Раничка на шийката на матката *Б*

  • 384 720
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Веднага на следващия ден след горенето на сутринта усетих едно такова стичане- като вода е-направо ми се мокри бельото.Вече 2 дни от горенето това течение е налице,воднисто,все едно се изпускаш Embarassed.Имала ли е някоя от вас подобен проблем?
И след горенето предписаха ли ви нещо-на мен само Полижинакс-през вечер.

Аз слагах Полижинакс всяка вечер (май беше 6 дни, колкото е опаковката, но не си спомням точно).А за течението слагах ежедневни превръзки. Моето беше малко ръждиво.

# 61
  • Мнения: 1 798
Благодаря ти,ами тогава ще си ги слагам глобулите всяка вечер,питах и гинеколожката ми-тя каза,че това течение било нормално.Успокоихте ме!  bouquet

# 62
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Благодаря ти,ами тогава ще си ги слагам глобулите всяка вечер,питах и гинеколожката ми-тя каза,че това течение било нормално.Успокоихте ме!  bouquet

Опс!  Blush Не съм прочела правилно, че ще ги слагаш СЛЕД горенето! Не мен ми препоръчаха ПРЕДИ горенето! За след горенето нищо не ми бяха изписали. Гинекологът ми каза, че течение до към 20 дни е нормално!

# 63
  • Мнения: 1 798
Ти нищо ли не слага след горенето?Мойта гинеколожка потвърди мнението нахирурга и сега 6 глобулки  Flutter...Да, и тя каза,че до 20-тина дни било нормално такова течение.Само се учуди,че хирурга не ми е сложил упойка ,а ми го е правил така.Боляло...Аз ли не знам Shocked.

# 64
  • Мнения: 2 641
мами и немами,

открие ли се раничка на шииката на матката трябва веднага да се изгори с ЛАЗЕР ,А НЕ С ТОК!!! след това не се слага нищо 1 месец до следващата менструация!

# 65
  • Мнения: 1 798
С лазер-да. FlutterС ток никъде не съм виждала,каква е разликата?

# 66
  • Мнения: 707
Здравейте,
ето как протече лечението и на моята раничка. Малко предисторя. Та аз съм на 33, а раничка имам сигурно от преди 10 години. Няколко години ме убеждаваха, че нямам нужда от лечение, а после една гинеколожка ми препоръча няколкократно намазване с лекарство. Раничката намаля, но  отново “цъфна”, след няколко години.  Друга гинеколожка ми обясни, че предишното ми лечение било неправилно, защото въпросният медикамент (съжалявам, но не му помня името) само “запечатвал” раничката на повърхността, а отвътре тя си “работела”. Цитонамазката ми беше 1 група, но по-добре беше да я лекувам . И понеже лечението можеше да трае около 6 месеца (пак с намазване, но с друг медикамент), а аз трябваше да се прибирам при съпруга ми, една приятелка ме успокои първо да съм била родила, а след това да я изгоря. И, чудо, на 3-ти месец опити забременях! (след 1 година неуспех с моят Екс)
Всичко беше нормално, но в 20 седмица ми се спука околоплодният мехур и ми изтече водата, загубих детето. Нормално виновни в такъв случай са инфекци,  за които една такава раничка е като “отворена врата”... Не е задължително да се случи, но опасността е голяма!
А сега за самото лечение. При любов със съпруга получих обилно кръвотечение, което уплаши и двама ни. Случвало се е и преди, но само 1-2 капки и гинеколожката ми ме е успокоявала, че е нормално. Цитонамазка отново 1 група, но сега беше страшно и решихме да я лекуваме. Тушира я с някаво лекарство, което съдържало киселина и така фактически се горяла раничката. Изобщо не болеше, беше просто леко пaрване. Тъй като в момента опитваме да забременея, тя ме успокои, че това лечение няма как да се отрази и каза да продължаваме с опитите. На следващите два дни ми изпаднаха някакви ципи (съжалявам ако се изразявам некомпетентно), а на третия вече си имах и цервикален секрет.
Лекуваите се веднага щом ви открият раничките и не отлагайте за "друг път"! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 798
Да,Таня,никакво отлагане,но защо при наличие на раничка/казваш ,че е отдавна/ цитонамазката ти е била 1-ва група newsm78.Много подвежда това,добре,че си започнала лечение.
Аз съм на контрола след горенето в края на месеца,воднистото течение ми спря,остава и резултата да е newsm10.
Таничка,ти как реши,че раничката ти е на 10-тина години?

# 68
  • Мнения: 707
Иzвинявай Добротворке, но не съм видяла, че си ми zадала въпрос и zатова ти отговарям чак сега. Ами раничката ми е 10_годи6на, zаЩото от толкова години раzли4ни гинеколоzи ту я виждаха, ту не я откриваха... Да предположим, 4е на вторите не им се е zанимавало с нея, или пак са с4ели, 4е е прекалено малка zа ле4ение...  newsm78
Ако има6 въпроси, моляте на "ли4ни", zа да не се zамотам пак Grinning

# 69
Здравейте момичета

След като изчетох всичко реших да ви попитам. Значи откриха ми раничка, всъщност аз си я имам от 7-8г. Не съм имала проблеми с нея, но сега след лечение на бактерий и други гинекологични историй дойде ред и на нея.  Раничката ми била голяма колкото старите 50ст. и лекуващия ми каза, че трябва да ми я гори с ток а и в Пловдив нямало лазер. Попитах го за Ваготил или Сулкожин, но каза, че само тока ще ме отрави. Резултата от цитото и на мен ми е 1ст. , но много не ми се връзва да е така, защото при тази раничка поне 2 трябва да съм. Както и да е ако има някой от Пловдив и знае къде горят с лазер моля ви да сподели, че в петък имам час да ми е гори с ток - нещо което ми звучи много неприятно. Гинеколога ми е един от най-добрите в града д-р Минев и се очудвам как използва толкова стари методи? Уф малко съм притеснева, имам едно дете, но това не значи, че няма пак да раждам а с този ток ако нещо ми стане какво ще правя после? Дайте съвет къде да се насоча в Пловдив, не искам ток искам лазер   Sad

# 70
  • Мнения: 1 798
ЗДравей!След като ми гориха моята с лазер,разпитах гинеколожката ми за плюсовете и минусите.Тя каза,че няма никаква опасност за бъдеща бременност. Все пак като преди години са горили ранички само с ток,да не би жените да не са раждали.Бъди спокойна,ако лекарят ти е добър,няма да се притесняваш.После пиши, как е минало.Стискам палци,дано това да е последния ти гин.проблем!  bouquet

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте всички,
аз също имам такава раничка(пап 2, слава богу) но е с доста големи размери...Гледаха ме трима гинеколози Др. Генов от Панацея, др. Станев от б. Лозенец и проф. Карагьозов от "майчин дом". С препоръки за лазер терапия съм. На два пъти. Shocked Но нищо не ми обясниха. Разбрах че зависи от цикъла. Нищо повече. Не ми казаха и кога да отида пак. Confused  Shocked А май положението е критично.
Напливът за лазер терапия в "майчин дом" е голям и не знам дали ще имам успех в близкия месец да мина там. Май трябват и връзки. Незнам и кой точно прави процедурите. Всички бяха много нелюбезни... Sad  Много моля, тези които са били на лазерна терапия- лазерна коагулация, да споделят къде са се лекували и при кого. МНОГО МОЛЯ ЗА ТОЧНИ КООРДИНАТИ, поне телефони. От София съм.  Благодаря предварително.

# 72
Бъди спокойна,ако лекарят ти е добър,няма да се притесняваш.После пиши, как е минало.Стискам палци,дано това да е последния ти гин.проблем!  bouquet


Мерси за подкрепата. Поразпитах тук - там, но се оказа, че в Пловдив няма лазер и ще си се подложа на горенето с ток. Това е един от молкото ми гин. проблеми - имам полип, ендометриоза, поликистоза иии май всичко де що съществува като заболяване го имам, но аз съм оптимист и всичко едно по едно ще си дойде на мястото. Непременно ще пиша как е минало горенето с ток - боли не боли, като съм чакала толкова време сега ще трябва да търпя Simple Smile

# 73
  • Мнения: 707
Здравейте момичета

.... Дайте съвет къде да се насоча в Пловдив, не искам ток искам лазер   Sad
Здравей djidji,
влеz в саита на Зачатие (www.zachatie.org), след това форуми, справочник - адреси на клиники, лаборатории, лекари и пусни zапитване към момичетата. ОпиШи им как стоят неЩата при тебе и какъв лекар и в кое населено място търсиШ. Те Ще ти помогнат! Simple Smile

# 74
Цитат
Здравей djidji,
влеz в саита на Зачатие (www.zachatie.org), след това форуми, справочник - адреси на клиники, лаборатории, лекари и пусни zапитване към момичетата. ОпиШи им как стоят неЩата при тебе и какъв лекар и в кое населено място търсиШ. Те Ще ти помогнат! Simple Smile

Здравей Таня 33. Аз съм от Пловдив, гинеколога ми е д-р Минев един от най- добрите в града. В петък ще ми гори раничката и каза, че ще е с ток. Четох доста и разбрах, че може да се гори и с лазер, но за съжаление в Пловдив няма лазер. Прозвуча ми доста страшно като каза ток, но след като нямам друг избор ще се подложа на това. Гледах сайта на к-ка Торакс в П-в, но нищо не споменават за горене на ранички. А и гинеколога каза, че моята е доста голяма и най-доброто решение е ток при мен - еднократно и качествено. Попитах го него за лазера и той каза, че тук няма лазер Sad Както и да е вече свикнах с идеята, че ще я горя с ток

Общи условия

Активация на акаунт