На пазар в Париж - помощ!!!

  • 37 005
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Момичета, помагайте! Предстои ми пътуване за Нова Година в Париж, та мисля да ми остане и мъничко време за шопинг.  Embarassed Моля, тези от вас, които са били там (или просто имат информация) за съвет къде е ок да се пазаруват дрешки и обувки на добри цени.  Rolling Eyes

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 1
  • Мнения: 146
Здравей,
Преди 1 месец бях в Париж.Измама е ,че ВСИЧКО там е много скъпо.Ако ще купуваш маркови неща Да много са скъпи,но има и евтино- аз накупих много неща.Имат намаления- ама истински по 60% надолу , а не като тук. Търси веригите  H&M, S& A и други подобни. ТАм е по евтино и от тук. Аз купих много бебешки дрехи от там - от 2 до 8 евро -пуловери,якета,рокли.За голям човек също има изгодни неща..
Успех

# 2
  • Мнения: 146
ИЗвинявай- C& A е магазина

# 3
  • Мнения: 80
Една моя колежка почти всеки месец пътува до Париж и винаги се връща с невероятни покупки. Има едни пазари или базари (н.з. точно как се водят) казват се TATI-май им викат пазари за негри. Там продават френски, китайски и др. стоки и са на смешни цени. Какви чанти си носи за по 5 евро...нямам думи. Провери в Нета за адреса на пазарите, но мисля, че работят само в сряда и събота. (От нея съм чула, че единия се намира до хотел "Малкия Лувър"). Успех и после да докладваш.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 800
inej , моето предложение е един от най- големите търговски центрове в Париж - " Gallery Lafayette " .

http://www.galerieslafayette.com/international/goFolder.do?f=hom … mp;fontLang=latin

На огромна площ са разположени етаж с парфюми и аксесоари, етаж със дизайнерски дрехи на достъпни цени, етаж с дрехи с марките Mango, Zara и други от този клас и етаж с белъо.  Peace

# 5
  • Мнения: 146
да TATI също и евтин. Взех си чанта от там за 7 евро, блузки има сувенири всичко..

# 6
  • Мнения: 1 645
В Галери Ла Файет си заслужава да отидеш,дори и нищо да не купуваш. Толкова много разнообразие на едно място не съм виждала.  В магазините за козметика и парфюми е рай,има всичко но е по-скъпичко от другите магазини.Почти във всички магазини за дрехи имаше ъгълче определено за дрешки от предишни колекции с от 50 до 70%.
Аз пазарувах тогава предимно по Шан'зелизе, има магазини от различна ценова категория, намаления и голямо разнообразие от марки като Гап,Зара и тем подобни.

# 7
  • Мнения: 1 727
Аз също препоръчвам Galleries Lafayette, TATI доколкото си спомням имаше близо до Сакре Кьор...но по принцип са си боклучиви там нещата, ходят да пазаруват най-бедните емигранти. Но с повече ровене и късмет и оттам може да има попадения.

За козметика- Sephora разбира се Simple Smile

# 8
  • Paris
  • Мнения: 1 727
inej , моето предложение е един от най- големите търговски центрове в Париж - " Gallery Lafayette " .

http://www.galerieslafayette.com/international/goFolder.do?f=hom … mp;fontLang=latin

На огромна площ са разположени етаж с парфюми и аксесоари, етаж със дизайнерски дрехи на достъпни цени, етаж с дрехи с марките Mango, Zara и други от този клас и етаж с белъо.  Peace
Това е и моето предложение, в Париж има 2 такива магазина.
Задължително трябва да посетиш Сефора, ако ще купуваш козметика. Магазин-чудо!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
На мен не ми се видя толкова скъпо, но по принцип според мен в Европа си е по-евтино от София. На Шанзе лизе има също доста магазини с добри цени - Зара, Гап, Наф наф, Celio. Посети Галерията както са ти препоръчали момичетата, дори само да я разгледаш Peace

А да знаете някакъв Аутлет в Париж?

# 10
  • Мнения: 233
и аз се включвам, за да следя темата - и ние с мъжлето ще ходим за Нова Година в Париж! направо нямам търпение!
благодаря и аз за съветите!  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 241
и аз се включвам, за да следя темата - и ние с мъжлето ще ходим за Нова Година в Париж! направо нямам търпение!
благодаря и аз за съветите!  bouquet

Видях в темата за парфюмите, че си навътре в материята, та за теб специално - Сефора, сигурно са повече от 10 в Париж, но най-лесно откриваеми са на Шанз Елизе и на Риволи.

А иначе Риволи за мен е улицата с главно У за пазаруване в Париж, достатъчно дълга и с достатъчно голямо разнообразие на марки, ценови категории и видове магазини - за всекиго по нещо.  Peace

# 12
  • Мнения: 233
ooo, Коте, merci beaucoup!!! Flutter
видях аз, че много от марките имат адрес на Риволи! май и Хаусман също е с доста магазини...
абе ще падне обикаляне - дано мъжлето ме изтърпи! тоооо пък да не ходя всеки ден в Париж, я! Sunglasses

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Има и един голям търговски център ,където е модерната триумфална арка .Много тъпо го обясних,но в момента всичко ми е изскочило от главата.Също и Самаритен ,там имаше страхотна голяма парфюмерия на 1 етаж и ако не се лъжа беше в началото на Риволи  newsm78 - 5 етажен голям търговски център. Ако нещо бъркам някой да ме поправи ,че от отдавна не съм стъпвала в Париж и съм позабравила май някои подробности.

Тати ,района на Сакре Кьор много не ги препоръчвам за пазаруване ,там са малко тип  боклуци изкарани на улицата дрехи -да се ровиш и подобни.

# 14
  • Мнения: 2 241
ooo, Коте, merci beaucoup!!! Flutter
видях аз, че много от марките имат адрес на Риволи! май и Хаусман също е с доста магазини...
абе ще падне обикаляне - дано мъжлето ме изтърпи! тоооо пък да не ходя всеки ден в Париж, я! Sunglasses

Да, точно така, това е другият голям търговски булевард, ще те изненадам, но се чете Осман ( Grinning няма нищо общо с Османската империя, а е името на известен архитект). Има много марки, а и Сефора за разкош Simple Smile

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз се включвам, че след около 10-на дни ще ходя за една седмица в Париж и съм "волна програма"-цял ден ще се шматкам из града. Не съм била досега в Париж и освен някои забележителности, смятам да "посетя" Mr. Green и магазините. Жалко само, че коледните намаления почват по-късно, но се надявам тук-там да има нещо.
Така че,ще чакам още някой вещ по темата да се включи. Мъжът ми познава ммного добре Париж, така че ще имам "екскурзовод" за вашите обяснения. Аз вече си направих списък с изписаното до тук Mr. Green и...да живеят кредитните карти!

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Много интересен въпрос, гледам, че никъде потребилтеката не е уточнила за какъв бюджет става дума. В Париж има 2 и 200.
Иначе списъци с магазини можем да правим десетки страници.
Разликата от Tatti (който дори не е за споменаване за пред французи) до магазините на place Vandomе е от Земята до небето.
Добре би било да се уточни какъв тип магазини търсим за да сме максимално полезни.
и какво значи 'добри цени'?

# 17
  • Мнения: 3 153
Наистина са много местата и зависи какъв бюджет имаш. Но Галери Лафайет и Printemps са наистина нещо, което трябва да посетиш. Скоро в някаква реклама гледахме за някакъв търговски център, в градчето близо до Дисниленд, където имало само аутлети от предишния сезон и цените били смехотворни, та ще ходим уикенда до там да видим каква е хавата. После ще пиша Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Супер, само не ни забравяй Simple Smile

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 849
Наистина са много местата и зависи какъв бюджет имаш. Но Галери Лафайет и Printemps са наистина нещо, което трябва да посетиш. Скоро в някаква реклама гледахме за някакъв търговски център, в градчето близо до Дисниленд, където имало само аутлети от предишния сезон и цените били смехотворни, та ще ходим уикенда до там да видим каква е хавата. После ще пиша Peace
Ей, това и аз го изрових от интернт! Ако става въпрос за същото, де - La Vallee Village! Ще е супер ако има отзиви "от мястотот на събитието". В събота пристигам в Париж и ще съм ти много благодарна ако споделиш с нас впечатленията си! От мен ще е Wine Glass

# 20
  • Мнения: 3 153
Стига да работи транспорта, че сме без кола, ще отидем да го проверим в събота и ще пиша:)

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 849
Ле-ле, дано спрат да стачкуват, че голямо ходене ще падне следващата седмица!Егати късметът ще имам - сефтето в Парж ще го запомня Mr. Green Добре, че хотелът е близо до триумфалната арка.

# 22
  • Мнения: 3 153
Ще спрат. Днес в офиса даже се говореше, че утре ще бачкат, ама в новините преди малко спрягаха 18ти за последен ден на стачката, като от утре ще работят повече линии, в сравнение с днес.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 724
Наистина са много местата и зависи какъв бюджет имаш. Но Галери Лафайет и Printemps са наистина нещо, което трябва да посетиш. Скоро в някаква реклама гледахме за някакъв търговски център, в градчето близо до Дисниленд, където имало само аутлети от предишния сезон и цените били смехотворни, та ще ходим уикенда до там да видим каква е хавата. После ще пиша Peace


Моля те наистина да пишеш как е. Ние отиваме от 1 април с баткото специално заради него, ние сме били 20тина дни преди години, та около Дисни, може и мен да ме огрее...

# 24
  • Мнения: 3 153
Момичета, включвам се с една седмица закъснение за La Valle village. Днес бяхме там-изкарахме цял ден и се върнахме с много покупки. Заслужава си определено-аз си купих разни неща на О'Нийл, Vans, Timberland и Mexх, както и на CK Jeans и съм много доволна. Имаше някои в SOLD (не бяха кой знае колко много), но като цяло цените са с около 30-40%, някои и повече, надолу от магазините в Париж. Ние отидохме основно с опознавателна цел и се върнахме със сериозен пазар, но там има и марки, като Givenchy, Armani, Feragano, Lacroix и т.н., за които определено, ако си фен и даваш парички за такива дрешки си е чиста далавера, защото цените бяха на 1/3.
Абе посетете го, ако сте в Париж, няма да съжалявате.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 724
Момичета, включвам се с една седмица закъснение за La Valle village. Днес бяхме там-изкарахме цял ден и се върнахме с много покупки. Заслужава си определено-аз си купих разни неща на О'Нийл, Vans, Timberland и Mexх, както и на CK Jeans и съм много доволна. Имаше някои в SOLD (не бяха кой знае колко много), но като цяло цените са с около 30-40%, някои и повече, надолу от магазините в Париж. Ние отидохме основно с опознавателна цел и се върнахме със сериозен пазар, но там има и марки, като Givenchy, Armani, Feragano, Lacroix и т.н., за които определено, ако си фен и даваш парички за такива дрешки си е чиста далавера, защото цените бяха на 1/3.
Абе посетете го, ако сте в Париж, няма да съжалявате.

Може ли пояснение къде се намира точно?Моля...

# 26
  • Мнения: 3 153
Влез в сайта им, там е обяснено добре. Иначе в кратце-ако сте без кола, вземете РЕР, линия А в посока Marne le Valle (там е Дисниленд)  и слезте на Val d'Europe. Оттам си има табели още от самата гара, а и е на 5 мин. пешеходно разстояние.

# 27
  • Мнения: 7 605
Ли4но аz не бях много впе4атлена от Ла Вале Вилаж  Blush  но блиzо до него, посока гарата на РЕР, има един друг мол с хубави магаzини и там купихме пове4е, пак имаШе намаления  Peace

# 28
  • Мнения: 3 153
Да, точно затова и аз уточних, че зависи какви марки търсиш, защото в Ла Вале-то имаше предимно по-висок клас, макар че имаше и няколко, които са по джоба на почти всеки. Но определено е място, където няма да видиш Зара, Манго, НМ и С&А....  Crazy

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Да споделя и аз впечатления от шопинга. За първи път бях в Париж, върнах се преди три дни.
Установих немалки разлики в цените на стоките в разл. магазини, включ. книги и това мн ме изненада.
Сефора - да страхотен магазин, купих разни мазила на Диор. На касата работеха две българки Simple Smile Същите неща обаче, включително и парфюми впоследствие открих да доста по-ниски цени, в два магазина "такс фрий" на Осман и Риволи, такива бяха и цените на летището. Та за вълнуващите се от козметика -  магазини без ДДС има и в самия град.
Галери ЛаФайет - сградата сама по себе си е мн впечатляваща. Куполът отвътре просто плаче за няколко снимки. Страхотно разнообразие на маркови стоки, цените подобаващи! В един от дните имаше 10% намаление в целия магазин. Не продават нищо на Пиер Карден /търсех един определен часовник/, а магазина му така и не успях да открия, въпреки че имах някакъв ориентир и се въртях като кукувица около площад Вандом. В магазина на "Булгари" ме "ориентираха" недружелюбно.
С и А, Н и М, Манго и пр. - много парцаляк, цените по-високи от Мадрид и Виена, единствено от детските дрехи нещо ставаше.
Сувенирите - мн магазинчета, цени както те хванат на вариянта. Направо се чудя не прилагат ли законодателството, уреждащо защитата на потребителите.
На два пъти попадах в някакви магазини със стари колекции на маркови неща, единична бройка. Може да се открие нещо интересно.
Мн ме изкефи магазина на "Дисни".
Като цяло паплачта пъпли навсякъде, разстоянията са големи и като си натоварен с пакети е доста трудно да държиш чантата си под око.
Др, к ме изненада е че за една от кредитните карти непрекъснато ми искаха пин код - нещо, к ми се е случвало само в Русия.

# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
за пазаруване на дрехи в Париж препоръчвам да се отиде в chatelet des halles

# 31
  • Мнения: 4 202
...
Др, к ме изненада е че за една от кредитните карти непрекъснато ми искаха пин код - нещо, к ми се е случвало само в Русия.

Ако е с чип е нормално да ти искат пин.
На мен дори ми се е случвало в 2 съседни магазина - в единя ми искат пин, в другия не  Thinking

# 32
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
"изров" на темата Simple Smile аз няма да питам за пазар, но за да не пиша нова тема, ще използвам тази.
към момичетата, наясно с париж - бихте ли ме ориентирали в кои квартали да се оглеждам за хотел?
гледам една карта на различните райони. все искам да е нещо около центъра, защото не искам да попаднем в някой "лош" квартал и да ме е страх. освен това за 1ви път ще излизам изобщо извън бг и съм малко в лек ужас. от тур. агенция ще си вземем билети и резервация за хотел, а след това сами ще обикаляме, каквото можем. от агенцията предлагат различни хотели и трябва да избера...

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Нашият хотел беше до музея Гравен, близо до операта Гарние. Удобно ни беше. Пеша се стига спокойно и до Лувъра.

# 34
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
abs, аз бих избягвала "горните" части на 17-ти, 18-ти и 19-ти райони, че има зони с по-лоша слава (например, не бих отседнала в хотел около Пигал), както и около Бобура (Centre Georges Pompidou) и Chatelet в 3-ти. 
Ако искате да обикаляте, вземете си хотел по-близо в центъра, по възможност недалеч от линия 1 на метрото (ето картата на метрото), тъй като по нея са концентрирани повечето забележителности, само Sacre Coeur и Айфеловата кула (от по-известните) се отдалечават. За жалост, централните хотели са и по-скъпи обикновено. Приятен престой в града на светлината!
 
За ходещите по магазини - не видях да споменавате в темата rue de Rennes (тръгва от Монпарнас от страната на Galleries Lafayette към boulevard Saint-Germain) - там също има доста магазини, както и по boulevard Saint-Germain.  Grinning

Ако ви интересува - датите за летните намаления вече са известни - за Париж и региона са от 25 юни до 2-ри август.

# 35
  • Мнения: 273
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 880
преди 3 г. бяхме в Париж на концерта на U2 и хванахме точно юлските намаления - бяхме около 10 юли, сега искам пак да отидем там по това време, имаше невероятно евтини детски дрешки и играчки...както и за нас, но тогава наблегнахме на шопинг за малкият Wink

и нашият хотел беше съвсем близо до Операта и бяхме много доволни от локацията, когато идем пак, живот и здраве, ще търсим пак нещо там Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 847
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

Ние бяхме в същия хотел като Joana (здрасти Simple Smile) и сме много доволни от кварталчето - чисто, спокойно, няма много туристи, а и особено след като минахме през Шато Руж (това е в района около Сакр Кьор и не се виждаше нито един бял човек), оценихме високо "нашето кварталче".  Не е много близо до централната туристическа част, но метрото е много удобно, а такситата не са скъпи - горе-долу 10 евро до централната част. Ние ходехме пеша от Айфеловата кула през Трокадеро до Триумфалната арка и оттам по Шанз Елизе, но обичаме такива преходи, така "усещаме" града. 

# 38
  • Мнения: 3 153
Аз обратно на другите момичета харесвам повече южната част на Париж-около Латинския квартал (най-красивото място в Париж според мен), Сен Мишел, Отел дьо Вил, Нотр Дамм, Бастилията.... Там ми е някак по-уютно, отколкото нагоре, а и има движение и нощен живот и заведения. А и с добро желание оттам спокойно може да се мине по Риволи за добър шопинг, оттам през Лувъра и нагоре към всичко останало.
Но факт, че където и да си в Париж метрото е толкова добре организирано, че за не повече от 15-20 мин си на всяка точка, която желаеш Peace

# 39
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
благодаря много! хотелите, в/у които умуваме са в 9ти и 10ти район, сравнително близо до операта. другите хотели, които ни предложи агенцията са в монмартър и монпарнас, обаче това ми се струва мааалк по-далеч, а и не сме ходили досега в париж. относно картата за транспорт - мисля, че ще вземем, защото почти седмица ще сме там и си трябва.
Joana,тази карта за всичко ли се отнася - метро + автобус? как може да ползваш намаление и какво представлява тази карта за 1,2,3 зона и дисниленд (защото дисниленд задължително ще се посети)?

# 40
  • Мнения: 273
Joana,тази карта за всичко ли се отнася - метро + автобус? как може да ползваш намаление и какво представлява тази карта за 1,2,3 зона и дисниленд (защото дисниленд задължително ще се посети)?

Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро. И на нас в началото не ни се вярваше за намаленията, но е факт, че бяхме в Лидо за 45 евро на човек с вкл. 1/2 бутилка шампанско. Също така ползвахме и др. намаления, за които бях писала по-горе. Просто отиваш и си показваш картата и готово Wink. Eто я и страницата им: http://www.ratp.info/touristes/index.php?langue=en&rub=decou … mp;page=avantages
1,2 и 3 са централните зони в Париж и там са всички забележителности с изкл. на Версай, който е в 4-та зона и когато решихме да отидем до там просто доплатихме за разликата м/у 3 и 4-та зона, което беше нещо символично. Щеше ми се да намеря карта на Париж със зоните, но нещо не успях
 Embarassed
За Дисниленд, за съжаление, не мога да помогна, дано се включи и някой друг Simple Smile

# 41
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
ей, чудесно! благодаря много за помощта! Hug
ще разгледам сайта и ще се поориентирам. тук намерих карта на зоните.

# 42
  • Мнения: 352
По Великденските празници бяхме в Париж - горещо препоръчвам този хотел: http://www.villastmartin.com/

Букнахме го през Октопус травел. Към цената се включваше и изключително изобилна закуска.

# 43
  • Мнения: 165
здравейте, момичета!
ние ще ходим с мъжо презмесец юли. искам да питам за метрото - до колко часа работи, че не ми е ясно. ИСкаме да отидем до Дисни и си мислех, ако тръгнем по-рано (към 8.00), дали ще стигнем първи до атракциите. Пък и те кога отварят ?? newsm78
Малко хелп.

# 44
  • Мнения: 352
Метрото почива между 00.30 и 5.30 - в зависимост от линията.

Много добре е организирано и определено ще можеш да го използваш максимално подходящо за един ден на Дисни.

Приятно прекарване!

# 45
  • Мнения: 3 241
здравейте, момичета!
ние ще ходим с мъжо презмесец юли. искам да питам за метрото - до колко часа работи, че не ми е ясно. ИСкаме да отидем до Дисни и си мислех, ако тръгнем по-рано (към 8.00), дали ще стигнем първи до атракциите. Пък и те кога отварят ?? newsm78
Малко хелп.

Ето ти сайта на Дисни:
http://idf.disneylandparis.fr/index.xhtml

До там не се ходи с метрото, а с RER А - това е влак за парижкия регион и от центъра на Париж до Дисни се стига за около 40 мин. Юли месец паркът отваря в 10ч и касите също, но билети можете да си купите и по интернет или от попитайте в хотела, в който спите Simple Smile

# 46
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
а магазин на sephora има ли около опера гарние? някой пазарувал ли е там и изобщо на кои магазини си струва да се обърне внимание? хич не съм в час с цените. Grinning

# 47
  • Мнения: 3 153
Sephora е меката на козметиката и въобще ми е любимия магазин за парфюми най-вече! Заслужава си определено да се отиде и да си купи човек от там парфюм - не е по-евтино или по-скъпо, но гарантирано е качествено и трайно, а и можеш да си тръгнеш с куп подаръци и тестери:) Иначе има на 100 м. от Операта, срещу входа на Лафайетите.
А за магазините-прочети темичката, много е полезна за хора, които отиват за първи път Peace

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 20:57 от Petинка

# 48
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
благодаря, темата прочетох. интересуваше ме конкретно сефора, защото мисля, че няма да бъда допусната до много магазини. Mr. Green но там задължително ще отида.

# 49
  • Мнения: 165
Тонито, Ивенце - сърдечно благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз съм в предстартова шопинг треска! Ще си направя листа на магазините и моловете. След като се върна ще докладвам.  Sunglasses
Чудя се как са пекарните! Сигурно ще ми се смеете, но гледах (случайно!) по ТВ-то филм, в който парижани си купуваха топли франзели и аз като си втълпих, че и аз задължително трябва да ги опитам пустите му франзели. Със сирене! Бри! Абе може и да е синьо.... eat eat eat
Някой да е виждал такива пекарни?Къде?

# 50
  • Мнения: 352
Тонито, Ивенце - сърдечно благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз съм в предстартова шопинг треска! Ще си направя листа на магазините и моловете. След като се върна ще докладвам.  Sunglasses
Чудя се как са пекарните! Сигурно ще ми се смеете, но гледах (случайно!) по ТВ-то филм, в който парижани си купуваха топли франзели и аз като си втълпих, че и аз задължително трябва да ги опитам пустите му франзели. Със сирене! Бри! Абе може и да е синьо.... eat eat eat
Някой да е виждал такива пекарни?Къде?



Оооо навсякъде има!!!
Продават уникални сандвичи с тези франзели! Моя съвет е смело да опитваш всичко на тема храна - французите са просто факири на манджите!!!

Хубав мол има на последната спирка на метро линия 1 в La Defense. Там можеш да се главозамаяш на тема магазини.

Така ми се ходи пак в Париж.....

# 51
  • Мнения: 165
мляс - мляс, франзелки, сандвичи..... ох, ох отиде ми диетката....

тонито, пак мерси. дано да ни остане време да обходим де що има.....особено моловете, пък мъжо - направо  Money
горкичкия....

# 52
  • Мнения: 721
ОХ, не ми говори за този мол в Дефанса. Много го обичам. Изобщо там има много хубави магазини и е много по-евтино в някои от тях дори и да не са в намаление (стига да ги знаеш).
Наскоро пак се върнах там, след 4 години в БГ, и си мислех, че ще съм го забравила, но имам чувството, че го познавам като пръстите на ръката си, дори много по-добре от София.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 849
О, да в Дефанса си прекарах голяма част от време, защото хотела ми беше на 5 мин. от него. Отиди да го "посетиш", пък и ще видиш новата триумфална арка, която е точно до Дефанс.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 724
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

този хотел буква децата като трети възрастне, а даже и ме кара да взимам допълнителна стая!

# 55
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
ние ще сме тук - http://www.aida-opera.com/ . тези дни ще обмислям маршрути за обикаляне. хубавото е,че сме близо до операта и ще мога да посетя сефора, станало ми е фикс идея.Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 3 153
ние ще сме тук - http://www.aida-opera.com/ . тези дни ще обмислям маршрути за обикаляне. хубавото е,че сме близо до операта и ще мога да посетя сефора, станало ми е фикс идея.Heart Eyes

Щом ще обикаляте можеш даже няколко магазина на Сефора да посетиш, а и понякога са им различни прИмоциите в различните магазини. А тях ги има под път и над път буквално Peace

# 57
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
извинете, пак съм аз. Blush въпросът ми е за автобусите. ще си хванем автобус от летището до операта, ама как ще разберем къде да слезем... казват ли коя е спирката или..? newsm78

# 58
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
abs , за последно съм била в Париж през 2004г., но не вярвам нещата да са се променили по отношение на транспорта. в смисъл такъв, че във всеки автобус има карта на маршрута му и табла, на които тече инфо на коя спирка спира и коя е следващата. + карта на града. надявам се инфото, което ти давам да е все още актуално.
и все пак надявам се живущи там да се включат!

# 59
  • Мнения: 3 241
Предполагам, че става въпрос за някакъв shuttle от летището? тогава надали има особено много спирки, пък и ще обявят Операта.   Simple Smile

# 60
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
благодаря ви! Hug
не знам какво е shuttle. Blush Пише, че трябва да вземем bus Roissy до операта.. но сигурно ще се оправим, щом има информация в автобуса. отдъхнах си. аз по принцип не съм изобщо по ориентирането.

# 61
  • София
  • Мнения: 9 979
Спокойно, няма как да пропуснете. Всички слизат там Simple Smileто е и последна спирка. Ние го ползвахме преди 2 седмици, не спира на други места. На таблото тече инфо след колко време ще пристигне автобуса, което се актуализира, ако попаднете в задръстване. Не забравяйте да си купите билети преди да се качите!

# 62
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
мисля от летището да вземем такава карта за транспорт. поне беше посочено като едно от местата, където се продават такива карти.
Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро.

# 63
  • Мнения: 3 153
Тази карта е ок, като за туристи. Продават се на почти всички ключови спирки на метрото.

# 64
  • Мнения: 200
shattle = navette или с други думи маршрутка от летището до града.
Може и с РЕР- влакче до центъра и после с метро - зависи къде ще отседнете.
относно пазаруването - квартала Дефанс и модерната Арка - та като застанеш пред арката и погледнеш вляво има Макдоналдс влизаш и се забравяш в този Търговски Център, На последният етаж е магазинът за играчки, на първия Ошан - тип Кауфлан и всякакви бутици най-разнообразни.
Иначе както са ти казали другите майки - обикаляш магазини всякакви, но Сефора е задължителен. И Сен-Мисшел за книгите, оттам бях купила на племенника една текстилна книжка игра - 5 Е любима играчка до ден днешен - Успех

# 65
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
въпросче за дисниленд: струва ли си да взимаме билетза един ден за 2та парка дисниленд парк и уолт дисни студио парк? аз мисля, че 1 ден няма да ни стигне само за дисниленд парк. newsm78

# 66
  • Мнения: 3 153
по 1 ден за всеки, Peace

# 67
  • Мнения: 165
върнахме се преди 5 дена от Париж. Супер е. Та за Дисниленд. Парковете са три - дисниленд, диснистудиос и дисни вилидж. Няма да ви ститне времето за два парка. Пък и диснистудиос не е чак толкоз хубаво, стига да не си по професия оператор, аниматор или нещо подобно. Цената е 49 евро за дисниленд. Моя съвет е следния - като влезете вътре - първо на фастпас-а. обикаляте всички атракции, и си вземате часовете за атракциите. И чак тогава разходка и шматкане - докато ви дойде часа да се качите на нсуе и на влакчето на Индиана Джоунс - за там задължително да се използва фастпас-а.(това е нещо като бърз път до атракцията, като се избягва огромната опашка на чакащите!!)
Ако имате някакви въпроси отосно Париж - моля питайте.

# 68
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
ние вече се върнахме. Mr. Green
благодаря на всички за съветите! адски полезно ми беше всичко! Hug Hug
беше прекрасно! обиколихме доста неща с тази карта - Paris Museum Pass, картата за метрото беше адски експлоатирана. Laughing
посетихме - опера гарние, нотр дам, музей орсе, музей пикасо, музей роден, сен шапел, триумфалната арка, лувър, влязохме в криптата до нотр дам (не е интересно), инвалидите + гробницата на наполеон, музея на армията (доста го обходихме), montparnasse tower (почти колкото айфеловата кула е, с прекрасна гледка), едно виенско колело до лувъра.
един ден на дисниленд - може да се каже, че се качихме на почти всички влакчета, без това, което обикаля около една планина в дивия запад.1во минахме всички фастпасове и после чакахме за другите атракции -  на star mountain mission 2  се качихме 2 пъти - супер яко!, минахме и през карибските пирати, влакчетата на пинокио и снежанка и 7те джиджета, влакчето на инди, симулацията на междузвездния кораб, 3D киното, влакчето на buzz lightear, аз се качих на голяма въртележка с конете (детската), направихме разходка с големия кораб, качихме се на дървото на робинзон, разгледахме подводницата на кап. немо.сигурно изпускам нещо.. накрая на деня ми потече кръв от носа, от влакчетата най-вероятно.
обиколихме галери лафайет и printemps,2 магазина на sephora, където се позабравих малко  Blush, походихме по шанз елизе 2 пъти. на айфеловата кула имаше адските опашки и там не ни се чакаше, само поснимахме отдолу.
като цяло изкарах една чудесна, прекрасна и много емоционална седмица в париж! Hug
п.п. хотелът ни беше също така чудесен. Peace

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 09:57 от abs

# 69
  • София
  • Мнения: 1 724
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

Ние бяхме в същия хотел като Joana (здрасти Simple Smile) и сме много доволни от кварталчето - чисто, спокойно, няма много туристи, а и особено след като минахме през Шато Руж (това е в района около Сакр Кьор и не се виждаше нито един бял човек), оценихме високо "нашето кварталче".  Не е много близо до централната туристическа част, но метрото е много удобно, а такситата не са скъпи - горе-долу 10 евро до централната част. Ние ходехме пеша от Айфеловата кула през Трокадеро до Триумфалната арка и оттам по Шанз Елизе, но обичаме такива преходи, така "усещаме" града. 

Хотелът, обаче не е за семейства с деца, няма опция за допълнително легло. Ние тръгваме във вторник с баткото, ако съм доволна от хотела, ще споделя... Смятам да оставя таткото с детето в Дисни, а аз -  на пазар Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 1 724
По Великденските празници бяхме в Париж - горещо препоръчвам този хотел: http://www.villastmartin.com/

Букнахме го през Октопус травел. Към цената се включваше и изключително изобилна закуска.


Би ли споделила каква беше цената, около 170 евро без закуска ми се виждат доста, не знам как е през агенция...

# 71
  • Варна
  • Мнения: 306
Момичета, а бихте ли обяснили по какъв начин може да се стигне от летището до Париж? Преди две години съм ходила, но тогава бях с група и имахме организиран транспорт. Сещам се, че доста пътувахме, но подробностите съм забравила. Пишете също, че има дневни карти за транспорт. Когато бях там продаваха карнет от 10 билета. А каква е цената на дневната карта, има ли за 3 дни или пък седмица например?

# 72
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
ще кажа ние как стигнахме от шарл де гол летище - с roissy bus до опера гарние, билетчето беше 8.90E. там, на летището питахме откъде да го хванем. от шофьора взехме билетите.
Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро.
и ние взехме тази карта - paris visite, в метро станциите се продава.

# 73
  • София
  • Мнения: 9 979
Друг вариант е с метрото http://www.ratp.info/orienter/f_plan_ang.php?loc=reseaux&nom … =metro&fm=gif, линия В.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

# 75
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
30-40 мин с автобуса.

# 76
  • Мнения: 3 241
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Приятно изкарване    bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 504
Страхотна информация сте събрали,момичета  bouquet
Моят тати в момента е в Париж на почивка,така че му приготвих списък с магазините,които да посети за подаръци,милият,той мрази да пазарува от дън душа Joy Joy Joy
Ей сега му звънкам да му кажа накъде да тръгва.Първо към Galeries Lafayette на Осман(както прочетох,че се казва),поне няма да ходи много,хотела му е точно там Mr. Green
Супер сте,продължавайте в същия дух Peace

# 78
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
е, точно до галери лафайет е и printemps (убийте ме, не знам как да го произнеса Simple Smile ).
а на летището има мноооого табели и указания, из цял париж има упътвания. просто беше разкош да се меткаме от метростанция на метростанция. Laughing
аз още съм във възторг!  Mr. Green много ми хареса там. много съжалявам, че не можах да си купя магнитче за хладилника от там обаче.
също така не си купувайте оттук карти за града. ние си купихме 2 оттук, на летището раздаваха, в хотела ни дадоха, а в метрото ни дадоха карта за метрото. Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 9 979
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Уф, така е..знаех си че нещо не е както трябва. Сори за объркването на името.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 306

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Приятно изкарване    bouquet
[/quote]

Ако не се лъжа РЕР е влак. А какво искаш да кажеш с това, че входът е от друго място? Не разбрах за сградата на летището ли става дума или за нещо друго newsm78

# 81
  • Мнения: 3 241
Имах предвид, че понякога входът за РЕР-а не е същият както за метрото, но това се отнася за града.
На летището няма метро, а е само РЕР. Но не се притеснявай, има табелки, които ти посочват как да стигнеш до спирката Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 724
да дам отчет и аз- лавалет е подходящо място за пазаруване, но изводът ми е, че не си струва човек да си прекара времето в Париж в някакъв МОЛ, иначе и ние направихметази грлешка, но само защото бяхме два дни в Дисниленд , а ла валет не е далече...Купихме доста неща, най-вече от Хайлфигър, куриоз е да си донесеш от Франция щатски дизайнери...

върнахме се преди 5 дена от Париж. Супер е. Та за Дисниленд. Парковете са три - дисниленд, диснистудиос и дисни вилидж. Няма да ви ститне времето за два парка. Пък и диснистудиос не е чак толкоз хубаво, стига да не си по професия оператор, аниматор или нещо подобно. Цената е 49 евро за дисниленд. Моя съвет е следния - като влезете вътре - първо на фастпас-а. обикаляте всички атракции, и си вземате часовете за атракциите. И чак тогава разходка и шматкане - докато ви дойде часа да се качите на нсуе и на влакчето на Индиана Джоунс - за там задължително да се използва фастпас-а.(това е нещо като бърз път до атракцията, като се избягва огромната опашка на чакащите!!)
.
шф7х

Не съм съгрласна за Диснистудиос, страхотно е за по-големи деца, има влакче, в което на възстановка ти правят пожар и заливане с вода,  страхотни влакчета,/това на костенурката /,невероятно шоу с автомобили, вкл. запалване на колите...просто е различно , но си струва ...

# 83
  • Мнения: 5
Да попитам и аз, ако все още някой разглежда темата  #Crazy Нося голям размер дрехи и обувки, къде е най- подходящо да отида на покупки? Предварително благодаря.

# 84
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Да попитам и аз, ако все още някой разглежда темата  #Crazy Нося голям размер дрехи и обувки, къде е най- подходящо да отида на покупки? Предварително благодаря.
Разглеждам темата, но май не мога да съм ти особено полезна. За дрехи по тяхната номерация /не тяхна де, май е обща за повечето държави в Европа/ до № 48 или дори 50 има в стандартните магазини.

# 85
  • Мнения: 165
 И аз нося голям размер, но не се притеснявай. Почти във всички
магазини има и големи номерации до 52. Само че там трябва да търсиш
номерация 48. Така че, споко.
Не е като тук, в бутиците само до размер 44 и като
питаш дали имат по-големи размери продавачките
те гледат като отровени. Там не е така. Продавачките
са супер любезни. Дори да нямат големи размери,
така мило ще ти отговорят, че няма да се почувстваш
пренебрегната, щото сме повече килца !

# 86
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Нещо ми драЩи темата и затова № 38 отговаря на № 44-евентуално 46 БГ стандарт.
Бутици в смисъла, за който се говори по-долу няма. В масовите магазини има до №52/ не БГ т.е.по голям/.
Магазините с хубави дрехи са около площад "Вандом". Ако поръчаш определена колекция или част от нея ще я имаш за дрехи в твоя размер, вероятно не съвсем цялата, но обслужващият персонал ще се  постарае.  Нямам идея какво търсиш, но ще се радвам да разкажеш за шопинга, в твоя вариант.

# 87
  • Мнения: 2 175
Явно само аз нямах  късмет с шопинга в Париж тази седмица.. Cry
Хотелът ми беше точно между Лувъра и  Конкорд. А наоколо само бутици.. Shocked
На Риволи - никакви намаления, само плакнах очи..А тва с размерите - аз пък понеже съм маломерна, така и не случих..(
И като си харесах нещо - в "моя" цвят няма размер, а другите не ме кефят..
Не извадих късмет и т'ва си е..)) Laughing

# 88
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Magarence, не знам доколко е известно в България, но по принцип намаленията тук не са целогодишно (т.е. магазините поред да правят намаления - по едно време един, после друг, например). Регламентирани са от закон. Големите разпродажби (зимна и лятна) се определят от държавния комитет за защита на конкуренцията и варират за всеки департамент. Продължават 5 седмици (фискирани), плюс 2 седмици допълнително годишно, които търговците фискират сами, по регламента за разпродажбите. Единствено тогава търговците имат право да продават на загуба. Междувременно, всеки магазин има право да прави промоции, но само на определен тип стока, за не повече от 2 седмици и при определени условия. Ако искате да хванете намаления - по принцип разпродажбите почват веднага след нова година или в края на юни, като 2 седмици преди това правят предварително намаление на част от стоките, а след края на разпродажбите, когато дойде новата колекция обикновено има намаление на дрехите от нея. Отделно има инцидентни намаления в определени магазини, но тях трябва да ги дебнеш  Laughing.
За Париж за зимните разпродажби още няма обявени официални дати, но видях да споменават 7 януари 2009.

# 89
  • Мнения: 2 175
Ееее..ясно, нп..
Аз все пак не бях на шопинг, а по работа..))
Но обикновенно все успявам да "намажа" нещо от всеки град, обаче този път не случих..)

# 90
Здравейте!  Hug и аз съм ходила там и това е най-прекрасното ми преживяване,но за йалост като се прибрах стана инцедент със снимките ми и имам мн малко.... Sad и за това ще ви помоля ако някои има снимки от карибските пирати вътре ако може да ми прати защото точно тях ги обожавам  Simple Smile  bouquet

# 91
  • Мнения: 1
Ако някой може да направи карта с горещи точки на пазаруване  Mr. Green
нещо като картата на париж с червени точки
аз съм за евтините магазини, но и маркови намалени са интересни
не знам как ще ги открият, а и съм с многоооо мърмолив мъж

Общи условия

Активация на акаунт