КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 345
  • 369
  •   1
Отговори
# 210
  • у дома
  • Мнения: 7 168
Янита,за българския не знам,но изпита по математика е върху материал от 5,6 и 7кл-миналата година половината от въпросите бяха от 5 и 6 кл,което изобщо не трябва да те притеснява след като детенце учи в СМГ...Намери само тестове и я карай да решава,защото така се тренира времето,а иначе задачите са далеч под нивото на СМГ и няма да има нужда от допълнителна подготовка...

# 211
  • Мнения: 1 210
http://ide.li/article2719.html

Не знам и аз какво да кажа, останах без думи! Twisted Evil

Детето ми е още малко, все още не сме се сблъскали с тази част от сивата икономика, наречена частни уроци. Но побеснях докато четох статията  #2gunfire

Мммм, да... абсурдно, наистина, въпреки, че като цяло смятам, че статията е обобщителна...едва ли всички ще минем през Валери Стефанов. Обаче тенденцията за наизустяване на успешния словоплет е тревожна, тъй като наистина колко ли интересни и оригинални ъгли на мислене отиват по дяволите.
За съжаление ми се струва, че и в подготовката за нашите изпите се прави същото. Поне в Иванови е така и даже по- доброто наизустяване на текста се оценява подобаващо. Все пак, за наша радост, там все още не се отрича и индивидуализма.И слава богу, защото съм забранила наизустяването на готовите разсъждения.

# 212
  • Мнения: 3 216
... Уич, Какво изпитание визираш? Моля да уточниш, защото за сега не се проявяваме като „мъжкарана”, просто харесваме точните науки и бленуваме за нелюбителски занимания с компютри...

rosss-че, ама ти май наистина не знаеш какво се учи в тези професионални гимназии - техника, подготвят промишлени, компютърни, електронни техници.
Хардуер. Чертежи. Практики.
Ако не продължи е ТУ за какво му е на едно момиче тая мъка? Как я виждаш като електронен техник?
Дъщеря ти би ли се справила? Подготвена ли е психически и емоционално за такова обучение?
Колкото до съотношението момчета/момичета в едно такова училище съм с много повече предразсъдъци от Галче. Направо съм си консервативна. Ама то сигурно е, защото си имам момичета.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile

svetlaem, още не са имали изпит. Не знам защо се мотаят.
Ще ти разкажа като мине, не съм те забравила.

# 213
  • София
  • Мнения: 4 868
Отивам да търся тестовете на страницата на МОН. Ако там няма, къде всъщност могат да се намерят? Девойката е болна, но нищо не пречи да се пробва на един тест.

Малко офф: Продължава да твърди, че "Под игото" е сред любимите й книги....

# 214
  • Мнения: 2 993

rosss-че, ама ти май наистина не знаеш какво се учи в тези професионални гимназии - техника, подготвят промишлени, компютърни, електронни техници.
Хардуер. Чертежи. Практики.
Ако не продължи е ТУ за какво му е на едно момиче тая мъка? Как я виждаш като електронен техник?
Дъщеря ти би ли се справила? Подготвена ли е психически и емоционално за такова обучение?
Колкото до съотношението момчета/момичета в едно такова училище съм с много повече предразсъдъци от Галче. Направо съм си консервативна. Ама то сигурно е, защото си имам момичета.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Уич, задължена съм ти. Като ел. техник не я виждам, въпреки че с всякакъв вид техника се оправя по-добре от мен. .... ставаше въпрос за програмиране. А иначе след Иванови няма учене, което би я уплашило

Янита, тестовете от миналата год са ва страницата на МОН в сектор новини, виж при новините от юни 2007

# 215
  • София
  • Мнения: 4 868
Намерих тестове и ще й дам да се пробва довечера. От чисто любопитство... По литература ще прескочи въпросите, свързани с произведения, които още не е чела, но поне ще има представа как изглежда тестът. Видях също, че се продават поне 10 различни книжки с тестове  ooooh!

Каквото и да избере, за момента е сигурна, че не иска да учи в Американския колеж - рационално обяснение няма, но е категорична.

# 216
  • Мнения: 1 210


Каквото и да избере, за момента е сигурна, че не иска да учи в Американския колеж - рационално обяснение няма, но е категорична.

Обаче ти не бъди сигурна, т.е- бъди подготвена за всичко. Моето 3 години бленува за Френска гимназия, сега е на 4 място в класацията след Американския колеж, Немската гимназия и Английската гимназия. Пък за Немска не даваше да се издума...до преди месец  Crossing Arms Циркът ще е пълен, като и напомня и за СМГ (още не смея). А и до голяма степен не са ориентирани, което е нормално, както е нормално, че можем да влияем (все още) върху избора им. Пък и друго е, като заговорят и съучениците им кой къде, какво, що... и това оказва влияние.

# 217
  • Мнения: 2 708
Здравейте отново,

Галче, идва от Крисче-аз само с английския съм се борила и не съм го преборила.
Россс, на мен ми се ще да успеем за немската гимназия, защото ми се струва, че е добро училище, като среда и изисквания към децата. Може и да бъркам, но това си е моето мнение. За сега подредбата ми върви Немската, английската, 73то. До тук съм. По нататък ако паднем, не мога сега да го мисля. Пък и не ми се иска да го мисля. Абе имам някои и други мисли тайни в главата, ама ще видим тогава. Идеята ми е, че искам да е езикова гимназия. И както и една друга майка каза – сега определям аз, като дойде време за студентка – тя е на ход. Изхождам от това, че са прекалено малки, за да могат да преценят кое добре и кое не за тях. Езикът е средство за да работиш после това, което искаш. Аз просто й давам средството, а тя после да реши. И както една моя приятелка казваше – “Децата са манипулируеми и нашта роля на родители е, докато са малки, да ги накараме да искат това, което ние искаме, без те да разбират това”.  Освен това, сега имат право само на 1 опит, докато тогава могат да пробват, да променят, докато открият това, което им е най-драго да правят.
Ужасява ме фактът, че имат само 2 дни, в които да покажат могат ли или не могат. Ами какво става, ако по някаква причина, се разболеят точно в този ден? Или си счупи дясната ръка и е в гипс? Как ще я поглеждат хората после и сегашни и бъдещи съученици? Част от тях и по тъпи и несправящи се с уроците, но просто защото са били здрави този ден, са изкарали по една 3ка и са се класирали в титуловалото се горно нанадолно училище от селата край София (демек малко по-далечни квартали) за езиково училище. И какво тогава – обричаме детето да учи в някакво супер посредствено училище, след като цяла година е положило неимоверни усилия, става в 6 сутринта, за да ходи на уроци или курсове, няма събота и неделя, няма ваканция. Просто само като го пиша и ми става гадно, за безнадеждността на тази ситуация и само се моля горещо да може да присъства на изпита, за да покаже резултата от труда си. Ако пък е лош – тогава вината си е само и изцяло нейна, но в другия случай просто не зная какво би могло да се случи с психиката на детето, за подигравателните подмятания и коментари, които би могло да има от хора, които не знаят защо и как се е случило.
Дидката – Ива се казва – в математическата паралелка е. Тя познава Маги, каза че е от класа на Дина, в смисъл на мен ми го обясни така, защото част от децата във вашия клас, са от нейния бивш Д клас, а и аз познавам Дина и майка й, та просто като ориентир ми беше казано. Ако правилно се е сетила де, че и те са едни разсеяни. Сетих се и за Ему и кви бяха другите не помня, дето е искала да става. И аз така като теб гледах доста изумени, направо тъпо гледах, и на мен ми беше дадено същото обяснение, само дето това беше желание на малката, която сега е 5 клас и беше за Ему. Щото пък тя е от калпазанките и кво ще я правя в 7 клас – не зная. Но нея ще трябва да я почна от 6ти , то е ясно какво я чака.

# 218
  • Мнения: 2 708
Статията, която прочетох преди малко е много тъжна. Ужасно е просто, това което се случва в образованието ни. Затова може би е хубаво, че има поне 1 училище, като АК, което се интересува от това, което е в главичките на децата ни. Аз за съжаление не мога да си позволя моето момиченце да учи там, макар и добре платена, отглеждам сама децата си и уроците и всичко останало си го плащам аз, така че субсидираната такса ми е невъзможна, но смятам да я пусна на изпита, просто така, за да видя как й е личното ниво, а не това на учителките/ите печалбари. Та по тоя повод, моля да ме светнете, когато трябва да се подават документи и кога трябва да се прави нещо по повод този изпит. Предварително благодаря за което.

# 219
  • Мнения: 182
Много благодаря за разискването на НГДЕК и най-вече на дидкапитка  Heart Eyes
Лошото че най-вече аз я запалих за тази гимназия и сега се чудя как да абдикирам  ooooh!, но както и вие казахте те постоянно си сменят желанията така че ...

# 220
  • София
  • Мнения: 4 868
Крисче, на сайта на колежа има подробна информация за изпитите, записванията и всичко, свързано с приема.

Виктория направи тест по математика - докато със сестра й гледахме филм, тя седна до нас и кротичко мина през задачите. Повече от половината отговори са верни. Голяма част от материала (особено по геометрия) още не са го учили.

# 221
  • Мнения: 3 740
Янита, мога да ти споделя някои наблюдения за гимназията по фотография и полиграфия - вярно, че отпреди десетина години, но все пак...
Големият син на мъжа ми завърши фотография в това училище (предполагам, че и Виктория се е насочила натам) и мога да ти кажа при него какъв беше ефектът - научи се да подхожда с артистична небрежност към нещата, спря да чете книги и започна да изповядва веруюто, че чрез киното може да научиш всичко за света, разви вродения си талант към визуалните изкуства и завърши операторско майсторство в НАТФИЗ. Стана отличен професионалист, но ми се струва, че липсата на задълбочени знания по въпроси на общата култура при него идва точно от спецификата на средното му образование. Доколкото имам впечатления от Виктория, тя е със съвсем различна вътрешна ориентация и специализирането само в тази област няма да й бъде достатъчно. Ти, разбира се, я познаваш по-добре, но ми се струва, че има и други начини да изучи тънкостите на фотографията.

Колкото до девойките в компютърните училища, аз храня известни резерви. Някой вече писа за тясната техническа специализация, но това ми се струва по-малкият проблем. Повече ме безпокои, че обикновено момичетата са единици сред голяма маса от подивели от хормони оформящи се мъжкари и са подложени на голям психологически натиск във всяко едно отношение.
А след случката с разпространените в Интернет кадри на орален секс, заснети в междучасието в "Джон Атанасов", резервите ми се засилиха. Въпреки, че училищното ръководство твърди, че въпросът е приключен.

Кабо Алма, да кажа и за сина ми, че е екстравагантен като твоя- Готвач и съдия като мама  newsm62 newsm62 newsm62

Ами дай да им търсим заедно училище: шахматно-съдийски лицей (кулинарно-математически профил)

# 222
  • Мнения: 4 447
Пропуснах една добра новина.

Тази година ще има 2 безплатни бройки / първите двама/ приети в АК Laughing

Все пак отидохме на информационната среща.
Да допълня каквото се сещам и Рос не е казала.
Зададоха въпрос за детето с най-голям бал, тъй като в първоначалното представяне това беше пропуснато. И, сигурна съм, че чух добре - това с безплатното обучение на първия в списъка е отпаднало, решението е взето от настоятелството (които и да са те).
Но, ще има 2 пълни стипендии. Условието за да бъде получена такава стипендия все още не изяснено. Обсъжда се. Не дадоха насоки какви ще са критериите...

Хареса ми всичко. Хубаво би било децата ни да учат в такива училища.

# 223
  • Мнения: 377
... научи се да подхожда с артистична небрежност към нещата, спря да чете книги и започна да изповядва веруюто, че чрез киното може да научиш всичко за света, разви вродения си талант към визуалните изкуства и завърши операторско майсторство в НАТФИЗ. Стана отличен професионалист, но ми се струва, че липсата на задълбочени знания по въпроси на общата култура при него идва точно от спецификата на средното му образование...

Не е виновно детето - системата на образование е скапана! Я попитайте децата кои са Гурко, Леге, Алабин, Скобелев, Суворов (за улиците ще знаят!). Обаче в същност тази част от историята се учи в началните класове и после никаква я няма поне до 11 клас! Какво очакваме тогава от децата?!
Онзи ден синът ми (кандидатгимназистът!!! ooooh!) каза: "Мамо, виж в учебника ни има стихотворение от Никола Вапцаров! Това е оня откачения от телевизията нали?!"  #Crazy Нали си ме представяте?  #2gunfire Само заради това, че според него авторът беше Къци Вапцаров той прочете стихотворението като че ли е пълен боклук!!!  #Cussing out
И понеже не можем да изхвърлим телевизорите и компютрите от домовете си ще трябва сами да се оправяме с общата култура на децата си! Дано успеем! Praynig

# 224
  • Мнения: 2 993
Камъче, аз този въпрос не съм го чула, може би вече сме си били тръгнали, защото не изчакахме приключването на срещата.

А за двете бройки го чух в представянето. Действително не помня вече дали са казали първите двама или аз по презумция съм решила така, но съобщиха, че е новопостъпила за тях новина, че петгодишното обучение на 2 ученика ще бъде спонсорирано от американска фондация /или фирми-не помня кое от двете/ . Тъй като новината е нова и за тух, още нямало информация на страницата им, но щели да публикуват такава. Днес като прочетох постинга ти , прерових отново страницата им, но още няма информация там

Общи условия

Активация на акаунт