Примерна схема на захранване 3

  • 60 218
  • 589
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 527
Добре, но  кога пак да опитам,той плодови си хапва и не отказва и ме е страх че още по зле ще  станат нещата Confused

Опитай след време,като му даваш по малко ,да видиш как ще ги приеме.Аз затова избрах да започна със зеленчукови ,за да не свиква със сладкия вкус на храната,и пак ми се муси на някои,може би защото кърмата е сладка,и си сика такъв вкус.Но вече си яде и каши ,които според мен са супер безвкусни.Предлагам ти да дадеш оризова каша,с малко ябълка пюре,ей така за разнообразие ,а и оризовата каша е щадяща за бебешкото стомахче PeaceАз ползвам  безмлечна оризова на Милупа.

# 421
  • Мнения: 545
Здравейте момичета! Simple Smile

Вече сме на 6 месеца и мислех да започвам да захравнам с картофено пюренце.

За късмет обаче по Коледа малката лепна вирусче и още се лекуваме.  Sad  Педиатърът каза, че е по добре да изчакам със захранването докато се излекуваме.

Мислите ли, че е рисковано да поизчакам още седмица със захранването? Чувала съм, че след 6 месец кърмата не се справяла със задоволяването на всички нужди на бебето.
Здравей! Hug
Не се притеснявай,има кърмачета който сами не искат друга храна до седмия месец,че и повече.По-добре е според мен,наистина да изчакаш да оздравее напълно детенцето!

# 422
# 423
  • Мнения: 19 296
направих днес една глупост и искам да се посъветвам с вас.
дадох на малката сок с портокал без да видя.на шишето пишеше само банан и ябълка. не трябва да  й давам цитруси преди годинка заради алергии. мислех днес да въвеждам царевица и вече отворих бурканчето.
днес няма да й дам,но може ли утре да дам царевица ако няма реакция от портокала или по-добре да изчакам няколко дена.

# 424
  • Мнения: 545
Буби,доколкото зная трябва да се изчака минимум три дни между различните нови храни,за да може да се разграничи продукта,предизвикал евентуална реакция.

# 425
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
направих днес една глупост и искам да се посъветвам с вас.
дадох на малката сок с портокал без да видя.на шишето пишеше само банан и ябълка. не трябва да  й давам цитруси преди годинка заради алергии. мислех днес да въвеждам царевица и вече отворих бурканчето.
днес няма да й дам,но може ли утре да дам царевица ако няма реакция от портокала или по-добре да изчакам няколко дена.
Въпреки, че написаното от адашката Дени е вярно, аз лично в твоя случай бих дала  утре царевица. Дала си й сок готов- ама и аз желязна логика.

# 426
  • Мнения: 1 449
Едно допълнение към въпроса за млечните продукти (от предишните ни теми) - преписвам си инфото за изварата от друга текуща тема, с малки добавки.
-------------------------------

Извара

Захранване
Подходящ, но спорен продукт по няколко причини:
- Концентрация на белтък: приема се, че има ниско съдържание на остатъчни пресечени белтъци, но има и мнения за обратното.
- Състав: възможни са други млечни примеси, ако не е спазен стриктно стандарта за производство.
- Трайност: истинската извара има максимална трайност 36 часа.
- Ако не е в състава на пюре: предлага се сирищна или кашкавалена извара, а не от пресечено прясно мляко.

Хранене
Сиренето, изварата и киселото мляко са млечни продукти с пресечен белтък и съответно подходящи за първи млечни храни.
Изварата може да се включи успешно, но основният млечен продукт е сиренето. Има допълващ ефект в млечното меню поради ниското съдържание  на мазнини и калций.
Основното й предимство в детското хранене е, че е богата на млечни белтъчини, които се усвояват пълноценно.

Мазнини на 100 гр по БДС:
- Извара обезмаслена: 0.6%
- Извара пълномаслена: 16%
- Сирене (най-често): 19-20%
- Сирене краве (по стандарт): 25%
- Сирене овче (по стандарт): 27%
- Кашкавал (краве, овче): около 30%
- Сметана: 45%
==> В ранна детска възраст (до 2-3 год.) се предлагат основно пълномаслени продукти.

Калций на 100 гр:
- Извара: 100 мг
- Прясно мляко 3%: 100 мг
- Кисело мляко: 120 мг
- Кашкавал: 360 мг
- Сирене: 520 мг
==> Съдържа значително по-малко калций от сиренето.
 

# 427
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Здравейте! Оглеждам се за захранване със сирене в близко време. Доколкото се ориентирах добър избор е козето сирене. Но май е трудно откриваемо. Вие къде го намирате? В какви магазини?

# 428
  • Мнения: 19 296
Косе Босе,кога е подходящо да се въведе сирене и извара?
много деца на нашата възраст ядат вече попара, а мен алергологът ме посъветва да чакам още.малката обаче не приема друго мляко освен кърма вечер,през нощта и рано сутрин. притеснявам се дали може да си набави необходимите вещества само от него.дали е необходимо да заместя едно кърмене с АМ?

# 429
  • Мнения: 1 900
Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете да взема решение.
Захраних на 4,5 с плодово пюре, давам го 2 на ден между храненето. Сега се чудя след колко време да започна да давам зеленчуково пюре? А кашите кога да въведа?

# 430
  • Мнения: 1 121
Аз доколкото знам се чака около 2-3 седмици между зеленчуковите и плодовите пюрета. Каша (оризова, овесена) можеш да въведеш веднага. Аз я смесвам с пюрето.

# 431
  • София
  • Мнения: 5 721
Да и аз знам,че се изчаква минимум 2 седмици а кашата може вече да даваш!
Аз се чудя също дали да не го пробвам с каша вече  и във връзка с това мога ли да заместя хранене с нея и каква каша е най-добре да взема и на коя Фирма  като за начало.... и по колко се дава,нека някой да обясни  Hug   

# 432
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За кашите- за първа каша се смята за най-подходяща оризова безмлечна, безглутенова- аз лично съм давала Милупа.
Димяни - кашата замества следобедно хранене, но вие сте малки,не бързай със заместване.
За количеството- порцията е написана на всяка опаковка. Аз в началото давах 50-60 грама, сега съм стигнала до 150, не ми е заместено още храненето, но е ПОЧТИ заместено  Hug

# 433
  • София
  • Мнения: 5 721
Мерси! Hug

# 434
  • Мнения: 1 900
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт