Раничка на шийката на матката *Б*

  • 384 677
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте.

Опитвам се да намеря информация в интернет за горенето на раничката на шийката на матката.
Доста се притесних. А утре и други ден никой не работи и не мога да попитам гинеколога си дали има проблем.
Миналият понеделник ми изгори (или каквото там направи) раничката.
До колкото разбрах гинеколога не използва електро изгаряне нито лазер. Нещо друго е. Нагрява се малка пластинка и с нея се допират променените части.
Честно казано ако всичко е наред не искам да знам подробности. След като не е изгаряне с ток и няма да попречи да имам дете - няма значение.
Но на 7-мия ден от "изгарянето" започнаха да изпадат някакви слузести неща от влагалището ми, оцветени в розово.
Обадих му се и той като че това е нормално. Да не се притеснявам.
Но това кървене продължава 5-ти ден.
А днес направо си стана червено както в началото на менструация. И е по-обилно. Не може да е менструация.
Знаете ли колко време е нормално да има кървене след обработка на раничка?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 841
При мен също "излезе" розова кожичка ,подобна на пришка, но течение или кървене след това не съм имала, и не мисля че е нормално да има

# 17
  • Мнения: 4 965
Слузестите неща и слабото кървене са нормални. Също така в рамките на следващите 1-2 седмици е напълно нормално да има и кървене. Ако обаче кървенето е прекалено обилно и/ли болезнено, е добре да идеш на лекар. Възможно е обаче и по-ранно идване на цикъла през съответния месец.

# 18
  • Мнения: 4 358
Аз нямам какво да добавя на теория, само искам да споделя как е при мен.
Имам раничка, която откриха по време на първата ми бременност. Правихме изследвания и се оказа, че не е опасна.
След раждането лекарят ми препоръча да родя второ дете и чак тогава да горим раничката.
Сега съм бременна втори път, но пустата раничка вече два пъти леко прокървява и ми изкарва всички ангели. Тичам на пожар при гинеколога, а се оказва, че кръвта е от нея.
Ще я горим след раждането.

# 19
Благодаря ви за информацията.
Оказа се че било нормално и вече спря Simple Smile
tedi_b - пожелавам ти леко рждане и дано раничката не прокървява повече.

# 20
  • Мнения: 2 123
момичета, бихте ли ми обяснили какви са симптомите за наличие на такава раничка. има ли нещо, което се проявява като сигнал за този проблем или просто при преглед се установява?

# 21
  • Мнения: 1 329
Ириини,
симптоми може и въобще да не се появят.
При мен се появяваше леко кръвотечение след полов акт, но не винаги, в годината - 1-2 пъти. Но това беше отдавна.
След преглед се установи че кръвотечението е от въпросната раничка. Вече 5 години обаче нямам кръвотечение, но раничката си я имам.
Най - добре направи цитонамазка и при съмнение за раничка и колпосколия. През колпоскопа се вижда зачервеното место и се установява дали има някакви серизни изменения.
Успех! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 309
Ми да взема да се изкажа и аз Stuck Out Tongue Раничката ми я изгориха преди 2 години с ток.имам си я откакто се помня. Не мислех, че е фатално, а и до сега ме смятам. проблема е , че ме изгори едно "светило"-проф.Щонов и не посмях да му противореча. болката с ток е канска, имам висок праг на болка, но когато станах от стола ми се подкосиха краката и паднах.....тогава не мислех за забременяване и бях щастлива, че съм се оттървала от рак-по неговите думи. точно след 3 месеца -те отново се появи-възпалена и увеличена - забравих преди беше като 5 ст.започна се една одисея- ходене в раковата при една меркантилна лекарка, която на туширане ми взимаше по 15 лв. понеже съм си гениална си пуснах микробиология и се оказа, че гъбките я поддържат възпалена, както и хламидиите също. след като ги излекувах тя ми мина. остана ръбче и когато попитах как ще ми се отрази при раждането, една дофторица от Военна болница каза, че ще се сцепи зверски там, но това щяло да ми е най-малкия проблем.мнооооого успокоително за мен. та така да попитам и аз какво имате предвид, че може да попречи на забременяване? все си мислех, че макар и тежко като манипулация, няма чак такива фатални последици! Crossing Arms

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Моята раничка ми я откриха когато забременях и нямах проблеми свързани с нея през бременността Но при самото раждане имах много разкъсвания на шийката, но раничката по никакъв начин не ми попречи на раждането Изгорих я с лазер 10 месеца след раждането и сега след 1 година нямам никакви проблеми, но винаги когато ходя на профилактични гинекологични прегледи ми правят цитонамазка А самото горене е напълно безболезнено- не усетих нищо нито по време, нито след горенето Не миришеше и на изгоряло Няколко дни след това само ми тече нещо хем розово, хем и черно от изгорялото

# 24
  • Мнения: 233
Аз я имам от 1998 г. Нито е обгаряна, нито е санирана. Резултатът от цитонамазката е РАР II А, от миналата година. Сега чакам нов резултат, и ако и той е същия ще видим какво ще правим. А имам и някакво възпаление на цервикалния канал.

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: daisy_g
Раничката на шийката на матка всъщност е един сериозен здравословен проблем. Лекува се най-бързо и сигурно чрез обгаряне - не боли, нищо не се усеща. Самата раничка води до увеличена секреция, поява на обилно бяло течение, до гъбички и най-страшното - не се ли лекува, рано или късно "малката" раничка води до рак...
Да попречи на забременяването - едва ли, но може да доведе до усложнения по време на бременността и самото раждане.
Затова моя съвет, а и съвета на моя гинеколог е бързо да се излекува (самото обгаряне трае 2мин) и след първа редовна менструация - няма никакви проблеми за една успешна и спокойна бременнност.
Казвам това, защото аз лично лекувах раничка на шийката на матката и съм разпитала подробно лекаря си по този въпрос
Поздрави Heart Eyes

Ако не си раждала, не е добре да се обгаря, защото се губи еластичноста на матката и ще имаш проблеми при естественото раждане. Това ми каза моя лекър. Имах такъв проблем преди години лекуваха ме повече от месец, като през два дена ходих за да ме мажат локално, защото при мене хапчетата не помогнаха. По добре е първо да я излекуваш и тогава да минеш към забременяване, ако искаш да нямаш проблеми.

# 26
  • Мнения: 3 926
И на мен ми откриха преди да забременея, но докторката каза, че няма проблем ните за мен, нито за евентуалното бебе. После при прегледа в 4-тия месец констатираха отново наличието й, но пак казаха да не се притеснявам и, че ще я лекуваме след раждането. и така аз не се притеснявам Grinning

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На мен са ми горили два пъти раничка с електроизгаряне.Повярвй ми не боли!!Единственото което те съветвам е да ти направят и хистологично изследване,ако не са ти правили.Ако е 1-2 степен метаплазия на клетките,гори смело.И кръвна картина искат.В Тина Киркова("Св.София") беше 20 лева.Или иди в Майчин дом и там са добри.214 кабинет мисля че беше на втория етаж на поликлиниката-до стълбите вдясно.Питай долу на информацията.
Успех.

# 28
  • Мнения: 9 903
Опитах се набързо да изчета всичко, но сигурно съм пропуснала нещо. Все едно да ви кажа какво знам.
........
 Ражда се вагинално също без никакви проблеми. Общо взето не се води да е страшен вирус, НО трябва да се обръща внимание и да се следи от лекъря. В бъдеще ако измислят и антибиотик за него ще е още по-добре. Има много литература на английски в интернет, за него и за другите сексуално преносими болести, за които всички трябва да знаят, а в България май никой не ти дава информация.

тази литература на английски просто ни побърка двамата с мъжа ни, когато седнахме и ние да се информираме.
Едва ли не ни казваха в прав текст, че трябва да махнем бебето.
И че се ражда вагинално също не е вярно. Зависи коя група ПАП си.
Особено ако прочетеш темата по-долу от тази, ще ти стане по-ясно.
И за слузестите течности .....
абе изобщо има разлика и от раничка до раничка.
Ако на мен нямате доверие, прочетете още веднъж какво е написала и дейзи-г.

# 29
  • Мнения: 4 362
При един лекар,който бях ходила ми каза ,че имам раничка на шийката на матката,каза,че не е проблем,после ходих при още един лекар,той каза,че нямам раничка а зачервяване.До колкото знам раничката не пречи на забременяване,но може да се лекува преди забременяване,но на нераждала жена не се обгаря раничка лекува се със медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт