Раничка на шийката на матката *Б*

  • 384 749
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 094
Извинявам се, че връщам стара тема, но нямаше смисъл да пускам нова.
Изчетох всичките 6 страници и се обърках накрая Rolling Eyes
Изяснете ми, плийз : кога се гори раничката- с ток или лазер - и кога се лекува с медикаменти- мазане 2-3 пъти, или слагане на глобули ; зависи ли раничката от ПАП групата и може ли да има раничка с 1 група или да няма раничка с 2 група...и последно: да разбирам че горенето не се препоръчва на нераждали жени, но пък е най-сигурният начин раничката да се премахне окончателно? И за въздържанието имам въпрос: задължително ли има такова за 1 месец, без значение дали раничката е била мазана или горена?
Благодаря Blush

# 91
  • Мнения: 62
Стефи, за намазването на раничката мога да ти кажа, че мен са ме мазали и лекарката тогава ми каза да изчакаме да мине следващият цикъл преди да бебеправим. Прозвуча ми така все е дно е препоръчително ,защото това е някакъв тип лечение и е необходимо да мине известно време докато спре да действа лекарството и докато организма ти се изчисти от медикамента. А пък за горенето - не съм сигурна.
Знам само че много си зависи от раничката - каква големина и коя група е, за да се реши дали е нужно горене или мазане.

# 92
  • Мнения: 1 798
Специалист трябва да прецени, и за да е сигурен в евентуално горене с лазер трябва да направи биопсия.ЦИН и ПАП  не са една и съща система, така че всичко засиви от гледището на лекаря.Но при наличие на HPV задължително трябва да гори участъка.Ако искаш, пиши ми на лични, ще ти разкажа как мина моето горене.

# 93
  • Мнения: 9 094
Момичета, благодаря за отговорите.
При мен нещата са : малка раничка, с големината на 1 стотинка, ПАП 2, според лекаря е много добър резултата, но за всеки случай ми каза да отида следващата седмица да я намаже 2-3 пъти...предполагам като отида ще ми спомене и за въздържанието Crazy

# 94
  • Мнения: 1 029
Стефчо, при горене се пазите задължително и не се вдига тежко, защото аз вече писах/незнам в тази тема ли беше/...доста си напатих като се опитвах да преместя тежка маса.А за след мазането-питай лекаря.
Аз те съветвам да говориш с лекаря!Щом е преценил, че може да мине с мазане...дай му шанс.Дори да остане и да няма ефект от мазането, няма да порасне толкова много и пак можете да я изгорите.Просто е важно да не се отлага с години.Това е лошо според мен.
П.С.Това е моето мнение.

# 95
Здравейте, пиша за пръв път тук....в петък ми гориха раничка в Плевен, проф. Горчев . Той ми изписа прахчета за да си правя промивки през ден с тантум роза, незная обаче как точно ми я обгориха  раничката, дали с ток или с..., непопитах. Та въпроса ми е на някоя от вас дали са изписвали  промивки с този прах или...защото започвам да се шашкам яко.

# 96
  • Мнения: 1 029
Lonely, добре дошла и скоро да се похвалиш!
Аз знам, че промивките и секс-а са абсолютно забранени след горене, до първият М.след обгарянето!
П.С.Права е Стефчо, това е, което аз знам.Просто ти казах моето мнение.А ти как ще процедираш нататък, сама ще си решиш.Консултирай се с лекаря си или с друг.Успех!
  Peace

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 14:12 от danidan

# 97
Незная какво да правя....все пак защо тогава ми изписа промивки през вечер ако е забранено...той е доста известен и опитен лекар, не  е кой да е, правил е какви ли не операции , особено на жени с диагноза - рак.... А тези прахчета са точно за след операции и разни такива неща, пише че са противовъзпалителни и болкоуспокояващи. Никой ли не ги е ползвал досега? вече ще се побъркам...довечера ще му звъня да го питам какво да правя, но все пак защо ще ги изписва... Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 9 094
Lonely, тук момичетата споделят опит. Неща през които са минали- лечения, диагнози, лекари, некадърници...Това все пак е форум и не трябва да приемаш всичко за чиста монета- кой с каквото се е лекувал, е било предписано конкретно за него. ЗА един важи, за друг не. В крайна сметка трябва да имаш доверие на лекаря си, но това че е специалист нищо не означава. След една година тук със сигурност знам, че професорската титла няма нищо общо с професионализма на лекаря Confused
Моят съвет е: хубаво е да се информираш тук, но все пак ние не сме лекари. Хубаво е също така да подлагаш на съмнение преценката на лекара ти само ако има нужда и ако има нещо съмнително- както е в случая. Взимаш телефона и му се обаждаш, така и така, обясняваш и питаш редно ли е все пак да правиш промивка. Няма срамно да попиташ, разбира се ако го направиш по правилния начин, все пак човекът е лекар и би се засегнал ако му кажеш какво те е накарало да се усъмниш в думите му Blush
Успех ти желая и не се шашкай толкова, все пак можеш да попиташ и всеки друг гинеколог  Wink
И помни: Не питай старило, а патило  Flutter

# 99
  • Мнения: 466
Здравейте всички,
аз също имам такава раничка(пап 2, слава богу) но е с доста големи размери...Гледаха ме трима гинеколози Др. Генов от Панацея, др. Станев от б. Лозенец и проф. Карагьозов от "майчин дом". С препоръки за лазер терапия съм. На два пъти. Shocked Но нищо не ми обясниха. Разбрах че зависи от цикъла. Нищо повече. Не ми казаха и кога да отида пак. Confused  Shocked А май положението е критично.
Напливът за лазер терапия в "майчин дом" е голям и не знам дали ще имам успех в близкия месец да мина там. Май трябват и връзки. Незнам и кой точно прави процедурите. Всички бяха много нелюбезни... Sad  Много моля, тези които са били на лазерна терапия- лазерна коагулация, да споделят къде са се лекували и при кого. МНОГО МОЛЯ ЗА ТОЧНИ КООРДИНАТИ, поне телефони. От София съм.  Благодаря предварително.

Никакви връзки не ти трябват за Майчин дом  Grinning. Ако искаш при Карагьозов, отиваш в деня, в който приема рано сутринта, аз съм ходила към 6:30 - 7:00 и се записваш в списък. Списъкът се прави от самите чакащи, ако си първа ти започваш списъка  Wink Д-р Борисов също работи с лазера, а при него нямаше никакъв наплив, така че може при него да отидеш. Той ме е горил втория път и нямам проблеми. Желая ти успех.

Тел. не знам. Спомням си , че приемаха в 214 каб. на поликлиниката на Майчин дом.

Здравей Лила,
Ще ми разкажеш ли по-подробно какво се прави в този кабинет и каква е твоята история?

Аз имам раничка, ПАП3а и биопсиа дисплазия, и ми преслагат конизация, което ужасно много ме притесни. Иска ми се да направя напълно нови изследвания при проф. Карагьозов...

Много благодаря предварително Simple Smile!

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравейте,  днес бях на лекар заради раничката, която ми откриха миналия месец. Едната лекарка не искаше да ме лекува тогава каза следващия месец ела да я горим, отидох при друга с надеждата да се приключи тогава обаче тя каза, че е твърдо против горенето, и ми изписа свещички и антибиотик,за да лекува възпаление и ми каза че ранички понякога се появяват при възпаление и като се  излекува то раничката се прибира.Проведох лечението и  днес ходих при втората лекарка на преглед, раничката се е прибрала, направо не ми се вярва, утре имам час при първата лекарка и тя не знае че съм лекувала възпаление, аз ще и кажа съответно.
Въпроса ми е на някоя зараствала ли й е е раничка, възможно  ли е този път да не я е забелязала лекарката.
Абе съвсем се обърках май хич не трябваше да ходя на две места.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 043
Здравей Лила,
Ще ми разкажеш ли по-подробно какво се прави в този кабинет и каква е твоята история?

Аз имам раничка, ПАП3а и биопсиа дисплазия, и ми преслагат конизация, което ужасно много ме притесни. Иска ми се да направя напълно нови изследвания при проф. Карагьозов...

Много благодаря предварително Simple Smile!

Lady*** извинявай, чак сега виждам въпроса ти. Трябваше да ми пратиш бележка на лични.
Ами в кабинета първо те преглежда съответния лекар, мисля с колпоскоп. Правят ти и намазка и я пращат за изследване. Като са готови резултатите, казват ти какво е желателно да се предприеме. Специално за горенето с лазер, доколкото си спомням, трябва да се направи веднага след спирането на кръвотечението. Самата процедура не е приятна, но не е и болезнена. Лазера вдига доста шум и мен това ме "стресна" допълнително, но аз съм и много страхлива. По време на манипулацията лазера отделя май някакъв пушек, който за да не пречи на видимостта на лекаря, медицинската сестра издухваше със сешоар, модел 1970 г. Simple Smile Това беше преди няколко години, де, сега може и да е различно. След това никакъв секс, басейн, друсане, носене на тежко докато ти дойде. Аз около 10-ина дена имах воднисто течение, което си беше нормално.

Това се сещам за момента. Ако имаш други въпроси, питай. За Карагьозов съм чувала само добри неща. При него идват много жени извън София. На мен лично не ми допада стила му на работа, но това няма общо с професионализма, така че мисля е добре да се прегледаш при него. (Ако не си го направила вече). Успех.

Не знам какво е конизация  newsm78

# 102
Здравейте отново! Промивки си правих през ден но на 8 ден /днес  /от обгарянето  ми се появи леко кървене и аз се уплаших много. Прочетох тук мненията ви и май не съм единствената с подобно нещо. Сега ще звъня на лекаря си да го питам все пак, че ще се побъркам от страх. Някой писа , че при горенето с лазер се чувал шум...и при моето горене се чуваше някакво шумене май...но незная с какво ми я гориха, а с течен азот някъде четох че също горили ранички...някой знае ли нещо по въпроса или не съм разбрала?

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 08:01 от lonely

# 103
  • Мнения: 64
lonely,
Какви бяха цените при Горчев за обгарянето на раничката? Разбра ли с какво е била направена процедурата - ток, лазер? Мисля си, че той би трябвало да работи  с лазер, ама все пак да те питам. И нещо друго- той прави ли ти преглед с колпоскоп и колко голяма беше раничката ти?  Питам, защото и аз си мисля да отида може би при него. Също колко време преди прегледа си записа час?

# 104
  • Мнения: 64
офф- lonely, кутията ти е пълна. Не мога да ти пиша на лични.

Общи условия

Активация на акаунт