Раничка на шийката на матката *Б*

  • 385 004
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Джиджи, не се притеснявай! Не боли като обгарят с ток! Само е малко неприятно. Стискам палци всичко да е наред!

# 76
  • Мнения: 1 029
Мен пък много,много ме болеше и ми стана лошо даже,но не се плаши,не е болка за умиране.Аз знам,че зависи от чувствителността и затова е различно при всеки.
И все пак и аз да кажа,открият ли ти раничка,не отлагай горенето.
Успех! Peace

# 77
Здравейте момичета. Вчера мина прословутото изгаряне.  Simple Smile Искам на всички да кажа, че наистина не боли. Усещаше се  леко боцкане, придърпване към пъпа  и имаше  мноого пушек миришещ на барбекю - както каза гинеколога ми.  Каза ми  ти само стой спокойно а аз ще духам  Laughing то наистина си пушеше като комин, а той духаше да не се подпаля явно Grinning.  Просто трябва да се отпусне човек и да не мисли за това. Процедурата трая около 5 мин. като моята раничка си я влача откакто съм родила, а това беше преди 11г.  Обясни ми, че това е най- доброто защото дава 99% сигурност, че раничката си е изгорена. Попитах го и са Сулкожин - обясни ми, че за да премахне раничката със Сулкожине ще са ми необходими най-малко 2 ампули, всяко от тях струва към 14-15лв. отделно по 20 лв. за намазване и цялата история се проточва 2 месеца. Наистина е безсмислено. Изгарянето с ток не пречи на бъдещо забременяване.  След обгарянето имаше малко течение едно кафеникаво вечерта, а днес сутринта беше като воднисто. Това е нормално. после към 14-15 ден ще получа леко кървене, което също е нормално, а може и да няма кървене това е индивидуално за всеки и каза да не се шашкам. Секс- 28 дни никакъв, контролен преглед след 2 цикъла излишно го подчерта, по-рано нямало смисъл.
Радвам се, че след толкова години отлагане най-после като излезнах от кабинета се почувствах като преродена. Пусти страх и немарливост, въпреки, че не ми е създавала проблеми, но ако има раничка трябва задължително да се премахва. Пак го питах за лазер, а той е категоричен, че дори в Бг няма лазер, виждал го е в Германия и ми обасни, че е голям колкого един гардероб и струвал много скъпо. Нямоло кой да вложи толкова средства и с 20 лв. нямало как да го избие. Тук не му се вързах много, но се правих на вярваща. Нека момичетата които са си горили раничката с лазер да кажат какво предствалява.
И накрая от мен - горете си раничките независимо по какъв начин, наистина са опасни и само късмета ме е спасил да не съм PAP IV или  V

# 78
Здравейте отново момичета

Искам да попитам тези от вас, които са си горили раничката колко време продължава да изтича този секрет.  При мен е четвърти ден и все още има секрет, който се стича. Сутрин е по-обилен, а през деня ми се налага по 4-5 пъти да сменям превръзките си. В началото беше ръждиво, сега е жълтеникав и се надявам да се избистри. И още нещо, което забравих да питам доктора - мога ли да си правя промивки с дамския душ? Страх ме е да се пипна когато се подмивам, въпреки, че няма причини , но психика нали знаете  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 798
Никакви промивки Naughty,никакъв секс за един месец,течението при мене беше за около седмица.Няма страшно!  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 029
Никакви промивки Naughty,никакъв секс за един месец,течението при мене беше за около седмица.Няма страшно! bouquet
Точно така е,без промивки и секс за месец.Все пак сега там е чувствителна област.Успех! Peace

# 81
Благодаря ви момичета

За секса знам - каза ми 28 дни никакъв сек, но забравих да го попитам за промивките. А на вас изпадали ли са ви някакви неща като от лигавицата?  При мен имаше само след горенето съвсем малки като точици, а май някъде прочетох, че се излющвала литавицата и си падали големи парчета.

# 82
  • Мнения: 1 798
Нищо не ми е изпадало на мене,само това воднисто течение,но беше малко повече от седмица,като се замисля.Лекарката каза ,че и 20 дни може да кара.

# 83
  • Мнения: 1 798
Взех си резултата от цитонамазката,която ми правиха след изгарянето,ПАП 2,нормален епител.Лекарката каза,че е ок,след 3 месеца -пак! Peace

# 84
Това е добра новина Dobrotvorkе. Резултата ти е супер. Интересно моята цито беше PAP 1. Това много ме озадачи, въпреки, че и гъби имам. Сега като ми тече това воднистото има и по-гъсто, май са гъбите бяха отшумяли и всичко се започва наново. Нямам парене или сърбежи, но като спре течението ще се разбере.  Все е със жълтеникав цвят. На мен ми каза гинекологичен преглед след 2 цикъла и тогава ще ми вземе и цито, но все се чудя дали да не си поискам стъкълцето и да го нося другаде, че много ме съмнява първият резултат.

# 85
oks!imah takava rani4ka predi 2 mesetsa i mi ia goriha s tok .Protsedurata ne be6e mn. priatna no vsi4ko za togava se razvi normalno v smisal bez kravoti4enia i tn. Ta pitam za6to tova gorene s tok da e po opasno ot lazernoto i za v momenta tia dali e zarasnala ili ima veroiatnost da si e o6te tam ili otgovor moga da polu4a samo ako ida na pregled?

# 86
  • Мнения: 515
Аз имах такава преди да забременея. Излекуваха ми я, родих си и преди 1/2 год на профилакичен преглед се оказа че отново имам.

За първата трябваше да ходя 3 пъти за обгаряне или нещо такова.
А втората ми я махнаха веднага. Когато изразих учудването си от разликата в методите, гинеколожката ми каза , че методът зависи и  от това дали си раждал или не.
При всички случаи обаче преди лечението ми искаха и цитонамазка.

Според мен НЕлекуването на раничка би могло да се превърне и в злокачествено образувание. За това ще се старая всяка година един път годишно да си прая цитонамазка.

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Днес ми откри лекарката раничка, резултата от цитонамазката ще е готов утре. Тя каза че е добре да се лекува м/у 2-6 чист ден. На мен ми свърши в понеделник иска ми се тази седмица да стане манипулацията, каквото и лечение да прецени, че е нужно.
Дали да потърся и друго мнение, незнам. Тя е склонна следващия месец да лекува, ама аз ще се побъркам да чакам цял месец.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 043
Нямам време да прочета цялата тема и може би ще повторя някого, но все пак да си кажа, защото и аз съм минала през това. Преди около 5 год. и на мен ми откриха такава раничка - голяма се водеше 4 см. диаметър. Тогава ми казаха на нераждали жени обгаряне само с лазер. Тогава го правеха само в мед. академия. За София става въпрос. Мен ме гори първия път проф. Василев, който за съжаление вече не работи. И понеже раничката беше голяма трябваше и втори път. Тогава го прави д-р Борисов, за който май azaf споменава - този със женствените маниери  Grinning Приема в 214 кабинет, дано да го помня правилно, в поликлиниката на Майчин дом. Друг лекар, който се занимава с това, е проф. Карагьозов, приема в същия кабинет, но се води голямо светило и при него е наплив. Процедурата с лазера не е болезнена. Аз ходих при двама специалисти на преглед тогава и двамата ми казаха за нераждали жени в никакъв случай горене с ток, защото ако не се направи както трябва може да доведе до проблеми при забременяване след това. За лекуване на раничката с антибиотици за пръв път чувам, тогава никой не спомена за такъв вариант, но може да има различни видове ранички  newsm78. За намазването знам, че много често дава рецидив и всъщност е само временно решение. Но може пък нещата да са се променили от тогава и да има по-ефикасни лекарства. Във всеки случай съветът ми е, ако се налага обгаряне, то това да е с лазер.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 043
Здравейте всички,
аз също имам такава раничка(пап 2, слава богу) но е с доста големи размери...Гледаха ме трима гинеколози Др. Генов от Панацея, др. Станев от б. Лозенец и проф. Карагьозов от "майчин дом". С препоръки за лазер терапия съм. На два пъти. Shocked Но нищо не ми обясниха. Разбрах че зависи от цикъла. Нищо повече. Не ми казаха и кога да отида пак. Confused  Shocked А май положението е критично.
Напливът за лазер терапия в "майчин дом" е голям и не знам дали ще имам успех в близкия месец да мина там. Май трябват и връзки. Незнам и кой точно прави процедурите. Всички бяха много нелюбезни... Sad  Много моля, тези които са били на лазерна терапия- лазерна коагулация, да споделят къде са се лекували и при кого. МНОГО МОЛЯ ЗА ТОЧНИ КООРДИНАТИ, поне телефони. От София съм.  Благодаря предварително.

Никакви връзки не ти трябват за Майчин дом  Grinning. Ако искаш при Карагьозов, отиваш в деня, в който приема рано сутринта, аз съм ходила към 6:30 - 7:00 и се записваш в списък. Списъкът се прави от самите чакащи, ако си първа ти започваш списъка  Wink Д-р Борисов също работи с лазера, а при него нямаше никакъв наплив, така че може при него да отидеш. Той ме е горил втория път и нямам проблеми. Желая ти успех.

Тел. не знам. Спомням си , че приемаха в 214 каб. на поликлиниката на Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт