Увеличаване на устни-със силикон или други филъри?

  • 71 673
  • 85
  •   1
Отговори
Какво е вашето мнение за увеличаването на устни със силикон,какви са плюсовете и минусите , или другите методи за попълване на устни,ако има някой със личен опит ще ми е много полезен.Общо взето всякаква информация за тези манипулации.Аз от доста време се замислям за подобна манипулация,но искам да чуя повечко мнения по въпроса.

# 1
  • Мнения: 4 435
Значи мила виж,по принцип в момента са много малко лекарите,които слагат силикон в устните.Забранено е, тъй като силикона не се усвоява от организма ,затова и в устните става на т.нар. ''топчета''.Много често се получават деформации,и най-лошото е,че няма начин да се извади.Но ще намериш някой ако решиш.Дръгите варианти са с филъри,които се усвояват от организма за определен период  от време.На мен не ми харесва,че с филърите не ги правят толкова големи,колкото на мене ми харесва.Не мога да те посъветвам,защото аз самата от много време искам да си сложа,но не мога да реша.

# 2
  • Мнения: 1 045
Слагането на какъвто и да е вид силикон в устните има само МИНУСИ ! Влез във сайта на Фема и ще прочетеш достатъчно информация за всичко свързано със устните , има и снимки  Peace

# 3
  • Мнения: 4 435
Слагането на какъвто и да е вид силикон в устните има само МИНУСИ ! Влез във сайта на Фема и ще прочетеш достатъчно информация за всичко свързано със устните , има и снимки  Peace

Ако не е проблем можеш ли да ми кажеш какъв е тоя сайт,интересно ми е да разгледам.Моя приятелка пострада много от силикон в устните.

# 4
  • Мнения: 1 045
Слагането на какъвто и да е вид силикон в устните има само МИНУСИ ! Влез във сайта на Фема и ще прочетеш достатъчно информация за всичко свързано със устните , има и снимки  Peace

Ако не е проблем можеш ли да ми кажеш какъв е тоя сайт,интересно ми е да разгледам.Моя приятелка пострада много от силикон в устните.
Разбира се , заповядай -  www.fema-bg.com - форум пластична хирургия .
Аз имам доста приятелки които се окепазиха със тоя силикон и сега се чудят как да го махат  Tired

# 5
  • Мнения: 4 435
Мерси   bouquet
За съжаление не се маха.Моята приятелка къде ли не ходи вече,но няма начин просто.Единствено й предлагат да й резнат устната отвътре и да махнат част от месото,за да си възвърне старите размери,но не се гарантира добър ефект и т.н.Абе много е лошо. Sad

# 6
  • Мнения: 1 045
Маха се мацка ама е много пипкава работа и операцията за изчистването отнема към 2-3 часа в зависимост от пораженията. Затова не се наемат повечето лекари . Ама като не се мисли навреме  Tired

# 7
Здравейте!
Мога да  бъда полезна с информация по въпроса. Simple Smile
В линка към "Фема", който е даден по-горе, можеш да прочетеш доста обширна информация,която аз (в другия форум съм с ник Beauty) и другите момичета сме написали.
Ако нещо не ти е ясно, питай. Simple Smile

ПП. Инжекционния силикон никога не може да бъде премахнат на 100% от тъканите.
Премахва се частично, тъй като силикона е "разпръснат" на много места в устните и пълното му изваждане е невъзможно,поради спецификата на операцията-силикона се изрязва с част от тъканите...
Лошото е и ,че при по -големи количества при корекционна операция се променя и естествената ви форма към по-лошо... Rolling Eyes
Бай дъ уей, силикона в свободно състояние- тоест този без обвивка(не както е при имплантите) е забранен в САЩ и Европа със закон!
Друг е въпроса, че комерсиалните пластични хирурзи печелят пари за сметка на човешкото здраве...извинете ме за крайната ми позиция, но пластичната хирургия заема голяма част от живота ми и съм се нагледала на какво ли не... Rolling Eyes
Имам 3 операции на гърдите (имам силиконови импланти) и 3 манипулации на устни- 1 път с хиалуронов филър "Ревидерм Интра" и 2 липофилинга в устни (трансфер на собствена мастна тъкан).
Отплеснах се.. Laughing Исках просто да кажа, че съм насреща с помощ! Grinning Grinning

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 03:36 от Fema

# 8
  • Мнения: 1 368
Фема не е по темата , но ми стана интересно защо имаш 3 операции на гърдите, една не е ли достатъчна? Или след време не те задоволи размера?

# 9
  • Мнения: 836
Не знам защо има хора, които се съгласяват да си сложат силикон в устните. Колкото такива случаи съм видяла - толкова пъти съм се потресла. Защо насила се правят на палячовци, не знам.

# 10
  • Мнения: 7 186
Ето ти една тема, в която са изброени различни видове филъри за устни- http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=1521

За инжектирането на силикон в устните Фема е права. Някои хирурзи обаче продължават да слагат.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Наскоро питах в една клиника и ми обясниха следното:
Това, с което уголемяват устните е хиалуронова киселина (не претендирам за правопис и правоговор на въпросната киселина Blush), ампулата струва 600 лв и трайността на уголемяването зависи от скоростта, с която киселината се усвоява от организма... от 2 до 12 месеца...бият местна упойка и после киселината и за около 30 мин си готова...после веднага можеш да се върнеш към ежедневните задължения без да се личи, че си си правила нещо  Laughing

# 12
  • Мнения: 332
Това звучи чудесно но дали наистина е така.Информацията от Камий ли е?С филъра е добре ако не се харесаш след време изчезва.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Идеално е дори...но тя и жената каза, че едва ли не никъде не слагали нищо постоянно и че всичко, с което се уголемявали устните е нетрайно... Peace
...аз много се бях замислила...то можеш и да не сложиш цялата ампула, а колкото прецените с лекаря...но си плащаш цялата ампула Whistling

# 14
  • Мнения: 3 830
Аууу, колко лошо било....Добре, че нямам нужда от попълване на устните.
Щом е толкова лошо, тогава е най-добре да се замислиш върху "други филъри".  Peace

# 15
днес говорих с една позната,която си направи такава манипулация,но ми каза че това не е силикон,а някакъв физиологичен разтвор с трайност 5 год,било безвредно и честно казано много се навих и си записах час при нейната докторка , но е чак за 30.11. за консултация,тея хора явно са полудели с тези корекции...

# 16
Фема не е по темата , но ми стана интересно защо имаш 3 операции на гърдите, една не е ли достатъчна? Или след време не те задоволи размера?
Не.
След първата операция получих усложнения и се наложи втора,след втората стана рецидив и се наложи трета.
Не беше заради каприз. Grinning

ПП. Физиологичен р-р в устните не е много добро решение.
Нито пък инжектирането на витамини и т.н. измислици...
Моя съвет е първо да си поставите временен филър, за да видите дали ще се харесате с големи устни и чак след това да пристъпвате към перманентно увеличаване.
Знаете, че лицето е част от тялото ни, която не можем да скрием под дрехи и затова всеки експеримент с него е рискован.
Филъра, който уважавам най-много е Рестилейн.
Не се доверявайте лесно на козметици, тези  манипулации е редно да се извършват от квалифицирани медицински лица.
Просто съвет... Grinning

# 17
  • Мнения: 1 541
Ами по въпроса за силикона вече са казали всичко момичетата преди мен  Wink

За моя личен опит- слагала съм си веднъж хил. киселина и резултата беше  Sick Имах патешка човка, а не уста! А ми го слага уж добър пластичен хирург с добро име сред колегите и пациентките си, като на всичкото от горе ми слага пълна упойка за 2 седмици два пъти  Crazy
Сега си имам топченце на устната, което слава Богу не се вижда, но когато се подуе (рядко става, но все пак....) устата ми изглежда крива  ooooh!
И за да не решите, че имам и малко мозък в главата си- въпреки първия неуспешен опит скоро си слагах друг филър (бразилски гел) при друг лекар, при който резултата беше страхотен и се води с трайност 8 години, но трябва да се сложат доста повече от 1сс във всяка устна, за да има ефект, а цената на един е 450 еврА  Money  ooooh!  След първата манипулация (седмица след нея) устните ми си изглеждаха като преди и ще трябва да се бода поне още 2-3 пъти, за да стане каквото аз искам (а аз не искам голяма или перверзна уста  Naughty ). Скоро ще ходя за втори опит и ще кажа как е след него....

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 15:02 от *MILADY*

# 18
# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз искам някакви снимки, ако може на уголемени устни на хора, които са го правили и са доволни... Blush

# 20
  • Мнения: 2 936
jorjeta,аз съм гледала снимки...но нали знаеш при всеки е различно.въпросът е какво искаш да постигнеш при твоите устни обем или само контур.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Оооо май не искам контур...аз само малко искам да увелича и то горната устна...искам да стои преди всичко естествено...
аз знам, че всичко е индивидуално, но все пак искам снимки да гледам Crossing Arms Laughing

# 22
  • Мнения: 1 045
Fema / Beauty добре дошла и във този форум   bouquet
Смятам , че ще си много полезна на момичетата тук , макар че във Фема си изписала информация достойна за учебник  Hug

# 23
  • Мнения: 1 541
jorjeta, и аз исках само горната да направя по- убемна, но няма как само нея да пълниш. Винаги се налага и долната да се коригира (поне при мен до сега е така). Първият път само горната правих и стана все едно е обърната на опъки устата  Laughing
Ето ти снимки щом искаш, но наистина е много индивидуално какъв ще е резултата  Peace
Първата снимка от "преди" е малко не съвсем реално, защото е увеличена част от друга снимка, но просто за да добиеш предсатва върши работа. Утата ми се ок, не е с несързамерно по- голяма долна устна (както изглежда там  Laughing ), но все пак има какво да се желае от горната устна. След бразилския гел изглеждаха около седмица така пухкави (както аз реално искам да са трайно), а сега все е дно не съм го слагала. Ще видим след вторият тур как ще е. С киселината мога да изнамеря снимка, ако ти се гледад хоръри  Twisted Evil
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189973&photo=1 паролката е ника ми  Peace Снимките са с лошо качество, сори

Desika, къде ще се тунинговаш с 900сс  Shocked

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
*MILADY*, ей мерси  Hug...и аз си мислих, че пипнеш ли горната ще трябва и в долната да сложиш нещо...
на първата снимка всичко изглежда много естествено...хубави са ти устните  bouquet
аз обаче все още не знам как искам моите да изглеждат... Peace

# 25
Fema / Beauty добре дошла и във този форум   bouquet
Смятам , че ще си много полезна на момичетата тук , макар че във Фема си изписала информация достойна за учебник  Hug
Благодаря ти за топлото посрещане!  bouquet
Винаги съм насреща с каквото мога...

ПП.Малко ми е кофти да свикна с този ник... newsm78...Beauty ми липсва.. baby_neutral

# 26
  • Мнения: 1 045
Desika, къде ще се тунинговаш с 900сс  Shocked

Е няма да е в устните в никакъв случай  Crazy Laughing Две по 450сс във  bombs
ПП Устните ти са станали много добре  Peace

ПП.Малко ми е кофти да свикна с този ник... newsm78...Beauty ми липсва.. baby_neutral
Ами да ти кажа честно и аз съм свикнала със Бюти и ми е странно с тоя новия  Rolling Eyes Защо не го смениш ?

# 27
  • Мнения: 4 435
Аз искам малко по-големи от на втората снимка.Дразни ме това ,че в началото още са подути и после спадат все едно нищо не се правил.

# 28
  • Мнения: 5 622
Аз се замислям за операция за уголемяване, пък. Без филър  Thinking

# 29
Аз се замислям за операция за уголемяване, пък. Без филър  Thinking
Вариантите за увеличаване на устни са:
1.С хиалуронов филър(временно е,но е добре като да първи опит)
2.С инжекционен  силикон (не ти го препоръчвам  Grinning)
3.С липофилинг- трансфер на собствена мастна тъкан( аз съм така-става много бавно,но за мен това е най-добрата алтернатива)
4.Чрез импланти за устни (отново не ти ги препоръчвам, а и са по-подходящи за бабички Laughing)
5.Чрез оперативно увеличаване на устните без поставяне на пълнител- с разрез под носа се издърпва лигавицата( и това не бих направила)

# 30
и въпреки всичко не мога да си обясня защо силикона в устните бил вреден и забранен със закон,а силикона в гърдите не е вреден и дори препоръчван за всяка жена,която има възможност да си сложи(поне така лекаря е казал на моята приятелка,като си прави гърди)?!

# 31
  • Мнения: 2 936
миличка,прочети малко инфо  Peace
най-простото обяснение-този в устните "хидрогел" е в свободно състояние,а в имплантите е т.нар."кристалин" или силиконов гел ,който не е течен..а и там все пак има допълнителна обвивка!

за изказването на лекаря... Confused всеки си преценява!

ако иска Бюти да обясни по-точно и подробно   bouquet

# 32
  • Хасково
  • Мнения: 222
Защото в гърдите се слагат силиконови импланти,тоест силикона е в обвивка, а силикона в устните се инжектира свободно без да е в някаква обвивка.Аз от няколко години на всеки 6 месеца си слагам в устните SurgeLips. Това е хиалуронова киселина която добре се приема от организна и не стават топчета.Топчетата по принцип се образуват когато при поставянето на филъра организма не го приеме добре  обвива го с тъкан и го отделя. Това е имунна реакция.

# 33
  • Мнения: 4 435
Защото в гърдите се слагат силиконови импланти,тоест силикона е в обвивка, а силикона в устните се инжектира свободно без да е в някаква обвивка.Аз от няколко години на всеки 6 месеца си слагам в устните SurgeLips. Това е хиалуронова киселина която добре се приема от организна и не стават топчета.Топчетата по принцип се образуват когато при поставянето на филъра организма не го приеме добре  обвива го с тъкан и го отделя. Това е имунна реакция.

Къде си го правиш,ако не е тайна и какви парички даваш на всяка процедура.Мерси предварително   bouquet
п.с.И още нещо,какво количество ти слагат?

# 34
  • Мнения: 2 936
fizzy,защо на 6 м.  Rolling Eyes трайността не е ли повече на този филър?

# 35
  • Мнения: 4 435
fizzy,защо на 6 м.  Rolling Eyes трайността не е ли повече на този филър?

На хиалуроновата киселина е толкова.

# 36
  • Мнения: 3 010
Аз имам хиалуроова киселина, стои много естествено /както и исках/ и даже роднините не ме забелязаха  Embarassed , но определено устните са ми  уголемени. Сложих една ампула на две, първата част сложих на4алото на август, а втората след 2 месеца. Определено вторият път пове4е си ли4еше. Тъй като незнаех какво точно исках реших да я разделя на две. Сега се харесвам, понякога устните изглеждат по - надути от друг път има и моменти, когато си мисля 4е нищо нямам, но определено се усеща. Сутрин като се събудя, тъй като съм подути4ка, устните ми са пуФкавиииии  Crazy и като ми наближава месечният цикъл съм с дебели те устни.

# 37
  • Мнения: 4 435
Аз имам хиалуроова киселина, стои много естествено /както и исках/ и даже роднините не ме забелязаха  Embarassed , но определено устните са ми  уголемени. Сложих една ампула на две, първата част сложих на4алото на август, а втората след 2 месеца. Определено вторият път пове4е си ли4еше. Тъй като незнаех какво точно исках реших да я разделя на две. Сега се харесвам, понякога устните изглеждат по - надути от друг път има и моменти, когато си мисля 4е нищо нямам, но определено се усеща. Сутрин като се събудя, тъй като съм подути4ка, устните ми са пуФкавиииии  Crazy и като ми наближава месечният цикъл съм с дебели те устни.

А ти ще кажеш ли къде се правиш и каква е цената.Аз искам,но не чак да не забележат роднините,то тогава за какво съм я слагала като няма да има ефект.Ама аз искам по-обемни от колкото харесват повечето хора.

# 38
  • Мнения: 2 936
fizzy,защо на 6 м.  Rolling Eyes трайността не е ли повече на този филър?

На хиалуроновата киселина е толкова.

да....нещо съм се объркала Rolling Eyes бях останала с някакво впечатление ,че този филър е по-дълготраен 1-2 г.  Crazy

# 39
и въпреки всичко не мога да си обясня защо силикона в устните бил вреден и забранен със закон,а силикона в гърдите не е вреден и дори препоръчван за всяка жена,която има възможност да си сложи(поне така лекаря е казал на моята приятелка,като си прави гърди)?!
Странна препоръка е дал лекаря... Rolling Eyes
Аз съм със силикон в бюста, одобрявам го,обичам пластичната хирургия,но не бих го препоръчала, това е индивидуално и лично решение.
В крайна сметка мамопластиката(увеличаване на бюст) е доста сериозна и рискована процедура, така че препоръчването е меко казано нелепо.
Аз самата съм жертва на неуспешна операция ,заради която в рамките на 8 месеца ме оперираха общо 3 пъти.
Сега на въпроса ти- силикона, който се имплантира в гърдите се намира в обвивка, тоест не е в свободно състояние в тъканите, а е "затворен".
Ето 
Докато силикона(или силиконово олио както го наричат), който се инжектира в устните не е в такава обвивка.От там идва целия проблем- свободния силикон има свойството да мигрира в тялото- тоест ако се инжектира в устните, той може да промени местоположението си.
Другия минус е образуването на грануломи-топченца в устните.Те представляват фиброзна тъкан,която тялото образува като защитна реакция спрямо чуждото тяло.
А едни такива топченца в устните са меко казано неестетични.
При имплантите в гърдите също се образува такава фиброзна(съединителна тъкан), но тя не се проявява така видимо както е при устните.Освен в случаите на капсулна контрактура...но това е една друга тема... Laughing
Но всеки има право на избор с какво ще увеличи устните си, не искам да ме разбирате погрешно! Grinning Grinning

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 23:51 от Beauty***

# 40
  • Мнения: 4 435
На моя приятелка й сложиха това силиконово олио в "Торакс" в Пловдив.Много евтина беше цената и доста се чудеше,но накрая отиде.Е,получи ужасна подутина на гормата устна и както може би се досещате "топчета".Просто си орезили устните.

# 41
А ето за сравнение какво представлява силиконовото олио за инжектиране.


Не искам да ви плаша, но преди да решите каквото и да  е,свързано със инжекционния силикон,вижте това.







------------------------------------------------------------------------------------
Решение от 31 май 2000 относно забраната за внос, износ, пускане на пазара и
използването на течен инжекционен силикон за естетически цели
Стандарт /норма/ : MESM0021770S
С решение на Генералния Директор на Френската агенция за здравна сигурност на
здравните продукти от дата 31 май 2000 година, като се счита, че вкарването през кожата
на инжекции силикон с естетическа цел може да доведе до появата на усложнения, а
именно местни и регионални, неприемливи с оглед очакваните ползи; предвид
съществуването на пазара на продукти за запълване, които се използват със същото
предназначение и които представляват по-малък риск, вносът, износът, пускането на
пазара и използването на течен силикон за инжектиране с естетически цели се
забраняват.
-------------------------------------------------------------------------------------
   

ПИСМА НА ПОСТРАДАЛИ ОТ ИНЖЕКТИРАН В УСТНИТЕ СИЛИКОН ПАЦИЕНТКИ




--------------------------------------------------------------------------------------
НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ   

ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ЛЕКАРСТВАТА

Дата:23.02.2000
Относно:Писмо касаещо протези със силикон

С настоящето уведомяваме, че в Република България не са разрешени за употреба по реда на ЗЛАХМ (обн. ДВ бр.36/18.04.1995 г., изм. и доп. ДВ бр. 10/04.02.2000) протези със силиконов гел и инжекционен силикон за медицински цели. След като те не са разрешени за употреба, техният внос, приложение и употреба следва да се считат за незаконосъобразни.



Дата:18.03.2002

Във връзка с постъпило писмо уведомяваме, че в Р. България няма разрешен за употреба инжекционен силиконов гел съгласно изискванията на ЗЛАХМ (ДВ 10/2000). Следователно този продукт не може да бъде официално внасян, продаван и използван в страната. Към настоящия момент, проверките се осъществяват от служителите на Дирекция "Контрол на производство и търговия с лекарства" при ИАЛ само при официално получен сигнал



Дата:20.04.2004
Относно:Течен инжекционен силикон

В отговор на запитване, дали е разрешена в Република България употребата на течен инжекционен силикон бихме искали да информариме, че Изпълнителната Агенция по Лекарствата не е разрешила продукт с подобен състав.


ата:14.06.2005
Относно:Течен инжекционен силикон

Във връзка с писмено запитване ви уведомяваме, че течен инжекционен силикон или продукти синоними - Polymethylsiloxane, Polymedithylsiloxane PDMS, Dimethylsiloxane, Silicone, Silicone oil, Dimethylplysiloxane, E900 не са разрешени за употреба като лекарства в Р. България.
-------------------------------------------------------------------------------------
http://www.tsroadmap.com/physical/silicone/ -Сайт с огромно количество информация по въпроса с инжекционния силикон!!!


  http://www.nenasilikona.com/files/2000-06-09.pdf  -ИНФОРМАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК







-------------------------------------------------------------------------------------
ОТКРИТО ПИСМО НА ДРУЖЕСТВОТО"НЕ НА НЕЗАКОННИЯ СИЛИКОН"  (КОПИРАМ ГО ОТ САЙТА,НЕ ГАРАНТИРАМ ДОСТОВЕРНОСТ НА ПОСОЧЕНИТЕ ФАКТИ!)


ОТКРИТО ПИСМО
    

          От 1992 г. гръдни импланти с течен силиконов гел са забранени и иззети от пазара в САЩ от FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата, която е най-влиятелната институция в тази област в света. Това важи и към днешна дата. (Вж. http://www.fda.gov/cdrh/breastimplants/handbook2004/statusavailability.html). FDA публикува и данните за разкъсване и изтичане на силиконовите гръдни импланти в своя сайт (вж. Приложение 1). В раздела „Спадане на обема/разкъсване/проникване през протезата” ясно е написано: „Силикон-гелът, който изтича от фиброзната капсула около импланта може да мигрира далеч от бюста.” Дават се данни за разкъсване на силиконовите импланти в 55% - 69% и за „сериозно изтичане на силикон (силикон извън импланта без видимо разкъсване и вдлъбнатини) в 20%.” Това са публикации в сайта на FDA към днешна дата.
          Всички агенции по лекарствата и всички отговорни лекари трябва да се съобразяват с тези данни.

          Също така FDA изрично в свои документи подчертава, че инжекционният силиконов гел не е разрешаван и приложението му се преследва от закона (вж. Приложение 2). Решенията на FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата се приемат за водещи и компетентни в областта на медицината и болшинството международни и национални институции в същата област се съобразяват с тях при регистрация на лекарства и лекарствени средства на национално ниво.

          В България такава дейност по контрола и разрешаване за употреба се осъществява от НИЛС до 1995 г., когато влиза в сила ЗЛСАХМ и тази дейност се поема от ИАЛ.

          1. Както се вижда от приложените документи, НИЛС и ИАЛ многократно оповестяват, че до преди 2001 г. в България няма разрешение за медицинска употреба на гръдни импланти с течен силиконов гел с американски произход (на фирмите Mentor и McGhan) и преди 2004 г. за такива с френски произход (на фирмите Eurosiliconе и PIP), както и че единственият разрешен за медицинска употреба имплант за периода от 1994 до 1998 г. е 5% полиакриламиден гел (вж. Писма на ИАЛ 04/23.02.2000, 1772/18.03.02, 2788/21.04.04, 4994/09.07.04, 3192/29.04.05, 4564/14.06.05.). Според Доц. Бояджиев силиконови импланти са поставени на повече от 2 хиляди пациентки до 1999 г. - публикация в сп. „Св. Валентин”, декември 1999, бр. 1. Противно на закона, забраняващ вноса, медицинската употреба и рекламата на американски силиконови импланти за периода преди 2001 г. и за френски такива преди 2004 г., редица пластични хирурзи начело с Националния консултант по пластична хирургия на България, използват Университетската клиника по пластична хирургия и използват и имплантират в нея незаконосъобразни силиконови импланти с непроверени и опасни качества, включително алтернативни - неразрешени. В публикация в 24 часа от 3 юни 1999 г. клиниката се „рекламира”: „За последните 5 години 450 жени са издули бюста си, сочат данни на клиниката по пластична хирургия в Александровска болница.” Националният консултант Доц. Евстатиев е правен консултант на МЗ и е задължен да спазва и да следи за спазване на закона, а не за неговото нарушаване. Той дава лош пример на подчинените му пластични хирурзи. Това е видно, както от приложените документи за пострадала от доц. Евстатиев пациентка с неразрешени хидрогелови импланти Novagold (вж. писмо на пострадала пациентка), така и от незаконни рекламни публикации в медии на Доц. Евстатиев – Национален консултант на МЗ и ръководител на Университетска клиника към Медицински университет, гр. София. Доц, Тепавичарова и д-р Христов от същата клиника, Доц. Бояджиев, ръководител на Клиниката по Изгаряния в Институт „Пирогов” и председател на пластичното дружество и по-късно собственик на частна клиника по пластична хирургия „Тривия”, които в редица публикации заблуждават, че силиконът и силиконовите импланти са разрешени и са най-добро средство (24часа/ 26.05.99, 24часа/03.06.99, Седмичен новинар/бр.40/1-7.10 96). Тези публикации са само малка част от масираната дезинформация, водена от тези лекари. В ЗЛСАХМ ясно е написано, че неразрешени за медицинска употреба лекарствени средства не могат да бъдат нито внасяни, нито употребявани за медицински цели, нито рекламирани. С действията си тези лекари са нарушавали систематично лекарските правила и закони в тази насока. Доц. Тепавичарова стига дотам, че официално и публично споделя пред хиляди читатели, как най-младата й пациентка е 16 годишна и как силиконовите протези трябва да се имплантират и на по-млади хора (24часа/03.06.99). В публикации преди 2001 и съответно 2004 г. в множество медии с висок тираж, горепосочените пластични хирурзи, опитвайки се да се рекламират, дават вреден и антихуманен пример, като нарушават лекарската клетва да не вредят и да не лъжат пациентите си. В този смисъл те нагло твърдят, че имплантите с течен силиконов гел са разрешени отново в САЩ и в България, което както виждате от приложените документи на ИАЛ и Американската Администрация (FDA), не отговаря на истината.

          2. Друго, трудно за обяснение нарушение на някои водещи пластични хирурзи, е пренебрегването на закона и употребата и до днес на забранения и преследван в цял свят течен силикон за инжекции, за което и НИЛС и ИАЛ са уведомявали обществеността многократно. Горепосочени медици, както и лекари от клиника „Валем” от Варна (вж. жалба от 18 годишно момиче), д-р Вачкова в сп. ЕВА (сп. Ева/06.99, 24часа/15.05.05), не само че твърдят, че са употребявали, но и рекламират тази дейност в медиите, въпреки, че им е известно, че както медицинската употреба, така и рекламата и вноса на инжекционен течен силикон не е разрешена и е извън закона. Посочените нарушения продължават и до момента - без страх от последствия и без никаква отговорност и съвест спрямо застрашените пациенти! Нещо повече! Медиите до ден днешен употребяват „силикон” като синоним на метод за увеличаване на устни и скули. Думата „силикон”, придобила широка обществена гласност и станала синоним на пластична операция, продължава да подтиква застрашаващо стотици жени, както и мъже, умишлено заблудени, да се подлагат на опасни интервенции със силикон извън закона. Без съмнение това е par exellance противозаконна медицинска дейност. Поради това, че е противозаконен, инжекционният силикон в медицината в целия свят няма медицинско или стерилно производство за медицински цели. За съжаление силикон от незнайно естество се инжектира и днес на пациенти, а това е не само опасна за човека интервенция, но и незаконна медицинска дейност, която остава ненаказуема.

          3. Има лекари, които нямат нужната квалификация, a са извършвали имплантации на незаконосъобразни силиконови протези. Такъв е случаят с д-р Жерар Охеда, който се рекламира в масмедиите – телевизия и вестници и се представя за пластичен хирург, извършващ операции в 5 работническа болница в София, понастоящем V МБАЛ. Пациенти ни информираха, че същият няма хирургическа специалност. По закон пластична хирургия се взема след основна хирургична специалност. В регистрите, д-р Охеда няма нито основна хирургическа специалност, нито специалност пластична хирургия. Същият твърди, че има специалност по пластична хирургия от Куба, но като чужденец или лекар с двойно гражданство, по закона към датата на регистрацията му в РЦЗ, същият е трябвало да положи изпит за приравняване на дипломата му за специалност по пластична хирургия, но само след вземане на основна хирургическа специалност, каквато не притежава.

          4. Желаем да обърнем внимание и на медиите, които през периода на незаконосъобразност на силиконовите импланти и инжекционен силикон, подведени или с наложеното влияние на националния консултант по пластична хирургия и други пластични хирурзи, осъществяваха кампания за реклама на тези неразрешени медицински средства.. Благодарение на такива публикации, хиляди жени са приели вече противопоказани и незаконни силиконови импланти за увеличаване на гърдите, инжектирани са с не-медицински силикон, а други са били принуждавани да премахнат законно разрешено лекарствено средство, за да им бъде поставено неразрешено такова. Представителите на медии също са длъжни да познават закона, както и факта, че силиконовите импланти към съответната дата са незаконосъобразни и рекламата им е забранена. Ние горещо се надяваме медиите да помагат в нашата дейност за превенция срещу използването на незаконни силиконови средства в медицината.
-------------------------------------------------------------------------------------


Не искам да обидя който и да е ,предполагам,че има момичета със силикон в устните. Grinning Grinning

# 42
  • Мнения: 1 455
Beauty силно ме заинтригува.
Мен лично ме интересува точно този тип процедура със собствена тъкан.За първи път чух в Пълна промяна за нея и нищо повече Blush  Може ли да те питам някои неща?
Интересува ме тази процедура за цял  живот ли е и изобщо какво става след години?
Също ме интересува някаква насочваща сума да кажеш,колко струва една такава операция,възстановяването колко време е?
Предварително благодаря Hug

# 43
  • Мнения: 4 435
Побут.

# 44
Beauty силно ме заинтригува.
Мен лично ме интересува точно този тип процедура със собствена тъкан.За първи път чух в Пълна промяна за нея и нищо повече Blush  Може ли да те питам някои неща?
Интересува ме тази процедура за цял  живот ли е и изобщо какво става след години?
Също ме интересува някаква насочваща сума да кажеш,колко струва една такава операция,възстановяването колко време е?
Предварително благодаря Hug
Цените са различни, а разликата в тях е направо парадоксална и безумна!
При някои лекари е 2500 лв, при други е 1600 лв, при трети-700 лв, а някои дори го предлагат като безплатен бонус,когато е в комбинация с друга пластична операция.
Резултата се постига бавно, един път не е достатъчен!
Твърденията на лекарите е ,че веднъж останали и захрани ли се мастни клетки, остават завинаги.Дали е така,времето ще покаже!
Аз съм с такива устни от 1 година.
Възстановяването при мен беше около 3-4 седмици-тоест в този период бях с оток.
При други-отока е изчезнал бързо, но са изчезнали бързо и устните. Grinning
Възстановяването само по себе си не е толкова сложно.Ако стигнеш до там,ще ти кажа всичко! Grinning Grinning
Пак казвам,метода не е за нетърпеливи хора, става бавно и резорбацията е относителна!
Но желанието ми за пухкави устни беше голямо, а знанията ми в областта ми дадоха тази насока-липофилинг!
От всички злини, да е най-малката.. Laughing Laughing
Ето ти инфо от мен:
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=1521

http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=1908

# 45
  • София
  • Мнения: 589
Мерси   bouquet
За съжаление не се маха.Моята приятелка къде ли не ходи вече,но няма начин просто.Единствено й предлагат да й резнат устната отвътре и да махнат част от месото,за да си възвърне старите размери,но не се гарантира добър ефект и т.н.Абе много е лошо. Sad

Аз съм със силикон и съм зле.Ти направо ме разби с това.Направо ми иде да се гръмна #Cussing out.Но навремето нямаше друго освен него.И сега тия дето имат да се оправят както могат.Неможе да няма на4ин ,ще 4ета натам да вида някой нещо знае ли?  Cry

# 46
  • София
  • Мнения: 589
А ето за сравнение какво представлява силиконовото олио за инжектиране.


Не искам да ви плаша, но преди да решите каквото и да  е,свързано със инжекционния силикон,вижте това.









Beauty, незнам какво да кажа.Аз съм с това "силиконово олио",но не изглеждам 4ак толкова като тези мацки.При мен слу4ая беше следния.Правих си операция на носа и реших да си сложа от тази каква беше там киселина 2cc.Казаха ми 4е от 1  до 3 години държи.На 2-та седмица нямаше нищо #Cussing out.И понеже се харесах така реши трайно да се направа(на клоун ooooh!) с това силиконово олио  #Cussing out Ефекта за мен ли4но беше потресаващ.След това бях супер.Но сега ве4е имам топ4ета ,силикона тръгна извън устните,нагоре към носа.Ужасна съм ,пла4е ми се и незман какво да правя Cry.Моля ви помагайте.Има ли на4ин поне малко да се оправа.Питах един лекар дали може да ми го махне.Но за мен както казвате тук, е невъзможно напълно да се оправи.Той ми разказва как с операция ще ми го махне.Не се навих.Имали други на4ини да се отърва.  Cry Cry Cry Cry Cry

# 47
Бамби,много съжалявам да чуя това... Sad Точно това,което написах по-горе-миграция и грануломи...
Съчувствам ти...не се учудвам от последствията...
Много момичета се подлъгват, защото еди коя си приятелка го имала от две години и нямало проблем..ама дали няма,само тя си знае..
А и силикона си е бомба със закъснител,която може да гръмне и след 5 години..и след повече..
Заслужава ли си да поемаме такъв риск?
Въпрос на избор!
Бамби,за съжаление единствения начин за корекция на този проблем е само оперативната манипулация!
Няма друг вариант!
Силикона никога няма да може да се премахне от устните ти, но може поне да се облекчат видимите усложнения.
Имам познати,които са си правили такива операции и нещата малко са се пооправили.
Проблема е ,че после може да има отново рецидив...
Съжалявам,че звуча така, но не искам да ти говоря небивалици и празни оптимистични лозунги!
Потърси хирург,който ще се отзове на проблема ти,не се доверявай само на думите на един!
Всеки от тях е с различно мислене и мотиви!
Моя хирург например, ако го  попита някой за силикон в устните, той казва:"Аз не слагам силикон, единствено го махам!"
Въпрос на морал ...

# 48
  • София
  • Мнения: 589

Потърси хирург,който ще се отзове на проблема ти,не се доверявай само на думите на един!
Всеки от тях е с различно мислене и мотиви!
Моя хирург например, ако го  попита някой за силикон в устните, той казва:"Аз не слагам силикон, единствено го махам!"
Въпрос на морал ...

Проблема е че всеки по думи го маха.Но как и какво става след това никой не гарантира.Страх ме е да не окепаваза още пове4е.Ами ако устата ми се деформира какво ще права после???????????
Разкажи за тоя доктор.да не излезе 4е е същия дето ми го сложи - майтап ама света е пълен с изненади  Grinning
Колко струва такава операция ,какви са шансовете да е успешна.И изобщо какво да предприема?.Аз по доктори ве4е няма да ходя защото ще ги убия.да не разказвам историята с носа ми 4е ще паднете ве4е.Ама всички са първи в пълна промяна.Аз да хода и да има кажа в ефир какво направиха с мен да не лъжат хората  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Има и морални хора в тази професия, но не ги търси в Пълна промяна.
Търси ги в болниците, където наистина вадят силикон, където оперират хора, за които пластичната операция е не само козметика, а и необходимост - деца с вродени аномалии, пострадали от катастрофи и тн.

# 50
  • София
  • Мнения: 589
Има и морални хора в тази професия, но не ги търси в Пълна промяна.
Търси ги в болниците, където наистина вадят силикон, където оперират хора, за които пластичната операция е не само козметика, а и необходимост - деца с вродени аномалии, пострадали от катастрофи и тн.

мисля че си много - много права.Благодаря   bouquet

# 51
Има и морални хора в тази професия, но не ги търси в Пълна промяна.
Търси ги в болниците, където наистина вадят силикон, където оперират хора, за които пластичната операция е не само козметика, а и необходимост - деца с вродени аномалии, пострадали от катастрофи и тн.
Напълно си права!
Това описание пасва точно на моя лекар-доцент Юрий Анастасов.
А той не би сложил инжекционен силикон на когото и да било.

# 52
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Има и морални хора в тази професия, но не ги търси в Пълна промяна.
Търси ги в болниците, където наистина вадят силикон, където оперират хора, за които пластичната операция е не само козметика, а и необходимост - деца с вродени аномалии, пострадали от катастрофи и тн.
Напълно си права!
Това описание пасва точно на моя лекар-доцент Юрий Анастасов.
А той не би сложил инжекционен силикон на когото и да било.
Ами, щото той е и нашият лекар, оперира детенцето ми, то имаше цепнатина на небцето....
Но гледам не пишехте имена и рекох да не се счете като реклама.
Макар че ако имаше повече лекари като него, щеше да бъде друго.
Намерих го, след като минахме през много патила и детето се намъчи от "мъдри" и "професионални" съвети, като: "дръжте го 2-3 дни гладно, и няма начин да не яде", "Детето си е ваше, проблема си е ваш" и тн. Ако бяхме го намерили по-рано, нямаше да се лутам, да се разправям с идиоти, да се колебая дали съм права в решението си, а през това време детето да се мъчи.
Той е кадърен лекар и свестен човек, а това се среща рядко в комбинация.

# 53
  • Мнения: 1 455
Beauty благодаря ти много  bouquet
Вчера съм се ровила из форумите и прочетох това което си ми писала,доста си запозната Hug

# 54
  • Хасково
  • Мнения: 222
Защото в гърдите се слагат силиконови импланти,тоест силикона е в обвивка, а силикона в устните се инжектира свободно без да е в някаква обвивка.Аз от няколко години на всеки 6 месеца си слагам в устните SurgeLips. Това е хиалуронова киселина която добре се приема от организна и не стават топчета.Топчетата по принцип се образуват когато при поставянето на филъра организма не го приеме добре  обвива го с тъкан и го отделя. Това е имунна реакция.

Къде си го правиш,ако не е тайна и какви парички даваш на всяка процедура.Мерси предварително   bouquet
п.с.И още нещо,какво количество ти слагат?
  Правя си го в София при др.Денкова.Ако те интересува мога да ти дам координати на ЛС

# 55
  • Мнения: 735
Всички Вие, които сте си правили по нещо за мен сте адски смели!!! Аз ужасно много искам да си уголемя устните, но едва ли някога ще събера смелост  Sad Страх ме е от експерименти. Страх ме е да не знам какво ще стане и как ще изглеждат. И макар варианта с филърите да звучи най-добре се опасявам, че може да получа някоя алергична реакция например. Те най-вероятно правят тест, но алергия може да се получи и след време. И все така си искам и все така ме е страх да ме боцнат.  Sad Само аз ли съм така? Имам чувството, че всички сте много наясно със себе си и с това какво точно искате да коригирате, а аз не съм така. Искам пухкави устни от каприз. Чувствам го, че е така. Устните ми са малки, но много отиват на лицето ми и мога да кажа(колкото и нескромно да прозвучи), че имам красиво лице, което много харесвам. Тук ми изниква само един въпрос- ами ако си окепазя лицето?! Всички сме чували как ВСИЧКО Е ТОЛКОВА БЕЗВРЕДНО И ХУБАВО, ЧЕ ЧАК ПОЛЕЗНО ЩЕ ГО ИЗКАРАТWink Аз обаче не мога да повярвам в тези глупости, не мога да направя и крачката  Tired

# 56
  • DE
  • Мнения: 967
Всички Вие, които сте си правили по нещо за мен сте адски смели!!! Аз ужасно много искам да си уголемя устните, но едва ли някога ще събера смелост  Sad Страх ме е от експерименти. Страх ме е да не знам какво ще стане и как ще изглеждат. И макар варианта с филърите да звучи най-добре се опасявам, че може да получа някоя алергична реакция например. Те най-вероятно правят тест, но алергия може да се получи и след време. И все така си искам и все така ме е страх да ме боцнат.  Sad Само аз ли съм така? Имам чувството, че всички сте много наясно със себе си и с това какво точно искате да коригирате, а аз не съм така. Искам пухкави устни от каприз. Чувствам го, че е така. Устните ми са малки, но много отиват на лицето ми и мога да кажа(колкото и нескромно да прозвучи), че имам красиво лице, което много харесвам. Тук ми изниква само един въпрос- ами ако си окепазя лицето?! Всички сме чували как ВСИЧКО Е ТОЛКОВА БЕЗВРЕДНО И ХУБАВО, ЧЕ ЧАК ПОЛЕЗНО ЩЕ ГО ИЗКАРАТWink Аз обаче не мога да повярвам в тези глупости, не мога да направя и крачката  Tired
Ами щом се съмняваш, не го прави!
Освен ако не ти е главна цел в живота! Laughing

# 57
  • Мнения: 735
Именно, защото се съмнявам и изчаквам, но определено не ми е и основна цел в живота. Както споменах го отдавам на каприз, че имам малки, а не плътни устни  Wink

# 58
  • Мнения: 4 435
Чакам някой да даде инфо за цената на хиалуроновата киселина.

# 59
  • София
  • Мнения: 589
Чакам някой да даде инфо за цената на хиалуроновата киселина.

Между 200/250Е на опаковка.минимум 2 или 2 и половина ще ти трябват за да има някакъв ефект  Tired

# 60
  • Хасково
  • Мнения: 222
Не е добре да се слагат 2 ампули на веднъж, защото после при най-леката усмивка се цепят до кръв. По-добре първо едната и след месец-два и втората за да може кожата да се поразтегне.

# 61
  • Мнения: 757
не на всички жени сложили силикон има усложнения,виждала съм момичета с силикон от много години и стои перфектно,има си риск това е.
лекаря при които ходих решена вече за силикон ми каза,че ще ми сложи ама на моя отговорност,каза,че през дългата си практика има само един лош случай,а е слагал  много силикон,но втория лош случай може да си ти,ииииииии аз си тръгнах с повита опашка Sick
а много исках точно това.

# 62
  • Мнения: 757
А ето за сравнение какво представлява силиконовото олио за инжектиране.


Не искам да ви плаша, но преди да решите каквото и да  е,свързано със инжекционния силикон,вижте това.







------------------------------------------------------------------------------------
Решение от 31 май 2000 относно забраната за внос, износ, пускане на пазара и
използването на течен инжекционен силикон за естетически цели
Стандарт /норма/ : MESM0021770S
С решение на Генералния Директор на Френската агенция за здравна сигурност на
здравните продукти от дата 31 май 2000 година, като се счита, че вкарването през кожата
на инжекции силикон с естетическа цел може да доведе до появата на усложнения, а
именно местни и регионални, неприемливи с оглед очакваните ползи; предвид
съществуването на пазара на продукти за запълване, които се използват със същото
предназначение и които представляват по-малък риск, вносът, износът, пускането на
пазара и използването на течен силикон за инжектиране с естетически цели се
забраняват.
-------------------------------------------------------------------------------------
   

ПИСМА НА ПОСТРАДАЛИ ОТ ИНЖЕКТИРАН В УСТНИТЕ СИЛИКОН ПАЦИЕНТКИ




--------------------------------------------------------------------------------------
НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ   

ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ЛЕКАРСТВАТА

Дата:23.02.2000
Относно:Писмо касаещо протези със силикон

С настоящето уведомяваме, че в Република България не са разрешени за употреба по реда на ЗЛАХМ (обн. ДВ бр.36/18.04.1995 г., изм. и доп. ДВ бр. 10/04.02.2000) протези със силиконов гел и инжекционен силикон за медицински цели. След като те не са разрешени за употреба, техният внос, приложение и употреба следва да се считат за незаконосъобразни.



Дата:18.03.2002

Във връзка с постъпило писмо уведомяваме, че в Р. България няма разрешен за употреба инжекционен силиконов гел съгласно изискванията на ЗЛАХМ (ДВ 10/2000). Следователно този продукт не може да бъде официално внасян, продаван и използван в страната. Към настоящия момент, проверките се осъществяват от служителите на Дирекция "Контрол на производство и търговия с лекарства" при ИАЛ само при официално получен сигнал



Дата:20.04.2004
Относно:Течен инжекционен силикон

В отговор на запитване, дали е разрешена в Република България употребата на течен инжекционен силикон бихме искали да информариме, че Изпълнителната Агенция по Лекарствата не е разрешила продукт с подобен състав.


ата:14.06.2005
Относно:Течен инжекционен силикон

Във връзка с писмено запитване ви уведомяваме, че течен инжекционен силикон или продукти синоними - Polymethylsiloxane, Polymedithylsiloxane PDMS, Dimethylsiloxane, Silicone, Silicone oil, Dimethylplysiloxane, E900 не са разрешени за употреба като лекарства в Р. България.
-------------------------------------------------------------------------------------
http://www.tsroadmap.com/physical/silicone/ -Сайт с огромно количество информация по въпроса с инжекционния силикон!!!


  http://www.nenasilikona.com/files/2000-06-09.pdf  -ИНФОРМАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК







-------------------------------------------------------------------------------------
ОТКРИТО ПИСМО НА ДРУЖЕСТВОТО"НЕ НА НЕЗАКОННИЯ СИЛИКОН"  (КОПИРАМ ГО ОТ САЙТА,НЕ ГАРАНТИРАМ ДОСТОВЕРНОСТ НА ПОСОЧЕНИТЕ ФАКТИ!)


ОТКРИТО ПИСМО
    

          От 1992 г. гръдни импланти с течен силиконов гел са забранени и иззети от пазара в САЩ от FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата, която е най-влиятелната институция в тази област в света. Това важи и към днешна дата. (Вж. http://www.fda.gov/cdrh/breastimplants/handbook2004/statusavailability.html). FDA публикува и данните за разкъсване и изтичане на силиконовите гръдни импланти в своя сайт (вж. Приложение 1). В раздела „Спадане на обема/разкъсване/проникване през протезата” ясно е написано: „Силикон-гелът, който изтича от фиброзната капсула около импланта може да мигрира далеч от бюста.” Дават се данни за разкъсване на силиконовите импланти в 55% - 69% и за „сериозно изтичане на силикон (силикон извън импланта без видимо разкъсване и вдлъбнатини) в 20%.” Това са публикации в сайта на FDA към днешна дата.
          Всички агенции по лекарствата и всички отговорни лекари трябва да се съобразяват с тези данни.

          Също така FDA изрично в свои документи подчертава, че инжекционният силиконов гел не е разрешаван и приложението му се преследва от закона (вж. Приложение 2). Решенията на FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата се приемат за водещи и компетентни в областта на медицината и болшинството международни и национални институции в същата област се съобразяват с тях при регистрация на лекарства и лекарствени средства на национално ниво.

          В България такава дейност по контрола и разрешаване за употреба се осъществява от НИЛС до 1995 г., когато влиза в сила ЗЛСАХМ и тази дейност се поема от ИАЛ.

          1. Както се вижда от приложените документи, НИЛС и ИАЛ многократно оповестяват, че до преди 2001 г. в България няма разрешение за медицинска употреба на гръдни импланти с течен силиконов гел с американски произход (на фирмите Mentor и McGhan) и преди 2004 г. за такива с френски произход (на фирмите Eurosiliconе и PIP), както и че единственият разрешен за медицинска употреба имплант за периода от 1994 до 1998 г. е 5% полиакриламиден гел (вж. Писма на ИАЛ 04/23.02.2000, 1772/18.03.02, 2788/21.04.04, 4994/09.07.04, 3192/29.04.05, 4564/14.06.05.). Според Доц. Бояджиев силиконови импланти са поставени на повече от 2 хиляди пациентки до 1999 г. - публикация в сп. „Св. Валентин”, декември 1999, бр. 1. Противно на закона, забраняващ вноса, медицинската употреба и рекламата на американски силиконови импланти за периода преди 2001 г. и за френски такива преди 2004 г., редица пластични хирурзи начело с Националния консултант по пластична хирургия на България, използват Университетската клиника по пластична хирургия и използват и имплантират в нея незаконосъобразни силиконови импланти с непроверени и опасни качества, включително алтернативни - неразрешени. В публикация в 24 часа от 3 юни 1999 г. клиниката се „рекламира”: „За последните 5 години 450 жени са издули бюста си, сочат данни на клиниката по пластична хирургия в Александровска болница.” Националният консултант Доц. Евстатиев е правен консултант на МЗ и е задължен да спазва и да следи за спазване на закона, а не за неговото нарушаване. Той дава лош пример на подчинените му пластични хирурзи. Това е видно, както от приложените документи за пострадала от доц. Евстатиев пациентка с неразрешени хидрогелови импланти Novagold (вж. писмо на пострадала пациентка), така и от незаконни рекламни публикации в медии на Доц. Евстатиев – Национален консултант на МЗ и ръководител на Университетска клиника към Медицински университет, гр. София. Доц, Тепавичарова и д-р Христов от същата клиника, Доц. Бояджиев, ръководител на Клиниката по Изгаряния в Институт „Пирогов” и председател на пластичното дружество и по-късно собственик на частна клиника по пластична хирургия „Тривия”, които в редица публикации заблуждават, че силиконът и силиконовите импланти са разрешени и са най-добро средство (24часа/ 26.05.99, 24часа/03.06.99, Седмичен новинар/бр.40/1-7.10 96). Тези публикации са само малка част от масираната дезинформация, водена от тези лекари. В ЗЛСАХМ ясно е написано, че неразрешени за медицинска употреба лекарствени средства не могат да бъдат нито внасяни, нито употребявани за медицински цели, нито рекламирани. С действията си тези лекари са нарушавали систематично лекарските правила и закони в тази насока. Доц. Тепавичарова стига дотам, че официално и публично споделя пред хиляди читатели, как най-младата й пациентка е 16 годишна и как силиконовите протези трябва да се имплантират и на по-млади хора (24часа/03.06.99). В публикации преди 2001 и съответно 2004 г. в множество медии с висок тираж, горепосочените пластични хирурзи, опитвайки се да се рекламират, дават вреден и антихуманен пример, като нарушават лекарската клетва да не вредят и да не лъжат пациентите си. В този смисъл те нагло твърдят, че имплантите с течен силиконов гел са разрешени отново в САЩ и в България, което както виждате от приложените документи на ИАЛ и Американската Администрация (FDA), не отговаря на истината.

          2. Друго, трудно за обяснение нарушение на някои водещи пластични хирурзи, е пренебрегването на закона и употребата и до днес на забранения и преследван в цял свят течен силикон за инжекции, за което и НИЛС и ИАЛ са уведомявали обществеността многократно. Горепосочени медици, както и лекари от клиника „Валем” от Варна (вж. жалба от 18 годишно момиче), д-р Вачкова в сп. ЕВА (сп. Ева/06.99, 24часа/15.05.05), не само че твърдят, че са употребявали, но и рекламират тази дейност в медиите, въпреки, че им е известно, че както медицинската употреба, така и рекламата и вноса на инжекционен течен силикон не е разрешена и е извън закона. Посочените нарушения продължават и до момента - без страх от последствия и без никаква отговорност и съвест спрямо застрашените пациенти! Нещо повече! Медиите до ден днешен употребяват „силикон” като синоним на метод за увеличаване на устни и скули. Думата „силикон”, придобила широка обществена гласност и станала синоним на пластична операция, продължава да подтиква застрашаващо стотици жени, както и мъже, умишлено заблудени, да се подлагат на опасни интервенции със силикон извън закона. Без съмнение това е par exellance противозаконна медицинска дейност. Поради това, че е противозаконен, инжекционният силикон в медицината в целия свят няма медицинско или стерилно производство за медицински цели. За съжаление силикон от незнайно естество се инжектира и днес на пациенти, а това е не само опасна за човека интервенция, но и незаконна медицинска дейност, която остава ненаказуема.

          3. Има лекари, които нямат нужната квалификация, a са извършвали имплантации на незаконосъобразни силиконови протези. Такъв е случаят с д-р Жерар Охеда, който се рекламира в масмедиите – телевизия и вестници и се представя за пластичен хирург, извършващ операции в 5 работническа болница в София, понастоящем V МБАЛ. Пациенти ни информираха, че същият няма хирургическа специалност. По закон пластична хирургия се взема след основна хирургична специалност. В регистрите, д-р Охеда няма нито основна хирургическа специалност, нито специалност пластична хирургия. Същият твърди, че има специалност по пластична хирургия от Куба, но като чужденец или лекар с двойно гражданство, по закона към датата на регистрацията му в РЦЗ, същият е трябвало да положи изпит за приравняване на дипломата му за специалност по пластична хирургия, но само след вземане на основна хирургическа специалност, каквато не притежава.

          4. Желаем да обърнем внимание и на медиите, които през периода на незаконосъобразност на силиконовите импланти и инжекционен силикон, подведени или с наложеното влияние на националния консултант по пластична хирургия и други пластични хирурзи, осъществяваха кампания за реклама на тези неразрешени медицински средства.. Благодарение на такива публикации, хиляди жени са приели вече противопоказани и незаконни силиконови импланти за увеличаване на гърдите, инжектирани са с не-медицински силикон, а други са били принуждавани да премахнат законно разрешено лекарствено средство, за да им бъде поставено неразрешено такова. Представителите на медии също са длъжни да познават закона, както и факта, че силиконовите импланти към съответната дата са незаконосъобразни и рекламата им е забранена. Ние горещо се надяваме медиите да помагат в нашата дейност за превенция срещу използването на незаконни силиконови средства в медицината.
-------------------------------------------------------------------------------------


Не искам да обидя който и да е ,предполагам,че има момичета със силикон в устните. Grinning Grinning
в друго шишенце го видях аз силоновото олио,не в такова като лепило Shocked

# 63
  • Мнения: 1 885
А вярно ли, че зимата посиняват устните от хиалуроновата киселина?  Rolling Eyes

Аз за малко да си сложа в едно от ходенията в Дермапро ама ме хвана страх, а и помня, че на някои въобще не им личи.
Нямах чак толкова излишни пари!

# 64
  • Мнения: 757
Наскоро питах в една клиника и ми обясниха следното:
Това, с което уголемяват устните е хиалуронова киселина (не претендирам за правопис и правоговор на въпросната киселина Blush), ампулата струва 600 лв и трайността на уголемяването зависи от скоростта, с която киселината се усвоява от организма... от 2 до 12 месеца...бият местна упойка и после киселината и за около 30 мин си готова...после веднага можеш да се върнеш към ежедневните задължения без да се личи, че си си правила нещо  Laughing
да бе Shockedна мен за тези пари знаеш ли колко ми беше трайно,2 дена точно smile3516

# 65
аз си слагах силикон в устните преди една година,но нещо горната се смали и силикона изчезна(така ми каза лекаря де) и сега ходих пак да си я оправям,но искам да са ми по големи. Дали е възможно сега да си сложа не6то друго освен силикон? Иначе устните ми изглеждат добре.

# 66
  • Мнения: 4 435
аз си слагах силикон в устните преди една година,но нещо горната се смали и силикона изчезна(така ми каза лекаря де) и сега ходих пак да си я оправям,но искам да са ми по големи. Дали е възможно сега да си сложа не6то друго освен силикон? Иначе устните ми изглеждат добре.


Ако беше прочела темата до тука,нямаше да питаш. ooooh!

# 67
  • Mонтана
  • Мнения: 413
nikoga ne bih si slojila kakvoto i da e  za ugolemqvane na ustnite.

# 68
ами аз сам нова и нямах време да чета всичко подробно. извинявам се за вапроса.

# 69
  • Мнения: 3 576
И аз имам голямо желание да си увелича устните.
След всичко изчетено е абсурд да си сложа силикон, въпреки че имам пример с жена, която е от 8г със силикон и изглежда много добре...

Най-вероятно първо ще си сложа хиалурон, за да видя как все пак ще изглеждам и чак след това бих се решила на липофилинг....
След хиалурона ще мога ли веднага да ходя на работа, колко време държи оттока?? Лошото е, че няма как да си взема отпуска заради такова нещо Wink
Може ли да ми препоръчате някой в София, който да слага и да е добър???
Споделете и как вървят цените на тези процедури?

Наскоро звънях в Есте клиник, т.к много ми харесаха на снимка устните увеличени оперативно, обаче ме разби цената от 1800лв на устна  #Crazy

# 70
  • Мнения: 1 313
След хиалурона ще мога ли веднага да ходя на работа, колко време държи оттока?? Лошото е, че няма как да си взема отпуска заради такова нещо Wink
Може ли да ми препоръчате някой в София, който да слага и да е добър???
Споделете и как вървят цените на тези процедури?


и мен това ме интересува

# 71
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас има отзиви за този салон, че аз към него съм се ориентирала

# 72
  • Мнения: 757
липофилинг,отока при него е доста,2-3 седмици, зависи при някои жени заедно с отока спадат и устните и трябва на ново да се повтаря 2-3 пъти докато се насити мястото на инжектиране.едва 20-30% остават от резултата на липофилинга.има и доста синини от манипулацията.
с филарите също се наслагва количество докато се постигне желания резултат но по има надежда нещо да остане.
няма нищо трайно до момента освен силиконовото олио,което е риск,но не винаги има усложнения,най лошото е ,че има свойството да мигрира.

# 73
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас има отзиви за този салон, че аз към него съм се ориентирала
този МЕДИКО - КОЗМЕТИЧЕН ЦЕНТЪР "СКИН СИСТЕМС"

# 74
  • Мнения: 606
Кажете места във Варна където слагат х.кисилина,че тая седмица мисля да си ги правя,а още незнам къде Thinking

# 75
  • София
  • Мнения: 164
Привет на всички! Поздрави за темата.
Аз имам опит само с един пълнител - хиалорунова киселина. За съжаление не мога да си спомня името на препарата. Попълних си назолабиалните гънки и с остатъка от ампулата попълниха устните ми. След седмица ми сложиха още 1/2 ампула. Резултатът беше много добър - естествено пухкави устни с очертан контур. Вече 4 месеца минаха от тогава. Сега вече разтворът донякъде се е резорбирал и бих си сложа отново. Единствената причина да се замислям е цената. Четох за най-различни суми тук в темата. На мен ми струваше 250 Euro + 125 Euro за двата пъти.
На всички искам да кажа, че не е важно как искате да изглеждате, а как ви харесват околните. По-голямо самочувствие от това да усещаш, че си харесван - здраве му кажи! Всичко останало е само каприз. Аз съм от капризните, но съм реалист.
Лошото е, че един път като се харесаш, после искаш отново. За сега съм намерила някаква алтернатива - Lip Maximizer Collagen Activ на Dior. Вярно, че не е точно каквото искам, но за сега съм доволна. Ако преди лягане си слагате най-обикновен вазелин на устните, сутрин ще са пухкави и свежи.
Това е от мен. Ще се радвам да споделите новости в увеличаването на устни.

# 76
Има и морални хора в тази професия, но не ги търси в Пълна промяна.
Търси ги в болниците, където наистина вадят силикон, където оперират хора, за които пластичната операция е не само козметика, а и необходимост - деца с вродени аномалии, пострадали от катастрофи и тн.
Напълно си права!
Това описание пасва точно на моя лекар-доцент Юрий Анастасов.
А той не би сложил инжекционен силикон на когото и да било.

Daite mi malko pove4e info za docent Yurii Anastasov!
V koq klinika raboti? Az sa6to sam re6ila da si pravq lipofiling....
Beauty, mnogo 6te sam ti blagodarna ako me orientira6 za ceni i vsi4ki drugi podrobnosti okolo samata manipulaciq....
Kakvo vi e mnenieto za "Esthe clinic"? Dobri li sa? Za6toto az sam se orientirala kum tqh...., no neznam ve4e kakvo da pravq. Sled pro4etenoto stava qsno, 4e ne moga da se doverq na koito i da bilo "specialist".

# 77
  • Мнения: 4 784
Не съм с големи устни. Имах мераци по едно време да си ги уголемя, но в последно време виждам все по-загрозени поради тази причина жени. Еми не им отива на повечето, според мен изглеждат адски зле и вече ми минаха мераците.

# 78
  • Мнения: 3 695
много бих искала и аз да си сложа хиалорунова киселина, но ме е страх незнам как ще изглежда да не стана зле в лицето  Laughing newsm78

# 79
  • Мнения: 757
много бих искала и аз да си сложа хиалорунова киселина, но ме е страх незнам как ще изглежда да не стана зле в лицето  Laughing newsm78
нищо няма да ти стане,просто след 2 дена няда да ти е останало нищо от х.киселина

# 80
Моля ви, кажете нещо за Есте клиник? Аз съм се насочила към тях.
Чух, че д-р Стоянов е добър...?

Колко е трайността на липофилинга?... Защото ако след няколко месеца не личи че съм си увеличила устните....какво да правя? Да, знам че по принцип има вероятност да спаднат и в някои случаи се налага повторна интервенция.....между другото тя заплаща ли се допълнително? Знам, че този въпрос може би звучи много глупаво, но само питам ...аз не съм толкова запозната по темата, а повечето от вас - да!

Beauty, ти може би ще можеш най-доре да ми обясниш! Благодаря предварително!

# 81
до колкото знам задължително трябват няколко интервенции
за да има ефект

# 82
  • Мнения: X
Здравейте на всички!Искам и аз да споделя малкия си опит с филърите.преди 7 месеца ми инжектираха Teosyal Kiss-хиалуронова киселина,1 кубик и като изключим факта че ми беше сложен без упойка  Shocked само с кремче бях много доволна от резултата.След месец си сложих още 0.5 кубик (забравих да напиша че става въпрос само за горната устна)този път с упойка.На мястото на едно от убожданията почна да кърви доста но след известно време спря.6месеца нямах никакви  оплаквания освен това че бавно започна да изчезва(което си е напълно нормално)но на мястото където кървеше се образува малко мехурче.И така си стоях с него докато преди седмиса леко го стиснах и то се спука!И каква беше изненадата ми когато видях какво почна да тече-киселината(под формата на гел)За мое щастие  изтече малко и бързо зарастна пак.Искам да ви кажа че колкото и безвреден да е филъра винаги се интересувайте и от човека който ще ви го сложи защото не се знае в какъв момент може да ви изтече устничката. Sad

# 83
  • Мнения: 1 045
И така си стоях с него докато преди седмиса леко го стиснах и то се спука!И каква беше изненадата ми когато видях какво почна да тече-киселината(под формата на гел)За мое щастие  изтече малко и бързо зарастна пак.
Я пак ?! ... ooooh!

# 84
  • Мнения: X
Да в началото си мислех че е въздух или знам ли не съм лекар.Но впоследствие се оказа това.Според мен се дължи на това че хиалуроновата киселина се поставя в определен слой на дермата-явно въпросната козметичка не е уцелила правилното място.Но поне хубавото е че за разлика от силикона след няколко месеца изчезва.За това само при професионалисти-никакви козметички!

# 85
  • Мнения: X
Да уточня-хиалуроновата киселина инжектирана в устни е под формата на гел-ако това не е било разбрано

Общи условия

Активация на акаунт