на допустимото. Това което ме притесни бяха емоционалните им състояния повече от физическите. И това, че и двамата като че ли направо увяхнаха и започнаха да се държат доста непривично, което ме изплаши и тогава си казах, че става нещо наистина странно и че трябва на всяка цена да търся незабавно помощ от друго място.

И аз като Светла съм абсолютно убедена, че въпросните хомеопати са се обучавали в класическа хомеопатия, но така и не можах да разбера защо са избрали да лекуват така.



# 31
  • Мнения: 175
Чета темата за пореден път и единственото, което ми се върти в главата е , че Когато въшката се наяде-излиза на челото.Това е една стара мъдрост, за която примери срещам доста често в живота. Голяма част от хората се насочват към професия, която им е призвание, работят усилено за да  се докажат, и когато дойде време да срещнат хорската благодарност и признателност,възгордяват се и си  мислят че по велики от тях няма.
Страхувам се че хомеопатът, при който съм в момента също ще се възгордее един ден и ще каже-"Като не ти харесва моят начин на работа-намери си друг". Ами аз ще си намеря и тогава друг, но докога?
Хомеопати не се намират под път и над път, а всички работещи те се  броят на пръстите на едната ми ръка са затрупани с пациенти.
Но все пак вярвам че лекари по призвание винаги ще има.

# 32
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Lala,знам за какво говориш .И аз съм си задавала повечето от въпросите ,които споменаваш.
1000% съм сигурна за кого говориш - и моите деца се лекуват при този хомеопат. Все още  нямам толкова впечатления колкото теб-за сега сме на ниво успешно овладени 2-3 остри състояния - и на това благодаря,защото я спасихме от неизбежните антибиотици.Но имам същите притеснения като теб.
Ще следя темата.

# 33
  • Мнения: 667
Аз също от скоро се интересувам от хомеопатия и не съм съвсем на ти с цялата информация. Но все пак след обстойно разпитване и четене  избрах хомеопат за дъщеря си - уж класичеси, хвален на много места, с опашки пред кабинета и т.н.
Може би е рано да говоря, защото от месец и малко сме там, но все пак.
Интервюто мина за 1 час, задаваше мнго и най-различни въпроси. Определи и лекарството, което каза, че за момента няма нужда да взема, дадени от същото 200СН за спешни случей и изписа още едно лекарство за моментното и състояние.
На самото интервю дъщеря ми беше с лека кашлица, която се проявяваше предимно нощем и предната  седмца беше прекарала отит. Та започнахме с въпросното лекарство два пъти по 5 гранули за няколко дни... давах го 4 дни после дъщеря ми получи разстройство и пак хрема, чухме се по телефона и хомеопатът каза, че това било хубав знак, защото така се изчиствал организма - да давам 3 пъти по 5 гранулки. Това премина за около ден и половина и половина - пак се чухме и ми беше обяснено, че трябва да имаме търпение за да се докаже лекарството - действало щом има промени, да давам още ден по тръ пъти, осле 2-3 дни по 2 пъти, после 2-3 дни по веднъж на ден  да го спирам полека лек. Това е вече повече от 2 седмици - все даваме (вече по веднъж на ден), но мисля до утре да е. В момента няма хрема, но пак кашля през нощта, малко е наистина и на лекар я водих, казаха, че е здрава, но нещо се изнервих вече, а и от това, което чета тук сега ми става ясно, че не е това правилния начин. Вие как ще коментирате. За следващата седмица съм записала час и мисля да запитам, защо така се получи. Иначе и Аква Сорс се препоръчва на поразия, но аз не го взех - имам си го вкъщи. Като цяло хомеопатът е много мил и любезен, отговаря на GSM, но някак си много се разколебах след този първоначален опит...
Явно не само във Варна процедират така...

# 34
  • Мнения: 3 506
Не мога да коментирам теоретично, синдроми всякакви в днешно време, идеално няма. Но в духа на твоя постинг ще ти кажа какво е приемливо и какво не за мен и какво бих търсила:

Не е приемливо:
1. Всеки път да сме при различен лекар. Категорично.
2. В рамките на 24 часа или повече да нямам връзка с лекуващия хомеопат по тел. В рамките на 2-3 дена или повече да нямам връзка лично (да не мога да заведа дете на преглед). Освен ако не ме е предупредил, че ще пътува, което обаче не бих приела да е повече от 2 пъти в годината.
3. Да бъда изнудвана, че без еди-какво си децата ми еди-какво си. Изписва ми се / препоръчва ми се лечение, аз решавам дали, как и докога. Вкл. Аквасорс и сие.
4. Прегледът (да не говорим за интервю) да е 10 минути.
5. Често да чакам повече от половин час, когато съм си записала час предварително.
6. Да не мога да изразявам съмнения, да дискутирам, да задавам въпроси.

Приемливо е:
1. Да не ми казва името на лекарството, ако ми е изтъкнал аргументи в подкрепа на тази необходимост.
2. Да повтарям дози от лекарство в ниска потенция, ако така е преценил хомеопата.
3. В изключителни случаи да имам изписано второ лекарство, което да дам успоредно с първото, или ако то не подейства, след като се чуем по тел.
4. Да не е установено конституционално лекарство в рамките на година - може да се е сменило все пак.
5. Очакваният ефект да не е толкова бърз/ясно изразен/дълготраен, колкото на мен ми се иска. Хубавите работи стават бавно понякога.
6. Да няма ефект върху конкретен проблем - все пак хомеопатията не е панацея. Но очаквам в тези случаи хомеопатът да си каже, че възможностите са изчерпани и да търсим други варианти.



# 35
  • Мнения: 2 761
Аз мисля,4е става дума за Ми6о Костадинов.
На твое място не бих се ядосвала,а бих му стиснала ръката,за6тото от то4ка 11 следва един много важен извод,при това потвърден от хомеопат!

# 36
  • Мнения: 1 866
Омега, може ли да ми обясниш какво имаш предвид, защото напоследък не съм много силна в правенето на изводи.

# 37
  • Мнения: 585
Да споделя и аз моя опит с хомеопатията! От няколко месеца започнах опитите да се лекуваме с хомеопатия и не мога да кажа, че съм наясно все още с принципите й на действие и с това дали съм попаднала на истински хомепоат или на нещо средно като Lala, както става ясно и от въпросите ми , които съм задавала в този форум!! Първо за хомеопата ни, избрахме го след като беше препоръчан от няколко места, твърди че е истински хомеопат, мила и отзивчива жена е, но засега още не е спечелила пълното ми доверие! Винаги е на разположение, досега е отсъствала за две седмици и ме предупреди за това!! Не ме насилва да давам никакви допълнителни добавки на детето, изписва лекарствата на рецепта/ от монопрепаратите на Боарон са/, а конституционното лекарство му  го дава тя , като не плащам допълнително за него!! На преглед ходим един път в месеца / имаме хронично заболяване/, тогава му дава основното лекарство и ми дава за още един прием, отговаря ми на всички въпроси стига аз да знам какво да питам, и след като помолих ми казва вече и какво конституционно лекарство  му дава! Определено не мисля че е комерсиална , защото не се опитва да ми продава каквито и да било допълнителни продукти, за контролен преглед ми взима 5 лв., а интервюто при нея беше 20лв за детето и 25лв за мен! Досега сме овладяли три остри състояние, е всъщност не толкова остри, зачервено гърло с температура и едно разстройство, които се оправяха за три дни!! Сега това което ме притеснява:
1. Конституционното лекарство почти всеки път е различно!!
2.При острите състояния му изписва две неща които взима по схема/ с ниска потенция обаче 9 или15/, когато я попитах защо тя ми обясни следното ,че за да даде едно лекарство , то трябва да е във висока потенция ,но тъй като детето ми е малко 3г, при такава висока потенция трябва да го наблюдава постоянно , за да се следи точно състоянието му/ при малките деца нещата се развивали по-бурно/ и да се отчете действието на лекарството, а тя няма тази възможност поради потока от пациенти и се страхува да прилага това лечение като няма пълен контрол над него! За това в остри състояния прибягвала до боароновски методи!!
3.Досега не ни е преглеждала при остри състояния, назначенията стават само по телефона, но в интерес на истината и състоянието на детето не е било никога сериозно, а тя винаги е казвала че ако нещата се влошат да й се обадя и ще го прегледа!!
4.Хроничното ни заболяване е астма с атопичен дерматит, като второто е по-изразено, за астмата още не мога да кажа дали се е повлияла ,защото тя са проявява през зимният период, но екземата на ръчичката му продължава да ме притеснява! След започване на лечението тя нарастна като големина , което беше отчетено като добър признак че действаме в правилната посока, след това започва да намалява осезаемо, но сега със започване на есента , екземата отново започна да расте!!

5. Интервюто на малкият продължи около 45 мин, а моето не повече от 50-60мин, което на фона на това което вие разказвате си много малко! Освен това контролните прегледи са по 5-10мин,  в които тя почти не задава въпроси, аз се опитвам да разкажа това което съм забелязала като промени във физ. и психичното състояние ,но оставам с впечатлението в повечето случаи че не ме слуша!!

# 38
  • Мнения: 1 655

2.При острите състояния му изписва две неща които взима по схема/ с ниска потенция обаче 9 или15/, когато я попитах защо тя ми обясни следното ,че за да даде едно лекарство , то трябва да е във висока потенция ,но тъй като детето ми е малко 3г, при такава висока потенция трябва да го наблюдава постоянно , за да се следи точно състоянието му/ при малките деца нещата се развивали по-бурно/ и да се отчете действието на лекарството, а тя няма тази възможност поради потока от пациенти и се страхува да прилага това лечение като няма пълен контрол над него! За това в остри състояния прибягвала до боароновски методи!!

Това са неоснователни оправдания! Като се страхува и като няма възможност да проследява, да не се захваща да лекува. Е такова оправдание още не бях чувала...

# 39
  • Мнения: 982
Омега, може ли да ми обясниш какво имаш предвид, защото напоследък не съм много силна в правенето на изводи.
В точка 11 говориш за продуктите на Аквасорс.Може би това има предвид Омега.

# 40
  • Мнения: 2 761
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

# 41
  • Мнения: 1 655
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

Точно от 11 точка не си прави извода колко е ефективна хомеопатията. Слава богу не всички хомеопати са дистрибутори.

# 42
  • Мнения: 1 559
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

За Аквасорс и аз не знам дали помагат, не съм се интересувала. Стига ми хомеопатията, за която ти си правиш някакви изводи на базата на твоя опит. Дано да не смяташ, че хомеопатията - това е твоят опит. Laughing За теб сигурно е така. Ако това обяснение те удовлетворява, чудесно.
Впрочем ако е  "неефективна" хомеопатията без да се съчетава с хранителни добавки, как ли е лекувал Ханеман преди 200 години?
А как ли е оцеляло детето ми, което лекувам само с хомеопатични лекарства?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lalа, мисля, че познавам поне единия от хомеоаптите.
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

# 44
  • Мнения: 2 761
... как ли е лекувал Ханеман преди 200 години?
А как ли е оцеляло детето ми, което лекувам само с хомеопатични лекарства?

Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.

А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.

# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.
Omega Водораслите на са хомеопатичен, а "пирамидален " продукт.
   
Цитат
Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа.
gala66
Цитат
1. Конституционното лекарство почти всеки път е различно!!

 Конституционното лекарство на всеки човек, само в редки случаи се променя през живота му, освен при натруване на много стресови фактори.



 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 18:48 от Aleksander

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат

Любимото на единия хомеопят беше следното предписание : първия ден се дава една доза от едно лекарство в някаква потенция като 1 М или 200 СН например, след няколко часа давам същото лекарство в друга потенция и следващите дни продължавам със същото лекарство в потенция 30 СН по 3-4 пъти на ден. За съжаление не знам всичко което е давано, защото както казах много често не ми се казваше какво се дава. Честотата на тези приеми беше...ами не мога да кажа, аз имах чувството, че децата ми почти не са спирали да смучат гранулки. Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа...
...Проблемът беше, че все пак нямах никак чувството, че децата ми изграждат и укрепват имунната си система, а напротив. Те като че ли все по-трудно и по-трудно се справяха с болестите и така до тази есен, когато нещата минаха вече за мен границата на допустимото. Това което ме притесни бяха емоционалните им състояния повече от физическите. И това, че и двамата като че ли направо увяхнаха и започнаха да се държат доста непривично, което ме изплаши и тогава си казах, че става нещо наистина странно и че трябва на всяка цена да търся незабавно помощ от друго място.
Това се случва, когато лаикът се хвърли да дава висока потенция от 1М, освен неправилно предписано, но и мн. чести повторения!
  Забел: Дори и много точно предписано, л-вото с потенция от 1М - нагоре, не бива да се дава често!
  Колкото за "класическа" - по-точно е да се нарича истинска хомеопатия(за разлика от останалата - неистинска хомеопатия) - много се съмнявам да са я учили, тъй като тя е много сложна наука и изисква много повече усилия и концентрация от медицината.
 Докато медицинската образование може да се изкара със зубрене, истинската хомеопатия не може.  Peace

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 18:50 от Aleksander

# 47
  • Мнения: 2 761
Александър,аз водорасли не ползвам..Но не ги изклю4вам като възможност,за6тото са ги използвали от дълбока древност.Въпрос на преценка е откъде да се вземат.

# 48
  • Мнения: 1 559
Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.

А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.



И аз не съм живяла с Ханеман (или поне нямам такива спомени Laughing), но мога да коментирам, защото мога да чета, да се ровя, да анализирам.
И моето дете оцелява без хомеопатични лекарства тогава, когато организмът се справя сам. Но щом има нужда да бъде "побутнат" в правилната посока, за да се излекува, за мен хомеопатията е начинът. Щом е за хомеопатия, не само, че не си пестя времето, а и се чудя как да си открадна още временце, което да посветя на нея. Grinning А парите - всеки труд струва пари. Хомеопатът е инвестирал много време и средства в обучението си (и продължава да ги инвестира, за да се развива), освен това не виждам причина да не се заплаща на човек, който съвестно, отговорно и всеотдайно си върши работата.

Офф топик (както и последните няколко постинга май newsm78) - Лала, писах ти на Лични.

# 49
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Omega
Цитат
Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.
А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.

  Не стеснявай останалия свят, от гледната точка само за ... себе си.
  Това ли би посъветвала майките, чиито деца са имали например тежки астматични пристъпи излекувани чрез хомеопатията.
 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 20:10 от Aleksander

# 50
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lalа, ..................................
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

  Благодаря за въпроса ти!

 Много пациенти, търкали с години пейките на различни медицински учреждения, чакайки с часове поредното "Светило" да ги "освети", но стоически издържали въпреки явната липса на лечебен ефект, накрая решават да пробват алтернативно хомеопатично лечение. дотук добре.
 Обаче тук те коренно се променят, искайки моментално излекуване?...
 Може би са си представяли хомеопата като някакъв Хари Потър с наметало и вълшебна пръчица?!...

 И наистина, понякога силно показано хомеопатично л-во не действа! Защо? - защото всъщност някое друго, на пръв поглед не толкова показано, ще влезне в "резонанс" в зависимост не от Тоталноста от симптомите, а от същината на Централното нарушение.

 Така че тези за които стана въпрос по-горе, дори и да боравят със симптоми, хал - хабер си нямат от понятия като, Централно нарушение, делюзии, усещания и т.н. все понятия от истинската, Ханеманова философия на лечебното изкуство.

# 51
  • Мнения: 164
Аз си мисля именно за това даване на еднократна доза. Наистина ли така се практикува при  хомеопатичното лечение? 

# 52
  • Мнения: 1 866
Искам да уточня в темата, ако не е станало ясно, че въпросът въобще не е затова дали трябва или не трябва да се лекувам с хомеопатия. Аз този въпрос си го зададох преди време и взех решение. Решението ми не се е променило, въпреки проблемите с които се сблъсках досега. На мен проблемът ми е как да разпозная истинския хомеопат и затова е темата.

Александър, извинявай, че настоявам така с въпроса си, но аз в момента изпитвам силна нужда от повече обяснения, като на дебил малко, но...ще ме извиниш. Моля те, кажи ми направо тези предписания които описах- не само за потенцията 1М, а и другия списък който дадох, нормални ли са или не за класическия хомеопат. Уточнявам още веднъж, ВИНАГИ ми се изписваха така лекарствата. Досега никога не ми е изписвана еднократна доза от която и да е потенция и от което и да е лекарство. Винаги минимум 4 дни по няколко пъти на ден.

# 53
  • Мнения: 164
 Simple Smile lala- мислим едно и също

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат
Александър, извинявай, че настоявам така с въпроса си, но аз в момента изпитвам силна нужда от повече обяснения, като на дебил малко, но...ще ме извиниш. Моля те, кажи ми направо тези предписания които описах- не само за потенцията 1М, а и другия списък който дадох, нормални ли са или не за класическия хомеопат. Уточнявам още веднъж, ВИНАГИ ми се изписваха така лекарствата. Досега никога не ми е изписвана еднократна доза от която и да е потенция и от което и да е лекарство. Винаги минимум 4 дни по няколко пъти на ден.

  Ще ти отговоря така, когато някой постави подобен въпрос, на някой световно известен хомеопат, водещ на международен семинар в България, той онемява  Sick от изненада и възмущение.
 Така че отговора е: - Не, това не е истинска хомеопатия.
 
 Пак повтарям - Те друго не знаят и не разбират, понеже не са го учили.
  Те може би си мислят, че хомеопатичните л-ва действат, както алопатичните - повтарят ги, търсейки химическо насищане на организма, но това е дълбока заблуда!

 Има много точно прецизирани случаи, като изключение от правилото,  с чести повторения, по определен начин, но само на едно хомеопатично лекарство, без редуването му с друго такова!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 20:16 от Aleksander

# 55
  • Мнения: 1 866
Благодаря, този път вече беше повече от ясно. Аз така питам по няколко пъти, защото явно не мога още да го преглътна и си го предъвквам.

Нетка, ами как няма да мислим едно и също...

# 56
  • Мнения: 164
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? Уф не знам за другите които четат темата но аз лично се притеснявам от това какво пие детето ми и какво всъщност му давам.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lalа, ..................................
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

  Благодаря за въпроса ти!

 Много пациенти, търкали с години пейките на различни медицински учреждения, чакайки с часове поредното "Светило" да ги "освети", но стоически издържали въпреки явната липса на лечебен ефект, накрая решават да пробват алтернативно хомеопатично лечение. дотук добре.
 Обаче тук те коренно се променят, искайки моментално излекуване?...
 Може би са си представяли хомеопата като някакъв Хари Потър с наметало и вълшебна пръчица?!...

 И наистина, понякога силно показано хомеопатично л-во не действа! Защо? - защото всъщност някое друго, на пръв поглед не толкова показано, ще влезне в "резонанс" в зависимост не от Тоталноста от симптомите, а от същината на Централното нарушение.

 Така че тези за които стана въпрос по-горе, дори и да боравят със симптоми, хал - хабер си нямат от понятия като, Централно нарушение, делюзии, усещания и т.н. все понятия от истинската, Ханеманова философия на лечебното изкуство.
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

# 58
  • Мнения: 1 655
Пак повтарям - Те друго не знаят и не разбират, понеже не са го учили.
  Те може би си мислят, че хомеопатичните л-ва действат, както алопатичните - повтарят ги, търсейки химическо насищане на организма, но това е дълбока заблуда!

Досещайки се за имено на хомеопата (то беше и написано нейде из постовете) съм сигурна, че човека е учил ханемановата хомеопатия. Дори е един от първите класически хомеопати във Варна, ходил е на много семинари и обучения. Но предполагам количеството пациенти вече му идват извън възможностите и е много по лесно да го пратиш да си пие гранулките 4-5 дена в къщи и да не те занимава, от колкото да ти звъни (или да го посети) на всеки 24 часа след еднократния прием, да го проследяваш, пък лекарства да сменяш... Всеки хомеопат трябва да си знае предела на възможностите от към количество пациенти и когато види, че започва да не се справя с тях, да не поема нови, а да обърне внимание на вече поетите такива. Но....

# 59
  • Мнения: 455
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? ....

Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???

# 60
  • Мнения: 1 866
Албена, мен също ме вълнува този въпрос. Аз засега мога да кажа само, че от наблюденията си съм установила, че е временно. Например вече почти хроничната кашлица на дъщеря ми се е овладявала с 20 дневен прием на разтвор на Сулфур 6Х, но 2 месеца след това кашлицата отново се развихри. Вярно, че междувременно се сложи една много закъсняла ваксина ДТК и аз имам съмнения и в нея, но все пак да отбележа, че цели 6 месеца още трябваха, за да се овладее отново кашлицата. И след 3 месеца пауза (през летния сезон), сега отново сме се върнали в началната точка. А нова ваксина не е имало.

Друг пример - излекувана алергия благодарение на едномесечен прием на хомеопатично. След 1 година алергията е пак налице.

Трети пример - синът ми често прави разстройства,които ми се струва са свързани с никненето на зъбки. Лечението е на същия принцип - няколко пъти на ден, по няколко дни. В крайна сметка разстройството спира - дали от хомеопатията или защото зъбът просто е поникнал - може само да гадаем. Обаче с всеки следващ път разтройството става все по-силно, продължително и изтощително за детето.

Няма да коментирам за все по-често повтарящите се вирусни заболявания и разни ангини на децата ми, защото в този случай нещата са по-сложни - децата са малки, едното посещава детско заведение и е нормално да боледуват често. Но например дъщеря ми вече е лекувана 2 години с хомеопатия като преди това нито е боледувала, нито е приемала друг вид лекарства и въпреки това болестите, както и продължителността на времето за преодоляването въобще не са променили нито честотата, нито продължителността си. Даже смея да твърдя, че се преодоляват все по-трудно. 

Това е моят опит. Силно се надявам, че греша в интерпретацията на наблюденията си, но засега само това мога да констатирам. 

Аз лично от известно време си мисля, че много пъти децата ми и аз сме се оправяли не благодарение на хомеопатията, а въпреки хомеопатията. Ако ме разбираш какво искам да кажа. Пак да повторя, че нямам претенции, че правилно интерпретирам наблюденията си.

# 61
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
malina_m
Цитат
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

 Не мога да говоря за конкретния случай, говоря по принцип. А той е че не винаги още с първото хомеопатично л-во става чудото, то ако беше така, хомеопатита щеше отдавна да е официалната медицина.
 Трябва все пак известно търпение, особено що се отнася за хремите, тъй като се предполага, че преди това, те упорито са били потискани с най различни капки за но.
 Колкото се отнася за кашлицата продължаваща 3 седмици, тя би трябвало да бъде положително повлияна от хомеопатичното лечение.
 Все пак да не забравяме, че пролетния щам грип (мутирал) характерен с много упорита и дразнеща ларенгиална кашлица, отново се върти тази есен.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 133
malina_m
Цитат
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

 Не мога да говоря за конкретния случай, говоря по принцип. А той е че не винаги още с първото хомеопатично л-во става чудото, то ако беше така, хомеопатита щеше отдавна да е официалната медицина.

Това го разбирам и приемам. Може би всеки поставя някакви свои граници на допустимост на опитите. А грешното лекарство може и да вреди, нали? Особено ако всеки път се минава през 1-2 грешни лекарства?

Цитат
Трябва все пак известно търпение, особено що се отнася за хремите, тъй като се предполага, че преди това, те упорито са били потискани с най различни капки за нос.

Явно и това може да е фактор. В нашия случай капки за нос не съм слагала досега с изкл. на Коларгол веднъж преди 3 години и половина, които не подействаха и без това.

Цитат
Колкото се отнася за кашлицата продължаваща 3 седмици, тя би трябвало да бъде положително повлияна от хомеопатичното лечение.
 Все пак да не забравяме, че пролетния щам грип (мутирал) характерен с много упорита и дразнеща ларенгиална кашлица, отново се върти тази есен.

Колко време, според теб, може да се счита за нормално да продължи този тип кашлица, без доп. лечение? И ако мине от самосебе си, какво може да е развитието - по-силен организъм или нещо, което може да се повтори скоро? Или зависи от организма на човека?

lala, извинявай, че ползвам темата ти с мои въпроси, надявам се и за други родители да са полезни.

# 63
  • Мнения: 1 866
Искам да коментирам и казаното от Светла, защото именно този въпрос за квалификацията на въпросните лекари ме смущава най-много. Проверила съм лекарят. Със сигурност е посещавал лекции на много известни класически хомеопати, има дългогодишен опит, обучавал се е много. Имам една приятлека, която посещава една много известна хомеопатичка в София от която е страшно доволна, но която със сигурност не използва тези методи, които споменах по-напред. Има и много други пациенти в този форум, които могат да го потвърдят. Та аз помолих приятелката ми да попита тази лекарка какво й е мнението за въпросния варненски хомеопат. Казала й, че той бил на "светлинни години " от другите, сиреч много добър. За другия хомеопат, който споменавам във втория си постинг също съм чувала, че ходи редовно в Индия, за да се обучава.

Точно това ме гневи най-много. Версията на Александър е най-невинната. Ако беше така, може би нямаше да пусна даже тази тема. Никога не ми е минавало през ума да пускам теми за педиатърката ми например, която открито си казва, че е посещавала курс на Боарон и си лекува по неговите методи. Тя никога не ме е заблуждавала по този въпрос и ме подкрепя в решението ми да отида при по-опитен специалист. Докато тези хомеопати са се обучавали така както трябва, но въпреки това са решили да лекуват по свой си начин. Това е най-шокиращото. И това всъщност ме изкара извън релси, когато един ден проумях, че всъщност някой е търгувал със здравето на децата ми знаейки много добре какви последствия може да има това.

# 64
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
malina_m
Цитат
Това го разбирам и приемам. Може би всеки поставя някакви свои граници на допустимост на опитите. А грешното лекарство може и да вреди, нали? Особено ако всеки път се минава през 1-2 грешни лекарства?

 Не, не би навредило но би объркало имунната система.

 И за да не превръщаме темата в чат, в заключение тези въпроси си ги задайте на избрания от Вас хомеопат, все пак аз не съм му говорител нито адвокат.

А за всички приятели на хомеопатията, които проявяват искрен интерес, Април 2008 започва нов 2 годишен курс по хомеопатия към Хомеопатичното Общество. http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

# 65
  • Мнения: 3 506
Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???

Аз бях ровила в нета по този въпрос и на местата, където четох, абсолютно навсякъде пишеше, че когато се работи с ниска потенция, дозата се повтаря няколко пъти. Колкото по-висока е потенцията, толкова по-дълго време трябва да се чака преди да се повтори (ако е необходимо повтаряне, примерно 200С - около 10 дни, 1М - около месец и т.н.). Разбира се, това бяха популярни сайтове, не научни трудове, но за мен звучаха абсолютно логично.

# 66
  • Мнения: 164
В крайна сметка  от прочетеното до тук успях да разбера лично за себе си, че не знам какво да правя.И тъй като от скоро ходя на хомеопат мисля наистина да го питам както спомена Александър за тези въпроси. Ако получа адекватни отговори добре. Но дали ще усетя ако хомеопата пред мен шикалкави и не ми казва нещата както са. Това ме притеснява. Явно ще трябва лично всяка майка да изучи хомеопатията да стане тя самата един класически хомеопат, както е станала междувременно и педиатър и да вземе сама да си лекува детето.Май това ни остава. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 26
Omega Водораслите на са хомеопатичен, а "пирамидален " продукт.
 


Aleksander, в какъв смисъл казваш, че продуктите на Аква сорс са "пирамидален" продукт?  Че не са хомеопатичен продукт е ясно, но защо точно "пирамидален"?

# 68
  • Мнения: 4 414

Aleksander, в какъв смисъл казваш, че продуктите на Аква сорс са "пирамидален" продукт?  Че не са хомеопатичен продукт е ясно, но защо точно "пирамидален"?

в смисъл, че се разпространяват чрез ММЛ - Мултилевъл маркетинг. те и доматите са "пирамидален" продукт - от производителя до магазина доста нива минават. сега да не ги ядем ли?! качеството и действието им няма нищо общо с начина на разпространени - който иска ползва, който иска не!
нямам нищо против хомеопатът ми да ми препоръча някакви продукти - Аквасорс, Алое Вера или някакви други...това, което е абсолютно неприемливо за мен е да ме притиска да си ги купувам. а ако пък ми заяви, че трябва да си ги купувам от него, директно го сменям. слава богу, такъв случай съм нямала.

# 69
  • Мнения: 26
[
нямам нищо против хомеопатът ми да ми препоръча някакви продукти - Аквасорс, Алое Вера или някакви други...това, което е абсолютно неприемливо за мен е да ме притиска да си ги купувам. а ако пък ми заяви, че трябва да си ги купувам от него, директно го сменям. слава богу, такъв случай съм нямала.

А  мен при се получи тачно така и то хомеопат, за който тук във форума пише само хубави неща. Трябваше да си купя коластрата от нея, за да можела да следи бройката(въпреки, че й казах, че имам приятелка-дистрибутор). Честно казано много се разочаровах от хомеотапията - първо от лекаря-хомеопат, който посетих, и друго като чета за неволите на Lala.

# 70
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
agneshka И при доматите има надценка, но все пак надценката при тях не е 1000 % нали?


 

# 71
  • Мнения: 3 506
Alexander, този аргумент е нелеп. Нито знаем колко е надценката при доматите (междувпрочем според мен е твърде възможно да е 1000% в някои случаи), нито при Аквасорс продуктите. А дори и да знаем, всеки решава дали това, което купува, си заслужава парите, дали може да намери същия продукт по-евтино и т.н.

Ще ми е интересно обаче да отговориш на въпроса на Albena9.

# 72
  • Мнения: 164
Александър, моля ако можеш отговори на Albena 9 ,Maria.St, на мен. И аз очаквам да кажеш кое е правилно. Редно ли е при потенция 30 както е в моя случай да се дава 4 дена всеки ден по 3 пъти,а последващите 2 дни по 2 пъти от конституционалното лекарство. Аз мога само да кажа че бебо се оправи и лично аз съм доволна че този път отървах АБ. Но ....има ли "НО" всъщност или не?

# 73
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? ....

Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???
Netka
Цитат
Александър, моля ако можеш отговори на Albena 9 ,Maria.St, на мен. И аз очаквам да кажеш кое е правилно.
Не, не е редно, при положение че няма обратна връзка, проследяване на действието на л-вото, а е само плод на механично повторение, с "идеята" може би за химическо насищане на организма!?...  ooooh!
 В случая не е ясно, без да бъде видяно, дали наистина става въпрос за остро състояние или за обостряне на хронично състояние.
 Във втория случай, повторението на л-вото ще доведе до силно влошаване!
 Но и при първия случай - остро състояние, простото механично повторение на л-вото е лишено от смисъл, освен ако не се проследява действието му и го повтаряме само тогава, когато действието му започне да отслабва.
  Кога и при какви обстоятелства ще повторим хомеопатичното л-во, независимо от потенцията му, съвсем не е "проста работа" а е плод на задълбочено познание на материята, и е обяснено блестящо от бащата на хомеопатията Ханеман.
 И тъй като тук е форум а не училище по хомеопатия или семинар, който проявява искрен и задълбочен интерес - да заповяда в Хомеопатично Общество, където Април 2008 започва нов 2-годишен курс:    Hug http://www.bghomeopathy.org/bg/homeopathy_bg.php
 

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 14:34 от Aleksander

# 74
  • Мнения: 1 866
Колкото повече си мисля по темата, толкова повече се приближавам до извода, че може би искаме от Александър малко повече отколкото е възможно той да ни даде. Хомеопатията е сложна материя и със сигурност е трудно да се отговори еднозначно на много от въпросите ни, особено по Интернет и без пряк поглед върху всеки случай. На лични получих няколко котрааргумента по някои въпроси, но естествено на мен, лаикът, ми е трудно да разбера всъщност къде точно се намира истината. Освен ако не започна да изучавам в дълбочина хомеопатията и в крайна сметка да стана и аз един хомеопат. Което аз нямам намерение естествено да правя.

Съжалявам, ако тази тема стане причина някой да се откаже от хомеопатията. Не бих искала също да обърквам хората. Тези които са доволни от хомеопатите си ще си останат при тях каквото и да кажем тук. Други които имат съмнения може би ще се откажат или просто ще изчакат малко, за да си направят те сами изводи за лечението, което им се прилага.

Аз за себе си мога да кажа, че не бих се върнала повече при въпросния хомеопат колкото и добра репутация да има той. Главната причина затова е не какви предписания дава, а това, че на него просто не може да се разчита и освен това ми омръзна да търпя отношението му към пациентите му. При предния хомеопат също ще се въздържа да пробвам отново, защото у мен вече се е загнездило съмнението относно прилаганите методи, а това изключително много пречи на доверието и мисля, че не бих могла да се лекувам с хомеопатия, ако непрекъснато нещо ме чопли отвътре. Освен това се уморих физически и емоционално от безкрайните посещения и безкрайните дози хомеопатия и хр. добавки, които трябваше да давам на децата си по N пъти на ден - 4 пъти на ден по 2 гранулки като всеки път трябва да внимаваш поне 15 минути преди и след приема да не се яде и пие нищо, после 2-3 ампули от една хранителна добавка, ама да се вземе по възможност сутрин, и още 3-4 ампули от друга хранителна добавка, която се чудиш в какво да смесиш и как да я дадеш, така че хем детето да не я откаже, хем да погълне цялото количество. Това с дни наред и като спреш за няколко дни, децата пак са болни и всичко започва отначало. И всичко това умножено по 2 (добре че имам само 2 деца, а не повече, защото иначе трябваше да наема специално човек, който да се занимава само с това). Ако това е хомеопатията, значи може би тя не е за мен. 

Миналата седмица попаднах на друг хомеопат, който е много различен. Всъщност той просто няма нищо общо с това, което съм виждала досега. Отделя повече време на пациента, задава много въпроси, дава еднократна доза, не ме вика по 100 пъти в кабинета си (всъщност имах само по едно посещение за всяко от децата си), насърчава ме да поддържаме връзка по телефона, не споменава нищо за Аква Сорс, обяснява на пациента, проявява търпение, ако нещо не е ясно (например като го питах няколко пъти да ми обясни дали наистина САМО веднъж трябва да дам лекарството, защото както се досещате, аз имам други навици). Резултатът беше, че с няколко гранулки и то не с висока потенция подобри състоянието и на двете ми деца за броени часове. А малкият ми син мисля, че не е бил никога толкова зле колкото беше като го заведох при този лекар. Няма търчане от единия край на града до другия по 3 пъти на седмица с 2 малки деца, няма стрес, няма изнервяне. Всичко каквото става след приема на лекарството се обсъжда спокойно по телефона и нещата едно по едно си идват на мястото. Аз не чакам чудеса от хомеопатията или от хомеопатите. Знам, че разрешаването на някои от проблемите ни ще отнемат повечко време, но все пак не ми се иска посещенията ми при хомеопата ми да бъдат със същата честота като тези при близката бакалия и цялото ми ежедневие и живот да бъдат организирани около безбройните приеми на лекарства.

Надявам се да съм била поне малко полезна с тази тема, с която исках да си сварим часовниците и се надявам също да не съм обидила лично никой от четящите тук.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 11:55 от lala

# 75
  • Мнения: 164
Lala радвам се за теб. И не мисля, че с нещо си засегнала някого. Все пак аз мисля че това си е форум в който всеки има право на мнение. Важното е че за сега си се успокоила и намерила точния лекар, дано и занапред е така.
А въпросът за гранулките колко и как за мен беше доста полезно да прочета какво е писал Александър и макар и с риска че сме го изнервили аз лично получих доста ценна информация за което естествено му благодаря МНОГО.Simple SmileНадявам се все така да ни е полезен и съпричастен на проблемите и да ни информира своевременно.

# 76
  • Мнения: 1 559
... Редно ли е при потенция 30 както е в моя случай да се дава 4 дена всеки ден по 3 пъти,а последващите 2 дни по 2 пъти от конституционалното лекарство. Аз мога само да кажа че бебо се оправи и лично аз съм доволна че този път отървах АБ. Но ....има ли "НО" всъщност или не?
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? ....

....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???

Виждам колко е безсмислено да се хабя да обяснявам на Лични, тъй като така или иначе въпросите в последствие биват отправяни към Александър, та се налага да се доизяснявам тук.
Ниските потенции са си наред, с тях не работят само Боаронци. Ако предписанието е адекватно, нищо не сме потиснали - напротив, помогнали сме на организма да преодолее отклонението си от здраве, "побутнали" сме го в правилната посока. Какви симптоми очакваме да се появят във всеки конкретен случай нека всеки да попита лекуващия го хомеопат.

Избягвам да коментирам случаи, с които не съм наясно. Хипотетично може много неща да се кажат, но какво всъщност става, знае само хомеопатът, който води случая и има цялостен поглед върху него. В този ред на мисли, дразня се от разни заключения като:

Не, не е редно, при положение че няма обратна връзка, проследване на действието на л-вото, а е само плод на механично повторение, с "идеята" може би за химическо насищане на организма!?...  ooooh!
 В случая не е ясно, без да бъде видяно, дали наистина става въпрос за остро състояние или за обостряне на хронично състояние.
 Във втория случай, повторението на л-вото ще доведе до силно влошаване!
 Но и при първия случай - остро състояние, простото механично повторение на л-вото е лишено от смисъл, освен ако не се проследява действието му и го повтаряме само тогава, когато действието му започне да отслабва.


Едно си баба знае, едно си баба бае. Rolling Eyes Какво химическо насищане на организма предъвкваме пак? Този въпрос отдавна се изясни.
И къде е казала Нетка, че не поддържат връзка с лекуващия хомеопат? Доколкото съм в течение на случая им (без да го познавам детайлно) - напротив, обратната връзка я има; резултатът от лечението е налице...Какъв е проблемът?

Само да отбележа, че някои от предписанията, от които Александър е изумен, и за които няколко пъти споменава, че целят химическо насищане, са на класически хомеопат, който се е обучавал в Индия. Не мога да ги коментирам.  Но определянето на правилната доза и потенция си е цяла наука (позология). Не се ли замисляте и за варианта просто този хомеопат да е доста по-напреднал в развитието си от този, който коментира тук предписанията му? В Индия има някои наистина необичайни за опита на повечето хомеопати предписания (предписания от хомеопати с над 30 годишен опит). Това че не ги разбираме, прави ли ги погрешни?

Както писах на Лала за един от хомеопатите, които биват обсъждани тук: той е известен с изумително бързите си и точни предписания. Предполагам, че ако не мотаеше пациентите си при първи, втори и т.н. заместник и ако беше достатъчно коректен като е поел отговорност за нечие лечение, да го следи подробно и от близо, всичко би било доста по-различно. Пак опираме до казаното от Светла:

... Всеки хомеопат трябва да си знае предела на възможностите от към количество пациенти и когато види, че започва да не се справя с тях, да не поема нови, а да обърне внимание на вече поетите такива. Но....

И както винаги следва обичайният ми въпрос - защо не обсъдите всичко, което ви притеснява или не ви е ясно по отношения на вашия случай, с хомеопата, който е в течение на лечението ви? Тук можем само да гадаем...

Пожелавам на всеки да намери "своя" хомеопат!





# 77
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Илиана_М
Цитат
...Виждам колко е безсмислено да се хабя да обяснявам на Лични, тъй като така или иначе въпросите в последствие биват отправяни към Александър, та се налага да се доизяснявам тук...

 Да, сама си стигнала до извода, че се хабиш... ами не се хаби, ами чети:

lala
Цитат
...Освен това се уморих физически и емоционално от безкрайните посещения и безкрайните дози хомеопатия и хр. добавки, които трябваше да давам на децата си по N пъти на ден - 4 пъти на ден по 2 гранулки...
... Това с дни наред и като спреш за няколко дни, децата пак са болни и всичко започва отначало. И всичко това умножено по 2 (добре че имам само 2 деца, а не повече, защото иначе трябваше да наема специално човек, който да се занимава само с това). Ако това е хомеопатията, значи може би тя не е за мен...

... Миналата седмица попаднах на друг хомеопат, който е много различен. Всъщност той просто няма нищо общо с това, което съм виждала досега. Отделя повече време на пациента, задава много въпроси, дава еднократна доза, не ме вика по 100 пъти в кабинета си (всъщност имах само по едно посещение за всяко от децата си), насърчава ме да поддържаме връзка по телефона, не споменава нищо за Аква Сорс, обяснява на пациента, проявява търпение, ако нещо не е ясно (например като го питах няколко пъти да ми обясни дали наистина САМО веднъж трябва да дам лекарството, защото както се досещате, аз имам други навици).
Резултатът беше, че с няколко гранулки и то не с висока потенция подобри състоянието и на двете ми деца за броени часове...

 lala пожелавам на теб и децата ти здраве, щастие и да не се отказвате от хомеопатията.  Peace

# 78
  • Мнения: 4 414
само да отбележа, че Илияна пише за Нетка, а Александър цитира Лала...

# 79
  • Мнения: 1 559
само да отбележа, че Илияна пише за Нетка, а Александър цитира Лала...

Да, и Александър ми дава съвети да чета. Laughing

А за това, че се хабя -  ами отговарям на въпросите, които ми се задават, по собствено желание. Ако понякога отделям прекалено много от времето си и се уморявам, проблемът си е изцяло мой (всеотдайна съм във всичко, което върша, правя го от сърце, изпипвам хубаво всеки детайл и влагам много старание...иначе просто не бих се захванала). Както би отбелязал Александър - раков миазъм...Е, успя ли да ми снемеш 1/3 от случая? hahaha

Офф топик, както и много други неща:
Ще отговоря на ЛС, щом приспя дребния, физически ми е невъзможно в момента.

# 80
  • Мнения: 455
Благодаря ви ИлианаМ и Александър за отговорите. Темата беше доста полезна и интересна...
Малко офф : Жалко само, че заглавието на темата не подстказва какви дискусии са се водили тук. Всъщност това важи и за доста други теми...Този подфорум ми се струва малко разхвърлян и неорганизиран...Може би трябва да помислим как да систематизираме нещата....

# 81
  • Мнения: 1 866
И аз искам и тук да благодаря на Александър и ИлианаМ за обясненията им в темата и на лични, както и на всички други, които дадоха мнението си. Жалко, че не се включиха други хора с контраагрументи или пък хората, които се лекуват успешно по този начин (защото съм останала с впечатлението, че има такива във форума). Може би много предпочетоха да замълчат по някакви причини, а може и просто да не са я видяли.
 
От Илиана и от още един човек, който ми писа на лични, останах с впечатлението, че тази практика на лечение е взаимствана от опита в Индия. Значи може би синдромът не е варненски, а индийски.

Албена, не знам дали мога да променя заглавието, нещо не успявам да видя такава опция. Дай предложение някакво, ще го обсъдим и ще видим дали не може да се направи нещо по въпроса. Аз нещо се изчерпах...нямам какво да добавя. Е, имам всъщност. Децата ми са добре! Аз вече не се питам какво да правя. Чувствам се страшно облекчена и ме обзема някакво спокойствие, което много отдавна не бях изпитвала.

# 82
  • Мнения: 2 761
Може ли малко разяснения кое му е индийското на практиката,4е това определено ме заинтригува.

# 83
  • Мнения: 4 414
Омега, Индия е страната с най-развита хомеопатия. това не е учудващо, защото концепцията за на хомеопатията за здраве и болест е холистична и има много общо с концепцията на традиционната индийска медицина/аюрведа/. голяма част от прочутите съвременни хомеопати са индийци. много ми харесва изказването на Виджейкър/също индийски хомеопат/, че "хомеопатията е математика. ако се научиш да изчисляваш правилно, ще можеш да решаваш проблемите с едно единствено лекарство, дадено веднъж, в една единствена потенция."/цитирам по памет/ тук се обсъждаха други неща, но вземайки предвид изказването на Виджейкър, не виждам защо да не може да се предвиди, с доста голяма точност, кога и колко пъти ще трябва да се даде лекарството...това са си мои разсъждения, де...

# 84
  • Мнения: 3 506
Имаше хубави неща в темата, но като цяло и аз не харесвам заглавието, нито част от насоката на разговора / обобщенията. Когато става въпрос за лечение / лекари и прочее, всичко е толкова субективно и лично, че не виждам за какви синдроми може да става дума (справка - черните и белите списъци, които всъщност са черно-бели, защото почти всички специалисти ги има и в двата). И в крайна сметка важното е това:

Децата ми са добре! Аз вече не се питам какво да правя. Чувствам се страшно облекчена и ме обзема някакво спокойствие, което много отдавна не бях изпитвала.


По повод повторение на лекарства в ниски потенции - както казах в много интернет сайтове го пише и аз лично съм го срещала, описано - т.е. коя потенция след колко време се повтаря - на няколко места. Не знам "индийско" ли е / не е ли, но явно се практикува. Знам обаче, че Alexander е доста мнителен към всички хомеопати, които не фигурират из неговите записки и особено към тези, които са И лекари (Alexander, не го приемай лично моля, факт е, че ти е трудно да си безпристрастен), респективно бърза с изводи от рода на "химическо насищане" примерно.
При нас специално винаги повторението е било през определен интервал от време с уговорката, че се повтаря лекарството, АКО симптомите остават същите. При най-малка промяна следва телефонно обаждане. Това първо.
И второ, чудя се как би могло да се определи по симптоми само кога лекарството спира да действа при положение, че в над 50% от случаите няма еднозначен и незабавен ефект от лекарството, т.е. симптомите остават няколко дни  newsm78

# 85
  • Мнения: 2 761
Омега, Индия е страната с най-развита хомеопатия. това не е учудващо, защото концепцията за на хомеопатията за здраве и болест е холистична и има много общо с концепцията на традиционната индийска медицина/аюрведа/. голяма част от прочутите съвременни хомеопати са индийци.

Да,знам,4е хомеопатията я използват в много клиники в Индия.И все пак оба4е не знам какво о6те използват към хомеопатята.Най-вероятно я съ4етаватс хранителен режим,йога и др. методи,от където не може да се направи извода ,4е хомеопатията е помогнала.4ела съм изказваня на "тамо6ни" хора,които признават,4е тя всъ6тност не вър6и никаква работа.
Освен това не мисля да има об6то с Аюрведата,за6тото тя е на 5000 години и се е доказала във времето,а хомеопатията е само на 200 и постоянно прави издънки.
И ако бе6е като математиката 6те6е да има някакво нау4но обяснение за принципа и на действие.Такова оба4е доколкото знам-липсва.
Теориите за паметта на водата не ги приемам като обяснения.
Аки водтата наистина помни то не виждам за какво да се ходи на хомеопат.Може преспокойно да се напълни 4а6а вода от 4е6мата,да и се сложи етикет с име на "лекарство" и водата да го запомни.По този на4ин хем си пие6 гола вода,хем ужким пие6 лекарство.

# 86
  • Мнения: 2 242
Извинявам се за намесата, но аз се съгласявам с lala, че не се питам какво да правя и съм доста по-спокоен в момента. Но това не се дължи на хомеопата споменат някъде по-горе, а именно поради факта, че отдавна не сме го посещавали. Та дори и да е "известен с изумително бързите си и точни предписания". Ако е така трябваше да го докаже и на моето дете. И втората причина вече да не го посещаваме е, че освен всичко останало за тази професия трябва да си Човек. А пренебрежителното отношение на този човек към пациентите според мен е недопустимо.

# 87
  • Мнения: 1 866
MariaSt благодаря ти за включването, умерен човек си и съм абсолютно съгласна с нещата които каза в първия си постинг по темата.

По повод заглавието, наистина нямам претенции за точността му. Варненски синдром, защото все пак става въпрос за хомеопатите с най-голяма репутация във Варна, а да не казвам, че много хора твърдят, че са сред най-добрите в България. Аз затова и отидох при тях, но забелязах някои неща в практиката им, които са пълна противоположност с практиката на други техни известни колеги например в София и някои по-големи градове. И оттам варненски синдром или вирус ли как да го нарека - реших, че тук са заразяват взаимно. Естествено коя съм аз да ги съдя и да се изказвам кое е правилно или не? Затова просто споделих опит и очаквах от други потребители да направят същото и да обсъдим нещата. Няма къде другаде да го направя това, за да събера повече мнения и така реших да е във форума. Ако имате предложения за заглавие, ще потърся начин да го променя. Най-важното е да сме си полезни, а може би заглавието не привлича вниманието достатъчно върху важните неща.

........Знам обаче, че Alexander е доста мнителен към всички хомеопати, които не фигурират из неговите записки и особено към тези, които са И лекари (Alexander, не го приемай лично моля, факт е, че ти е трудно да си безпристрастен), респективно бърза с изводи от рода на "химическо насищане" примерно.
При нас специално винаги повторението е било през определен интервал от време с уговорката, че се повтаря лекарството, АКО симптомите остават същите. При най-малка промяна следва телефонно обаждане. Това първо.
.........
Само да отбележа, че Александър ми препоръча хомеопат, който не само, че е лекар, ами и практикува като такъв всеки ден в болница.

И още нещо да отбележа - MariaSt, сигурно си забелязала все пак съществената разлика между предписанията, които ти описваш и тези, които аз описвам. Няма проследяване при нас. Изписват се лекарствата да се взимат от 4 дни до 1 месец и никой не те пита симптомите ти какви са през това време. Аз цял месец взимах гранулки без да съм била изобщо в контакт с хомеопата. Дъщеря ми 20 дни взима лекарство без някой да е проследявал каквото и да било. А когато са ме викали всеки 3 дни, за да се установи има ли подобрение или не - даже и да е имало някакво подобрение ми се казва да продължа да давам още няколко дни лекарството. Докато оздравеели напълно. Там е работата, че не оздравяват, а след няколко дни сме пак на преглед и се започва с друго лекараство - 4 пъти на ден за още поне седмица. И така месеци наред, година, две! Как пък НИТО ВЕДНЪЖ не предписаха еднократен прием. Ама нито веднъж! Били сме и с остри състояния, и с хронични. Сигурно съм субективна за оздравяването. Но това НИТО ВЕДНЪЖ няма как да е субективно. Това е факт. Включително и за потенции като 200 СН - 4 пъти на ден, 4-5 дни! Пазя още предписанието. Естествено в правото си сте да не ми вярвате.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 13:38 от lala

# 88
  • Мнения: 2 242
... Естествено в правото си сте да не ми вярвате.
Аз вярвам, понеже съм бил свидетел на същото. Но мен лично ме отказа изречението "ако това не помогне ще се върнем пак на ... "(лекарство)  #Crazy
Това не са думи на въпросния хомеопат, а на една от "заместничките". Което няма голямо значение за мен. Аз не съм избирал тя да лекува детето ми, а поради липсата му ТЯ преглежда в неговия кабинет...

# 89
  • Мнения: 3 506
И още нещо да отбележа - MariaSt, сигурно си забелязала все пак съществената разлика между предписанията, които ти описваш и тези, които аз описвам.

Lala, много добре я забелязвам аз. Но забелязах също тенденция нещата да се обобщават, респективно обобщенията да се категоризират и т.н., което не ми хареса. Затова се включих отново в темата.

Както си видяла в първия ми постинг, на твое място и аз бих потърсила друг вариант, вероятно много по-рано междувпрочем. Едно от нещата, които най- не обичам, е да общувам с "велики" специалисти, които са толкова велики, че нямат време за пациентите си. Смених вече една прехвалена хомеопатка точно след две срещи с нея и едно обаждане, при което тя не благоволи да провери какво ни е изписала, преди да препоръча друго.

А за Alexander - да, има няколко хомеопати-лекари в неговия списък, но те са по-скоро изключение, което потвърждава правилото  Laughing Мнителен е и туй то. Сега да не ме разбереш погрешно - изобщо не коментирам него или препоръчваните от него хомеопати (може даже някой път и аз да се възползвам от тях, кой знае). Може и да са най-добрите. Не знам. Просто коментирам факта, че е мнителен към останалите.

# 90
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Maria.St
Цитат
А за Alexander - да, има няколко хомеопати-лекари в неговия списък, но те са по-скоро изключение, което потвърждава правилото

Не разбрах, това твърдения ли са, обвинения ли са... и от каква "висота" ги правиш?
 ...откъде черпиш информация?...  да не би пък да ми четеш Личните?!...  Sick
 
   да те попитам нещо:

 За теб липсата или наличие на мнителност ли е същественото в тази тема, или здравето на децата?
 
Значи ли, че според теб би трябвало да си затрая, да успокоя Лала и да не и дам координати на друг хомеопат и децата и и досега да страдат?

 Чакам отговорите ти, които ще са интересни и за други БГ-Мами.  Peace

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 15:15 от Aleksander

# 91
  • Мнения: 4 414
Omega, знам, че водиш лична борба за доказване на бездействието на хомеопатията. но няма да убедиш в това хората, които са видели действието и. не започвай отново този спор, който не води до никъде. в Индия има най-различни клиники. и само хомеопатични също. има много научни доказателства за действието на хомеопатията, но ти отказваш да ги приемеш, твърдейки, че това е плод на нашето съзнание. наистина не виждам смисъл да продължаваме подобен неконструктивен разговор. в крайна сметка не си длъжна да се доверяваш на хомеопатията. като не ти харесва -недей!

# 92
  • Мнения: 4 414
Александър, без да се обиждаш, но смятам, че Мария е права - склонен си бързо да обобщаваш и да даваш заключения, които доста често могат да се окажат обвинителни към колегите ти. Имало е случаи, когато си се изказвал по подобен начин и за хомеопати, препоръчани лично от теб. Спомням се и случаят на Албена9, за който се сдърпахме леко...доста силни думи каза тогава, а после се оказа, че предписанията все пак са свършили работа и са били правилни.
Знам, че желанието ти е да помагаш, но често информацията от една разтревожена майка представена в нета е непълна и дори изкривена. Това е важело и за мен, когато съм искала съвет тук и на друго място...затова избягвам да искам здравословни съвети по нет-а.
Не ми се иска да обръщаме темата в лични разяснения  Peace
Винаги съм апелирала да провеждаме теоретично разглежнане на нещата, а не консултация и анализ на случаи. Тогава няма да се получават недоразумения, нито пък някой ще бъде обиден неволно... но явно майките държат да ги консултира някой, когато нямат още доверие на хомеопата си...
надявам се, разбираш, че всичко това е с добри чувства/каквито бяха и намеренията на Мария/, а не с цел да те нападам...

# 93
  • Мнения: 2 761
ок,не се вълнувай,не мога да откажа никого,само изказвам моята позиция.


 това е плод на нашето съзнание.

Малка поправка...несъзнание

# 94
  • Мнения: 3 506
Alexander:

Мислех да ти отговоря конкретно на въпросите, но след написаното от Agneshka нямам какво да добавя, затова се оттеглям Peace

# 95
  • Мнения: 4 414
Омега, не се вълнувам никак... Grinning
приела съм твоето мнение отдавна и не ме притеснява ни най-малко...има достатъчно други теми, по които мненията ни съвпадат Peace

# 96
  • Мнения: 2 761
...има достатъчно други теми, по които мненията ни съвпадат :peace:zu


Е,това наистина е по-важното!

# 97
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Хвърлихте ме в огромни чуденки и мисли.
Сина ми беше с не добро здравословно състояние, когато се обърнах към хомеопат.
Отначало приемаше потенции 30, след време се увеличиха на 200, стигнахме до 1М.... и сега сменихме лекарството, защото това което най - много пасваше на него май не е неговото лекарство.
Никога не ми е давано веднъж и толкова...

Не мислите ли че децата се лекуват точно от това което ние родителите даваме като инфо на хомеопатите? Ами през нашите очи е едно , но може и да е съвсем друго, т.е да пропускаме важни неща...

Аз също от скоро се лекувам при номеопат. Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????

Вече почвам да се питам има ли наистина класически хомеопат във Варна?????А в България?

Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

# 98
  • Мнения: 1 655
Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????
Правилен е, ако след първия прием сте се видяли/чули с хомеопата, той е анализирал резултата и е казал - време е за втори прием. Неправилен е ако ти е казал още с даването на пликчето - вземи ги три пъти през 20 дена.
Това според мен...
Цитат
Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

Кое хомеопатично дружество? На Лекарите хомеопати или Хомеопатично общество?

# 99
  • Мнения: 164
Mimito -мисля че всичко опира до това да намериш верният хомеопат. Ако има резултат лечението- не виждам смисъл да се притесняваш. Ако пък ли не, може би трябва да се обсъди въпроса с хомеопата наистина внимателно. Трябва да  задаваме въпросите си и  да получаваме отговори, коита да са ни ясни. Да знам, че насреща ми лекарят не е само лекар, а  и човек. Но в крайна сметка на първо място е това да е добър специалист. Този хомеопат при когото аз ходя  е този който lala е сменила най-напред. И за сега аз съм доволна от него / в случая -нея/. До сега двете деца лекувам и таткото от 2 седмици. Винаги мога да завънна по телефона, питам каквото ми е на душа и ми се обяснява. Поне/ за момента казвам/ вс е ок. Не виждам защо да я сменям. Така че всеки прави избора си сам и на база на това дали лекаря му помага или не.

# 100
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????
Правилен е, ако след първия прием сте се видяли/чули с хомеопата, той е анализирал резултата и е казал - време е за втори прием. Неправилен е ако ти е казал още с даването на пликчето - вземи ги три пъти през 20 дена.
Това според мен...
Цитат
Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

Кое хомеопатично дружество? На Лекарите хомеопати или Хомеопатично общество?
Да имах назначено лекарство, след 20 дни бях на преглед и ми даде за още 2 приема. Сега съм ОК. Реши ми се пробелем с който живея от тинейджърка.
По същия начин беше и мъжа ми.
Малката е пила само два пъти сулфур 30 за екземите си които влачи от почти година. Екземте ги няма.
Но с баткото проблема е по - комплециран. При него явно има натрупани проблеми на няколко нива - неправилна ваксинация, родители с високи очаквания от него.. и всичко се оказа на куп. Мисля че лекарството което му бе назначено като начало не беше неговото(въпреки че четейки дебела книга то повече пасва на сина ми, но второто назначено не отговаря така на неговия тип, но за сметка на това му повлия бързо,буквално на втори прием, но пък не беше висока потенция... newsm78). Но причината е може би че не съм видяла някои фактори, които да съобщя на лекаря.

Netka и аз мисля че ходя при лекарката която вие посещавате и първата която е сменила Лала.
Но в мен се надига въпроса - какво ще стане след 2 години...дали това ще е правилното лечение, или отново ще забуксуваме...и ще търсим друга алтренатива?

Относно Аквасорс - казаха ми че мога да давам, по мой избор.Никой не ме е насилвал да упувам и да давам каквото и да било на децата ми.

# 101
  • Мнения: 164
Цитат
Но в мен се надига въпроса - какво ще стане след 2 години...дали това ще е правилното лечение, или отново ще забуксуваме...и ще търсим друга алтренатива?
Мда...не знам какво да ти кажа. Надявам се че няма да се наложи. Но за сега не виждам кой може  наистина да ни отговори на този въпрос. Поздрави. Пожелавам на всички да сме здрави здрави и пак здрави.

# 102
  • Мнения: 1 866
Аз вярвам, понеже съм бил свидетел на същото. Но мен лично ме отказа изречението "ако това не помогне ще се върнем пак на ... "(лекарство)  #Crazy
Това не са думи на въпросния хомеопат, а на една от "заместничките". Което няма голямо значение за мен. Аз не съм избирал тя да лекува детето ми, а поради липсата му ТЯ преглежда в неговия кабинет...
Явно не съм сама. По едно време си мислех вече, че халюцинирам.

# 103
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
agneshka
Цитат
Спомням се и случаят на Албена9, за който се сдърпахме леко...доста силни думи каза тогава, а после се оказа, че предписанията все пак са свършили работа и са били правилни.

 За този случай, ако не беше нашата подкрепа тук във този форум, тя беше на път да се откаже въобще от хомеопатията. Защо? - отговори си сама.  Peace
Цитат

Винаги съм апелирала да провеждаме теоретично разглежнане на нещата, а не консултация и анализ на случаи. Тогава няма да се получават недоразумения, нито пък някой ще бъде обиден неволно... но явно майките държат да ги консултира някой, когато нямат още доверие на хомеопата си...
надявам се, разбираш, че всичко това е с добри чувства/каквито бяха и намеренията на Мария/, а не с цел да те нападам...

 Разбирам те напълно и ето какво писах в другата тема, пиша го и тук:

  Преди имах много свободно време и отговарях на почти всички въпроси, но сега не е така.

От друга страна, забелязвам и нарастваща тенденция, хора имащи си вече лекуващ хомеопат, да
ми задават въпроси, които всъщност би трябвало да зададат на своя лекуващ хомеопат!
 Затова и по принцип на такива въпроси няма да отговорям. Съжалявам, но моля да ме разберете правилно. Благодаря!  Peace

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 20:26 от Aleksander

# 104
  • Варна
  • Мнения: 912
Аз не съм избирал тя да лекува детето ми, а поради липсата му ТЯ преглежда в неговия кабинет...
Само като си помисля, че се ядосвам, когато фризьорката ми ме пробутва на някоя от ученичките си, при условие, че съм си запазила час при нея, а какво остава за здравето на детето.  #Crazy Всичко е пари според мен - може би и тези, заместващите, си плащат по някакъв начин, защото несъмнено се очаква и те да направят име и да натрупат "клиентела" покрай това, че се мотат в кабинета на "светило". Светът се овълчи, това е истината, няма Хипократова, няма каква да е клетва, ден да мине друг да дойде.
Дано сме здрави - и ние, и децата ни.

# 105
  • Мнения: 8 769
На мен едва сега ми остана време да прочета темата и да пиша.
Смятам, че не е работа на неспециалисти да обсъждаме тук кое лечение/метод е правилно и кое не.
Хайде да прочетем малко повече, ама не форумски писания (освен ако не са преводни материали), ами истински книжки. Както по-стари, така и по-нови.
Защото промени има навсякъде, включително и в хомеопатията. Течения също, резултати-тоже.
Виждам обаче резултата от темата-някои вече започват да се панират какво ще стане след 2 години, защото са при същия този хомеопат, който не упражнява класическа хомеопатия (според негов пациент)! Shocked Нямам думи, наистина!
Не се ли замисляте, че за да работи това и да предписва определени лекарства, хомеопатът е чел 100кратно повече от вас; ходил е и продължава да ходи на курсове, семинари, да се ровичка, да търси новите неща?
Не се ли замисляте, че на него може да му е ясно, още докато ви види (жестове, мимика, усмивка, миризма и прочие) какво ви е лекарството, без да ви задава 1 млн въпроси?
Не се ли замисляте, че е възможно грешката да е и във вашия телевизор-дали ли сте точната информация, спазвате ли предписанията за хранене (мента, кафе, шоколад) и прием на лекарствата? Сигурни ли сте, че всички странни и не толкова странни неща сте забелязали у себе си и детето си?  А възможно ли е състоянието, което се лекува да е наистина сложно, а ние да очакваме мигновени резултати?
Прочели ли сте достатъчно? Питали ли сте хомеопата си достатъчно?

Защото аз питах, и заедно с това започнах да чета и пак да питам. И заедно с добрите резултати изобщо не се замилсям защо последното изписано лекарство на сина ми е Tuberculin 10M през 20 дни. Ахм. И не питах умишлено какъв илач ми се даде за проклетите гъби, който пих около 3 седмици всеки ден по веднъж и най-сетне има видим резултат. И не се съмнявам, че трябва да чакам и да не пия нищо сега.
А бях при хомеопат, който на първото интервю ми зададе наистина 1001 въпроса, държа ме 2 часа, обаче после бе трудно откриваем. Пак във Варна.
Ей такива ми ти работи.
Убедих се в едно-че лекуването с хомеопатия е двустранен процес. Активното участие на пациента е задължително и е половината свършена работа. Прочетете, помислете и ще го разберете.

А, да и последно. Аквасорса. Аз също бях посъветвана да вземам от тях, децата ми и те. Даже много ги харесваха тия зелените неща. След известно време обаче, не забелязвах особено да са ефективни, въпреки че много хора от форума ги хвалят. Ами спрях ги (включително и по финансови причини). Никой не ме е карал насила да ги вземам, нито пък ме е сплашвал,ч е хомеопатичното лечение няма да е ефективно без тях. Та така, въпрос на собствен избор и много умствена дейност.  Peace

# 106
  • Мнения: 3 506
Ей, още един човек да е срещал мат'риали за повторението на лекарствата през определен период от време. Напълно съм съгласна с това за четенето. Наскоро за пореден път се изненадах - уж, съм наясно с всичко, което не трябва да се прави, но не - оказа се, че дори обикновеният цинков крем за подсичане бил вреден. Вчера пък с не по-малка изненада установих, че конюктивитът бил положителен симптом. Винаги има какво още да се научи...

Иначе... Аз лично съм притеснителна и не мога да общувам с някой, който е трудно откриваем. Просто на два пъти ако не вдигне, ще се гипсирам и трети път няма и да звънна - ще реша, че вероятно не му е удобно да говори. Демек за да участвам в двустранния процес, ми е нужно човекът насреща да е достатъчно лесно откриваем и приятен за разговор.

Също така не мога да приема, че някой ще ми снеме случая за 10 минути, особено ако не виждам резултати... Че то размяната на поздрави е 4-5 минути... Колкото и да е добър, не мисля, че ще му е излишно да отдели повече време, не винаги нещата са такива, каквито изглеждат, особено когато се работи с деца. Синът ми например в първите 10 минути на ново (или почто ново) място е кротък като ангелче. Малко след това е неузнаваем - човек ще се зачуди дали е същото дете.

И още - напълно е възможно грешката да е в моя телевизор, но за една година ходене някой трябва да се усъмни, че правя грешка, да потърси начин да намери тази грешка - допълнителни въпроси, пояснения и т.н. Аз ако можех сама да я открия, щях да я открия за една година. А и в крайна сметка не всички пациенти имат възможност / желание / време да се ровят и четат.

По повод на форумските писания - Доня, ще извиняваш, но в този форум в последните години съм получава не един ценен съвет по повод гледането и лечението на децата и то именно в постинги или ЛС на потребители, не в преводни материали. Не е лошо човек да пита, да се съмнява и да търси мнения тук - с достатъчно лекарски грешки съм се сблъсквала, и определено мисля, че е хубаво човек да проверява по няколко пъти това, на което се подлага. Поне докато се довери на отсрещния специалист, ако не и след това. Разбира се, важно е да може да отсее плявата.

Иначе... За пореден път се убеждавам колко е субективно всичко... Затова важното е да попаднеш на специалисти, с които да си спокоен, пък какво мислят другите за тях... Не е лошо да се чуе, ноооо... всеки си има критерии и, още по-съществено - различните специалисти постигат различни резултати с различните хора.

# 107
  • Мнения: 2 242
Не се ли замисляте, че на него може да му е ясно, още докато ви види (жестове, мимика, усмивка, миризма и прочие) какво ви е лекарството, без да ви задава 1 млн въпроси?
....
А да сте се замисляли, че повечето тук не спорят дали той прави правилна диагностика с един поглед. А защо след едногодишни посещения по няколко пъти в месеца (меко казано) няма НИКАКЪВ резултат? Защо се "тестват" лекарства и ако няма положителен ефект се връщат на старото? Защо въпросния човек умишлено закъснява за часовете, които е определил (обажда се на сестрата за да провери дали има много хора "понеже за двама-трима няма смисъл да бърза") #Crazy #Crazy #Crazy след което закъснява с повече от час!
Така че аз лично не съм съгласен да си давам парите при тези условия. Колкото и добър специалист да е. А не казвам, че не е най-добрия. Просто отказвам да се отнасят с мен и детето ми по този начин! Peace Особено когато не виждам положителен резултат от лечението толкова дълго време. За мен една година е доста дълъг период...

# 108
  • Мнения: 1 866
А да сте се замисляли, че повечето тук не спорят дали той прави правилна диагностика с един поглед. А защо след едногодишни посещения по няколко пъти в месеца (меко казано) няма НИКАКЪВ резултат? Защо се "тестват" лекарства и ако няма положителен ефект се връщат на старото? Защо въпросния човек умишлено закъснява за часовете, които е определил (обажда се на сестрата за да провери дали има много хора "понеже за двама-трима няма смисъл да бърза") #Crazy #Crazy #Crazy след което закъснява с повече от час!
Защото го кара през просото. И аз една година търпях същото и на мен ми се изчерпа търпението. Преди около 2 седмици си казах, че толкова стига. Реших, че нямам намерение да ходя там само, за да поддържам имижда му.

# 109
  • Мнения: 8 769
Виж, Friend, очевидно организацията на въпросният лекар, когото коментирате куца-поне от това, което сте писали с lala. Не мога да оправдая подобно поведение и отношение, съгласна съм с вас.
Но пък като е така, аз не бих си губила цяла година, още повече, че смятате, че няма ефект от лечението му (имах други впечатления, ама нейсе).
Обаче основната мисъл на темата като че беше не толкова за отношението и организацията на работа (защото това не прави никой хомеопат класически или не), а за начина на лекуване и предписване на лекарства. И по тази тема не се съгласявам с много от нешата, изписани тук, без да имам цел да защитавам въпросният лекар, или който и да е друг негов колега. Прозират ми едни други неща, но за тях ще пиша по-късно, защото сега имам наистина спешна работа.
lala, наистина, ако този лекар, от когото ти беше много доволна (поне според последното лс от теб) я е покарал през просото откъм отношение към пациенти и организация....много лошо. Не мога обаче да коментирам доколко това влияе на лечението при него.

# 110
  • Мнения: 1 866
lala, наистина, ако този лекар, от когото ти беше много доволна (поне според последното лс от теб) я е покарал през просото откъм отношение към пациенти и организация....много лошо. Не мога обаче да коментирам доколко това влияе на лечението при него.
"Много доволна" е силно казано. Ако си спомняш, аз още тогава споделих, че съм чела и чувала разни критики за този хомеопат. И си спомням отлично какво пък ти ми сподели за предишен хомеопат при който беше ходила и какви проблеми си имала с него. А аз вместо да се замисля над думите ти, махнах с ръка и ти се похвалих, че аз всъщност чудесно се адаптирах към новия си хомеопат, въпреки някои негови недостатъци. Е, много съм се била надценила. Сега като се чета, само се усмихвам на глупавата си самоувереност. От въпросния хомеопат бях доволна в началото, защото успя да овладее един проблем, който беше основен за мен. За съжаление за кратко. Проблемът се върна. И когато се опитвах да му обясня, че това ме тревожи, бивах скастряна. А колко по-лесно щеше да бъде просто да го обсъдим, да отдели малко повече от 10 минути и да поразсъждава над случая вместо да се опитва едва ли не да ме убеди, че проблем нямало. Даже и да не беше успял да помогне, поне у мен нямаше да остави впечатлението за несвършена работа. И така, докато месеци след това стана това :
"14.Другата заместничка един ден отделя 40 минути, за да зададе някои въпроси за едното ви дете, защото ясно й давате да се разбере, че напредък няма. Тогава тя назначава ново лекарство, което много добре повлиява и 3 месеца детето ви не боледува. За нещастие, с идването на есента, проблемите започват отново да се акумулират и децата ви отново започват да боледуват почти непрекъснато докато накрая физическото и емоционалното им състояние се влошава толкова много, че сте принудени да търсите спешно помощ от друг лекар (вече всъщност ви е все тая хомеопат ли ще е или не). "
И естествено, че лечението се влияе от отношението и организацията. То напоследък даже и отношение нямаше, защото хомеопатът липсваше. И като липсва и заместничката от точка 14, тогава оставаме на една женица, която просто не става. Съжалявам, ако прозвучи грубо, но жената си запълва свободното време като си играе на хомеопатия, а на мен това не ми върши никаква работа.

Вярно е, че темата тръгна около методът на лечение. Исках да споделя съвкупността от всички неща, които водят до провал в дадено лечение. И предписанията са може би едно от тях. Все още имам съмнения относно тези предписания. Аз не успях да намеря обяснение за тях. Такива съм виждала само в боаронските книжки. Абсолютно разбирам, че има изключения при които се допуска повтарянето на лекарството, но аз продължавам да твърдя, че хомеопатите при които съм се лекувала никога не са предписвали еднократен прием. Какво стана с принципа за минималната доза? Защо става така, че някои хомеопати лекуват с еднократна доза и само от време на време с повтаряне, а други НИКОГА не лекуват с еднократна доза. Ами човърка ме, как няма да ме човърка...Най-малкото от любопитство.

И Д. Туфиня, наистина, как искаш да нарека хомеопатът описан в 15-те точки? Ок, не е "класически", класически е. Обаче как да го разгранича от класическия хомеопат, който наистина лекува. Защото този създава определено впечатлението, че главната му цел не е лечението, а някаква друга. Само той си знае.

# 111
  • Мнения: 1 866
И моля ви се, не психясвайте сега от тази тема. Това, че Лала си е сменила хомеопата, не означава, че всички трябва да се юрнат да го сменят. И за да не се повтарям непрекъснато на лични, искам още веднъж да повторя, че въпросният хомеопат накрая ме отказа от него главно защото не можех да разчитам на него. Не може случаят да бъде проследяван от 3-ма различни лекари. Съвсем нормално е накрая да стане каша. Честно казано предпочитам въобще да не отида на хомеопат, отколкото да ме разкарват непрекъснато и да се правят проби на лекарства, а аз да се надявам, че някой най-накрая ще улучи.

А за предния си хомеопат съм казала достатъчно ясно, че от него нямам конкретно оплакване. Пак повтарям, той се отнесе с нас човешки, имам много добри чувства към него. Винаги беше на разположение, даже ми е правил забележка защо не съм се обадила дори и през нощта, когато детето ми е било зле. Моята грешка в случая беше, че не седнах да поговоря с него за тревогите си, а хукнах да търся други варианти. Както виждате след него не съм пускала теми. Няма за какво. Не е задължително един хомеопат да успее с всеки един случай. Някои са обяснили в темата, че процесът трябва да е двустранен, а аз навремето бях още неопитна с този тип лечение и освен това аз все пак съм една разтревожена майка. Паникьосах се, помислих, че греша с това лечение и реших да пробвам известно време с традиционната медицина. Обаче много бързо се уверих, че тя е напълно безпомощна и като видях абсурдите с които се сблъсках се обърнах към друг хомеопат.

Многократните приеми бяха нещо, което чак наскоро взе да ме тормози, главно заради разкази на други пациенти на други хомеопати, както и като взех да разглеждам един ден колко хомеопатия имам  вкъщи и какви количества купувам всяка седмица. А сега вече и откакто съм при друг хомеопат, който ме шашна също с малките количества хомеопатия, които изписва. И има резултат. Чудя се като мога да мина с една гранулка, защо да взимам 100 ?

Извинете ме за многословието, все имам чувството, че не казвам нещата така както трябва.

# 112
  • Мнения: 12
Аз също съм от Варна и мисля, че знам точно за какво говориш. На моя близка приятелка й се наложи да ползва консултациите на този лекар. Детето й беше на 4 месеца, когато започна да кашля упорито и да диша трудно. Докторът я разиграва 3 седмици с неясни лечения, а по време на отсъствието му лекарсвата се сменяха от колегите му след като се виждаше, че състоянието на детето прогресивно се влошава. По мое настояване тя все пак заведе детето си при личния му лекар и какво .... веднага ги приеха в болница, от където излязоха с диагноза АСТМА. Тя няма да може да си  прости никога неадекватното си поведение. И мили майчета, моля ви ,бъдете по-отговорни към децата си. Когато е видно, че лечението не действа , това означава само едно нещо "ТО НЕ ДЕЙСТВА И ТРЯБВА ДА СМЕНИ И ЛЕКАРЯ И ЛЕКАРСТВАТА". Извинявам се, че вероятно звуча поучително за зрели хора като вас, но съм страшно ядосана на тези безотговорни "доктори", който злоупотребяват със здравето на децата ни, времето ни и финансите ни. Бъдете здрави!

# 113
  • Мнения: 56
Здравей  Mnemosina , аз също съм от Варна и искам само са те попитам дали си запозната със Хомеопатията ?
Аз също отскоро лекувам себе си и децата си с Хомеопатия и знаеш ли кое най мн ми допада ?  давам си  парите за преглед , а не за лекарства !!!
Винаги ми е било мн неприятно като отида във аптеката да оставя средно 50 лв, защото винаги ми се изписват мн силни и скъпи Антибиотици и лекарства / за децата става на въпрос/- Резултата до сега е че дъщеря ми за краткия си 7 год живот е изпила със литри Антибиотик , това го говоря съвсем сериозно , и все по болнава ставаше . Даже сега мн се радвам като дам парите си за това че някой ме е консултирал правилно , вместо да ида и да ги оставя в аптеката .

Също така и за приемането на твоята приятелка в болница , не коментирам хомеопата защото не зн за кого става на въпрос ,но заведох моя приятелка при нашата лекарка заради сина й който имаше странни обриви и вдигаше безпричинно температура и на което традиционната медицина  казва че не става ясно какв му има , след 5 дневен прием на конституционалното му лекарство , той вдигна висока Т, три дни поред , при което нашата лекарка е казала че това е от зъбите и ще отмине , но моята приятелка реши да се консултира със Д-р  Мутафова от Терапията / ако не греша името / и тя казала детето е мн зле със херпесна ангина и възпаление на едното ухо - мн е зле , естествено Антибиотик и още 100 лекрства , при което детето се оправи - но знаеш ли за колко време за 5 дни и после пак вдигна Т , при което докторката от терапията й казала че тава е от зъбите най вероятно  Rolling Eyes

Резултатаът е че на малкият му изникнаха 4-5 зъба на веднъж , но моята приятелка няма да пробва най вероятно повече Хомеопатия защото не можгела да гледа как детето страда със Т .

Знаете ли предпочитам да боледуват децата ми с Т , от колкото да боледуват всеки месец защото болеста е била подтисната . Това е което исках да да ви кажа

# 114
  • Мнения: 12
Здравей valary irons Simple Smile  За основите постановки на хомеопатията съм чела. Не съм я практикувала защото не ми се е налагало, слава Богу до сега не сме боледували сериозно , освен нормалните колики, подсичания, никнене на зъби .... . Но споделих това, надявам се не съм те раздразнила, защото така е поставена темата. Не е етично да споменавам името на доктора, но повечето от писалите знаят за кого става дума. Просто дадох един пример за това как добра идея се прилага зле , но по-лошото е че става въпрос за здравето на бебе. Това естествено важи и за традиционната медицина. И най-добрия антибиотик неправилно назначен вероятно не би действал правилно. Но аз съм рационален човек със светско образование и кантианско мислене, та ако видя , че нещо не става и нямам време да търся недостатъка му просто го сменям. Това е. Желая ти крепко здраве Simple Smile

# 115
  • Мнения: 56
  Mnemosina в никакъв случай не си ме раздразнила , но явно не си се и сблъсквала със реалността във нашето " здравеопазване " . Питах те дали си запозната защото е в рамките на нормалното състоянието на детето да се влоши за кратко при хомеопатията .
Със по горе писаното от мен исках само да  разкажа подобен на твоята приятелка случай , и да поясня че детето едва ли е било за болница /аз не бих вкарала моите деца в болница без да се налага операция и не заради друго , а защото доста често стават вътреболнични инфекции/.
И аз ви желая крепко здраве , и всичко добро , не искам да оставаш с погрешно впечатление , но това са недостатъците  не живия контакт !

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 14:16 от valary irons

# 116
  • Мнения: 164
Само мога да кажа че съм съгласна с valary irons. Явно човек като вземе и народи две или повече деца взема и да се оглежда за друго лечение. Просто му писва от стандартното- вижда че то просто не лекува. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 8 769
Темата не е за и против хомеопатията! Нито е за и против определен лекар! Прочетете внимателно началото, моля!
Mnemosina, съжалявам, че детето на приятелката ти е било в болница, но тъй като това не е твой случай и твой личен опит, не мисля, че е редно да се дава като какъвто и да е пример, добър или лош!
Аз също влязох в болница със сина ми, когато го лекувах за пръв път с хомеопатия. Вероятно поради същите причини, като приятелката ти-не знаех за какво става дума, не знаех какво да очаквам, нямах информация.
Като грешка на лекаря отчитам това, че не беше до мен (в преносния смисъл на думата, не да ми диндирка детето), не ме успокояваше, не ме подкрепяше, не ми обясняваше процеса. Това не го прави "некласически" хомеопат.
Да, за съжаление има и такива лекари, независимо дали са хомеопати или не, независимо дали са класифицирани в графа "класически" или не.

# 118
  • Мнения: 56
Само мога да кажа че съм съгласна с valary irons. Явно човек като вземе и народи две или повече деца взема и да се оглежда за друго лечение. Просто му писва от стандартното- вижда че то просто не лекува. Simple Smile
PeaceДа , благодаря , мн точно казано с мн по малко от мен думи !

# 119
  • Мнения: 769
Първият ми опит за лечение с хомеопатия завърши катастрофално.Става въпрос за един от посочените тук хомеопати.Преди три месеца започнах лечение.В началото се получиха някои подобрения, което доста ме обнадежди .Преди месец започнаха да ми излизат малки пъпчици,а от десет дни плаки с мехури които обзеха цялото ми тяло/около 70%/.Обяснението за лечебна криза не ме задоволи и реших да потърся обяснение за това какво се случва с мен.На което получих следните отговори:
     ''1..Аз не съм те викала,ти сама дойде тука.
      2. Едно акне две години лекувам ,а ти искаш да ти кажа кога ще имаш резултат.
      3.Аз хремата на едно дете не знам за колко време минава,а ти ме питаш за.....
      4.Не съм виновна,че системите са ти нарушени и че живота ти е такъв.''
       Няма да продължавам защото постингът ми ще стане много дълъг.Въпроса ми е към мен самата и към пишещите тук.Считате ли за редно да Ви се дават такива обяснения.Считате ли ,че лекар който е положил Хипократова клетва  може да се отнася така с пациент.Другите въпроси няма да ги задавам защото се разбират от само себе си.

# 120
  • Мнения: 8 769
nordina, подобни отговори не считам за редни.
Зависи обаче какво е било предисловието, т.е. как са се развили въпросите и разговора въобще.
Един диалог трябва да се води спокойно, цивилизовано и аргументирано с много информация.
За съжаление същото отношение към пациент може да се види при алопатите също.
Съжалявам за негативният ти опит. Обърни се за съвет към друг хомеопат.

# 121
  • Мнения: 2 481
Взех че се изплаших чак!
Вчера бях за първи път на хомеопат!След подробен разказ разпит 2 часа предписа ми ХИСТАМИН 30 да си капя 1-2 капки 3 дни под езика на гладно!И това е!

Това само!

И сега днес след първите две какпи се чувствам адски зле ,боли ме глава и ми е отпаднало!
Да видим другите дни как ще е!

Но определено този хомеопат при който бях си знаеше работата,подробен разпит,едно лекарство,да видим резутата!

# 122
  • Мнения: 120
 Да си кажа и аз---от 2,5 месеца ходя на хомеопат аз и детето .от на4алото все пия разни гранулки и малко ме дразни това 4е не ми се казва какво лекарство ми се дава.Попитах 2-3 пьти отговора беше 4е са за мен.В на4алото имах доста силна и продьлжителна  ле4ебна криза,което се 4удех дали е нормално,сега 4акам някакьв положителен резултат .При детето лекувахме ангини ,но 2 седмици е здраво и после пак наново.Незнам още и аз кое как трябва да е обьркана сьм ,дали избора ми е верен за хомеопат и изобщо за ле4ение.Страх ме е да не би резултатите да са временни под бьздеиствие на лекарството и след това пак наново. newsm78

# 123
  • Мнения: 2 481
Лала и другите на децата си които лекувате с хомеопатия пък и вас си,важи ли правилото за всички без месо и без кафе или само при някои лекарства е това и ако да вие на децата си месо не давате ли?

Аз ще се гръмна 5 ден без кафе и месо! ooooh!

# 124
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За месо не знам че не се консумира. Но кафе - можеш да си вземеш безкофеиново Peace

# 125
  • Мнения: 8 769
Eli83, това за месото кой ти го каза?
Моите деца (особено дъщеря ми) са месоядни и въобще не съм им спирала месото.
Основното правило е ментови чайове, лавандула (и други силно ароматни подправки и билки) да не се приемат, кафе, черен чай, какао. В една книга даже четох, че чесън и лук също могат да имат някакво въздействие. Но за месо никъде не съм чела.
Също така, степента на влияние на горните продукти зависи от самия организъм, от хапчетата, които вземаш, от количеството на горните неща, които приемеш. Има хора и състояния, в които може да не антидотират, а в други случаи само глътка кафе може да прецака всичко.
В книгата пишеше, че е препоръчително дас е спазват правилата все пак.
Сам избираш. Peace

# 126
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Лала и другите на децата си които лекувате с хомеопатия пък и вас си,важи ли правилото за всички без месо и без кафе или само при някои лекарства е това и ако да вие на децата си месо не давате ли?

Аз ще се гръмна 5 ден без кафе и месо! ooooh!


 От години вече не е задължително самоцелното ограничаване от кафе, шоколад, дори от мента!
 Разбира се ако някоя храна или напитка така или иначе влошава организма на болния, то той трябва да се откаже от нея, но ако не му вреди, няма проблем.  Grinning

 Специално за пиещите с години кафе, техният организъм отдаааавна се е приспособил и едно до две кафета на ден не пречат! Аз препоръчвам не т.н. "безкофеиново" кафе, което е тъпкано с химия, а кафе тип "Арабика" - това което единствено се пие и в "белите" и в бедните държави.
   България за съжаление е едно неприятно изключение, където се пие предимно кафе тип "Робуста" иначе използвано само за промишлени цели.  Peace

# 127
  • Мнения: 120
  Ве4е сьвсем се обьрках ,до в4ера (1 седмица)лекувахме 4ервено гьрло,кашлица и хрема  с mercurius solubilis  3пьти по 3 или 2 пьти както ни каже хомеопата,и тькмо си мисля 4е ве4е детето ми е добре  и днес сме с разтроиство.Хомеопата ни каза да продьлжим 3 пьти по 3 с лекарството.И се 4удя ве4е може ли това да е от самото лекарство.И преди се е слу4вало да излекуваме едно и веднага да по4не друго.Незнам ве4е .Кажете ми нещо по вьпроса  моля.

# 128
  • Мнения: 8 769
Моят хомеопат досега не е предписвал нищо при разстройство. То се счита за прочистване на организма, и обикновено при моите деца минава за около 1 ден.  Защо не питаш директно лекаря си?

# 129
  • Мнения: 69
Взех че се изплаших чак!
Вчера бях за първи път на хомеопат!След подробен разказ разпит 2 часа предписа ми ХИСТАМИН 30 да си капя 1-2 капки 3 дни под езика на гладно!И това е!

Това само!

И сега днес след първите две какпи се чувствам адски зле ,боли ме глава и ми е отпаднало!
Да видим другите дни как ще е!

Но определено този хомеопат при който бях си знаеше работата,подробен разпит,едно лекарство,да видим резутата!




Ами това е нормалната реакция на организма след първото лекарство - един вид да се "очисти" от всички минали заболявания ги преживяваш все едно наново така да се каже за не толкова просветените.Спокойно!Имай търпение и бъди последователна и стриктна - това е дълъг и бавен процес но важното е постоянството.Успех

# 130
  • Мнения: 69
Лала съжалявам, че така се е получило при теб
Аз за сега изцяло се доверявам на нашата лекарка и даже се стряскам като коже че няма да я има за цял месец / ходи по обучения в чужбина и според нея индийците са светлинни години напред в хомеопатията /
Първоначалното интервю/ преглед венаги е бил повече от час / казвам винаги защото вече всички ходим при нея/ и не само първото много пъти и следващите ни прегледи траят по толкова.Е случвало се е и по половин час да минем прегледа но рядко.Истина е че е много заета и ми е трудно да се консултирам по телефона защото тя избягва да го вдига като преглежда.В началото се дразнех но сега разбирам колко неприятно би било за вас и разсейващо за нея докато се стреми да вникне в проблема ви да и звънне 4 пъти телефона и да прекъснате прегледа.Така че това вече го разбирам!!!Винаги ни дава САМО ПО ЕДНО лекарство еднократно и напоследък по едни гранулки които пием 10 дни и са за поддържане ефекта на основното.
Би ли ми писала обаче за кого Вие пишете, защото имам приятелки във Варна и се опитваме да уцелим добър хомеопат там

Поздрав и късмет! Иначе за мен това е правилното лечение

# 131
  • Мнения: 1 298
Лала и другите на децата си които лекувате с хомеопатия пък и вас си,важи ли правилото за всички без месо и без кафе или само при някои лекарства е това и ако да вие на децата си месо не давате ли?

Аз ще се гръмна 5 ден без кафе и месо! ooooh!

Нашата лекарка ми позволява кроасан и кафе 3в1.Иначе това за месото направо ме опули  Shocked

# 132
  • Мнения: 4 414
за месото и на мен не ми е ясно защо са ти го забранили newsm78
за кафето: аз пиех по много и много силно кафе. като започнах хомеопатичното лечение, 2 седмици след приема на лекарството изобщо не пия кафе, после си пия сутрин по една чашка, но рядко кафе. все пак мисля, че има значение какво точно ти е лекарството. смятам, че за някои определени лекарства е противопоказно. така че хомеопатът ти би трябвало да знае най-добре.

# 133
  • Мнения: 494
Много дълга тема... За съжаление нямам възможност да я изчета цялата...
Цитат
Моят хомеопат досега не е предписвал нищо при разстройство. То се счита за прочистване на организма
Това ми се наби на очи! Разстройството при деца е особено опасно, заради обезводняването, което може да настъпи бързо. Според мен не е редно да се пренебрегва така, освен ако не е изключение хомеопатът да го приеме за прочистване на организма. Може да е реакция от някое лекарство, но... Разстройството, повръщането, пневмонията, цицините - това са малкото състояния, при които се дават конкретни лекарства, независимо от пациентите (за всяко нещо си има изключения, разбира се, но при 80-90% от случаите се постъпва така). Знам това от опита, който имам...

# 134
  • Мнения: 8 769
maggypan, от разстройство до разстройство има разлика. Освен това аз винаги оводнявам децата си при повръщане и разстройство.
И разбира се, ако е продължително и изключително силно, няма начин да няма намеса. Истината обаче е, че разстройството е съпътстващо, а не основно заболяване, така че лекарство за разстройство едва ли класически хомеопат ще ти изпише. Wink

# 135
  • Мнения: 3 506
Моят скромен опит също сочи, че в общия случай разстройството НЕ е необходимо да се лекува нито чрез лекарства (било то и хомеопатични), нито чрез специална диета.

# 136
  • Мнения: 4 594
ооо това че не трябва да се лекува разтройството не е съвсем така защото зависи от какво е породено и колко дни продължава дали е придружено с други оплаквания и т.н
децата страшно бързо се обезводняват (и оводняват:) и им се нарушава електролитния баланс и хич не е шега

# 137
  • Мнения: 4 414
дъщеря ми, ако има разстройство, сама си прави диетата - намалява яденето и предпочита по-сухи храни. спирам и само млякото и сладките неща, които и без това ограничавам. повече течности гледам да пие. до 3-4 дни и според мен не е необходимо лекарство/дори и хомеопатично/...после според зависи. но досега не съм давала никакви лекарста.

# 138
  • Мнения: 3 506
Yasmina, естествено, че зависи от придружаващите оплаквания. Никой не казва, че трябва да се остави детето да се гърчи от колики или да се прикове на легло от обезводняване... Просто разстройството само по себе си не е проблем, то е начин организмът да се пречисти. Ако е придружено от силни болки в корема, разбира се, че трябва да се помогне по някакъв начин, но дори и тогава ще очаквам от лекаря да помогне за спирането на болките, а не за отминаването на разстройството. Ако е толкова често, че да води до обезводняване, може би също не е лоша идея да се вземат мерки, но тук вече зависи и от възрастта на детето, и от търпението на родителя - аз лично бих правила до последно опити да оводня детето, изчаквайки проблемът да отмине... Няма формули, и затова ми се стори странно, това, което някой по-горе написа - че разстройството било едно от състоянията, за които имало конкретно лекарство.

# 139
  • Мнения: 494
Този "някой" е допълнил това:
Цитат
(за всяко нещо си има изключения, разбира се, но при 80-90% от случаите се постъпва така)
И досега ВИНАГИ едно и също лекарство е облекчавало състоянието и на двете ми деца! Е на това му се вика "личен опит"!

# 140
  • Мнения: 3 506
Да, но според мен в 80-90% от случаите се постъпва другояче, в случай, че не е станало ясно от постингите ми по въпроса Simple Smile

А ако ми погледнеш подписа, ще видиш, че и аз имам известен личен опит, според който разстройството ВИНАГИ е отминавало от само себе си, без да се е налагало да натоварвам децата с лечение или диета.

# 141
  • Мнения: 494
Цитат
и затова ми се стори странно, това, което някой по-горе написа
Цитат
в случай, че не е станало ясно от постингите ми по въпроса Smile

А ако ми погледнеш подписа, ще видиш, че и аз имам известен личен опит,
Призовавам да се спре с тоя сарказъм! Тук сме за да даваме информация, а не да се съдим!

# 142
  • София
  • Мнения: 3 648
Изчетох темата и съм доста потресена, ако говорим за хомеапата, който се споменава на втора странца! Това е човека, който ме спечели за хомеопатията, винаги е бил точен и отзивчив и безгрешен, ей богу! Не ми се еналагало да отидем и да не ни даде точното лекарство! Единственото лошо е висенето и това, че е от Варна/ това е шега- аз съм от София и съм го ползвала навремето, когато ходех за 5 месеца на работа на Златни/ Обаждала съм му се многократно по телфона, включително и на 1-ви януари и след извинение, че го занимавам с нас точно на празника ми е казвал, че ако не искаше да бъде занимаван, щеше да си смени професията! Ако нещо при него се е променило, много жалко - още навремето/ преди 3-4 години/ издишаше от към време и ако не го е овладял...
Много жалко!

Лала, ще ти пиша на лични за името на хомеапата!

# 143
  • Мнения: 4 594
за мишо костадинов ли става въпрос?
не мисля че трябва да им крием имената , все пак е нормално да си споделяме мнения и всеки сам да си преценява
все пак става въпрос за здравето

# 144
Вашият "класически хомеопат" май е забравил някои "класически" правила. Аквасорс продуктите нямат нищо общо с класическа хомеопатия, както вероятно вие знаете. Към тях може да прибягва хомеопат, който не е сигурен в предписанието си. Но водораслите и мрежата носят повече доходи отколкото може да се заработи с класическа хомеопатия. Прав е Александър, че не можеш на ден да поемеш повече от 2-3 нови пациента, защото има и такива, които трябва да проследяваш. Хомеопатът трябва да работи с предварително заявени часове и за "опашки" не трябва и да се помисля. За честата смяна на лекарствата, виждам, че сте наясно. Също  и за честите повторения.
Не се отказвайте от хомеопатия, обаче. Тя е тази, която наистина лекува. Хомеопатът е само инструмент, който не винаги е съвършеният.
Пожелавам ви успех в намирането на Вашия истински класически хомеопат.
Диана, кл. хомеопат, не от Варна

# 145
  • Мнения: 682
Много интересна тема.Ще я следя с интерес.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 129
Може въпроса ми да не е за тук, но искам да попитам колко струва прегледа при Кремена Хаджиева? Не питам за първото интервю, което разбрах че е 60 лева, а за всяко следващо посещение. И има ли разлика между първичен и вторичен преглед?

# 147
  • Мнения: 2 761
Може въпроса ми да не е за тук, но искам да попитам колко струва прегледа при Кремена Хаджиева? Не питам за първото интервю, което разбрах че е 60 лева...
Тази цена заради новия и кабинет ли е? Laughing

# 148
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може въпроса ми да не е за тук, но искам да попитам колко струва прегледа при Кремена Хаджиева? Не питам за първото интервю, което разбрах че е 60 лева, а за всяко следващо посещение. И има ли разлика между първичен и вторичен преглед?
Разлика има между първичен и вторичен преглед. Кремена Хаджиева предлага и  3 месечен абонамент за децата. Ако имаш 2 ползваш отстъпка!

Хай стига сте плюли по жената! Има доволни и недоволни! Има ли леар дето всичките му пациенти да са доволни?

# 149
  • Мнения: 2 761
Ако има6 впредвид мен -не плюя,само констатирам.Ходила съм преди 2 г. при нея и наистина е много добър 4овек-това са ми впе4атленията като 4овек,за хомеопатията не коментирам в слу4ая,6тото мнението ми за хомеопатията не е базирано на конкретна ли4ност.

# 150
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Омега не визирам теб  bouquet

Просто в тук и в друга тема нападките към тази лекарка станаха много.
Нормално е да има недоволни и доволни.

Не знам дали първоначалния и преглед е 60 лв., не знам на др лекари колко е, но все пак сме пазарна страна. Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace

# 151
  • Мнения: 2 761
Омега не визирам теб  bouquet
Просто в тук и в друга тема ...

Ясно,не следя изкъсо темата,но ре6их да вметна за цената.4естно казано не знам дали правя правилна преценка за цените-или не са нормални,или положението в Бг доста се е подобрило,след като хората могат да си позволят да пла6тат такива суми.Последното би ме зарадвало много.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 129
Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace
Mimito, точно за това питам. За да преценя дали ми отърва и дали бих могла да си го позволя все пак.
Иначе нищо  против докторката или цените й, напротив. Бих искала да пробвам да лекувам малките при нея, но ме и притеснява да не е всеки преглед 60 лева примерно, защото няма да мога да издържа финансово при честото боледуване на сина ми.

# 153
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace
Mimito, точно за това питам. За да преценя дали ми отърва и дали бих могла да си го позволя все пак.
Иначе нищо  против докторката или цените й, напротив. Бих искала да пробвам да лекувам малките при нея, но ме и притеснява да не е всеки преглед 60 лева примерно, защото няма да мога да издържа финансово при честото боледуване на сина ми.

Когато аз ходих за първи път цената на прегледа беше 40лв. След това се почна едно ходене през 3 дни на контролни посещения за които не съм плащала и стотинка. Сина ми беше в недобро общо състояние. Това през 3 дни ме се стори цяла вечност честно, но си заслужаваше Peace
После прегледите му бяха по 20лв. Ако обаче заведа и двамата ми взема или 20 или 30 лв. Отделно има абонамент, които ако не се лъжа е 60 лв за 3 месеца. Второто дете ползва май 50% отстъпка.
Цитирам ти цени по памет.

В много от случаите дори не ходим до кабинета - обяснявам какво е състоянието по телефона, понеже добре познава проблемите и дава насоки какво да правя. Когато се налага обаче ходим Peace

Най добре се обади на лекаря който си избрала по телефона и питай за всичко което те интересува!
Надявам се да намериш твоя лекар!

# 154
  • Варна
  • Мнения: 129
Благодаря ти!  bouquet

# 155
  • Мнения: 8 769
Gillda, доколкото аз зная, първичния преглед при въпросната лекарка е 50 лв, и то съвсем отскоро.
Най-добре е да се обадиш и да питаш, няма нищо срамно в това. Със сигурност няма да плащаш всеки път по толкова-следващите прегледи са по-малко, и освен това зависи също от състоянието на детето и т.н. Точния ценоразпис не мога да ти го кажа. Mimito ти е подсказала и за абонамента. Ако често боледува детенцето ти, ще ти излезе на сметка.
Omega, не зная какви цени са ти в спомените, но в БГ те определено растат, което не може да се каже за доходите на средното население-там темповете са в пъти по-малки.
Само за справка-преди три години, през Април, платихме 45 лв. за 10 минутен преглед (предшестван от 20 минутно чакне, въпреки записания предварително час) при кардиолог-най-добрият детски такъв във Варна (нямаше титли пред името му). Вероятно сме платили за това, че машината, с която преглежда е много скъпа? Извика ни на преглед след 6 месеца и така щял да ни следи....Ами не отидохме повече. За сравнение-хомеопата взима голямата сума еднократно!

И наистина, стига сме гледали в канчето на някой си. Предпочитам да дам на хомеопата 50 лв (които в нашите случаи никога не са за по-малко от 20 минути!), отколкото да ги дам за отрови, предписани ми от нормалния лекар....

# 156
  • Мнения: 2 761
Аха,ами аз съ6то за най-добрия кардиолог оба4е преди 4г. бях дала 20лв,при това професор.Не ми се наложи да ходя пове4е,пък и лекарства не ми изписа(заради един 6ум).

# 157
  • Мнения: 1 167
Запис.. #Crazy

# 158
  • Мнения: 2 614
Темата е доста стара, не знам дали и на Лала вече ще и е интересно да чете писаното по нея, но ще споделя.
Ние ходим при хомеопат (и аз и детето) вече повече от година. Честно казано съм много доволна. Тя е класически хомеопат, поне това, което съм прочела за 2 години на тема хомеопатия, и това, което прави тя, напълно покриват очакванията ми. Замерванията и назначаването на лекарствата определя с радиестезия (вече виждам как доста хора подскачат Wink, но за мен това не е проблем, даже го предпочитам пред останалите методи. Преценките и са повече от правилни. Досега само веднъж се е налагало да даваме лекарство през 3 дни, в продължение на месец, беше в ниска потенция и целта му беше "да напомня" на организма да работи в правилната посока! По повод конституционалните лекарства също имам теория, подкрепена с практиката на лечението ни, но не ми се спори затова няма да споменава....
Ако това въобще е достатъчно мерило за това колко добър е хомеопата. Тя за 2 години 2 пъти ходи в Индия, за доста повече от 1-2 месеца!
Координати само на ЛС Simple Smile Но пък е в Сф!  Peace

# 159
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Изчетох темата от началото до края! Сега мили съфорумки искам да ви питам нещо:
Представете си, че някой каже че от една храна (без да й споменава името), често използвана в кухнята ни се е влошило състоянието на семейството му! Но той не спира да се храни, както и семейството му, но намира заместител на тази храна (не споменава името й) от нея всички се чувстват много добре и няма здравословни проблеми вече в семейството си!
Така с този пример искам да оприлича темата "Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"!
След като не говорим тук за цяла България, а само и предимно за Варна, смятам че ако вие знаете за тази храна, която ви трови, а има много по-добър заместник, бихте искали да знаете кое ви вреди и кое ви е полезно! Тоест без имена товарите всички и ги обърквате още повече, а може да има и уплашени хора от цялата работа тук! Като мен #Crazy! Аз започнах от 2 седмици да лекувам дъщеря си при варненски хомеопат. Казва се Д-р Елия Костова! Няма защо да го крия и ако за в бъдеще съм или не съм удовлетворена от резултата в здравословното състояние ще кажа на всички, а не да съм мнима и да пускам ЛС, за да разбера аджеба това моята избраница ли е или не  newsm78
Доня Тифуня е много права, че това е двойнствен процес и ако не предадем нещо правилно или е маловажно според нас и не го споделим с хомеопата можем да объркаме всичко! Знам, от всичко изчетено до днес за 2 седмици, повярвайте ми не е малко, разбрах, че това универсално лекарство, което се приема само веднъж е Конституционното л-во, направено за самия човек според самия си него и неговите симптоми! И към Александър се обърнах, защото всичко което чета започва да ме плаши, дали няма да се озова в болницата с дъщеря ми на системи антибиотик!  Thinking Моята лекарка, след като беше така добра да ми изпрати лекарства до тук, Турция, без личен контакт, с много и дълги разговори по телефона, прекъсващи нейната почивка, ми е изпратила и такива в аптечка за спешна помощ! Значи има и други хомеопатични л-ва да се приемат, не само това конституционно, ако нямате такова, както е станало при авторката Лала! Дай Боже да не стигаме до тях! Но на последния ми разговор ме попита кога ще се видим да изберем конститруционното лекарство на дъщеря ви?


А сега мили майки и не майки, да не обидя някой, ми кажете това класически хомеопат ли или е "класически" хомеопат?
И вие искате ли да знаете ИМЕТО на храната която ви трови и тази която ви прави здрави или не искате?
Все още чакам ЛС от авторката на темата, не знам защо трябва да става по метода "от задната врата"  newsm78 Не сме ли тук всички да си помагаме и подкрепяме или само да си чешем пръстите - езиците?

С уважение към всички ви:
пациентка на Д-р Елия Костова

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 18:36 от drize

# 160
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Омега не визирам теб  bouquet
Просто в тук и в друга тема ...

Ясно,не следя изкъсо темата,но ре6их да вметна за цената.4естно казано не знам дали правя правилна преценка за цените-или не са нормални,или положението в Бг доста се е подобрило,след като хората могат да си позволят да пла6тат такива суми.Последното би ме зарадвало много.

 Нито едно от двете предположения.
 Първият преглед продължава около 2 часа, а не 15 мин. както при професора, но по-важното е , щом става въпрос за пари, че при едно точно предписано хомеопатично л-во пациента наистина оздравява и едно от следствията е, че в следващите години спестените пари за алопатични л-ва са стотици и хиляди лева.

# 161
  • Мнения: 468
Темата е доста стара, не знам дали и на Лала вече ще и е интересно да чете писаното по нея, но ще споделя.
Ние ходим при хомеопат (и аз и детето) вече повече от година. Честно казано съм много доволна. Тя е класически хомеопат, поне това, което съм прочела за 2 години на тема хомеопатия, и това, което прави тя, напълно покриват очакванията ми. Замерванията и назначаването на лекарствата определя с радиестезия (вече виждам как доста хора подскачат Wink, но за мен това не е проблем, даже го предпочитам пред останалите методи. Преценките и са повече от правилни. Досега само веднъж се е налагало да даваме лекарство през 3 дни, в продължение на месец, беше в ниска потенция и целта му беше "да напомня" на организма да работи в правилната посока! По повод конституционалните лекарства също имам теория, подкрепена с практиката на лечението ни, но не ми се спори затова няма да споменава....
Ако това въобще е достатъчно мерило за това колко добър е хомеопата. Тя за 2 години 2 пъти ходи в Индия, за доста повече от 1-2 месеца!
Координати само на ЛС Simple Smile Но пък е в Сф!  Peace

Едва ли с радиестезия замерва едно по едно всичките 4000 и повече лекарства с които разполага в момента хомеопатията.
Вероятно на база някакви познания свежда избора си до 3-4 лекарства и после маха с махалото...както и да е - щом има ефект.

# 162
  • Мнения: 494
drize, заставам изцяло на твоята позиция. Напълно си права, че трябва да се говори с конкретни имена или... да не се говори въобще!
Пожелавам добро здраве на теб и близките ти.

# 163
  • Мнения: 1 866
На всички заинтересовани конкретно от името на хомеопата съм отговорила на лични. Не мога да преброя хората, които ми писаха, но бяха десетки - както пациенти, така и колеги на въпросния специалист. Мисля, че името няма кой знае какво значение, защото ако не беше той, можеше да бъде кой ли не друг. Затова и подробно описах лечението, за да може всеки да си направи сметката и да прецени дали може да има доверие на хомеопати с подобни методи и отношение към пациентите си. Иначе просто щях да пусна тема, в която да метна едно име и да кажа, че не струва. А вие знаете какво става с теми, в които се цитират имена - заключват се много бързо. Сигурна съм, че ако бях написала на първа страница името му, тази тема никога нямаше да стигне 9-та страница и толкова много хора да споделят полезни за всички неща. Така че не ми се сърдете. Така съм преценила, а вие сте свободни да вземете или не каквото искате от тази тема. Както и да ми пишете за повече информация. Въпреки че напоследък почти не чета във форума, се старая да отговарям поне на съобщенията свързани с тази тема. Извинявам се, ако понякога се бавя. Иначе пред кабинета на въпросния хомеопат вече често виждам, че е абсолютно празно. Което не му пречи да дава часове за след 2 месеца. И първичният преглед да е пак 15 минути. Не му пречи също и да продължава да ми изпраща редовно съобщения по телефона, за да ме информира за новостите около Аквасорс. Явно това че вече почти година не съм му пациентка с хомеопатията изобщо не му прави впечатление. Важно е бизнесът с дистрибуцията на хранителни добавки да върви. Честно казано за мен това е затворена страница. Мислех, че и тази тема е потънала вече в архивите и само защото я видях отново вдигната, реших пак да пиша.
Бъдете здрави!

# 164
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Темата за Кремена Хаджиева си я има още! А така поставени въпросите ти в първия пост и без друго щяха да предизвикат такава аудитория и такива полезни неща да се кажат! Защото тази тема е какво не трябва да прави един истински класически хомеопат? Така, че да стигне до девета тема не е защото има или няма име! А така или наче си предизвикала интереса както ти самата казваш на десетки хора! Защо просто да не го кажем на глас може и той да чете и да си вземе някоя поука, а и такива като мен, нови и боси в хомеопатията няма да им се свива стомаха, лелеле да не би да е моя хомеопат! По-добре на хората в очите, а не зад гърба им да се казва истината за самите тях!
Благодаря ти, че не ме накара да чакам прекалено дълго, че от тревога да не вземех да сменят хубавия си хомеопат! Нали знаеш "страх лозе пази"!   bouquet

За всички, които ще изровите тази тема като мен и ще я четете поне 2 часа, за да разберете дали това не е вашия хомеопат, ще кажа четете на 2 страница по-внимателно! 
На всички пожелавам здраве и само добри новини от хомеопатията и класическите хомеопати!   bouquet  Hug  Praynig  Hug   bouquet

# 165
  • Мнения: 1 559
drize, наистина ли мислиш, че ако някой хомеопат прочете нещо неприятно за себе си в някой форум, може да си вземе от това поука? Въпрос на съвестност и всеотдайност е. Човек не може да се промени само защото някой казал нещо си за него.
А Лала, както спомена, отговаря на въпроси на Лични. Така че няма защо да се притесняваш.
И наистина не разбирам - защо би си сменила хубавия хомеопат от тревога? Защото си прочела в интернет за някой хомеопат нещо, което не ти допада, но все още не знаеш дали това е хомеопатът, при когото вие се лекувате?
Относно хомеопатите, за които пише Лала - познавам доста доволни техни пациенти. В крайна сметка нали всеки трябва да намери "своя" хомеопат - този, при когото се чувства добре, и чието лечение е успешно? Нещата никога не са черно-бели (въпреки че това за Аква Сорс ми дойде малко в повечко и на мен, аз лично не бих се обърнала към хомеопат - дистрибутор на хранителни добавки).
Пожелавам ти да си удовлетворена от хомеопата си и той наистина да е "твоят" хомеопат! Simple Smile Нормално е да имаш известни резерви и подозрения в началото, но би било добре, щом се лекуваш при някого, да му имаш доверие.

# 166
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Илиана_М "Нормално е да имаш известни резерви и подозрения в началото, но би било добре, щом се лекуваш при някого, да му имаш доверие."
Ето тук си много права за доверието, но за него се иска време и доказване! А аз съм съвсем нова в хомеопатията и всичко ме страяска що се отнася до здравето на детето ми! Защо питам и Александър за някои неща? Ами защото имам нужда да разбера аджеба това което се прави със здравто на детето ми 100% ли е най-вярното и ако не е да мога да променя нещата така, че да му помогна 100%!  Peace

drize, наистина ли мислиш, че ако някой хомеопат прочете нещо неприятно за себе си в някой форум, може да си вземе от това поука?
От това, което ми каза Лала, да смятам! Питай нея на ЛС, защото аз нямам право да кажа какво сме говорили!  Peace
А Лала, както спомена, отговаря на въпроси на Лични.
Ето това ме учудва мен! Всички, които искат ще раберат кой е той в същност от ЛС с Лала! Тя самата казва, че не влиза често  Naughty От там притеснението в майката или болния ще остане докато тя не му отговори! За това питам аз: защо да се научи за кой става на въпрос през задната врата, а не се казва направо! Изключваме това, че темата ще се затвори, защото за Кремена Хаджиева още си я има и хората се изказват за нея и добро и лошо!
Извинявам се за оспамването на темата, моля модераторите не заключвайте темата! Ако сметнете за правилно изтриите моите постинги, но не лишавайте хората от една истаина макар и на ЛС!

Надявам се всеки да намери своя класически хомеопат! Аз мисля, че съм го намерила! Но все още не мога да съм сигурна 100%, докато не мине време от това което е станало и не продължим напред!   bouquet

# 167
  • Мнения: 8 769

 но не лишавайте хората от една истаина макар и на ЛС!

Истината е субективна! На лс хората получават истината на Лала. Далеч съм от мисълта да защитавам въпросният лекар, но не може да се твърди горецитираното.
За две седмици ти не можеш да решиш дали си намерила своя хомеопат. Почакай и дано наистина е така! Wink
И наистина, темата е вече доста разводнена и с тези завоалирани "истини" просто става прекалено конспиративна.
Още малко и действително ще се наложи ключ.

П.С. Използвай опцията "цитат" вместо да пускаш толкова шарени постинги.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 16:59 от Доня Туфиня

# 168
  • Мнения: 1 866
Истината е субективна! На лс хората получават истината на Лала.
Точно така е, просто и ясно.

drize, не знам какво съм ти писала на лични, от което си направи извод, че въпросният хомеопат си е извадил някаква поука. Напротив! Нещо не си ме разбрала. Пък и честно казано, въобще не мисля, че трябва да поучавам когото и да било. Целта на темата изобщо не е такава.

# 169
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Доня Туфиня смятам, че съм го казала, но явно не си го видяла! Ето самоцитирам се:
Цитат
Надявам се всеки да намери своя класически хомеопат! Аз мисля, че съм го намерила! Но все още не мога да съм сигурна 100%, докато не мине време от това което е станало и не продължим напред! 
А за цитирания от теб мой цитат, това е към модераторите, да не заключват темата, за да могат хората да научават още неща за грешките на "класическите" хомеопати!
Лала, ето от тук:

На всички заинтересовани конкретно от името на хомеопата съм отговорила на лични. Не мога да преброя хората, които ми писаха, но бяха десетки - както пациенти, така и колеги на въпросния специалист.
си вадя извода, че има притеснени негови колеги, които могат за в бъдеще да не дупускат неговата грешка!!! Не съм казала НИКЪДЕ, че той си е взел поука, тъй като той не знае кой е, нали така?  Joy

Извинявам се на всички ви в темата за това отклонение, все пак не съм сама! Пак казвам "страх лозе пази"! За новобранец като мен в тази толкова сложна материя, няма граници все още, защото съм наистина нова и нито знам дали детето ми се чуства добре от това което правя, нито дали не му помагам въобще! С времето ще се разбере, както казах и преди!
Извинявам се на Доня Тифуня, че я дразнят моите шарени постинги, но това съм аз! Все още правилата не забраняват такова нещо!  Peace За цитатите съм се поправила!  Peace
Извинявай Лала, че те притесних с ЛС и като размътих водата в темата ти!
Хайде на всички много извинения и много   bouquet   bouquet   bouquet Нека сме позитивно мислещи и говорещи и всеки бъде здрав!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 15:33 от drize

Общи условия

Активация на акаунт