Рецепти от Турската кухня.

  • 375 616
  • 346
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 199
а, водна баница ли се казвало?? И аз това ядох, слюноотделям като се сетя! Искаааам рецептаааа! smile3514

 Hug Hug

su boregi  Mr. Green

# 226
  • Мнения: 11 747
Айля, не те разбрах, ама съм си купила тънка точилка днес  newsm29  и другата седмица ще ми дишате прахта..... Mr. Green

# 227
  • Мнения: 2 199
Pina su boregi e на турски Wink



2 кори( yufka) продават се готови все едно домашно точени кори в Турция
2 яйца
4 с.л кисело мляко
1 ч.ч прясно мляко
1 к.ч олио
1/2 к.ч вода
150 гр сирене
1/2 връзка магданоз

В намазана тавичка се редят разделените на 3-4 парчета кори(тези кори са доста големи)
ред кори пръскаме с водичка малко(все пак цялото количество е 1/2 кафена чашка)
Прави се смес от олиотото, млякото и кислеото мляко +сол и се разлива върху кората и отгоре се посипва със сирене+магданоз и така се редуват кори+сместа. Пече се и това е



/снимката е от интернет/

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 16:01 от Айля

# 228
Kaiqi ,проверих за салатата от фузили- рецептата е турска.

# 229
  • Мнения: 11 747
E, браво! То сега ще излезе, че цялата философия е в корите  newsm78
А дали някои от БГ кори могат да свършат работа? Ама да стане като истанбулската баница? Иначе с наши купешки кори, аз знам да правя баница....

Юфка, то и тука се продава домашна юфка, ама е начупена. Или аз да разточа?

Айля, тука май казват как се правят корите. Може ли превод, ако правилно съм разбрала, де!
http://cilekli.blogspot.com/2006/12/tencerede-su-boregi.html

# 230
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За su böreği (воден бюрек) може да стане и с нашите кори, ако ги накисвате в гореща вода, преди да ги редите! Peace
Това е бюрек в тенджера! Много хубав става, аз съм правила такъв!

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 16:52 от drize

# 231
  • Мнения: 1 117
Айля, тука май казват как се правят корите. Може ли превод, ако правилно съм разбрала, де!
http://cilekli.blogspot.com/2006/12/tencerede-su-boregi.html

Да!Да! Точно това Е! Само дето нямаше магданоз в онази, дето я ядох. Да уточня, че я купих от една баничарница на бул. Истиклял, може би е някаква разновидност. Ако може някой да преведе този линк, който Пина е дала, много ще съм благодарна! В замяна ви пускам едно линкче към албума със снимки, които направих в Истанбул преди 2-3 седмици  Hug дано ви е приятно да го разгледате.
http://picasaweb.google.bg/lois.slokoski/3501Istanbul

Сега се сещам нещо друго - дали ще стане с тези дебелите кори, дето се продават сгънати в картонена кутия - Сърбиянка май се казват?

P.S. Djeli, малко късно, но какво затруднение срещна с реването? Какво не се получи?

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 22:09 от Lois

# 232
  • Мнения: 2 199

 bowuu bowuu bowuu Рецептата която съм дала аз се пече на фурна но може и в тенджера да се направи върху печка  Tired по-удобно ми е на фурна  Hug

4 яйца
1 ч.л сол и брашно колкото поеме.Прави се тесто.Само от тези продукти! Разделя се на 5 топки които се отсавят да си починат около 30 мин. И тук започва готината и забавна част  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
1. В голяма тенджера се слага да ври вода +сол+малко олио
2. В голяма тенджера се слага студена вода
3. Корите започват да се точат като станат големички се режат на две слага се във врящата вода предстоява 30-40 секунди с гевгир се прехвърля в голямата тенджера със студена вода и после върху хавлии се оставя да изсъхне
4. Стъпка 3 : Едната кора се точи и не се реже на 2 и не се обработва. Тя си е за дъното на тавата или тенджерата и още една кора се точи, обаче тя се реже голяма колкото тенджерата защото служи за капак на баницата Wink а парченцата които остават след изрязването и се слагат в баницата с др кори заедно
това е : редят се всяка кора се маже с масло и се посипва със сирене и магданоз Бон апетиии

# 233
  • Мнения: 11 747
на мен идеята не ми беше да го готвя в тенджера, а да разбера как да приготвя корите.
Значи трябва да точа и да подварявам, тъй ли? Сложно ми се струва, ама тази технология наистина би трябвало да докара оригиналния вкус, на това нещо което ядох! И аз го ядох на Истиклял! Mr. Green

Айля, като се наредят така и се пече, нали? Или не?? а, трябва да се пече. То малко като къпана баница... Thinking

п.п. корите като гледам малко по-дебели от обичайното ми изглеждат?

п.п.2 или да пробвам с готови кори, само да ги кисна във водата ли...?

# 234
  • Мнения: 2 199
Нареждат се и се пекът. Корите са нормални в смисъл достатъчно, че да издържат топлата и студената вода. А как се прави къпана баница? Embarassed

С готови кори едва ли ще стане те са изсъхнали доста  Tired

# 235
# 236
  • Мнения: 6 243
За корите са су-бюрека: Във Варнеските Пикадили съм купувала т.нар. "домашно точени кори за баница", които са много сходни с корите, които се използват за турския бюрек. Не помня фирмата - производител, но бяха в дъното, при фурните с хляба някъде. Аз си купувам много и замразявам, че в Стара Загора ги няма.

# 237
  • Мнения: 1 117
Сладка хапка,   bouquet точно така! ей с тия трябва да стане!
но сигурно трябва да се спази технологията с къпането в двете тенджери!
ох, ръчичките ме засърбяха, още утре мисля да пробвам тая работа!
леле, колко е вкусна тая баница!

# 238
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,имате ли рецепта за бюрек с кайма?Яла съм такъв в турска сладкарница и много ми харесва,но незнам как се прави.

# 239
  • Мнения: 11 747
и аз може да пробвам с тези ръчните купешки кори, ама май и ми се точи  Thinking .... тъй де, за какво си купувах тънка точила  Mr. Green  ( за баклавата на Айля, ако трябва да сме точни...)

Общи условия

Активация на акаунт